GoogleSeo

SEO Ajansı ile Kazançlı Bir İlişki Nasıl Kurulur

Dijital pazarlama dünyasına yükünüzü yönlendirmek için doğru SEO ajansı bulmak uzun ve kapsamlı bir süreçti ve bu noktada işimiz yeni başlıyor. Ama bu senin yaptığın anlamına gelmez.

Ajans ve müşteri arasındaki en kazançlı ilişki, işlemsel zihniyetten ziyade takım zihniyeti olduğunda olur.

Yorum basitçe şöyle dedi: “Belki de bu sitedeki biri rolleri tersine çevirebilir ve“ İşletmeniz İçin Doğru SEO İstemcileri Nasıl Seçilir ”hakkında yazabilir.”

Buna güldük, çünkü ajanslar açıkça istedikleri müşterileri seçmek ve seçmek için uğraşamıyorlar. Ama bu beni düşündürdü:

Doğru SEO müşterilerini seçebilseydik, nasıl olurdu?

Bence büyük bir SEO istemcisi arardım özellikleri anladı değil gibi şeyler olmak “sadece bize dinlemek ve her şey için bizim sözümüzü.” Bu sadece gerçekten uzun vadeli kurmak isteyen bir şirket olacağını ve kazançlı ilişki.

Çok özel bir iş yapmamız için bizi işe aldınız ve başarılı sonuçlar aldığımızdan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bununla birlikte, müşteri ile ajans arasında işleri ilerleten sağlam bir ekip temeli olduğunda, her zaman büyük başarı gelir.

İlişkiler Asla Kolay Değil

Bir ilişki işe alır. Etrafında bir yol yok.

Bu durumda, duruma çok farklı iki temelden gelen bir ajans ve müşterimiz var. Kişiliklerin birbirine katılması ve tüm bu küçük tuhaflıkların ortaya çıkması biraz zaman alacak, böylece onlarla birlikte çalışabilirsiniz.

Bundan da öte, herhangi bir tek taraflı ilişki başarısızlığa uğrayacak. Gerçekten sadece bu kadar basit.

Her iki tarafın da bu ilişkiye getirecek bir şeyleri vardır ve bir araya geldiklerinde ve her ikisinin de kampanyanın başarısına katkıda bulunabileceğini fark ettiklerinde, o zaman gerçek değişikliklerin gerçekleştiğini göreceksiniz.

Başarılı bir müşteri-ajans ilişkisinin amacı

Bu ilişkinin amacı – her iki tarafta – çevrimiçi pazarlama hedeflerinize ulaşmak, daha verimli çalışmak ve birbiriniz için bir anlayış ve güven geliştirmek.

SEO ajansınız olarak, sıralamanızı artırmak, web sitenizin yapısını düzene sokmak ve sosyal medyadaki varlığınızı geliştirmek için üzerimize düşeni yapacağız.

SEO müşterimiz olarak, işlerin sorunsuz yürümesini sağlamak için bu kampanyanın çok özel bölümlerine katılmanız gerekecek.

Birçok müşteri bu ilişkide kendi rollerini yapmak zorunda olduklarını duymak istemiyor.

“Sana doğru ödeme yapıyorum? Bu benim parçam değil mi? ”

Kabul et, şu an çoğunuzun düşündüğü şey buydu.

Hayır, hayır. Bu ilişkiye getirdiğin tek şey bu değil.

Eğer bu ilişkiye giren tutum buysa, o zaman buna yalnızca büyük bir işlem olarak bakıyorsunuzdur. Ve eğer durum buysa, diyelim ki bu çok uzun süren bir ilişki değil ve bu metafor gerçekten uygunsuz hale gelmeden önce de böyle bırak.

Dünyanın En İyi Müşterisi Nasıl Olunur?

Yukarıdaki açıklama hakkında tamamen açık olalım. Bu bizim yararımız için iyi bir müşteri olmakla ilgili değil . Müşterilerin bizimle belirli bir şekilde etkileşime girme zorunluluğu olduğunu söylemiyoruz.

Her denklemin iki tarafı olduğunu söylüyoruz ve en iyi müşteriler, denklemi başka bir şey getirdiğinde, olumlu sonuçlar almak için daha iyi bir şans olduğunu biliyorlar.

İşte SEO ajansınızla daha iyi bir ilişki kurmak için yapabileceğiniz 6 önemli konu başlıkları

1. Hedefleriniz hakkında iletişim kurun

“İletişim” derken, SEO şirketinize Trophy Keyword 1 ve Trophy Keyword 2’nin bir numarada yer almasını istediğinizi ve daha azına razı olmayacağınızı söylemek istemiyoruz.

İletişim iki yönlü bir yoldur. SEO ekibinize ne beklediğinizi söyleyebilirsiniz, ancak söylemesi gereken şeyleri de dinlemelisiniz. Yatırım getirinizi doğrudan ve hızlı bir şekilde etkileyebilecek diğer bazı hedefleri belirlemenize yardımcı olabilirler.

2. Açık ve şeffaf olun

İşinizi ayrıntılı olarak anlamamız gerekiyor. Bu, durumunuz için hangi stratejilerin en etkili olacağını belirlememize yardımcı olacaktır.

Aynı şeyi bizden beklemen de sorun değil. Uyguladığımız stratejiler konusunda açık ve net olacağız, böylece kampanyada herhangi bir zamanda neler olduğunu bilirsiniz.

3. İletişimde kalın

Meşgulsün. Bunu anladık. Fakat sizden 3 ay boyunca sizden girdi alamazsak veya raporlarınızı düzenli olarak gözden geçirmiyorsanız geri dönüp şöyle der: “Paramla ne yapıyorsunuz ve neden Trophy için 1. sıraya girmiyorum? 1. Anahtar Kelime? ”O zaman önümüzde uzun bir konuşma yapacağız.

Ajansınızın iletişimine zamanında cevap vermeniz önemlidir. Aksi takdirde, potansiyel ilerlemenizin bir kısmını boğma veya önemli bir fırsatı kaçırmayla sonuçlanabilirsiniz.

4. Ama cimri olmayın

SEO ajansınız da meşgul. Umarız alırsınız. İhtiyaçlarınızın sürekli karşılandığından emin olmak için iyi bir ajans çalışacaktır, ancak bir şeyi anlamanız gerekir:

Ekibinizin telefonda sizinle birlikte geçirdiği zaman sıralamanızı geliştirmek için çalıştıkları zamandır.

Bir iş yapmaları için onları işe aldın. Döngüde tutulmasını beklemelisin, ama işe almaları için işi işe almalarına izin vermelisin .

Kampanyanızla ilgili tüm önemli bilgileri içeren aylık raporlar gönderiyoruz ve en iyi stratejileri belirlemek ve bir plan geliştirmek için çok çalıştık.

Şimdi bize işimizi doğru şekilde yapma özgürlüğünü vermeniz önemlidir.

En iyi ilişkiler güven üzerine kuruludur ve işinizi yaparken acentenize güvenmeniz gerekir.

5. Ajansınıza, bir işlemin gelirini değil, ekibin bir üyesi gibi davranın.

Çevrimiçi pazarlama şirketinize gerçekten bir ekibin üyesi gibi davranıyorsanız, onları web sitenizi , sosyal medyanızı veya diğer pazarlama çabalarını içeren herhangi bir şeyin karar verme sürecine dahil edersiniz .

Kampanyalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, yabancı ve yabancı olarak değerlendirilemeyiz. Binada sizinle birlikte olmayabiliriz, fakat bizlermiş gibi muamele görmemiz gerekiyor.

Kurum içi ekibinizin diğer üyelerine yaptığınız gibi önerilerimizi almanızı öneririz. Belirli insanları işe aldınız çünkü masaya belirli beceriler kazandırıyorlar ve işinizi büyütmek için kullanıyorsunuz.

Aynı SEO ekibiniz için de geçerli. Bu sektördeki yeteneklerimiz ve tecrübelerimizden dolayı bizi işe aldınız. İşimizi yapmak için bize güvenin.

6. İkimizin de aynı şeyi istediğini daima hatırlayın.

SEO sadece sıralama ile ilgili değil . Dönüşümle ilgili. Sosyal medyayı dahil etmekle ilgili. Satın almaya hazır olan kitleyi hedeflemeyle ilgili. Ve sıralama hakkında – ama belki de düşündüğünüz gibi değil.

İkimiz de aynı şeyi istiyoruz:

Şirketinizin devam eden başarısı ve büyümesi .

İletişimdeki en sık karşılaşılan sorunlardan birinin, bir müşterinin başarının yalnızca bir veya iki anahtar kelimeyi sıralamaktan gelebileceği konusunda ısrar etmesi durumunda meydana geldiğini görüyoruz. SEO şirketi, genel trafik artışı ve artan dönüşüm oranının çok daha önemli olduğu fikrini sürdürmeye devam edecek, ancak müşterinin duymak istediği şey bu değil.

Bu terimle Google’da belirli terimler için daha yüksek görünmeye başlamanın başlaması bekleniyor. Bu spesifik sonuçlar için para ödediler ve daha azını istemiyorlar.

Bu yukarıda bahsettiğimiz işlem ilişkisidir. Buna bir müşteri gibi bakıyorlar.

Daha kazançlı ilişkiler, ajansla gerçek bir ortaklık kurduğunda olur.

Başlangıçta en iyi sonuçları elde etmek için farklı bakış açıları olabilir, ancak bir ekip gibi birlikte çalışarak ve her iki tarafın tavsiyelerini ve kaygılarını dinleyerek, gerçek ve sürdürülebilir sonuçlar görmeye başlayacaksınız.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı