Sosyal Medya Optimizasyonu

Seo ve sosyal medya 300x225 Sosyal Medya Optimizasyonu
Sosyal Medya ve SEO

Sosyal Medya Optimizasyonu

SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) internet arama sıralamalarınızda önemli bir faktördür. Bu strateji çoğu şirket tarafından göz ardı edilmesine rağmen, arama sıralamalarındaki konumunuzu artırmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal medyada, optimize etmeniz gereken iki önemli arama motoru var:

Her sosyal ağdaki arama fonksiyonu
Google arama
Arama ortamları için optimize ettiğinizde, bazı doğrudan ve dolaylı faydalar vardır. Doğrudan fayda, profilinizi bulma ve sizinle bağlantı kurma ve web sitenizi ziyaret etme biçiminde daha fazla kişidir. Dolaylı fayda, web sitenizi profilinizden gösteren ek bir bağlantıdır.

İşte SMO çabalarınızın en iyi şekilde nasıl yapılacağı konusunda bazı hızlı ipuçları.

Sosyal Sitenize Entegre Edin
Sosyal paylaşım araçları site mimarinize entegre edilmelidir. Sosyal medya kanallarınıza web sitenizden ve sosyal profillerinizden web sitenize kadar doğrudan web bağlantıları ekleyin. Ayrıca sosyal medya paylaşım düğmelerini bireysel blog yazılarına da ekleyebilirsiniz.

Sosyal medyadaki bağlantılar genellikle yüksek kaliteli bağlantılar olarak kabul edilir, çünkü sosyal siteler yüksek bir web otoritesine sahiptir. Facebook sayfanız yepyeni olsa bile, Facebook’un genel yüksek otoritesi nedeniyle SERP’lerde iyi bir sıralama olacaktır.

Tutarlılık SMO’nun Anahtarıdır
Sosyal profilinizi oluşturmak basit bir görev gibi gözüküyor, ancak işletmelerin kısa düştüğü ilk alanlardan biri. Profil bilgilerini% 100 doldurun. Arama motorları, eksiksiz bilgi içeren profilleri tercih etme eğilimindedir. Ayrıca, ağınızdaki diğer kişiler için daha profesyonel bir uyumluluk deneyimi yaratır, böylece sosyal profillerinizde tüm iletişim bilgileri web sitenizdekilerle tam olarak aynı olmalıdır.

SEO anahtar kelimeleri ve Sosyal Medyayı hizalayın
Sosyal medya profillerinizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız , anahtar kelimeler çok güçlü bir rol oynar. Aslında, profillerinizi doğru bir şekilde optimize etmiyorsanız, rakipleriniz için masada para bırakırsınız. Anahtar kelimelerinizi oluşturun ve anahtar ifadelerinizi sosyal profillerinize doğal, spam olmayan bir şekilde yerleştirin. Anahtar kelimenizi veya ifadenizi profilinizde veya sayfa adınızda etkin bir şekilde kullanabiliyorsanız, Google’daki anahtar kelime aramalarında ve sosyal ağ aramalarının kendisinde daha iyi sıralanmasına yardımcı olur.

Mesajlarınızda Anahtar Kelimeleri Kullanın
Anahtar kelimeler web siteniz, blog içeriğiniz ve reklam kampanyalarınız için önemlidir, bu nedenle anahtar kelimelerin de sosyal içeriğinizle ilgili olması şaşırtıcı değildir. Bu, içeriğinizin hedef kitlenizle alakalı olmasına da yardımcı olur.

Sosyal Medyada Sosyal Olun
Akıl için SOSYAL medya denir, ahh! Sosyal sinyaller SEO’da önemli bir faktördür çünkü arama motorları ne sıklıkta gönderdiğiniz, kaç kişinin sizinle etkileştiği ve web sitesi ziyaretçilerinin sosyal paylaşım öğeleri varsa sosyal sinyallere ve faktörlere bakmaktadır. Markalar çoğu zaman bu platformların amacının ilişki kurmak olduğunu unuturlar . Bu bir set değil ve orta türünü unutur. Buradan çıkın ve sohbetlere katılın, müşteri tabanınızı takip edin ve hem web sitenizden hem de diğer alakalı sitelerden yararlı içerikler paylaşın.

Markalı Kapak Görüntüler kullanın.
Her zaman en iyi ayağınızı öne çıkarmanın ve markette kalmanın önemini vurgulayamıyorum. Kapak resmi, kullanıcının sayfanızı ziyaret ettiğinde gördüğü ilk şeydir ve onlara iyi bir izlenim bırakmak istersiniz. Marka mesajlarınızı mevcut ve potansiyel takipçilerinize / müşterilerinize aktarmak için bu fırsatı kullanın. Kapak resminizin biçimlendirildiğini ve doğru şekilde görüntülendiğinden emin olmak için her platform için önerilen boyut kılavuzlarını kullanın ve her zaman alakalı ve akılda kalıcı olan profesyonel görüntüler kullanın.

Kontrolde kalın
Son olarak, çalışanlarınızın marka sosyal medya hesaplarınızı oluşturmak veya yönetmek için kişisel bir e-posta adresi kullanmasına asla izin vermeyin. Her zaman şirket kontrollü bir e-posta hesabı kullanın. Çalışan devir nedeniyle artık erişemediğiniz bir hesabı optimize edemezsiniz.

Sosyal medya, doğru şekilde kullanıldığında sitenizin organik arama sonuçlarını iyileştirmek için en iyi varlıklarınızdan biri olabilir. Bu 7 adımı takiben, optimizasyon çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı