GoogleSosyal Medya

Reddit, Diğer Sosyal Ağlara Göre En Değerli Kullanıcılara Sahiptir

Reddit şu anda aylık 330 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve son zamanlarda 300 milyon dolar fon sağlayarak şirkete 3 milyar dolar değer kazandı.

Bununla birlikte, yıllık 100 milyon dolarlık geliri olan Reddit, diğer sosyal ağların en az değerli kullanıcılarına sahiptir.

Reddit’in kullanıcı başına ortalama geliri sadece 0,30 dolar civarında, bu da Facebook, Twitter ve Snapchat’ten oldukça düşük.

Twitter, 321 milyonda aylık olarak daha az aktif kullanıcıya sahip ancak kullanıcı başına yıllık yaklaşık 9.48 dolar kazanıyor.

Aylık 2,32 milyar aktif kullanıcı olan Facebook, kullanıcı başına yıllık 7.37 ABD Doları gelir elde ediyor .

Snapchat , son kazanç raporunda kullanıcı başına yıllık 2,09 ABD Doları gelir bildirmiştir .

Reddit CEO’su Steve Huffman, reklamcılık kazancı kazanma konusunda şirketin önünde yaptığı işi anlatıyor.

“Hem teknoloji tarafında hem de reklamcılık işini hem teknoloji tarafında hem de satabilme ve kullanıcılar ve markalar için dostça bir ev yaratma yeteneğimizi yeniden keşfediyoruz.

Böylece geçtiğimiz yıl tüm bu cephelerde istikrarlı bir ilerleme kaydettik ve nerede olduğumuzla gurur duyuyoruz. Sonuç olarak, hem marka hem de yatırımcılardan büyük ilgi görüyoruz. ”

Reddit’in bunun için yaptığı şey, kullanıcılarının yarısının 18 ila 24 yaşları arasında olması.

Reddit’i reklamverenlere çekici kılma potansiyeline sahip, değerli, ulaşılması zor bir demografi.

Reddit’in üstesinden gelmesi gereken en büyük engel, kendi itibarıdır.

Reddit sık sık, kullanıcıları arasında suistimal, taciz ve korsanlık üzerine eleştiri ve kaygı çeker.

Gelir açısından diğer sosyal ağlarla rekabet edebilmek için Reddit, reklamverenler için daha olumlu bir ortam geliştirmelidir.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı