GoogleHaberler

Moz Domain Yetkilisi Güncellemesi Link Satıcılarını Devalüe Edecek

Moz, kendi link satıcılarını ve diğer spam gönderenleri yakalama yeteneğini geliştirecek olan Domain Authority metriklerinde önemli bir güncelleme yaptığını duyurdu. Domain Authority (DA) uzun zamandır linklerin fiyatlarını hesaplamak için kullanılıyor. Bu değişiklik, ücretli bağlantılarda trafiği bozabilir, ancak daha doğru bir kalite ölçümü isteyen özveriler için kullanışlılığını artırabilir.

Moz DA Özel Blog Ağlarını Devalue Olacak mı?

Bağlantıları satan sitelerden devalüasyon yapmak, Moz’un yeni Etki Alanı Kurumu metriği için açık bir amaçtır.

Bir Twitter kullanıcısı bunu bir tweette kabul etti : 

“Sorun şu ki, her biri 50 $ ‘lık DA 30-40 bağlantı satan çok sayıda insan var ve bunun için çok düşüşte, ancak bu DA 40 bağlantılarının ardında GSA spam alanı var ve daha sonra alıcılar neden Google Manuel işlem gerçekleştirdiklerini merak ediyor. Tl’dr – DA yenidoğanları aldatmak için mükemmel bir yol. ”

Baş Araştırmacı Scientist olan Russ Jones, Moz’a tweet attı : 

“Evet ve yeni DA buna hitap ediyor. Bağlantı satıcılarını, bağlantı alıcılarını, yorum spam’lerini, bağlantı adalarını, incelenmemiş sitelerin bağlantılarını ve daha birçok bağlantı düzenini değerlendirebiliriz. Bu gerçekten çarpıcı bir değişim. ”

Moz’un Ross Jones’a, yeni Etki Alanı Otoritesinin Link Sellers’ı yakalayıp yakalamayacağını sordum. İşte söylediği:

Bağlantı satıcılarını özellikle gruplardan biri olarak hedefledik. Her ikimiz de, SERP’lerin altına hiçbir şey almayan bilinen bağlantı satıcılarını ektik, böylece sinir ağı onları daha düşük sınıflandırmayı öğrenecek ve özel sıralama faktörleri ekleyecekti.

Ardından Özel Blog Ağlarını devalüe etmek hakkında şunları söyledi:

PBN’ler, Domain Authority için iki ucu keskin bir kılıcı temsil eder. Bir web yöneticisi tarayıcılarımızı engelleyen bir PBN oluşturursa, yapay olarak Etki Alanlarının Otoritesini düşürürler. PBN’lerinden link satmak istiyorlarsa, bu bir kayıptır.

Öte yandan, PBN’yi taramamıza izin veriyorlarsa, “geri bağlantılarını kontrol eden” siteleri hedefleyen belirli değişkenler var. PBN’ler biraz belirsiz kalacaktır, şüphesiz, ama kesinlikle onları eskisine düşürmeden daha iyidir.

Moz’in Spam Puanı Link Spam’i Yakalamadı

Moz’ın spam puanı, bazıları tarafından spam olarak adlandırıldı, çünkü spam linkini yakalayamadı. Russ Jones, spam puanının hiçbir zaman link spam’i yakalamadığını açıklığa kavuşturdu. Spam Puanı, yalnızca sayfa faktörlerinin bir ölçümüdür.

Moz’un Ross Jones’un tweet attığı şey buydu  :

“… Spam Puanı, kaybedilmemiş veya cezalandırılma olasılığının bir ölçüsüdür ve tamamen yerinde ölçümlere dayanmaktadır (bağlantılar değil). Çoğu insan kafası karışır ve link spam’ı tespit ettiğini düşünüyor Yok ve yapmaması gerekiyordu. ”

Moz, DA’da Bir Eksikliği Düzeltiyor

Moz Domain Authority hakkındaki endişelerimden biri, sıralamaya çalışmayan ancak yine de yüksek kaliteli web siteleri olan sitelere karşı önyargılı olmasıydı.

DA, site sıralamasını yapan faktörlerin bir ölçümüdür. Bu, önemli olan ancak rütbe almaya çalışmayan ve sonuç olarak rekabetçi sitelere özgü sinyallere sahip olmayan sitelere karşı önyargı sağlar.

Beş yıl önce gözlemledim:

“Rank Metric araçları kullanmak için faydalı araçlar olsa da, bunlar… sadece iyi sıralama eğilimi gösteren sitelerin özelliklerini ölçer.

Bu belirli site, İnternet varlığından beri bu yana olan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Kâr amacı gütmeyen site sıralamaya çalışmadığı için, bu nedenle, üçüncü sıradaki metriğe göre iyi puanlanma eğiliminde olan ve zayıf puan alan sitelerin özellikleri eksikti. ”

Danıştığım bir şirket, Etki Alanı Yetkilisi puanı düşük olan yüksek kaliteli siteleri olan projeler üzerinde çalışmaktan kaçınıyordu. Mesajlarını ilgili kitleye yayma fırsatlarını kaçırdılar.

Ve bu, yeni Moz DA’nın ele aldığı bir önyargı.

Moz tarafından yapılan resmi duyuruya göre :

“… Yeni Etki Alanı Kurumu, geçmişte olduğundan daha fazla anahtar kelime için sıralamayan siteleri anlamada daha iyidir.”

Bu, Etki Alanı Makamında uzun zamandır devam eden bir önyargıyı düzeltebilecek önemli bir gelişmedir. Bu, bir sitenin kalitesini anlamak için Domain Authority’yi daha faydalı kılar.

Moz DA Sıralaması Linkleri Daha Etkili Olacak mı?

Sıralama eğiliminde olmayan küçük sitelere daha iyi odaklanabilecek analiz türleri, en son bağlantı sıralama algoritmalarına çok benzer.

Moz, yeni link analizi algoritmalarının özellikleri konusunda anlaşılır bir şekilde sessizdir. Moz, link hesaplaması için sinir ağlarına geçtiklerini söyledi.

“Karmaşık bir doğrusal modele dayanmak yerine, sinir ağına geçtik. Bu, bağlantı manipülasyonunu saptayabilen çok daha farklı bir model de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor. ”

Etki Alanı Yetkisi Bağlantı Analizine Entegre Spam Puanı

İstenmeyen Posta Puanını DA analiz işlemine eklemek, DA için karmaşık bir güncellemedir ve Etki Alanı Kurumu metriğinin kalitesini büyük ölçüde iyileştirebilir. Bu, bir DA puanının yalnızca bağlantı sayımı türü metrikleri yerine bir sitenin gerçek kalitesini daha doğru gösterebileceği anlamına gelir.

İşte Moz açıkladı:

“Bağlantı sayılarına bakmanın yanı sıra, artık özel Spam Puanımızı ve kaliteye ve trafiğe dayalı karmaşık dağıtımları, diğer birçok faktörle birleştirebildik.”

Moz Domain Authority metriklerinde önemli bir gelişme.

Moz Domain Yetkilisi Daha Yararlı Olabilir

Moz Domain Authority, özellikle link satıcıları ve Özel Blog Ağları ile uğraşanlarla popüler bir ölçümdür. Domain Authority ayrıca SEO’lar ile popülerdir ancak aracın sınırlarını anlayan SEO’lar ile daha az popülerdir.

Bu güncelleme, Etki Alanı Yetkilisini alıcılarla daha az bağlantılı ve SEO’larla daha alakalı hale getirerek bu denklemi değiştirebilir.

Moz’un Etki Alanı Otoritesinin daha alakalı olmasının nedeni, bağlantıların modern bir arama motoru tarafından nasıl analiz edilebileceği ile ilgili olarak daha fazla bağlantı kuran bağlantı analizi geliştirmelerini (bir sinir ağına taşınmak dahil) dahil etmiş gibi görünmesidir.

Etki Alanı Kurumu, web siteleri arasındaki ilişkilerin analizini iyileştirmesi gereken Spam Puanı metriklerini de içerir. Yeni Etki Alanı Otoritesi metriği gelecek ayın başında olacak (Mart 2019).

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı