SeoWeb Geliştirme

SEO Stratejinize Kanıtlanmış Tamamlayıcı

SEO Sadakat ve arayışın bir markanın masasına getirdiği şeyde doğal, doğal bir bağlantı var – bu iki disiplini, nihai pazarlama karmasındaki tuz ve biber olarak düşünün.

Tüm markalar, tüketici keşfi ve düzenli satış faaliyeti için çeşitli çevrimiçi pazarlama kanallarına duyulan ihtiyacın farkındadır.

Ancak çok fazla marka yanlışlıkla cephaneliğindeki en önemli kanallardan ikisine – sadakat ve SEO – disiplinleri ayırdığı kadar iyi davranıyor.

Gerçek şu ki, toplam müşteri yolculuğunu belirlerken ve temelde anlarken, sadakat ve arayış birlikte göz önüne alınmalıdır.

Bir Ömür Boyu Sadakat ve SEO Karşılıklı Güçlendirme

Müşteri kazanma stratejileri söz konusu olduğunda, ortaya çıkan satış programın sonu değildir. Bir alışveriş döngüsünün başlangıcı ve marka ile müşteri arasındaki uzun süreli bir ilişkinin potansiyel başlangıcı.

Bu basit bir teklif. Ve yine de , SEO hizmetlerine ayda 2.500 ila 5.000 ABD Dolarıharcayanlara rağmen , markalar bu arayıcıların daha düzenli olarak geri gelmelerini sağlayarak takip etmeyerek paralarını boşa harcıyor olabilirler.

Sadakat ve SEO’yu birbirine bağlayarak, pazarlamacılar ve acenteleri, keşif ve müşteriyi elde tutma ve daha yüksek ömür boyu değer kazanma arasında net bir çizgi çizebilir.

Yeni Beklentileri Karşılamak

Sadakat ve SEO arasındaki bağlantıyı daha iyi anlamak için Amazon’un müşterileri cezbettiği ve elinde tuttuğu yöntemi düşünün.

İnsanlar belirli bir tür öğe arar. Amazon daha sonra müşterinin geçmişteki davranışına ve benzer müşterilerin yüksek puan vermesine dayanarak bir dizi seçenek sunar.

En önemlisi, satış tamamlandıktan ve ürün teslim edildikten sonra Amazon, hızlı bir şekilde gözden geçirme şeklini sorarak takip eder. E-kuyruk devi, aynı satın almayı yapan başkalarının ne aldıklarına dair tavsiyeler de veriyor.

Hepsi, tüketicilerin dolaylı olarak Amazon’a gösterdikleri bağlantı kalıplarına dayanıyor. Müşteriyi anlamak, sadakatin temelini atıyor ve bu, tüm markaların taahhüt etmesi gereken bir şey.

Bir müşteriyle ilgili en doğru alışveriş özelliklerinin ne olduğunun hatırlanmasını içeren kişiselleştirmenin bir zamanlar , markaların sadakatleri ve arama pazarlaması temas noktaları arasındaki noktaları birleştirmenin bir yolunu bulması gerekir.

Yorumlar: Niyetten İnçeye

Temel olarak, sadakat pazarlaması, katılımı teşvik eden ve işletmeyi harekete geçiren tüketici davranışını teşvik etmekten ibarettir. Burada da satış önemli bir hedef, ancak toplam oyun değil.

Bir işletmenin sadık bir müşterinin gerçekleştirmesini isteyeceği eylemlerden bazıları, sosyal medyada bir fotoğraf paylaşmak ve belirli bir öğeyi, hizmeti veya promosyonu etiketlemek gibi marka oluşturma etkinliklerini içerebilir. Birçok sadakat programı, kullanıcıları çeşitli teşviklerle olumlu bir inceleme bırakmaya da teşvik eder.

Online kılavuzların çoğalması ile, rolü değerlendirmeleri  , bir markanın içerik stratejisinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Aslında, inceleme içeriği SEO’yi destekliyor. Bu nedenle, gözden geçirmeler sadakat ve SEO arasında doğrudan bir çizgi çizer ve iki disiplinin neden sorunsuz bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin altını çizer.

İncelemeler, yerel bir markanın Google arama sonuçlarındaki “öncülüğünü” desteklemektedir. Pazarlamacılar, çevrimiçi bir şirketin Google’ın algoritması tarafından halka itibar olarak kabul edildiğinden rakiplerin karşısında nasıl sıralanacağına bir faktörden bahsettiğini belirtmek önemlidir.

Buna bakıldığında sadakat, inceleme içeriği oluşturmak için bir motor oluşturarak aramanın başarısını artırır; ikinci olarak, bağlılık potansiyel olarak markalara ve ajanslara, SEO asansörünün pazarlamacı ile tüketici arasında sürekli bir ilişki kurup sağlayamayacağına karar vermesinde yardımcı olabilir.

SEO’yu sadakate bağlamanın değerini ve ömür boyu müşteri değeri üretme yeteneğini ölçmek için, yönlendirilen tüketicilerin markanızla uzun vadeli harcama yapma olasılıklarının yüzde 18 daha fazla olduğunu düşünün . Tavsiyeler daha eğitimli ve güven veren müşterileri çeker – bu, çevrimiçi kelimeyi yaymaya yardımcı olan kişiler.

Bir SEO stratejisinin etkili olup olmadığını gerçekten göz önünde bulundurmanın en iyi yolu, yalnızca tek başına keşfe ve yalıtmaya odaklanmak değildir; SEO programının kazanılmış müşterileri kalıcı, değerli olanlara dönüştürdüğüdür.

Keşif İzolasyonda Gerçekleşmiyor

Bir SEO çabası ve sadakat pazarlama programı ile ilişkili hedeflerin ve KPI’ların farklı olduğu doğrudur . Ancak, her iki tür programın da yatırım getirisinin birbiriyle kesişmesini sağlamak açık ve doğaldır.

Sadakat pazarlamasını ve SEO’yu “pazarlama karışımının tuzu ve biberi” olarak düşünün. Bir tabaktaki diğerlerinin yanı sıra, tuz ve biber aynı anda kabın içine girmeyebilir.

Ancak lezzet testi yapıldığında çoğu aşçı, kaplama gerçekleşmeden önce çok fazla (veya çok az) tuz veya karabiber olup olmadığına odaklanacaktır. (Hiç kimse bir tabakta “çok fazla kimyon” demiyor. Önemli olan en belirgin lezzetlerle ilgili. Aynı şey sadakat ve SEO için de geçerli.)

Mutfak analojisinin biraz daha ilerlemesini sağlamak için, tuz ve karabiber diğer bileşenlerle karışmalı, birbirlerini dengelemeli ve yemeğin diğer tüm kısımlarını zenginleştirmelidir.

Mesele şu ki, tuz ve biber işi kendi başlarına yapmıyor. Tüm yemeğin deneyimini derinleştiriyorlar. Sadakat pazarlama ve SEO’nun yaptığı budur.

Ama yemek yapmanın aksine, kolayca otomatikleştirilebilecek çok fazla sadakat ve SEO var.

Örneğin, bir marka veya ajans, platformun en başta keşfedilmesine yardımcı olan en sık alışveriş yapanları üreten yönlendirmeleri ödüllendirebilir.

Markalar ve ajanslar gelecekteki pazarlama planlarını uygularken, keşif ve müşteri ilişkilerinin nasıl geliştiğini düşünür.

Tüketicilerin yaklaşık yüzde 70’i , kendilerini belirli bir “marka sadakatini” koruyor olmaları için en az üç alım aldığını söylüyor.

Müşterileri tekrar tekrar geri döndürmeye teşvik ederek ve yönlendirerek (Amazon’un yaptığı gibi), SEO hedeflerinden sadakat seviyesini ölçmek, sadakati oluşturmak için doğru davranışları yaratabilir.

Sonunda, hiç kimsenin bulduklarını aramasına gerek yok. Ancak markalar ve ajanslar, tüketicilerin arama ve sadakatin çakıştığı alanlara bakarak istediklerini tekrar tekrar bulmalarını kolaylaştırabilir.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı