SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization), iletilecek en net ifade ile “arama motoru optimizasyonu” dur. Search Engine Optimization kelimeleri kısaltılmış hali Adana SEO ile algılara yerleşmiştir. Arama motoru robotları kullanıcı isteklerine en doğru ve hızlı bilgiyi çıkarmak için kriterler belirler. Bu kriterler Arama motoru optimizasyonu çalışmaları gerekliliğini ortaya çıkartır. SEO, Arama motoru robotlarına yönelik gerçekleştirilen optimizasyon ve iyileştirmeleri kapsayan çalışmalardır. Bu çalışmalar site içi optimizasyon ve site dışı çalışmalar olmak üzere ikiye ayrılır.

Web sitelerinin arama sonuçları varlığını iyileştirmek ve üst sıralarda yer almasını sağlamak adına yürütülen çalışmalar SEO çalışmaları olarak adlandırılır. SEO Hizmeti arama sonuçlarında web sitelerin hizmet, bilgi veya satışlarını daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlar.

Çağımızın dijital konumunu incelediğimizde hemen hemen her markanın web üzerinde var olduğunu görüyoruz. Bu web adresleri günümüzde işletmelerin kolay ulaşılan “dijital kimliği” olduğu için arama sonuçlarındaki konumları oldukça önemli. Bugün birçok ulusal ve yerel firma doğal aramalarda potansiyel kitlenin en hızlı şekilde ulaşabileceği sıralamada bulunmak adına SEO hizmeti almayı tercih ediyor.

seo nedir 1 Seo Arama Motoru Optimizasyonu
SEM industry; SEO company; Internet Marketing Professional; Search SEO Company

Yapılan araştırmalar artık almak istenilen bir ürün ya da hizmet için öncelikle dijitale başvurulduğunu oldukça iyi kanıtlıyor. Zamanın büyük bir güç olduğunu artık hepimiz gözlemlediğimiz için istediğimiz bilgiye ulaşmak için Google gibi büyük arama motorlarına yöneliyoruz. Bu nedenle işletmeler için büyük bir pazarlama sahası meydana geliyor. Eğer bir işletme sahibi iseniz web sitenizin arama motorları üzerindeki ulaşılabilirliğinin ve konumunun marka bilinirlik ve satış oranlarınızı büyük ölçekte etkilediğini belirtmek isteriz.

SEO Neden Gereklidir?

SEO bulunduğunuz sektör veya hedeflenen alanda doğal popülarite edinmenizi sağlar. Ziyaretçi kitlesini doğru edinmek ve bu kitleyi doğru bir şekilde site içinde tutabilmek çok önemlidir. Ziyaret oranlarının dengesi ve dijital dünyadaki bahsedilme sayınızın artışı, arama motorları tarafından hemen dikkat çekecektir. Böylece sıralamalarda yükselmeye başlar ve marka arama hacminizi artırırsınız. Bu durum ancak doğru planlanan çalışma ve süre ile başarı sağlamaktadır.

Bir işletme olarak sizinle aynı sahada yer alan rakiplerinizi geride bırakabilmeniz ve arama sonuçlarında ön sıralara yerleşerek hedef kitlenize ulaşılabilir bir marka olduğunuzu gösterebilmeniz adına SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları yürütmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Çağın yenilikleri ile internet dünyası hızla büyümeye devam ederken SEO; potansiyel müşterilere de ulaşılabilecek en kısa yol haline gelmiştir. Sizde SEO hizmeti sayesinde hızla büyüyen web dünyasında organik aramalarda rakiplerinizi geride bırakarak, firmanızı müşterilere sunulan ilk seçenek haline getirin.

Doğru SEO Çalışması ve Sonuçları

Doğru bir SEO çalışması yürütmek Arama motoru dostu bir web sitesine sahip olmaktan geçiyor. Web siteniz müşterilerinize doğru bilgi veren, güncel, anahtar kelimelere yönelik aktif çalışmalar gerçekleştiren, sitenizi robotların en kolay şekilde incelemesini sağlayacak şekilde yürütülmelidir. Bahsettiğimiz detaylar açıklanabilecek en yüzeysel detaylardır. SEO, içeriğinde birçok teknik çalışma barındırır. Ancak doğru SEO çalışması ile verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Google gibi büyük bir arama motoru üzerinde konumunuzu ilk sıralara yerleştirebilmek için etkili çalışılması gerekir. Domain ve sayfa otoritesi sıralama konumlarında önemli bir kriterdir. Aynı zamanda sizinle birlikte çalışma sağlayan rakiplerinizin de önüne geçebilmek adına çalışmaların düzenli yürütülmesi gerekir. Google, reklam çalışmaları gibi algoritmaya sahip değildir. AdWords alanı gibi daha fazla bütçe yatırarak rakiplerinizin önüne geçemezsiniz. Doğru ve sürekli adımlar atarak Google’a sitenizin kriterlere uygun olduğunu göstermeniz ve belirlediği güncel kriterlere cevap vermeniz gerekir. Böylece ilerleyen süreçte arama hacimlerinizi etkileyen belirli anahtar kelimelerde üst konumlarda yer alırsınız. Anahtar kelime rekabetleri sizin ve rakiplerinizin yürüttüğü çalışmalar neticesinde otomatik oluşur. Çalışmaların sürekliliğini sağlamak, sıralamalarda edindiğiniz yere sağlam tutunmanızı sağlar.

Google reklamlari ucret 1280x720 Seo Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Nasıl Yapılır?

SEO profesyonel yürütülen teknik çalışmaların bütünüdür. SEO uzmanları web sitenizin mevcut konumunu değerlendirir ve çalışmaları buna yönelik planlar. Bu nedenle ilk sıralamalara yerleşmek adına kurallar herkes için tek olsa da, web siteleri için izlenmesi gereken yol farklıdır. SEO çalışmalarında izlenecek yol sektör ve rakip analizleri ile uzman tarafından plana yansıtılır. Profesyonel destek almanız, istediğiniz alana ulaşmak için adımlarınızı doğru atmanızı sağlayacak ve yolunuzu kısaltacaktır.

SEO’nun Avantajları Nedir?

– Marka bilinirliği yaratır ve bahsedilme oranlarınızı arttırır,

– Dönüşüm oranı en yüksek ve sürekliliği olan en faydalı yatırımdır,

– Hedef kitleye doğrudan ulaşmanızı sağlar,

– Reklam giderleri için tasarruf sağlar,

– AdWords maliyetlerini düşürür,

– Rakiplerinizin önüne geçerek tercih edilme oranınızı yükseltir.

SEO Uzmanı “Bir web Tasarım Digital”

SEO çalışmaları için uzman desteği almak istiyorsanız sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 10 yıllık sektör geçmişimizle bugüne dek yüzlerce web sayfasının ilk sıralara yükselişinde önemli rol oynadık. Marka bilirliğini arttırmak ve güncel SEO teknikleri ile sektörünüzün ilk tercih edilen web sitelerinden olmak istiyorsanız işi uzmanına bırakın.!

Birwebtasarim Digital kurulduğu günden bu yana müşterileri için SEO danışmanlığı hizmetini titizlikle sürdürmektedir. Hemen hemen birçok sektörde SEO çalışmaları yürütmüş olan firmamız, her geçen gün arama motoru optimizasyonu konusunda tecrübelerine bir yenisini daha eklemekte ve mutlu müşterileri ile birlikte yolculuğuna devam etmektedir.

Kurumsal SEO

Birwebtasarim Digital tüm müşterilerinin kurumsal yapısına uygun içerikler üretir ve tüm kaynaklarını kurumsal düzenin gereklilikleri doğrultusunda kullanır. Kurumsal SEO projesi kapsamında yapılacak tüm çalışmalar planlanır ve onayınız dahilinde gerçekleştirilir. Çalışmaların size uygun olmadığını düşündüğünüz noktada Birwebtasarim ekibi sizler için yeni planlar ve projeler üretecektir. Alanında uzman olan ekip, sitenizin gerekliliklerini saptar ve çalışma planını buna yönelik şekilde oluşturur. Haftalık raporlamalar ile sizlerde gerçekleştirilen çalışmaları ve Google sıralamanızı kolaylıkla takip edersiniz.

E-Ticaret SEO

Gelişen teknoloji ile birçok alışverişimiz artık internette. Bu yönde yaptığınız tüm yatırımlar için Birwebtasarim ekibi E-Ticaret SEO paketleri ile yanınızda. Bilenen tüm e-ticaret yazılımları için gerçekleştirdiğimiz SEO çalışmaları kapsamında, edindiğimiz tecrübeleri; sizin sanal mağazanız içinde kullanalım. Web sitenizin erişilebilirliği artsın kazancınız katlansın.!

Markanızın bilinirliğini arttırmak, satış stratejilerinizi geliştirmek, rakiplerinizden öne çıkmak, uygun maliyetler ile başarılı SEO sonuçları almak gibi hedefleriniz varsa biz buradayız. Sizleri her zaman detayları konuşmak ve dinamik ekibimizle tanışmanız için Birwebtasarim’a bekleriz.