Google

WordPress Eklentileri Nasıl Seçilir

WordPress eklentileri yardımcı olur. Ancak bir siteyi yavaşlatabilir, bilgisayar korsanlarını davet edebilir ve hatta Google’ın cezasına neden olabilirler. Bir WordPress eklentisi seçerken bunlar benim ilk beş düşüncem.

Beş WordPress Eklenti Değerlendirmesi

  1. Eklenti Vetted
  2. Popüler
  3. Changelog oldukça düzenli güncellemeler gösterir
  4. Destek Geri Bildirimi sağlıklı bir eklentiyi belirtir
  5. Yüklü bir eklentiyle çakışmıyor

Eklenti Vetted

Ücretsiz bir eklenti ideal olarak WordPress tarafından onaylanmalıdır. WordPress, güvenilir ücretsiz eklentilerin indirilebileceği resmi bir eklenti deposu sağlar .

Bir sorun ücretsiz bir eklenti ile keşfedilirse, WordPress indirmeyi havuzundan kaldıracaktır. Tipik sorunlar, güvenlik açığına neden olan, ancak WordPress Eklenti Yönergelerinde belirtildiği gibi diğer sorunlarla da ilişkili olabilir .

Eklentinin kurulumu güvenli olduğundan emin olmak için mükemmel bir sistem değildir. Ancak resmi WordPress deposu aracılığıyla kullanılamayan bir eklentiyi indirmek genellikle güvenlidir.

Bu kuralın istisnası, saygın şirketler tarafından prim ödenen eklentilerdir. Genel olarak, premium eklentiler ücretsiz bir versiyona ve ücretli bir versiyona sahiptir. Ücretsiz bir sürümün WordPress tarafından onaylanması gerçeği, (bana) bir çeşit kalite kontrolünün olduğuna dair güvence veriyor.

Premium eklentiler mevcuttur ve bu eklentiler kendi özel testlerinden geçebilir. Satın almak ve indirmek için genellikle güvenlidirler. Ancak, satın almadan önce test etme ve veterinerlik uygulamalarını araştırmak faydalı olabilir.

Eklenti Popüler

Genelde kalabalıkların bilgeliğine inanmıyorum. Ancak bir WordPress eklentisinin popüler olduğunu ve çok sevildiğini bilmek konusunda kendimi güvende hissediyorum.

Popülerlik tek başına bir eklentinin sorunsuz olmadığını garanti etmez. En popüler eklentilerden birkaçı, neredeyse felaketli sorunların kaynağı veya web sayfalarını gereksiz kodlarla dolduruyor.

Bununla birlikte, diğer faktörlerle birlikte popülerlik, eklentinin büyük olasılıkla güvenli olduğuna ve makul derecede iyi çalıştığına dair güvenceye katkıda bulunabilir.

Değişiklikler Düzenli Güncellemeler Gösterir

Bazı eklentiler terk edilebilir. Her eklentinin WordPress sayfası, eklentinin en son ne zaman güncellendiğini not eder. Bir eklenti güncellenemeyebilir, çünkü gerçekleştirdiği işlev nispeten basittir. Ancak genel olarak bu, bir eklentinin terk edildiğinin bir işaretidir.

Terk edilmiş eklentiler çoğu durumda önlenmelidir. WordPress sürekli evrim geçiriyor. Güncellenmemiş bir eklenti yüklemek, WordPress’in geçerli sürümüyle veya web sitenizin çalıştığı PHP sürümüyle çakışmaya neden olabilir.

Destek Geribildirimi

WordPress Plugin Repository’deki her eklenti sayfasının bir destek sayfası vardır. Destek sayfası, devam eden sorunları olan bir eklenti varsa kanıt sağlayabilir. Tipik sorunlar, kodun diğer eklentilerle çakışması olabilir. Bazen, WordPress şablonunun eklentinin çalışması için değişikliklere ihtiyacı olabilir.

Destek sayfası, zor yolunu keşfetmeden önce karşılaşabileceğiniz olası sorunları ortaya koyacaktır.

Eklenti, yüklü bir eklentiyle çakışmıyor

Gördüğüm yaygın bir sorun, benzer şeyler yapmak üzere tasarlanan iki veya daha fazla eklentinin çakıştığı durumdur. Bu genellikle yapılandırılmış veri ve hız optimizasyon eklentileri ile olur.

Genel sonuç, ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla eklentiye sahip olmanızdır. Gerektiği kadar az eklenti kullanmak önemlidir. Sitenizi eklentilerle aşırı yüklemek sunucuyu yavaşlatabilir. Sitenizi hızlandırmak için tasarlanmış bir eklenti bile, aynı anda çok fazla kullanıyorsanız sitenizi yavaşlatabilir.

Bir eklenti kurmadan önce, bu eklentinin problemlerinizi nasıl çözeceğini düşünün. Bunların hepsini çözmezse, ikinci veya üçüncü bir eklentiyi yüklemek fonksiyonlarda bir çoğaltmaya neden olur mu?

WordPress Eklentisi Nasıl Seçilir

Bu beş düşünce, tam bir değerlendirme listesi değildir. Eklentinin fazla tasarlanmış olması ve siteyi yavaşlatması durumunda, kullanıcı incelemeleri gibi, şirketin eklentinin arkasındaki itibarı gibi eklenebilecek başka faktörler de vardır.

Eklentileri indirmek bir bezelyenin bir kabın altına yerleştirildiği ve karıştırıldığı kabuk oyunu gibi görünebilir. Eğitimli bir tahmin mi yapıyorsunuz yoksa sadece tahmin mi yapıyorsunuz? Bunlar, bir WordPress eklentisinin güvenilir olup olmadığını yargılamak için önemli faktörler olarak görüyorum ve güvenilir bir WordPress eklentisi seçerek bazı tahminde bulunmaya yardımcı olacak.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı