logo
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

Mobil Pazarlama

Tıklama Başı Ödeme (PPC) Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta pazarlama

Çevrimiçi Varlık Analizi

İletişim Bilgileri
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

0536 575 36 25

info@birwebtasarim.net

Türkiye / Adana

0536 575 36 25

Seyhan / Adana

Top

Web Sitemin Sıralaması Neden Düşük

Web Sitemin Sıralaması Neden Düşük

Arama motoru sonuç sayfalarının en üst noktalarına ulaşmak, şirketinizin maruz kalmasını artırabilir, sizi bir endüstri otoritesi olarak belirleyebilir ve görmek istediğiniz yatırım getirisini sunabilir.

Peki neden web siteniz henüz üst sıralarda yer almıyor?

Her şirketin kendine bir noktada sorduğu milyonlarca dolarlık soru budur. Ne yazık ki, milyon dolarlık bir cevap yok.

Ya da, en azından, bir tane değil tek milyon dolarlık cevap.

Web siteniz birçok nedenden dolayı zirveye ulaşmak için mücadele ediyor olabilir. Dolayısıyla, en iyi sonuçları almadan uzun bir süredir kendinizde olduğunuzu hissediyorsanız, şu olanakları göz önünde bulundurun:

Yeteri kadar zaman vermedin

Bu Google Web Yöneticisi videosuna göre, SEO konusunda sabırlı olmanız gerekir.

Etrafında bir yol yok. SEO bir gecede bir işlem değildir .

İşlerin yapılması ve sırayla yapılması gerekiyor. (Hepsi trafiği dönüştürülemeyen bir web sitesine giderse bazilyon bağlantılar kurmanız iyi olmaz.)

Bir strateji araştırmak, oluşturmak ve uygulamak ve içerik üretmeye başlamak zaman alır.

Ardından , Google’ın değişiklik yapıldığını fark etmesi daha fazla zaman alıyor ve ardından arama motorunun gerçekten yeni bir değer sağlayıp sağlamadığınızı belirlemesi için beklemeniz gerekiyor.

Yukarıdaki videoyu daha önce bağladık, ancak mümkün olduğunda bunun gibi iddialarımızı yedeklemek istiyoruz.

İçinde, genel olarak, ilk iyileştirmeleri uygulamanın ve ardından sonuçları görmeye başlamanın dört ay ile 4 ay arasında sürdüğünü belirtiyor.

Başka bir deyişle, zaman kaçınamayacağınız bir şeydir. Zor, ama SEO sabır gerektirir.

Anahtar kelimeniz, Düşünmeniz Gerekenler anlamına gelmeyebilir

Bu bizim “SEO” terimimizdeki deneyimimizdir.

Bu anahtar kelimenin bizim için çok önemli olduğu (blogumuzda trafiği% 200’den daha fazla arttırma konusunda tartıştık ). Bir noktada, ana sayfamız bu terim için hiç bulunamadı. Sayfaya sıralamalardan düşmesini sağlamak için hiçbir şey yapmadık, bir gün gitmişti.

Böylece, gerçekten bu kelime için arama sonuçları sayfasının ortamına bakmaya başladık.

İkinci sayfada uzun süredir sıralama yapıyorduk, ancak bazen # 10’u kırabiliyorduk. Ve sonra kayboldu.

Ancak blog sayfamız yoktu.

Gerçekten de, ilk sayfaya gerçekten baktığınızda, Google’ın “SEO” terimini arayan kişilerin SEO’yu yapacak bir firma aradıklarına inanmadığını görmek kolaydır.

Bunun yerine, SEO’nun ne olduğu veya nasıl yapıldığı hakkında çok fazla bilgi vermeye çalışıyorlar.

Bu yüzden (ücretli sonuçlar dahil değil) ilk sayfadaki hemen hemen her sonuç, SEO için bir rehber, SEO’nun ne olduğu ve bir ihtiyacınız olup olmadığına dair bir söylemdir.

Google’ın şu anda ön sayfada en az 2 nokta var.

Yani, bir süreliğine, biz sadece fikir vardı olamazdı artık ilk sayfada ana sayfamızı rütbe. Bu, Google’ın “SEO” sorgusuna uygun bir cevap olarak gördüğü şey değildir.

(Tabii ki, sadece yanlış olduğumuzu kanıtlamak için Google, ana sayfamızı yeniden sıralamaya başladı. Şu anda ilk sayfada yer alan tek ajans sitesiyiz.)

Tüm bunların amacı, belirli bir anahtar kelime için belirli bir sayfayı sıralamak isteyebilirsiniz ve yaptığınız tüm iyi SEO’lara rağmen, bu kelime sizin için Google’dan farklı bir şey ifade ettiği için hiçbir zaman kırılmaz gibi görünüyor. .

İlk sayfaya daha yakından bakın ve Google’ın göstermek istediği sonuç türlerinin sunmak istediğiniz türden farklı olup olmadığını görün.

Web Siteniz Harika Görünebilir, Ama Güzelliği Sadece Ciltte Derin

İyi tasarlanmış ve çok modern bir web sitesi için çok para ödediniz. Bu konuda her şey harika görünüyor. Sadece tasarımı biraz daha takdir etmek için günlük olarak kontrol ediyorsun.

Google neden bunu yaptığınız için takdir etmiyor?

Tasarımınızın harika görünebilir ancak her SEO açısı için hesaba katmamış olması mümkündür.

Sizi tutan birçok şey olabilir:

 • Yinelenen içerik
 • yetersiz içerik
 • Eski, el değmemiş, eski içerik
 • Kafa karıştırıcı navigasyon
 • Anahtar kelime odağını böldüğünüzden, belirli bir kelime için sıralanabilecek birden fazla sayfa var
 • Metas, alt etiketleri ve şema işaretlemesi gibi eksik temel bilgiler
 • İçeriğinizi sürekli yenilemenin blogu veya başka bir yolu yok

Web Tarafından Genel Olarak Farkında Değil Oldunuz

Linkler hala bir şeydir ve muhtemelen her zaman olacaktır. Ve onları elde etmenin bir bajillion yolu varken, hepsine sahip olmaya değmez ve bazıları zarar verebilir.

Çeşitli kaynaklardan iyi bir bağlantı portföyüne ihtiyacınız var. Bazıları takip edilmemeli, bazıları gerçekten iyi sitelerden olmalı, bazıları ise normal siteler olmalı.

Bağlantı satın almak söz konusu değil. Bağlantı şemaları da kötü. İyi bağlantıları arttırmanın doğal yollarını bulmak ve Google için bayrak artırabilecek yollardan kaçınmak önemlidir.

Tabii ki, bağlantılar başka şekilde de sorun olabilir.

Örneğin:

Web’in Yanlış Bölümü Tarafından Fark Edildi

Bazı insanlar web sitenizde bazı etik olmayan taktikler kullanmaya başlayabilir.

Bunu yapmak için bir nedene ihtiyaçları yok. Kötü amaçlı kodları enjekte etmek için sadece web sitenizi hedef olarak seçebilirler. Veya blogunuzu kazımaya ve tüm içeriğinizi yeniden yayınlamaya başlayabilirler. Ya da şüpheli web sitelerinden sitenize sayısız bağlantılar oluşturmaya başlayabilirler.

Google, olumsuz bir SEO saldırısı tespit etmekte oldukça iyidir , ancak bundan kaynaklanabilecek cezaları riske atmak istemezsiniz, bu yüzden beklemeye devam edin.

Bu da bizi bir sonraki girişimize getiriyor:

Google sizi ceza kutusuna koymuş olabilir

Manuel İşlem cezası, web sitenizi Google’ın arama sonuçlarından tamamen kaldırabilir.

Daha önce çok iyi bir şekilde sıralama yaptınız ve ardından önemli ölçüde düştüysanız (sıralama dışında tamamen değilse), bir cezanın yanlış tarafında olabilirsiniz.

Yapabileceğiniz tek şey Google Manuel Eylemler raporunu kontrol etmek ve sorunları düzeltmeye başlamaktır.

Bu raporlardan birini aldıysanız, bir insan gözden geçirenin web sitenizin artık Goggle’ın yönergeleriyle uyumlu olmadığını tespit ettiği anlamına gelir.

Manuel bir eyleme ne sebep olabilir? Google’a göre, gözden geçirenin sahip olduğunuzu tespit etmesi durumunda cezalandırılabilirsiniz:

 • Saldırıya uğramış bir site – Birisi sitenize kötü amaçlı içerik yükleyip gizledi.
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan spam – Forumlarda veya bloglarda spam yorumları.
 • Spammy freehosts – Bir hizmette barındırılan sayfaların önemli bir kısmı spam.
 • İstenmeyen Spam Yapısal İşaretleme – Sayfadaki işaretleme, bazı içeriği kullanıcılara görünmez hale getirmek gibi kuralların dışında.
 • Sitenize doğal olmayan bağlantılar – Suni, aldatıcı veya manipülatif sayılan çok sayıda bağlantınız varsa (bağlantılar satın almak veya bağlantı şemalarına katılmak dahil) ceza alırsınız.
 • Yukarıdakilerin aynısı, fakat şimdi geliyorlar – Ölümcül sitesinden bağlantılar gelen Siteniz.
 • Katma değeri çok az olan veya olmayan ince içerik – Sayfalarınızın kullanıcılara gerçek bir değer sunması gerekir.
 • Gizleme veya gizli yönlendirmeler – Yani, kullanıcılara ve Google’a farklı sayfalar gösterme.
 • Saf Spam – Bu, daha agresif ve açık, daha önce sözü edilenlerin çoğunu içerir.
 • Gizlenmiş görüntüler – Daha fazla tıklama almak için görüntülerin manipülatif kullanımı.
 • Gizli metin ve anahtar kelime doldurma – Bunlar eskiler ama güzellikler ve görünüşe göre hala Google’ın burada listelemesi bir sorun.

Web Sitenizi Bir Vakumda Olduğu Gibi Davranıyorsunuz

SEO bir boşlukta yok. Tam burada komşularıyla birlikte yaşıyor: içerik pazarlaması , sosyal medya , PPC ve diğer birçok çevrimiçi çaba.

| Sosyal medya kontrol listenizi alın ve yeni sosyal fırsatları keşfedin. |

Burada sadece seni diğer hizmetlerimizde satmaya çalışmıyoruz. Online pazarlama, bir zamanlar olduğundan çok daha bütünsel bir stratejidir.

Sitede geçirilen süre, tıklama sayısı, İnternet’te bahsetme sayısı ve sosyal medyaya katılım gibi sıralamaların tümü sıralamada yer almaktadır.

Kabul edilirse, bazıları sizin sıralamalarınızı diğerlerinden daha dolaylı olarak etkiler, ancak hepsi önemli bir rol oynar.

Google, yalnızca web sitenize verdiğiniz sinyallerden daha fazla sinyal arıyor.

Facebook’ta düzenli olarak yayınlamanın doğrudan daha iyi sıralamalarla bağlantılı olduğunu söylemiyoruz. Sosyal medyada bir topluluk oluşturmanın, sitenizi ziyaret eden, bağlantılarınızı tıklayan ve içeriğinizi okuyan daha fazla kişiye yol açacağını söylüyoruz.

Ve bütün bu şeyler sadece daha iyi sıralamalardan daha fazlasına yol açabilir .

Bu günlerde, web sitenizin sıralamamasının en yaygın nedeni muhtemelen:

Rekabetiniz Sizden Daha Fazlasını Yapıyor

SEO bir boşlukta yapmıyorsun.

Arama motoru optimizasyonu artık rekabetinizin hiç duymadığı gizli bir teknik değil. Modern pazarlamanın ayrılmaz bir parçasıdır ve inşa etmediğiniz her bağlantı ve yayınlamadığınız her blog için rekabetiniz.

Yani, ihtiyacınız olmadığını düşünmeye başlarsanız veya yeterince yapıldığını düşünmeye başlarsanız, o zaman gerçekten nasıl yapılması gerektiğini size göstermek için çok çalışan birileri vardır.

Ayak parmaklarınızı SEO’ya batırıyorsanız, sıralamada küçük bir hareket görmeye başlayabilirsiniz. Ancak, basit gerçek şu ki, SEO’nun derinliklerine çıkanların senden daha fazla sonuç görecekleri.

Unutmayın, SEO yapmaya başladığınızda Google’a karşı değilsiniz. Tüm düzenli rekabetlerine karşı sensin . Ve hepiniz çok sınırlı bir alanda mağaza kurmayı hedefliyorsunuz.

Küçük Değişiklikler bile Fark Yaratabilir

Arama motoru sıralamasının en üstüne tırmanmaya başlamak için yapılacak çok şey olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.

Ancak, şimdi başlamanız için bir neden daha var. Bir ajans kiralamak ya da SEO’nuz için şirkete gitmek isteyip istemediğinizi düşünmeden önce bile web sitenizde küçük ve basit değişiklikler yaparak başlayabilirsiniz .

Henüz bir sıralama yapmıyorsanız, sadece biraz daha zaman vermeniz gerekebilir. Veya ,Web sitenizin ciddi bir şekilde elden geçirilmesi gerekebilir.

Her iki durumda da, mevcut durumunuzu inceleyin, küçükten başlayın ve yapabileceğiniz değişiklikleri yapmaya başlayın.

Ne kadar yardımcı olduklarına şaşırabilirsin.

SEO bir boşlukta yok. Bu e-kitabı indirin ve tüm bu bileşenlerin sıralamanızı oluşturmanıza yardımcı olacak şekilde nasıl bir araya geldiğini görün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Kullanmadınız)
Yükleniyor...

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

No Comments

Yorum mesajınızı yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA