GoogleSeoWeb Geliştirme

SEO Uzmanı ÜCRETSİZ SEO Eğitim Kılavuzu

SEO göz korkutucu olabilir; özellikle yeni başlayan küçük bir işletme sahibi veya genç bir profesyonel için.

Daha da kötüsünü yapmak için, bir SEO stratejisini nasıl doğru bir şekilde uygulayabileceğinizle ilgili milyonlarca sayfa modası geçmiş bilgi, yanlış bilgilendirme ya da sadece basit kötü bilgiler vardır.

İşte iyi haber: Bilgi aç bir acemiyi bir SEO uzmanına dönüştürmek için yeterli sayıda BEDAVA eğitim materyali mevcut .

Anahtar, elbette, neyin önemli olduğunu bilmek ve daha sonra bu şeylerin üstesinden gelmek için gereken zamanı harcamaktır. Bu, yüzlerce alanda bir profesyonel olmanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece gerekli web sitesi optimizasyon öğelerini ele almanız gerekir.

2019’da bir web sitesini optimize etmek için en önemli faktörler ve her biri için usta ücretsiz kurslar bulabileceğiniz yerler.

technical seo SEO Uzmanı ÜCRETSİZ SEO Eğitim Kılavuzu

Teknik SEO

Teknik SEO, arama sonuçlarını iyileştirmek için tasarlanmış web sitesinde veya sunucu düzeyinde gerçekleştirilen eylemleri ifade eder. Daha spesifik olarak, web sayfalarının taranmasını, dizine alınmasını ve oluşturulmasını etkileyen eylemler.

Nihai amaç mümkün olduğunca endekslenen ve sıralanan kadar yüksek değerli sayfalara ulaşmaktır.

Teknik SEO becerilerinizi geliştirmek için kesin olan bazı kurslar ve rehberler:

Dersler

Kılavuzlar

  • Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç ​​Kılavuzu : Google, kitabı site içi optimizasyon için en iyi uygulamalar üzerine tam anlamıyla yazmıştır. Bu 32 sayfalık kılavuz başlangıçta dahili bir belge olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak daha sonra bir web yöneticisi kaynağı olarak yayınlanmıştır. 32 sayfayı okumak için zamanın yok mu? Sorun değil. Hubspot, burada iki sayfalık bir sürüm yayımladı .
  • WordPress için Arama Motoru Optimizasyonu : Yüzde 33 pazar payıyla, bir WordPress sitesini optimize etmek için en iyi uygulamalar hakkında bir şeyler bilmek öder. Bu bilgi, SEO eklentinizin bir sonraki kopuşunda da kullanışlı olabilir.

İçerik pazarlama

“Harika içerik” artık bir lüks değil, herhangi bir organik başarı ölçüsü sağlamak için bir gerekliliktir.

Biri olarak üçe Google sıralama faktörleri doğruladı , daha iyi hem kullanıcılar hem de Google algoritması hitap içerik türünün sağlam bir anlayışa sahip.

Bu kurslar ve rehberler sizi doğru yola koyacaktır:

Dersler

  • İçerik Pazarlaması Stratejisi : Bu Coursera kursu, Copyblogger ve UC Davis arasındaki bir ortaklıktır. Öğrenciler bir içerik pazarlama stratejisinin nasıl planlanacağını, düzenleneceğini, geliştirileceğini ve uygulanacağını öğrenirler. Aynı derecede önemli olan kurs, öğrencilere bir içerik pazarlama kampanyasının etkinliğini nasıl analiz edeceğini ve ölçeceğini öğretir.
  • HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikasyonu : Bu derste öğrenciler, trafik oluşturacak ve potansiyel müşterileri dönüştürecek bir içerik pazarlama programı oluşturmak ve tanıtmak için ölçeklenebilir süreçlerin nasıl uygulanacağını öğrenirler.

Kılavuzlar

Şema

Şema işaretlemesi , bir mikro veri biçimidir. Daha sonra arama sonuçlarında görünen, gelişmiş bir açıklama (aka, zengin snippet) oluşturur.

Şema, hem kullanıcılar hem de arama motorları için yararlı olabilecek bir sayfaya ek içerik sağlar. Şema, genellikle belirsiz olabilecek bir sayfaya içerik sağlar.

Herhangi biri şema üzerinde ücretsiz bir kurs sunuyor gibi görünmüyor, ancak konuyla ilgili birkaç yararlı rehber var:

Kılavuzlar

Kullanıcı Amacı

Google, arama sorgularının içeriğini anlamak için çok çalışıyor. Amaçları, arama sonucunun amacı ile uyumlu arama sonuçları döndürmektir  .

Web siteniz Google’ın belirli bir anahtar kelime için niyetini anlamamıza uymuyorsa, SERP’lerin en üstüne ulaşmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Bu nedenle, sayfanıza yönlendirmeyi yönettiğiniz tüm trafikleri dönüştürmek kritik önem taşır. Aşağıdaki kurslar ve rehberler, sitenize gelen trafikteki YG’yi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır:

Dersler

  • Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu Öğrenme : Bu Lynda.com kursunda, konular şunlardır: CRO mitlerini gözden geçirmek, hedefleri belirlemek, hedef kitlenizi anlamak, optimizasyon için sayfalara öncelik vermek, test hipotezleri oluşturmak, değer teklifinizi test etmek, testler kurmak ve sonuçları analiz etmek.
  • Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Kursları : Bu Hubspot kursu, web ziyaretçilerini, dönüşümleri artırmak için bir web sayfasında istenen bir eylemde bulunmalarını isteyen bir sistem öğretir.

Kılavuzlar

Web sitesi hızı

Sayfa hızı hem trafiği hem de dönüşümleri etkileyebilir.

Google’a göre , “Bir mobil açılış sayfasını tam olarak yükleme süresi ortalama 22 saniye… ancak mobil site ziyaretçilerinin yüzde 53’ü yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir sayfa bırakıyor.”

Kısacası, hızlı sayfa hızı iyi bir kullanıcı deneyimine eşittir. Yavaş sayfa hızı, zayıf bir kullanıcı deneyimine eşittir.

Bu nedenle, Google şimdi sayfa hızını bir sıralama faktörü olarak kullanıyor. Hıza ihtiyacınız varsa, şu kursları ve kılavuzları inceleyin:

Dersler

Kılavuzlar

Link Oluşturma

Google’ın Penguin Algoritması ve makine öğrenmesi algoritması ( RankBrain ) sayesinde, hem kazanılan hem de tematik olarak ilişkili olan bağlantılar, her zamankinden daha fazla ağırlık taşıyor.

Açıkçası, Google web yöneticisi kurallarına uyan bağlantı türlerine atıfta bulunuyorum. Çeşitli bağlantı şemaları kullanılarak edinilen veya ödenen bağlantılar yoktur.

Başarılı bağlantı kurma teknikleri için bu kılavuzlara ve kurslara göz atın

Dersler

  • SEO Link Building Basics : Bu Udemy kursu, bağlantı kurma, temellere odaklanma ve bağlantı bulma üzerine odaklanan bir giriş sunar.
  • Backlink Eğitimi : Bu Monitör Backlinks öğreticisi, backlinklerle ilgili tüm temel bilgileri, neden önemli olduklarını ve nasıl inşa edileceğini kapsar.

Kılavuzlar

Mobil-Birinci

Bunu bilin: mobil arama yerel aramadır. Tüm mobil aramaların yüzde ellisinin yerel bir amacı var. Yerel SEO’da kazanmak, benzersiz bir yetenek kümesi gerektirir. Bu kursları ve rehberleri gözden geçirerek becerilerinizi geliştirin:

Dersler

Kılavuzlar

Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı deneyimi (UX) tamamen kullanıcıları anlamakla ilgilidir; ihtiyaçları, değerleri, yetenekleri ve kısıtlamaları. İyi UX ayrıca işin amaçlarını ve hedeflerini de dikkate alır.

En iyi UX uygulamaları, kullanıcı deneyiminin kalitesini artırır. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamakla ilgileniyorsanız, şunlara bakın:

Dersler

Kılavuzları:  Google’ın Select Industries için Oluşturduğu UX Kılavuzlarının Bir Koleksiyonu

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı