İtibar Yönetimi, herhangi bir kişi, marka veya firmayı halkın gözünde itibarı yüksek şekilde göstermek için yapılan çevrimiçi bilgilendirme kontrol ve yönetim işlemlerinin tümüdür. Birçok işletmede İtibar Yönetimi operasyonlarıyla şirketlerin Halkla İlişkiler departmanı ilgilenir ancak bazı işletmeler ayrıca itibar yönetimi için bir birim oluşturabilecekleri gibi itibarlarını profesyonel olarak kontrol altında tutmak için işletme dışından hizmetler satın alınabilir.

Logo ve Kurumsal Tasarımı Kimlik Firma İçin Ne Derece Önemli ?

Bir şirketin kuruluşundan itibaren kendisini temsil eden, akıllarda yer edinen, tanınmasını ve hatırlanmasını sağlayan kurumsal kimliğidir. Kurumsal kimlik çalışmaları markanın tanınması, kimlik kazanması ve kendini tanıtması adına yapılan önemli çalışmalardır. Marka Kurumsal kimlik tasarımı ile firmanızı ve markanızın imajını arttırabilir bir kimlik oluşturarak sektörel hedeflerinizin adımını atabilirsiniz. Logo, kartvizit gerek duyulduğunda ise isim çalışmaları ile markanızı temsil edecek kimlik çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Marka kimlik çalışmalarımız grafik uzmanlarımızca özel logo, kartvizit gibi aklınıza gelebilecek kimlik kazandıran özel tasarımlar ile markanızı temsil edecek çok özel çalışmalardan oluşmaktadır. Logo Tasarım ‘a da değinmek gerekirse, çalışmalar yapılmadan önce firma’nın sektörünü, faliyetlerini iyi analiz edip analizler sonucu yapılacak çalışmalar çok daha etkili bir çalışma olacaktır.

Marka Kimlik Çalışmalarımız İle Markanızı Oluşturun

Kurumsal kimlik sizin ve markanızın imajını yansıtan en önemli detaydır. Bu yönde yaptığımız bütün çalışmalar markanızı en iyi şekilde temsil edecek tasarımları ortaya çıkarmak ve bu tasarımları size sunmak için profesyonel ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Fikirlerinizi de dikkate alan firmamız, yenilikçi ve modern tasarımlarını markanıza bürüyerek kimlik kazandıracak ve yaptığı çalışmalar ile markanız için en güçlü kimliği oluşturacaktır. Logo, kartvizit, gibi aklınıza gelebilecek bütün hizmetleri profesyonel ekibimiz ile bizde bulabilirsiniz. Marka kimlik çalışmalarımız için firmamızı arayabilir ve kurumsal kimliğinizi oluşturmak için bize danışabilirsiniz.

Logo ve Kurumsal Kimliğiniz İçin Özel Tasarımlarla Fark Edilin.

Marka kimlik çalışmalarımızda renkler, çizgiler, tasarımlar hedeflediğiniz kimliğin size kazandırılmasında özel ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde sağlanmaktadır. Yenilikçi, modern ve web dünyasında ses getirecek kimliklerin kazanımında profesyonel çalışmaları ile sizlere destek sunan ekibimiz, yaptığı çalışmalarda markanızın gücünü yansıtacak tasarımları en iyi şekilde lanse etmektedir. Tutarlı ve düzenli çalışmalarımız ile markanızı yansıtacak en iyi tasarımları oluşturacağımızdan emin olabilirsiniz.

Kurumsal kimlik çalışmalarımız için bizimle iletişime geçebilir ve bizden yardım isteyebilirsiniz. Gerekli gördüğünüzde renk yada yazı tipi gibi isteklerinizi de belirterek kimliklerinize yön verebilir ve düşünceleriniz doğrultusunda bir kimlik oluşturabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak web tasarım alanında markanızı temsil edecek en iyi kimlikleri profesyonel ekibi ile sizlere sunmaya devam etmektedir. Siz de profesyonel çalışmalarımız ile kurumsal kimlik tasarımlarından faydalanabilir ve markanızı yansıtacak kimliğinizi profesyonel ekibimize teslim ederek imajınızı arttırabilirsiniz.

Kurumsal İtibar Yönetimi

Kurumsal İtibar Yönetimi; tüm insanlar, markalar, ve kuruluşların sizin markanızı duyduklarında insanların aklında canlanan olumlu veya olumsuz değer yargılarının bütünüdür. Kuruluşların itibarının yüksek olması, müşterilerden güven oyunu kazanabilmek ve müşterileri, sürekli müşteri haline getirme konusunda her geçen gün değer kazanmaktadır. 

İnsanların markanızı duyduklarında aklında olumsuz şeylerin canlanmamasını istiyorsanız, itibar yönetimi için sağlam stratejiler hazırlanmalı ve stratejiler alanının uzmanları tarafından işleve dökülmelidir. Kurumsal İtibar Yönetimi sadece tek bir sefere mahsus işlemlerden değildir. Kurumun her zaman itibarının çeşitli kanallardan kontrol altında tutulması ve gerektiği aşamalarda desteklenmesi, çözümlenmesi gerekir.

Örneğin; hizmet sektöründe hizmet sunan bir firma olduğunuzu varsayalım. Eğer satışını tamamladığınız hizmet sonrasında müşteriniz şikayetçiyse ona yeni çözüm yolları ve imkan varsa yeni bir hizmet sunarak geri kazanılmaya çalışılması gerekir. Aksi halde müşteriye güle güle demememiz ve müşterilerin alternatifiniz olan firmaları tercih etmesini izlemekten başka elinizde hiçbir şey kalmayacaktır.

İtibar Yönetimi Nasıl Yapılır?

İtibar Yönetiminin ilk adımı; kişi, marka veya firmanın tümüyle incelenme altına alınması referans kaynaklarının incelenmesi gerektir. Tüm bunların yapılması için artık tercih edilebilecek en iyi yöntem çevrimiçi ortamlar ve sosyal medya ortamıdır. Örneğin; marka hakkında şikayetler araştırıldığında markadan insanların neden şikayet ettiğinin görülmesi, bunlarının nedenlerinin ve olası çözüm yollarının hesaplanması gerekir. 

Tüm izleme yöntemlerinin takibi yapıldıktan sonra artık ilgili departmanlar dijital itibarın iyileştirilmesi için çalışmalar başlayabilir ve iyileştirme çalışmalarıyla insanların sorunları giderilebilir. Dijital dünyada itibarınızı arttıracak ve dijital itibarınızı etkileyecek onlarca önemli nokta vardır ve bu noktaların hiçbiri kesin değildir. Hiç biri kesin olmadığı gibi uygulayacaklarınız sonucunda elde edeceğiniz sonuçlarda kesin değildir. Zira sosyal medya bilim gibi değildir ve kesin formüllerle yönetilemez.

Yine de İtibar Yönetimi’ni sağlamak konusunda en önemli aşamalar olarak bu maddeleri sayabiliriz;

Hem SEO hem SERP’de Var Olun

İstatistik şirketlerinin açıkladıkları rakamlara göre konuşmamız gerekirse artık insanların %80’i bir ürün veya hizmet için internet üzerinden araştırma yapmak istediğinde ilk durakları arama motorları oluyor. Markanızın arama motorunun sorgu sonuçlarında önlerde yer alması insanların hem size doğrudan ulaşması anlamına geliyor hem de showroom olarak hizmet veya ürünlerinizi detaylı olarak sunma şansı doğuruyor.

SEO ve SERP ikilisi markanın itibarının sürekli olarak kontrol altında tutulması açısından da en önemli ikililerden. Markanıza dair olumsuz arama sonuçlarını bulup, bunların giderilmesi için çalışmalarda bulunmak hatta gerektiği yerde yasal gücünüzü kullanmak itibar yönetimi çalışmaları için iyi bir başlangıç olabilir.