logo
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

Mobil Pazarlama

Tıklama Başı Ödeme (PPC) Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta pazarlama

Çevrimiçi Varlık Analizi

İletişim Bilgileri
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

0536 575 36 25

info@birwebtasarim.net

Türkiye / Adana

0536 575 36 25

Seyhan / Adana

Top

Link Oluşturma İpuçları

Home-1-Expert-Image

Link Oluşturma İpuçları

Link oluşturma başarılı bir SEO stratejisinin temel aktivitelerinden biridir. Küresel web siteleri için yerel pazar SEO çalışmaları ile ilgili olarak belki de en çok göz ardı edilen SEO faaliyetlerinden biridir.

Bunun olmasının birkaç nedeni var ve işte ortak zorluklardan bazıları:

  • Yerel web sitelerinde yerelleştirilip canlı hale getirildikten sonra pek bir şey yapılmaz.
  • Web sitesi sahipleri, yerel web siteleri için içerik optimizasyonuna odaklanır.
  • Web sitesi sahipleri, yerel web siteleri için bağlantı oluşturmanın öneminin farkındadır, ancak yerel kaynaklara sahip değildir ve / veya her pazarda bağlantı kurma hakkında kimin sorması gerektiğini bilmez.

Sınırlı kaynaklara sahip şirketler tarafından bile kolayca uygulanabilecek dört bağlantı kurma ipucunu keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Kurumsal Web Sitelerine Bağlanan Web Sitelerinden Yararlanın

Çoğu web sitesi genellikle bir çok ülkeyi hedeflemeye çalışan bir veya iki dille başladığından, bu orijinal web sitelerinin genellikle harici web sitelerinden gelen, yeni yayınlanan yerel web sitelerinden çok daha fazla bağlantısı vardır.

Japonca ve diğer Asya web siteleri için bağlantı denetimlerinde çalışırken, yalnızca müşterilerin projeye dahil edilmesini istenen web sitelerini değil, orijinal web sitelerine giden bağlantıları her zaman kontrol ederim.

Örneğin, bir ABD şirketi için Japonca web sitesi bağlantı binasında çalışıyorsam, Japonca web sitesine ek olarak ABD web sitelerine giden herhangi bir Japonca bağlantısını kontrol ederim.

ABD web sitesine yönlendiren bu bağlantılardan geçerek, her zaman, pek fazla olmasa da, Japonca web sitelerinde iyi bağlantılar bulurum.

Orijinal web siteleri ve hedef web siteleri, ABD ve Avustralya için İngilizce web siteleri gibi aynı dilleri kullandığında genellikle daha kaliteli bağlantılar buluyorum.

Bunun nedeni, çoğu web sitesi sahibinin, yerel pazar için bir web sitesi olmadığından başlatılan web sitelerinin orijinal web sitelerine bağlanmasıdır.

Çok az sayıda web sitesi sahibi, yerel pazarları için bir web sitesi başlattığınızda bağlantılarını güncellemez. Daha fazla web sitesi sahibi, Japonca ve Korece gibi benzersiz bir şekilde konuşulan bir dilde olan bir ülkede bulunuyorsa, bağlantıları güncelleştiriyor gibi görünüyor.

Ancak, çoğu web sitesi sahibi, orijinal web siteniz İngilizce ve İspanyolca gibi ülkeleriyle aynı dili kullandığında, içeriği İngilizce olarak okumaya çalışan Japonca kadar sıkıntı hissetmedikleri için bağlantıları güncellemez.

Orijinal web sitesi yerine yerel web sitesine işaret ederek güncellenmesi gereken bağlantıları belirledikten sonra, bağlantıyı işaret etmelerini istediğiniz URL bilgilerini kullanarak web sitesi sahibiyle iletişim kurun.

Deneyimlerime göre, web sitesi sahibi bir SEO uzmanından e-posta almak yerine doğrudan bağlantı kurduğunda bağlantıların güncellenmesi konusunda daha yüksek bir başarı oranına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, kuruluşunuzdaki diğer dillere veya yerel web sitelerine işaret eden bağlantıları kontrol edin. Yanlış dile veya ülke web sitelerine giden birkaç bağlantı bulma ihtimaliniz çok yüksektir.

Özellikle, yerelleştirilmiş bir ülke / dil listesi listesine sahipseniz, kişilerin yanlış dil sürümüyle bağlantı kurması nadir değildir. Bunları bulursanız, yukarıda açıkladığım gibi köprülerdeki URL’leri güncellemek için site sahipleriyle iletişime geçin.

Bağlantıları en iyi eşleşen web sitesine güncelleme yalnızca bağlantı kurma profiliniz için değil, aynı zamanda bulundukları konum için doğru web sitesine erişebildikleri için web sitesi kullanıcı deneyimi için de iyidir.

2. Kurumsal ve Diğer Yerel Ofislerin Pazarlama Faaliyetlerinden Yararlanma

Bu, yerel web sitelerinize bağlantılar eklemenin kolay bir yoludur. İçeriğini küresel olarak farklı dillerde sunan birçok bilgi web sitesi var. Ancak, bu içerik yerelleştirildiğinde, linkler genellikle değişmeden kalır.

Diyelim ki CEO’nuzla röportaj yapıldı veya ABD’deki popüler endüstri web sitelerinden biri tarafından bir ürün öne sürüldü. Bu web sitesi 12 ülkede beş farklı dilde çalışıyor ve ürününüzün tanıtıldığı içerik daha sonra 12 ülke web sitesinde yayınlanacak. sizin de web siteleriniz var.

İstemezseniz, çoğu durumda ABD web sitenizin URL’sini kullanarak 12 web sitesinde bağlantıyı orijinal olarak bırakırlar. Ancak, her ülke sürümünde yerel web sitesi URL’si kullanmalarını isteyerek, yerel web sitenizin her birine 12 alakalı bağlantı kazanacaksınız.

Bağlantı kurmalarını istediğiniz bağlantıyı güncelleme şanslarını arttırmak için, kullanılacak URL’lerin bir listesini verin.

Yerel pazar web sitesine bağlanma aynı zamanda, izleyicileri için kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olur, çoğu web sitesi bağlantıları güncellemeye isteklidir.

3. Yerel Rakiplerin Bağlantılarını Kontrol Edin

Rakip web sitelerinin sahip olduğu bağlantıları kontrol etmek çok basit ve bariz bir ipucu gibi görünebilir, ancak bazı nedenlerden ötürü birçok şirket bunu görmezden gelir.

Bilinmeyen bir pazar ve farklı dilleri kazmak korkutucu olabilir ve bir SEO uzmanını normal link oluşturma yolundan çıkarabilir.

Gerçek şu ki, bağlantı araştırma ve analiz araçları işin çoğunu sizin için yapmalı. Bu araştırma araçlarını kullanmak, herhangi bir yerel kaynak olmadan bile pek çok analiz yapmanıza olanak sağlar.

Buradaki fikir, rakiplerinizin sahip olduğu bağlantıları kontrol etmek, yerel web sitenizin sahip olduğu bağlantılar listesiyle karşılaştırmak ve web sitenize bağlanmayan web sitelerini bulmak, ancak olması gerektiğidir.

Umarım, zaten her ülkedeki en iyi rakiplerin bir listesine sahipsin. Değilse, ülkedeki markalı olmayan hedef anahtar kelimeleriniz için sürekli olarak kimin iyi sıralamada olduğunu bulun ve araştırmaya oradan başlayın.

4. Bağlantı Oluşturma ile İlgili Gereklilikleri Pazarlamaya, Röportajlara ve Etkinliklere Ekleyin En İyi Uygulama Kılavuzları

İyi kalitede bağlantılar edinmek, web sitesinin veya şirketin boyutuna bakılmaksızın zor bir iştir. Bağlantı kazanmak zorunda olduğumuz her fırsattan yararlandığımızdan emin olalım.

Çoğu işletme, bazı pazarlama faaliyetleri ve etkinliklerine katılır veya katılır. Doğal olarak kaliteli bağlantılar elde etmek için harika bir yoldur.

Faaliyet belirli bir ürünle veya bir iş koluyla ilgiliyse, belirli ürün sayfasına veya işletme kategorisine bağlantılar edinmek için bir fırsat olacaktır.

Buradaki zorluk, pazarlama faaliyetlerine katılan kişilerin SEO ve bağlantıların değeri hakkında çok az fikir sahibi olmalarıdır.

Belki de en büyük zorluk, pazarlama projeleri üzerinde çalışırken bağlantı kurmayı içerdiklerini hatırlamalarıdır.

SEO uzmanı olmadıkları için onları suçlayamazsınız .

Bina oluşturmayı garanti etmenin en iyi yolu, pazarlama projesine dahil edilmek, onu en iyi kurumsal pazarlamaya veya rehber ilkelere koymaktır. Bu şekilde, bağlantılar her pazarlama projesinde ele alınır ve sonradan olduğu gibi ele alınmaz.

Aşağıda, en iyi uygulamalara dahil edilecek bağlantı oluşturma öğelerinin bazıları ve pazarlama projeleri için yönergeler verilmiştir:

  • URL’leri her zaman yalnızca ana sayfa URL’yi değil, web sitenizdeki en alakalı sayfalar için kullanın.
  • Pazarlama projesi veya etkinlik birden fazla ülkeye ve dile bağlıysa, yerel web sitesini ve dil URL’sini materyallerde kullanın ve etkinlik sözleşmelerinde olmasını isteyin.
  • Proje veya etkinlik diğer web sitelerinde yer alıyorsa, yerel web sitesinde web sitenizdeki en alakalı sayfaya bir bağlantı koymalarını isteyin.

Sonuç

Bir bağlantı kurma projesi, özellikle yerel pazarlar için üstlenilmesi gereken büyük bir görev gibi görünse de, dış kaynakları işe almak bir seçenek olmasa bile, etkili bir şekilde bağlantılar kurabilirsiniz.

Sadece yerel olarak değil, projeye küresel olarak hazırlık ve hazırlık yapılması gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Kullanmadınız)
Yükleniyor...

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

No Comments

Yorum mesajınızı yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA