Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

SEO Sistemi

Seo Sistemi Nedir?

SEO uzmani SEO Sistemi

Bir web sitesi kurdunuz ama mevcut müşterilerinizin dışında pek gelen yoksa, sizce eksik olan nedir? İnternette milyonlarca insan dolaşıyorken, neden web siteniz yeni müşterileri çekemiyor?

Belki kendi müşterileriniz bile internette başka şirketleri keşfediyor?İnternet üzerindeki insan trafiğinin akışı, normal hayattakine benzer. Nasıl ki, ana cadde üzerinde olan bir mağaza daha çok insan tarafından ziyaret edilirse, internetteki insan trafiğini yöneten arama motorlarında üst sıralarda çıkmak da, müşterilerin sizin sitenize akmasını sağlayacaktır.

Bunu yapabilmek için, milyonlarca insanı yönlendirme gücüne sahip olan arama motorlarının sizi keşfetmesini sağlamanız gerekiyor.

about 2 SEO Sistemi

Ne işe yarar?

SEO uygulamaları, sitenizin arama motorlarındaki reytingini artırıp, üst sıralarda çıkmasını sağlar.  Böylece, siz de internetin arka sokaklardan, ana caddesine çıkmış olursunuz.

SEO İngilizce “Search Engine Optimization” teriminin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmadır. SEO’nun Türkçesi  “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. İnternet sitelerini ziyaret edenlerin yüzde 90’ı arama motorları üzerinden giriş yapıyor. Yani, yeni sitelerin keşfedilmeleri için en önemli imkan arama motorlarında önce çıkmak.

%name SEO Sistemi

Arama motorlarının kitleleri yönlendirme gücünden yararlanmak için bizimle çalışarak, kurumunuzun kendi kategorisindeki arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.Araştırmalara göre, internette arama yapan insanların %85’i sadece ilk iki sayfaya baktığını, devamını ise pek kontrol etmediğini göstermektedir. Bu yüzden alanında ilk iki sayfada çıkan firmalara müşteri akını yaşanmaktadır.

SEO Sistemimiz, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda görünürlüğünü sağlayıp sitenizin daha çok ziyaretçi çekmesi için çalışacaktır.

Profesyonel ekibimiz tarafından kurumunuza özel olarak hazırlanacak SEO Stratejisi ve Sosyal Medya projeleri ile online dünyada daha görünür hale gelebilirsiniz.

Her şeyden önce düzenli pazarlama, bir ayda sonuç üretebilir. Geleneksel pazarlama çabaları ya başarıyı görecek, bu yüzden onu daha da zorlayacaksınız ya da açıkça seyirciyle rezonans etmeyecek, bu yüzden taktikleri değiştireceksiniz. Basit.

Peki senin neyin var?

Açıkçası, bir SEO şirketi olarak, size diğer ajansın yaptığı şeyi söyleyeceğiz:

SEO Sistemi zaman alır.

Pazarınızı ve sektörünüzü araştırmanız zaman alır. Gerekli analizleri yapmak zaman alır. Ürün kalitesinde içerik almak zaman alır.

Ve bu sadece şeylerin bizim tarafımızda.

Google’ın web sitenizi tanıması ve hak ettiği yetkiyi ataması zaman alır. Değişikliklerin yapıldığını görmek, web sitenizin ve içeriğinizin kalitesini aynı alanda bulunan herkese göre karşılaştırmak zaman alır.

Kullanıcı davranışının değişmesi zaman alır. Sitenizdeki şeylerin değiştiğini keşfetmek için biraz zamana ihtiyaçları olacak.

Bütün bunlara rağmen, herhangi bir ajans, müşterilerinin hikayelerini, üç, iki, hatta bir ay sonra bile, ancak maliyetleri haklı çıkarmak için ihtiyaç duydukları sonuçları almadıkları ya da daha kötüsü, “onlar” olmadıklarını anlatabilecekler. t onlar sonuçlar elde bekleniyor .

O zaman SEO’nun neden zaman aldığını ve neden bu kadar çok şirketin hala süreç için gerçekçi olmayan beklentilere sahip olduğunu bir göz atalım.

SEO Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor

SEO’nun ne kadar sürdüğünü sormak eksik bir sorudur ve size tatmin edici bir cevap vermez.

Açıkçası, insanların gerçekten bilmek istedikleri, sonuçları elde etmek için SEO’yu ne kadar süre alacaktır.

Ancak hala çok spesifik bir soruyla karşılaşmadık çünkü “sonuçlar” farklı insanlar için farklı şeyler anlamına geliyor.

Bir SEO ajansına, bir “sonuç” artar trafik ve daha yüksek getiri.

Açıkçası bunun bir şirketin ilgileneceği bir şey olduğunu söylemek üzeresin. Ve bir bütün olarak ve büyük resim olarak alındığında, evet, bir şirket olarak genel hedefleri büyümek ve daha fazla gelir elde etmektir.

Ancak SEO söz konusu olduğunda, bir sonuç fikrinin düzenli olarak etrafında döndüğü görülüyor: “Favori anahtar kelimem için # 1 olmak.”

Forbes’da , bu kavramın şu anki arama motoru ortamında neden biraz sorunlu olduğunu gösteren gerçekten iyi bir makale var .

Makalede, SEO’nun en potansiyel ve en az rekabete sahip 5 veya 10 anahtar kelimeyi bulmanın basit bir meselesi olduğu belirtiliyor.

Bu genel şartlar, trafik hacminde genellikle çok yüksekti ve bir web sitesini potansiyel olarak trafik üreten bir güç santraline dönüştürebilirdi.

Artık işler farklı . Eğer bir “sonuç” fikriniz, küçük bir genel anahtar kelime grubu için 1. sıradan başka bir şey değilse, arama motorlarının üst kısmına ulaşmış olsanız bile, muhtemelen sizi arayan kişilere ulaşmayacaksınız demektir. bu terimler için.

Herşey Daha İyiydi “Geri Dön”

SEO’nun, hangi anahtar kelimelerin en fazla trafiği sağlayabildiğini belirleyen bir konu olduğu, ardından web sitenizi bu terimler için optimize ettiği ve daha sonra alabileceğiniz kadar çok bağlantı oluşturduğu bir zaman vardı.

Mekanikti ve çok basitti.

Fakat zamanla tamamen sürdürülemez oldu.

“Kısa yol” taktikleri kullanan insanlar bu tür taktiklerde yükselen arama motorlarının zirvesine çıkmadı . Sektörde iyi kabul gören taktikleri kullanan şirketler bile kısa süre içinde zirvede kalabileceklerini keşfettiler.

Biraz daha kolay ve biraz daha hızlı olabilecek tüm bu taktikler çok mekanik ve çok doğal değildi.

Tabii ki, mekanik, SEO’nun etkili olmaya başlaması için bir zaman çizelgesi öngörmeye çalışırken, daha yüksek bir doğruluk düzeyi anlamına geliyordu.

Ve bizde artık buna sahip olamayız.

Peki, Ne Kadar ?

Farklı SEO şirketleriyle konuştuğunuzda çok fazla tahmin duyarsınız. Dört ila sekiz ay ortak bir tahmindir. Yine de altı ila 12 ay daha doğru olabilir.

Sonuçlar görmeye başlamak için dört ila 12 ay .

Sonuçların görülebileceği bir yıl, müşterilerin duymak istediği bir şey değil veya ajansların söylemek istediği bir şey değil, ancak bir Google Web Yöneticileri videosuyla karşımızda.

Değişkenler için Muhasebe

Tabii ki, 12 ay kötü geliyor, ama neden bu kadar cam yarısı boş?

Belki de web siteniz sadece dört ay içinde bazı inanılmaz sonuçlar gören kişidir. (Ve “sonuçlarla”, sadece belirli anahtar kelimeler için sıralamayı değil, sürdürülebilir web trafiğini ve müşterileri kastediyoruz.)

Her şey şu anda web sitenizde ve sitenizde oynamakta olan değişkenlere geliyor. Bunlar çok çeşitli ve çeşitli olabilir veya içermeyebilir:

 • Sizinle alakalı anahtar kelimeler ve konular
 • İçeriğinizin bu anahtar kelimelerle alaka düzeyi
 • Alan adınız ve web sitenizin yaşı
 • Mevcut web sitesi tasarımı
 • Ortalama kullanıcının sitede kaldığı süre
 • Coğrafi konumunuz
 • Senin rekabet
 • Sosyal aktiviteniz
 • Yeni trendlere karşı tepkileriniz
 • İçerikte algılanan kalite seviyesi
 • Önerilen değişiklikleri ne kadar çabuk uygularsınız?

Bu değişkenlerin her biri, SEO Sistemi kampanyanızdan sonuçları görmeye başlamak için gereken süreyi etkileyebilir.

Genel olarak, zaman çizelgeniz detaylı web sitesi denetimleri ile araştırma ve keşif için zaman içerecektir ve oradan çok fazla teknik SEO işine geçecektir. Yeni içeriğin gerçekten kampanyanızın önemli bir parçası olmaya başlaması birkaç buçuk ay sürecektir.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)