Seo ve Sosyal Medya

sosyal medya Seo ve Sosyal Medya

Seo ve Sosyal Medya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google, sosyal medya bağlantılarının web sitesi sıralamalarını nasıl etkilediğiyle ilgili belirsizliğini korusa da, gerçek şu ki, kalite takipçileri ve paylaşımları, ne olursa olsun güvenilirlik ve marka yetkisi yaratmaya yardımcı oluyor! Nasıl? Kitlenizin ilgi çekici bulabileceği bilgileri içeren bir blog yazdığınızı düşünelim. Sosyal medyada paylaştığınız zaman, iyi bir izlediğinizde, kullanıcılar bu bağlantıyı tıklayacaklar ve ne yaptığınıza bir göz atacaklar. Söylemek zorunda! Beğenmeyi seviyorlarsa, Twitter’da, Facebook’ta, LinkedIn’de “beğenebilir” ve sonra ilgilerini çekebileceklerini düşündükleri diğer kişilerle paylaşabilirler. Çok yakında sitenizde trafik artışı yaşanır!

Pazarlamacılar, arama motoru optimizasyonu üzerindeki sosyal medya etkisini göz ardı etmemelidir; Çok fazla izleyemeseniz bile, sadece sosyal medyada aktif olmak, müşterilerinize markanızı, markanızı ve sağladığınız ürün veya hizmetleri önemsediğinizi ve bakım kalitesini size gösterebilir. onlara sağlayabilir.

Sosyal medyayı SEO kayışınıza eklemek için bir araç olarak görmeden önce aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

Sosyal bağlantılar arama sıralamanızı artırabilir

Google , sosyal siteleri başka bir sayfa gibi taradıklarını itiraf eder . Eğer bir sosyal medya yayını viral olursa ve birçok kişi bağlantıya tıklarsa, arama motorları farkedeceklerdir. Bu, sitenizin kişisel sıralamasında önemli yararlar sağlayıp sağlamadığı anlamına gelse de, hala sağlam bir kanıt bulunmuyor, ancak sitenizi daha fazla kişi ziyaret ediyor mu? Bu her zaman iyidir. Sitenize daha fazla trafik ve orada çok fazla zaman harcayan insanlar, yalnızca arama motorlarına daha doğru bir şey yapmanız gerektiğini bildiren sinyaller verir.

Bu, içeriğinizi sosyal medyada paylaşmanın ve profilinizi güncel yayınlarla etkin tutmanın Google’da bile sıralamanızı olumlu etkileyebileceğini ima eder.

Sosyal medya profilleri Google arama sonuçlarında sıralanabilir

Google’da bir şirkette arama yaptığınızda, sosyal medya profilleri görünebilir. Sosyal medya profilleri genellikle belirli bir şirket için en iyi arama sonuçlarından biridir ve bu, aktif sosyal medya hesaplarına sahip olmaktan daha fazlasını yapar!

Bir şirketin sosyal medya profilleri, web sayfalarından daha samimi ve şirketin kişiliğini hissetmenin kesin bir yoludur. Müşterilerle etkileşimde bulunma, onlara en son haberlerinizi paylaşma, görüntüleri paylaşma ve daha fazlasını sunarken bir şirket ya da markayı daha kişisel ve eğlenceli bir hale getirmeyi sağlar.

‘Henüz değil’, ‘asla’ anlamına gelmez

Google, arama sonuçlarını belirlerken sosyal otoriteyi düşünmediklerini söylemesine rağmen, gelecekte bunu yapmayabileceklerini kim söyleyebilir? Arama motorları, bir web sitesinin alaka düzeyini her zaman değişmekte ve nasıl değiştiğini öğrendiğinizde bir plan yapmak için her zaman değişiyor.

Ayrıca, Google’ın sayfaları sıralamanın eski yollarını atmaya devam ettiği için, değer ve otoriteyi belirlemek için başka sinyaller arayacakları da çok mantıklı. Akıllı markalar sosyal hesaplarını oluşturmaya ve kilit sosyal kanallarda otoritelerini kurmaya devam edecekler. Arama motoru optimizasyonu stratejisini tasarlarken, uzun mesafe için burada bulunan markalar sosyal açıdan göz ardı etmeyecek.

Sosyal medyada arama motorları da var

Sosyal medya arama motorlarında gerçekleşen arama türlerini unutmayın! Günümüzde insanlar sadece Google veya Bing kullanarak arama yapmıyor, aradıkları cevapları, ürünleri veya şirketleri bulmak için Twitter veya Facebook’a gidebilirler!

Temmuz 2016’da Facebook günde 2 milyar arama yaptı ve bu rakam bir yıl öncesine göre 500 milyon daha fazla oldu. Twitter ile rekabet edebilmek için büyük sosyal medya siteleri, tüketici hizmetlerini geliştiriyor ve kullanıcılarına daha iyi bir genel deneyim sağlamak için arama motorlarını geliştiriyor. Bu istatistikler, kullanıcıların güncel kalmak için sosyal medya arama motorlarını ne kadar kullandığını belirlemenize yardımcı olur.

İnsanların internete ve özellikle sosyal medyaya daha fazla zaman ayırdıklarını belirtmek önemlidir . Mevcut ve gelecekteki müşterileriniz ve müşterileriniz markanızı bilme ve sosyal medya aracılığıyla nelerin peşinden koşma konusunda daha olasıdır.

Sıralamanın bir sonuç olduğunu ve bir eylem olmadığını unutmayın – ve zaman alır. Eğer markanızı akıllıca pazarlamaya devam ediyorsanız ve sürekli değişen SEO’ya, web sitesi tasarımına uyum sağlamaya devam ediyorsanız ve burada belirtmiş olduğumuz sosyal medyada, çabalarınızın boşa gitmeyeceğini göreceksiniz!

Sağ alt köşedeki sohbet kutusuna tıklayarak şimdi bizimle sohbet edin ve uzmanlarımızın pazarlama stratejinizi doğru yönde yönlendirmenize nasıl yardımcı olabileceğini bize sorun!

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı