SEO

SEO İçeriği Türleri Nelerdir

SEO içeriği aşağıdakilerden herhangi birini içerebilir:

 • Ürün Sayfaları – Bunlar, herhangi bir perakende e-ticaret sitesinin ekmek ve tereyağıdır. İyi bir ürün sayfası hem SEO içeriği hem de bir PPC açılış sayfası olabilir.
   
 • Blog Yazıları – Blog, düzenli bir SEO içeriği akışı oluşturmanın en kolay yollarından biridir. Genel olarak, blog gönderileri daha ilgi çekicidir ve ürün sayfalarından daha fazla bağlantı çekme olasılığı yüksektir, bu nedenle siteniz için bir otorite oluşturmanın harika bir yolu olabilir. (Blogların çok esnek olduğunu ve bu listede aşağıdaki içerik türlerinden herhangi birini barındırmak için kullanabileceğinizi unutmayın.)
   
 • Makaleler – Haber makalesi, röportaj veya özellik parçası düşünün. Bu, çoğu gazete veya dergi tarzı web sitesinde bulacağınız ana içerik türüdür.
   
 • Listeler – Bir liste gerçekten sadece bir yazıdır, ancak bir liste olarak çerçevelemek (“Enerji Faturanızı Düşürmenin 10 Yolu” veya “Google Hakkında Nefret Ettiğim 101 Şey” gibi) taramayı kolaylaştırır. Bu tür başlıklarda, arama sonuçlarında veya sosyal medya yayınlarında da tıklanabilir gözüküyor.
   
 • Kılavuzlar – Kılavuz, bir şeyin nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak açıklayan daha uzun bir içerik parçasıdır. (Kılavuzlar genellikle birden fazla web sayfasına ayrılır, ancak kullanıcıların isterlerse uzun içeriği tek bir sayfa olarak görüntülemelerine izin vermek en iyi yöntemdir .) Web sitenize tam bir kılavuz gönderebilir veya bir özet veya alıntı gönderebilirsiniz. Ziyaretçilerin tüm kılavuzu okumak için bir kayıt formu doldurmalarını istemek. Bu, müşteri adayları oluşturmak için iyi bir yol olabilir, ancak bir kayıt duvarı oluşturmanın bu kılavuza götürebileceğiniz SEO trafiği miktarını azaltacağını unutmayın.
   
 • Videolar – Genel olarak web’de metin sayfalarından daha az video vardır; Sonuç olarak, bir makale yerine bir video oluşturarak rekabetçi bir anahtar kelime için ilk sayfada yer almak daha kolay olabilir. Ne tür bir site veya işletme işlettiğinize bağlı olarak, videolar bir kitleyi çekmek ve onlara ulaşmak için harika bir yol olabilir. Ürünlerinizi nasıl kullanacağınıza dair video dersleri oluşturmayı düşünün. Veya işinizle ilgili bir süreci gösterin; örneğin, bir tesisatçı bir lavaboyu nasıl açacağınızı gösteren bir video yapabilir. ( SEO ile ilgili bir not : Videonuzun bir metnini de dahil edebilirsiniz. Videolarınızı optimize etmek için ek ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz .)
   
 • Infographics – Infographics veya tek bir konuda çok fazla veri içeren (genellikle grafikler veya grafikler şeklinde) geniş formatlı görüntüler, çok sayıda sayfa görüntüleme ve bağlantı oluşturabilir. Ancak, içeriğin çoğu görüntüye gömülü olduğundan ve bu nedenle arama motorları tarafından metin olarak okunamadığından, sayfanın geri kalanını dikkatlice optimize etmek önemlidir. Başlamak için bu beş ücretsiz Infographic şablondan birini kullanabilirsiniz .
   
 • Slayt Gösterileri – Slayt gösterisi, bir dizi ilgili görüntüyü göstermenin bir yoludur. Bazen resimler metinden daha önemlidir – tüm yıldızların Oscar’a ne giydiğini göstermeye çalıştığınızı söyleyin. Burada yine başlığınızın SEO’sı, başlıklar, resim dosyası adları ve benzeri önemlidir, çünkü arama motorlarının “okuması” daha azdır.
   
 • Terimler Sözlüğü – Yemin ediyorum, terimleri aramak için Google’ı sözlük kullanmaktan daha çok kullanıyor. (Sözlüğünüzün nerede olduğunu bile biliyor musunuz?) Özel bir sektörde çalışıyorsanız, iyi oluşturulmuş bir sözlük biraz arama trafiğini yakalamanın iyi bir yolu olabilir. Pişirme terimleri, tıbbi terimler, moda terimleri, mimari terimler …
   
 • Dizinler – Bir dizin, belirli bir konunun etrafındaki sitelere veya kaynaklara bağlantıların kullanışlı bir taksonomisidir. Örneğin, bir parfüm blogu parfüm satın almak için, büyük mağazalardan ülke çapındaki bağımsız mağazalara kadar birçok yerde bir dizin oluşturabilir.

Bunlar, SEO içeriğinin temel türlerinden yalnızca birkaçıdır, ancak bu listenin sizi sınırlandırmasına izin vermeyin – olasılıklar neredeyse sonsuzdur.

SEO İçerik Stratejisi Nasıl Geliştirilir

Sonunda bir içerik üretiyorsanız, sonunda sonuçlanacağını ümit edip dua ediyorsanız , web için daha metodik bir SEO içerik stratejisi oluşturma ve bunu yapma zamanıdır .

SEO içerik stratejinizi tanımlamak ve geliştirmek için dört adım :

Hedeflerinizi tanımlayın

İlk önce hedeflerinizi bir web sitesi veya işletme olarak belirleyin. Web sitenize satış yapmak mı istiyorsunuz? Sitenizden reklamlarla para kazanıyor musunuz ve bu nedenle yalnızca trafiği arttırmak ve okur kitlesine dönmek mi istiyorsunuz? Hedefleriniz hangi tür içeriğe odaklanmanız gerektiğini belirleyecektir.

Öncelikle ürün satışlarını artırmaya çalışıyorsanız, birincil odak noktanızın hem arama hem de dönüşümler için optimize edilmiş çekici ve bilgilendirici ürün sayfaları olması gerekir. İkincil odak noktanız, ürünlerinizi ne zaman ve nasıl kullanacağınızı, alakalı sayfalara (blogunuz tamamen kendi kendini tanıtmıyorsa en iyisidir) gösteren bağlantı içeriğine yardımcı olabilir.

Siteniz bir reklam modelinde çalışıyorsa ve amaç arama yoluyla yeni okuyucular çekmekse, “yapışkanlık” ile zengin içeriğe (örneğin, bilgilendirici, eğlendirici veya her ikisi de bilgilendirici olan uzun biçimli makaleler veya video kaynakları) odaklanmak istersiniz. (“Yapışkan” içerik, sitenizi ziyaretçileri daha uzun süre tutar veya geri dönmelerini teşvik eder).

Kitlenizi düşünün

Kitlenizi tanıyın – anketler ve analitik yazılımınız, tipik ziyaretçiniz veya müşterinizin daha iyi bir resmini elde etmenize yardımcı olabilir. Gelişen pazarlama görevlilerini veya ideal site ziyaretçilerini ve müşterilerini temsil eden karakterleri düşünün. O zaman bu kişilerin ne tür içerik arayacağını düşünün.

Örneğin, C düzeyindeki yöneticileri hedefleyen bir B2B web sitesi işletiyorsanız, daha sonra okumak üzere indirilip kaydedilebilen üst düzey beyaz kağıtlar oluşturmak isteyebilirsiniz.

İşletmeniz gençleri ve araları hedefliyorsa, daha az metin ve daha fazla görüntü ve video içeren sık güncellemeler üzerine odaklanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, sitenizin mobil kullanım için optimize edildiğinden emin olmak isteyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİMDİ ARA