Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Seo

search engine optimization chalkboard ss 1920 800x450 768x432 SeoSeo

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization) anlamına gelir. Peki seo ne işe yarar? Web sitelerinizin çeşitli arama motorlarında reklamsız bir şekilde (organik) üst sıralara çıkmanızı, hedef kitlenize doğru bir şekilde ve istediğiniz alanlarda ulaşmanıza olanak sağlar. Sanal pazar; zaman, mekan vb. açıdan daha hızlı ve daha ekonomik bir ulaşım aracıdır. Sürekli ve doğru tekniklerle yapılan bir seo çalışması sonucunda müşteri portföyünüz artarken bu süreçteki maliyet harcamalarınızın azalacağını zaman içinde görmüş olacaksınız. Seo çalışmaları kesintiye uğramadan yapıldığında web sitenizin ulaşmak ve kalıcı olmayı hedeflediğiniz alanlarda memnun edici sonuçlar alabilirsiniz. Tabi ki seo çalışmalarının doğru tekniklerle yapılması ve sürekli bir takip gerektirir. Doğru teknik kullanmak ve süreklilik dışında diğer bir önemli unsur da çalışma yaptıran işletmelerin web sitelerini güncel tutabilecek içeriklerini belirli aralıklarla çalışma yapan firmaya ulaştırmasıdır. Bu şekilde daha kontrollü, daha verimli bir iş birliği içerisinde istediğiniz sonuçlara daha yakın olabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır ? – Popülarite

Bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

İrtibat telefon: 0536 575 36 25

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)