HaberlerSosyal Medya

Linkedin Üyeleri Son 6 Ayın Tüm Sponsorlu İçeriğini Görebilir

Linkedin sayfaları yakında bir reklamverenin son altı ay içinde yayınladığı tüm sponsorlu içeriği gösteren bir ‘Reklamlar’ sekmesine sahip olacak.

Şirket , bu değişikliğin LinkedIn’deki reklamlara daha da fazla şeffaflık getirmek amacıyla yapıldığını söylüyor .

“LinkedIn’de, üyelerin birbirleriyle bağlantı kurabilecekleri, alakalı içeriklerle bağlantı kurabilecekleri ve kariyerlerini artırabilecekleri güvenli, güvenilir ve profesyonel bir ortam sağlamayı taahhüt ediyoruz. Hem müşterilerimize hem de üyelere karşı şeffaflığı artırmak, bu güvenilir ortamı yaratmada kritik öneme sahip. ”

Yeni sekmedeki reklamları görüntülerken, kullanıcılar reklamları tıklayabilir ancak reklamveren borçlandırılmaz.

‘Reklamlar’ sekmesinden gelen reklam tıklamaları, kampanya raporlamasını da etkilemez.

Pazarlama açısından, bunu rakip araştırmalar için bir fırsat olarak görüyorum.

LinkedIn reklamlarıyla onu öldüren bir firma tanıyor musunuz? Yaptıklarını öğrenip öğrenemeyeceğinizi görmek için reklamlar sekmesini görüntüleyin.

Elbette, Reklamlar sekmesi yalnızca reklamlarının nasıl göründüğünü gösterir.

Bu reklamların nasıl hedeflendiği veya şirketin günlük bütçesinin ne olduğu hakkında hiçbir şey göstermez. Ama hey, bu bir şey.

LinkedIn, şirkete, kullanıcılara gördükleri reklamlar hakkında faydalı bilgiler sağlama çabasını sarf ettiğini belirtti.

Yeni Reklamlar sekmesi önümüzdeki birkaç hafta içinde global olarak yayına girdi.

Facebook, Twitter ya da Instagram; sosyal medya reklamları kapsamında günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Ancak genel olarak benzer düşünce yapısına sahip profesyonellerin ağı olarak görülen Linkedin, 2017 yılında 500 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medya reklamları için önemli bir mecra durumuna geldi. Profesyonel Linkedin’i pazarlama aracı olarak kullanabilirsiniz ve Linkedin reklamları ile de hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

İnternetin önde gelen profesyonel ağlarından bir tanesi olan Linkedin, bütün sektörlerde geçerli olmak üzere benzersiz bir ağ fırsatı oluşturma ve iş arayanlar için de ciddi bir çevre imkanı sağlamaktadır. Durum böyle olunca Linkedin gün geçtikçe daha fazla pazarlamacı, ürünlerini, hizmetlerini ve içeriklerini tanıtmak için bu platform üzerinden reklamlar yapmaya başladı.

Peki, Linkedin reklamları konusunda pek bilgi sahibi değilseniz, nasıl reklam vereceksiniz? Kendi Linkedin reklam kampanyanızı nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Linkedin Reklam Modelleri nelerdir?

Linkedin reklamlarını kendiniz de yapabilirsiniz. Bunu Linkedin üzerinden gerçekleştirebilirsiniz ama profesyonel bir reklam ajanstan yardım almanızı öneririz. Çünkü sizin ihtiyacınıza göre daha doğru hedeflemeler yaparak reklam bütçenizi de doğru şekilde kullanılmasını sağlar.

Linkedin reklamları üzerinden hedef kitlenizi ünvan, kariyer geçmişi ve lokasyon kriterleri ile hedefleyebilirsiniz. Bu özellik diğer sosyal medya ağları üzerinde bulunmayan bir derinliğe sahip olma fırsatı sunar.

Linkedin reklamları;
– Linkedin Anasayfa, 
– Linkedin Profil sayfası, 
– Linkedin Grup sayfaları, 
– Linkedin Gelen Kutusu, 
– Linkedin Arama Sonuç Sayfası gibi alanlarda profesyonellere gösterilir.

Linkedin reklamlarında hedefleme seçenekleriniz;
– İş ünvanı, 
– Sektör, 
– Ülke, 
– Yaş, 
– Cinsiyet, 
– Kıdem şeklindedir.

Linkedin Reklam Modelleri:

– Linkedin Text Ads (Metin Reklamlar): Ulaşmak istediğiniz profesyonel kitleyi belirleyerek onlara uygun hazırladığınız reklam metinlerinin olduğu reklam kampanyasıdır. Tıklama veya gösterim başına ücretlendirme yapabilirsiniz.

– Linkedin Sponsored Content (Sponsorlu Reklamlar): En çok tercih edilen sosyal medya mecrası olan Facebook reklamlarında olduğu gibi gönderiyi öne çıkartan bir reklam modelidir. Şirket sayfanızda var olan içerikleri ön plana çıkararak ya da sıfırdan yeni içerikler oluşturabiliyorsunuz.

– Linkedin Display Ads (Display Reklamla): Display reklamlar diğer reklam modelleri ile aynı hedefleme seçeneklerine sahiptir. Ancak Linkedin Display Reklamlarında banner alanlarının konumlarını ve farklı alternatifli boyutlarını siz belirleme şansına sahipsiniz. Linkedin Display Reklamları özellikle sitelere trafik çekmek istenildiğinde daha da verimli olacaktır.

– Linkedin Sponsored InMail (Sponsorlu Linkedin Mailleri): Linkedin, Sponsored InMail reklam modeliyle 500 milyon kullanıcısına e-mail ile ulaşma fırsatı sunuyor. Reklam verenler diğer reklam modellerinde olduğu gibi Linkedin Sponsored InMail reklamlarında da hedefleme yapma fırsatı buluyor.

– Linkedin Follow Company Ads (Şirket Takip Reklamları): Daha çok şirketler, Linkedin üzerinden kişi sayısını arttırmak için kullanmaktadır. Linkedin Follow Company Ads modelinde, şirketler hedef kitlelerini teşvik etmek için şirket ile eşleşmiş şekilde profillerini gösterir. Bu çalışma sayesinde şirket ile bağlantı kurulması sağlanır.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı