Wordpress

WordPress SEO Nasıl Geliştirilir?

WordPress SEO Nasıl Geliştirilir?

WordPress SEO web kaynağınızın gelecekteki başarısını önceden belirlemede temel bir rol oynar. Siteniz arama motorlarında erişilebilir değilse, böyle bir web projesini desteklemenin bir anlamı yoktur. Google, Bing ve Yahoo’da erişilebilir hale getirmek için sitenizdeki sayfaları ve içerikleri optimize etmeniz gerekir. Sitenizin SEO’sunu iyileştirmek için, WordPress projelerinizin SEO WordPress eklentileri ile güçlendirilmesiniz. Bu çözümiçin en popüleri olan Yoast SEO’dur. Yoast SEO yardımıyla sitenizin başlıklarını ve meta verilerini, sosyal bağlantıları, XML site haritalarını ve sitenizin diğer öğelerini optimize edebilirsiniz.

wordpress WordPress SEO Nasıl Geliştirilir?


Sitemin Yükleme Hızı Nasıl Artırılır?

Sitenizin içeriğinin yüklenme hızı, verilerinizi SEO dostu yapmaktan daha az önemli değildir. Aslında, site yükleme hızlarınız, WordPress sitenizin arama motorlarında sıralanma şeklini ve hedef kitleniz tarafından ne kadar iyi kabul edileceğini doğrudan etkiler. Sitenizin verileri yüklenmeden önce kullanıcılar tarafından böylelikle çok fazla beklenmeyecektir.

WordPress SEO İçerik

  • İçeriğin özgün olması: İçeriğinizin bir başka Web sayfasından bütünüyle ya da parça parça alıntılanmadan üretilmesi çok önemlidir. Arama motorları kopyalanmış içeriği tespit edebilir ve bu durum ceza almanıza sebep olabilir.
  • İçeriğin güncel olması: Tarihi geçmiş bir konuda içerik üretiyorsanız, bu içeriği güncelmiş gibi göstermeniz kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecektir, kullanıcılar güncel içeriğe sahip olmayan sayfanızı tercih etmemeye başlayacağı için, görünürlük kaybı yaşayabilirsiniz.
  • İçeriğin yeterli derinliğe sahip olması, eksiksiz bilgi vermesi: Yüzeysel ve kısa kalmış içerik kullanıcı için doyurucu olmayabilir. Kısa içerik doğal olarak kısa sürede tüketilecek hem de beklentileri karşılamayacak düzeyde yetersiz olduğu için rağbet görmeyecektir.
  • Arama motoru için değil, Kullanıcı için üretilmesi: Yayımlayacağınız içeriğin arama motorlarında daha fazla görünür olmasını sağlamak için yüksek yoğunlukta anahtar kelime kullanmak olumsuz etki yaratabilir. Özellikle Google, “doğal olmayacak şekilde sık kullanılan anahtar kelimelerin” zararlı olabileceği konusunda uyarıyor.
  • İçeriğin Zengin Medyayla desteklenmesi: Eğer mümkünse ve seçtiğiniz konuya uygunsa, içeriğinizi fotoğraf, grafik, video veya ses dosyalarıyla zenginleştirebilirsiniz. Hem kullanıcılarınız için eğlenceli hem de yazılı içeriğinizi destekleyen öğelerin büyük faydası dokunacaktır.
  • Dikkat çekici konu ve Konu Başlıkları: Seçtiğiniz konuda sadece doyurucu, güncel ve kaliteli bir içerik üretmeniz yeterli olmayabilir, bu içeriği dikkat çeken bir başlık ve açıklamayla sunmanız, kullanıcıların ilgisini toplamak için iyi bir yöntemdir.
  • Görünüm ve Fonsiyonların İçeriğe Etkisi: WordPress’te seçebileceğiniz birçok ücretli ve ücretsiz Tema ve Eklenti mevcuttur. Seçtiğiniz temanın site içerisinde gezinmeyi ve içeriğin okunmasını kolaylaştırması büyük etkiye sahiptir. Ayrıca yüklediğiniz eklentilerin ve fonksiyonların, içeriğin önüne geçmeyecek şekilde seçilmesi faydalıdır.
  • İçeriğin Önemli Noktalarının Ön Plana çıkarılması: İçeriğinizin önemli kısımlarını ön plana çıkarmayı deneyebilirsiniz. Özellikle vurguladığınız yerlerde altı çizili, kalın harfler ve belirgin renkler, daha az vurgulamak istediğiniz yerlerde italik harfler kullanabilirsiniz.

Temel olarak bahsedebileceğimiz bu kriterlerin ortak noktası, kullanıcı odaklı olmaları ve kullanıcı beklentilerini karşılayabilir olmalarıdır . Kullanıcıların “vakit kaybı” olarak değerlendireceği bir içeriğin kaliteli olmasından bahsedemeyiz, o içeriğin yer aldığı sayfa da Arama motorlarında görünürlüğe sahip olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİMDİ ARA