Önde gelen yerel SEO tahminleri: Google ile rezerv büyüyecek, gerçek zamanlı yerel envanter gerçek olacak

My Post 6 Önde gelen yerel SEO tahminleri: Google ile rezerv büyüyecek, gerçek zamanlı yerel envanter gerçek olacakGMB mesajlaşma, sesli arama optimizasyonu, yerel envanter verileri, soru-cevap ve SMB web sitelerinin reddedilmesi incelenmiştir.

Yerel SEO, dijital pazarlama alanında takdir edilmeyen bir disiplin olmuştur. Yine de, çok lokasyonlu markalar da dahil olmak üzere yerel işletme içeriği ve incelemelerinin yönetimi ve optimizasyonu, yıllık tüketici harcamalarında trilyonlarca doları doğrudan ve dolaylı olarak etkilemektedir.

Kabaca perakende satışların yüzde 90’ı ve daha da yüksek oranda hizmet işlemleri çevrimdışı olarak gerçekleşiyor. Ancak, arama, gözden geçirme ve sosyal tavsiyeler artık ABD’li tüketicilerin büyük bir kısmını satın alma kararlarında etkiliyor.

Yana mobil arama hacimleri masaüstü sorguları geçti  biraz üzerinde iki yıl önce, daha pazarlamacıların tüketicilere “satın almaya hazır” Yerel SEO önemini ve alt-hunisi üzerindeki etkisini, tanımak için geldik. Google ayrıca, son iki yılda baş döndürücü bir dizi özellik ve yetenek ekleyerek yerel arama ve Google My Business’a (GMB) daha fazla önem verdi.

Yerel SEO’nun (ve Google’ın) nereye gittiğini anlamak için, önde gelen yerel SEO uygulayıcılarından bazılarına 2019 için öneride bulunmalarını istedik. Aşağıda gözlemleri, tahminleri ve önerileri bulunmaktadır.

Mike Blumenthal : “ Google, doğrudan Bilgi Panelinden işlem yapma yeteneğini geliştirmeye devam edecek. Yelp gibi büyük oyuncularla entegrasyonu dahil etmek ve ek segmentler için araçlar geliştirmek için Google ile Rezervleri için yeni ortaklıklar kurmaya devam edecekler. Ayrıca, oteller gibi işlemlerin tamamını belirli yüksek değerli dikey işlemlerde yapmalarını sağlayan rezerv arayüzüne bir arka uç oluşturacaklar. ”

“AR yerel arama optimizasyonu konusundaki konuşmada görünmeye başlayacak”

“İşletmeler, yerel içerik ve sosyal kanıt için ilk taraf değerlendirmelerini almanın ve kullanmanın değerini görmeye başlayacak” dedi.

Mary Bowling : “Google canavarı besleyin! İşletmeniz, ürünleriniz ve Google’a net bir şekilde sağlayabileceğiniz hizmetleriniz hakkında ne kadar fazla bilgi sahibi olursanız, ne yaptığınızı, nerede yaptığınızı ve şirketinizin hangi soruları en iyi yanıtlayabileceğini daha iyi anlar. Bu bilgiyi GMB ve diğer yerel listeler, web sitenizin yapısı, içeriği ve şeması, endüstri otorite siteleri hakkında bilgi, ilgili medyada bahseden ve dürüst incelemeleri teşvik ederek sağlayın. ”

Miriam Ellis : “Gerçek zamanlı yerel envanter gerçek bir ‘şey’ olacak. Pointy, tüm ABD perakende işletmelerinin yüzde 1’lik kabul eşiğini geçti. Cihazları ve Google’ın ‘Mağazada Neleri Gör’ özelliği ile lansman ortaklıkları yerelde hissedilmeye başlanacak. Erken evlat edinenler ödüllendirilecek. ”

“Sürdürülebilir yerel işletme uygulamaları, ABD vatandaşları büyük bir seçime gidildiğinde çevre iklim değişikliği mesajlaşmasını tecrübe ettiklerinden tüketici karar vermesinde giderek daha etkili olacaklar. Yerel işletmeler modellerini yeşil denetlemeli ve gelişimlerini pazarlamalıdır. ”

“İtibar günü idare edecek. Moz bulundu Ankete katılan pazarlamacıların yüzde 91’i yorum darbe sıralamasında konusunda hemfikir ve Google o diyor yerel arama yüzde 27, belirli bir işletme hakkında yorum okuma niyetini sahip olduğunu. Yerel işletmeler tüm inceleme yönetimi döngüsünde sağlam bir duruş sergilemelidir. ”

Joy Hawkins : “Google My Business’ın gösterge tablosuna soru ve cevap katacağını (vadesi geçmiş), Yerel Hizmet Reklamlarını diğer sektörlere yaymaya devam edeceğini ve Kontrol panelinde Mesajları da planlamanın bir yolunu bulacağımı tahmin ediyorum” dedi.

Dan Leibson : “Bing, optimize etmek için en kritik sesli arama“ kanalı ”olmaya devam edecek. Veriler oldukça açık: Amazon Echo yüzde ~ 70 pazar payına sahip, ancak sesli arama uzmanları, özellikle yerel sesli arama konusunda Google’a güvenmeyi artırmaya devam ediyor. Ayrıca, Bing’ün yerel arama verileri ve deneyimleri Google’dan çok daha kötü, bu nedenle optimizasyon işi kısa vadeli bir geri dönüşe sahip. ”

“2019’da web sitelerinin önemi büyük bir eğilim olmaya devam edecek. Markalar sahip oldukları varlıklara giderek daha fazla para dökmeye devam ettikçe, yerel arama hakimiyeti gelişmeye devam edecek ve KOBİ’ler geride kalmaya devam edecektir.”

“Google’ın yerel paket sonuçları daha da kötüye gitmeye devam edecek. Özelliklerin miktarına odaklanmanın ve hızlı bir şekilde yayılmasının yerel paket sonuçlarını olumsuz yönde etkilediği oldukça açık görünüyor. 2019’da daha otomatik inceleme oluşturma planları, işletme adlarında daha fazla anahtar kelime doldurma ve daha fazla sahte konum görmeyi bekliyoruz. Sonuçta işe yarıyor ve olumsuz tarafı oldukça küçük. ”

David Mihm : “Mike Blumenthal,“ Yeni Ana Sayfa olarak Google’ı ”kavramını destekleyen harika bir iş çıkardı, ancak 2019’un, yılların ne kadar derin ve derinden farklı olduğunu anlayabildiğini düşünüyorum. Bu, SEO hakkında düşünmeye gelince söz konusu. ”

“2018’de radarın altında uçan bir hikayede, Google yerel markasında önemli bir gelişme kaydetti. Şimdi ezoterik ‘Bilgi Paneli’ tanımını (tamamen alkışladığım bir hareket) değiştirmek için ‘iş profili’ terimini destekliyor. ”

“Bu daha kolay ulaşılabilir paketleme, ortalama yerel işletme sahibinin, Facebook veya LinkedIn profillerinizi güncellediğiniz ve pazarladığınız gibi, Google My Business’in Google’da pazarlama yolculuğunuzu başlatmak için gerçekten doğal bir yer olduğunun farkına varmasına yardımcı olmaya başlayacaktır.”

“Sizi arayan müşterilerden daha doğrudan aramaları dönüştüren tamamen pişmiş, iyi optimize edilmiş bir İşletme Profiline ek olarak, Google My Business’a eklenen içeriğin belirli keşif sorguları için alaka düzeyini bildirmeye başladığı daha fazla örnek göreceğimizi düşünüyorum. ”

“2019’u tahmin ediyorum ki mesajlaşma GMB’de temel bir özellik haline geldi. SMB tarafında mesajlaşma, Google’ın daha sonra yatırım yapacağı en doğal alan gibi görünüyor. İşletmeleri sürekli GMB ile meşgul tutar. İşletmelerde içerik oluşturmayı içermeyen bir özellik – tarihsel olarak mücadele ettikleri bir alan. Rezervin basit bir kullanıcı deneyimi için çok karmaşık olduğu daha uzun kuyruklu endüstriler veya endüstriler için daha hafif dokunuşlu bir işlem mekanizması sunar. ”

“Tüketici tarafında, bin yıllık araştırmacılar için bir acı noktasına işaret ediyor. Ayrıca, web sitelerini tıklatarak kaybetmek yerine, aramaları Google ekosisteminde tutar. GMB giderek daha etkileşimli hale geldikçe, mesajlaşma bu çabanın önemli bir bileşeni gibi hissediyor. ”

Andrew Shotland : “Sesli arama için optimize etme”, danışman aslında normal bir SEO programının ötesinde hiçbir şey yapmasa da , çoğu yerel SEO teklifinde cesur bir satır öğesi olarak görünmeye başlayacaktır. ”

“Blog gönderme bütçeleri GMB Posta yönetimi bütçelerine dönüşmeye başlayacaktır.”

“Bağlantı kurma, EAT optimizasyonu, arama amacı hedeflemesi veya bu makalede bile okuyabileceğiniz herhangi bir taktik ne olursa olsun, yerel SEO bütçenizdeki en büyük satır öğesi olmaya devam edecek.”

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)