İstanbul SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir . Arama motorlarındaki ücretsiz, organik, editoryal veya doğal arama sonuçlarından trafik alma işlemidir. Basitçe söylemek gerekirse, arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye çalışan etkinliğe verilen addır. Birçok bakımdan, web siteleri için sadece kalite kontrol.

SEO, resim arama, yerel arama, video arama ve haber arama motorları dahil farklı arama türlerini hedefleyebilir. Sağlam bir İstanbul SEO stratejisi kullanmak, web sitenizi, satın alma işleminde veya insanların sitenize ihtiyaç duyduğu en kritik noktalarda bulunacak şekilde konumlandırmanıza yardımcı olur.

Arama Motoru Tarayıcıları

Google, Bing ve Yahoo! Gibi önde gelen arama motorları, algoritmik arama sonuçlarının sayfalarını bulmak için tarayıcıları kullanır . Diğer arama motoru dizinli sayfalarından bağlantı verilen sayfaların otomatik olarak bulunmaları nedeniyle gönderilmeleri gerekmez.

Arama motoru tarayıcıları, bir siteyi tararken çeşitli faktörlere bakabilir. Her sayfa arama motorları tarafından indekslenmez. Sayfaların bir sitenin kök dizininden uzaklığı, sayfaların taranıp taranmamasında da bir faktör olabilir.

İstanbul SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) bir web sayfasını bulmak, taramak ve sınıflandırmak için kolay bir işlemdir. Müşterilerinizin, binlerce şirketten işinizi bulmalarına yardımcı olur. SEO, dijital pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Temel olarak müşterileri işletmenize çevrimiçi platformlar üzerinden yönlendirmeye yönelik bütünsel bir hamle ile ilgilidir. Bunu yapmak için, web sitesinin SERP’de (Arama motoru sonuç sayfası) daha üst sıralarda yer alması gerekir. Küresel ekonominin ortaya çıkışı, neredeyse her işletmenin çevrimiçi bir varlığına sahip olmasını sağlıyor. Kıyaslama yapabilmek için web sitenizin SERP’te daha üst sıralarda yer alması, sosyal medya pazarlamasında iyi performans göstermesi ve PPC (tıklama başına ödeme) faaliyetlerinin diğer dijital pazarlama görevleriyle birlikte çok iyi olması gerekir.

İstanbul SEO nasıl çalışır?

Bir arama motoru insan değil, web sayfası içeriğini tarayan yazılımdır. Yani, insanlar gibi değil, arama motoru metin odaklı. Tarama sonuçlarını getiren, tarama, tarama ve depolama (veya dizin), işlem yapma, uygunluğu ölçme ve kurtarma gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirirler. Mükemmellik sayısındaki ayrım, bir bireyin eylemlerinden ziyade tasarımın bileşenlerini hesaplamanızdır. Kalite puanı oluşturduğu bilinen bazı elementlerin örnekleri aşağıdaki gibidir:

1. Web sitesi adları ve URL’leri

2. Sayfa içeriği

3. Meta etiketleri

4. Bağlantının Özellikleri

5. Kullanılabilirlik ve erişilebilirlik

6. Sayfa tasarımı

Tüm döngü nasıl çalışır:

1. Tarama: Her arama motoru olarak bilinen yazılımları vardır Paletli veya Spider (Google’dan durumunda bunun Googlebot’tur olarak), bu web sayfası içeriğini tarar. Herhangi bir yeni sayfanın görünüp görünmediğini veya mevcut bir sayfanın güncellenip güncellenmediğini veya bir veya iki ay boyunca bir web sayfasını ziyaret edemeyeceğini bir tarayıcının günlük olarak görmesi mümkün değildir. Tüm arama motorlarının neleri tarayabileceğini hatırlamak önemlidir: görüntüyü tarayamaz, Flash filmler, JavaScript, Çerçeveler, Parola korumalı sayfa ve dizinler. Bu nedenle, web sitenizde bunların çoğuna sahipseniz, bunların örümcek tarafından görüntülenip görüntülenmediğini görmek için bir anahtar kelime simülatör testi yapmak daha iyi olacaktır. Görülemeyenleri örümcek ve dizine alınmamış veya işlenmemişlerdir. Öte yandan, arama motorları için eksik olacaktır.

 1. Dizinleme: Tarama sonrası içerik Spider, dizine alınmış sayfayı, ilgili bir arama dizgisine veya anahtar kelimeye girdikten sonra alınabilecekleri dev bir veritabanında saklar. İnsanlar için bu mümkün olmayacak, ancak bir arama motoru için bu her gün iş. Bazen, arama motorları sayfa içeriğini anlayamaz. Bunun için sayfayı doğru şekilde optimize etmeniz gerekir.
 2. Arama çalışması: Her arama talebinde, arama motoru işlem yapar, yani, dizine alınmış ve kayıtlarında saklanan sayfalarla aranan anahtar ifadelerle çelişir. Milyondan fazla sayfa aynı arama cümlelerine sahiptir. Bu nedenle, arama motoru, tüm sayfaların alaka düzeyini ölçen ve SERP’ye yerleştirilen anahtar kelimelere göre dizine eklendikleriyle eşleşiyor.
 3. Algoritmalar: Bir arama algoritması, bir bulmacayı (belirli bir anahtar kelimeyle yapılan bir arama olduğunda) bulmacayı alan, kataloglanmış anahtar kelimeler içeren bir kaydı ve bu anahtar kelimelerle alaka düzeyi olan URL’leri sıralayan, bazı muhtemel cevapları tahmin eden ve ardından olası bir teşhis aracıdır. Gövde içeriğinde veya sayfaya yönlendiren bir URL’de, aranan sözcüğü veya ifadeyi içeren sayfaları geri döndürür. Üç arama algoritması var – Yerinde, Site Dışı ve Tüm site algoritmaları.

SEO ve Dijital Pazarlama

Görünüşe göre, Adnaa SEO ve dijital pazarlama yaklaşımları arasında böyle bir fark yoktur; her ikisi de aynı işlevleri yerine getirir ve aynı becerilere sahiptir. Sadece pazarlama ihtiyaçları için farklı başlıklar başvurulmuştur. Bunu anlamak için, bu kavramlara tam olarak göz atmamız gerekiyor. Aşağıdaki şekil, SEO’nun dijital pazarlama alt kümesine nasıl dayandığını açıkça gösterecektir.

Dijital pazarlamacılar, SEO’nun ötesine geçen bir çevrimiçi şirketin varlığını hedeflerken, SEO şirketleri organik isabetler elde etmekle uğraşmaktadır. Uygulamada, bir SEO danışmanı genellikle dijital pazarlamanın diğer alanlarına bakar. Müşteriler temelde bunu daha kolay anladıklarından, tüm SEO dijital pazarlama servis paketi SEO Paketleri altında isimlendirilebilir.

Çağdaş trend, bir web sitesinin optimize edilmesi ve arama motoru pazarlamasının yanı sıra bazı hizmetleri de içermektedir. Örneğin, SEO içeriğiyle bloglama, bağlamsal pazarlama, davranışsal pazarlama, mobil reklamcılık, afiş reklamcılığındaki alt metinler, sosyal medya pazarlamacılığı, RSS gibi doğru anahtar kelimeleri seçme anlamında SEO’dan gerçekten faydalanan bazı faktörler vardır. , viral pazarlama ve video içerik reklamcılığı. Bunun için sağlam bir dijital pazarlama ve SEO stratejisi uygulanmalı.

Günümüzde insanlar bu ürünün incelemelerini kontrol etmek için bir şey satın almadan önce her zaman Google, yahoo, Bing vb. Gibi arama motorlarında arama yapmaktadırlar. İnsanların suyun nasıl kaynatılacağını da araştırması beni şaşırtıyor. Bu nedenle, müşteri adayları oluşturmak ve bunları satış hunisi yoluyla satışa dönüştürmek için işimiz için maksimum göz almamız gerekiyor.

Arama motoru optimizasyonu, sadece web sayfanızın görünürlüğünü oluşturmak için kullanılır. Daha fazla trafik, daha fazla satışla orantılıdır. Bir web sitesinin uygun bir SEO SERP içinde rütbe yardımcı olur.

Dünyada milyarlarca işletme var ve çoğu çevrimiçi varlığa sahip, bu yüzden SERP’de büyük bir rekabet var. Bir araştırmada, izleyicilerin yaklaşık% 73’ünün arama sonucunun ikinci sayfasına gitmediği ve yaklaşık% 43’ünün ilk beş sonuçta kaldığı ve dolayısıyla rekabetin yüksek olduğu tespit edildi. Bu yüzden, ana nedenimiz ilk beş sonuçtan ziyade ilk sayfada kalmak ve kademeli olarak ilk pozisyona gelip devam etmektir.

 • Web sayfanız için trafik oluşturmak
 • İşletmenizin görünürlüğünü artırmak için
 • Web siteniz için daha fazla gezinme ve dizin oluşturma
 • Daha fazla trafik = daha fazla satış
 • Rakiplerinizden sıyrılmak
 • İşletmenizin ilk sayfada kalmasına yardımcı olun
 • İlk rütbeye ulaşmak için yardım
 • Gelecek daha fazla küresel ziyaretçi

Şimdi SEO’nun neden dijital pazarlamada önemli olduğunu ve bütünleşik bir dijital pazarlama aracı olduğunu şimdi biliyoruz. Online pazarlamada SEO nedir tartışalım.

Dijital pazarlamada İstanbul SEO

Bunu basitçe anlayın, çeşitli nedenlerle ihtiyaç duyduğumuz nişimizle ilgili bazı anahtar kelimeler yazıyoruz ve anahtar kelimelerimizle daha alakalı sayfalar gösteriyoruz. Anahtar kelimenin alaka düzeyi arttıkça, sonuçta daha fazla trafik ve daha fazla satış elde edilir.

Arama motorları insanlar değil, tarama, dizin oluşturma, önbellekleme gibi bir dizi etkinliği tamamlayarak sayfaları tarayan yazılımdır. Bu, arama motorları tarafından tarama, dizin oluşturma ve önbellekleme gibi belirli bir görevi gerçekleştirmek için oluşturulan bir dizi talimat olan robotlar tarafından yapılır.

Dikkat edilecek noktalar

Markanızın arama motorlarında iyi konumlandırılmasını sağlamak için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmaya dikkat etmelisiniz –

 • Arama motorları, kullanıcıları aradıklarıyla en alakalı web sitelerine ve içeriğe başvurarak işlerini olabildiğince iyi yapmak isterler. Bu, site içeriğine, sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğine, sitenizin diğer güvenilir çevrimiçi kaynaklardan ne sıklıkta bağlandığı ve tasarım, gezinme ve hemen çıkma oranı da dahil olmak üzere kullanıcı deneyimine göre belirlenir.
 • Arama motorlarının istemediği öğeler şunlardır: anahtar kelime doldurma, satın alma bağlantıları ve düşük kullanıcı deneyimi (çok fazla reklam ve yüksek hemen çıkma oranları).
 • Etki alanı adlandırma , genel markalamanız için önemlidir. En iyi yöntem olarak, alt dizin kök alanlarını (example.com/events), alt alan adlarını (events.example.com) kullanın. Alan adlarına sahip diğer en iyi uygulamalar, URL’de tutarlı alanlar ve anahtar kelimeler kullanmaktır.
 • Farklı sonuç türleri için optimize edin. Masaüstü deneyimini optimize etmeye ek olarak, diğer medya ile birlikte mobil ve tablet optimizasyonuna odaklanın.
 • Sitedeki içeriğin başlık etiketleri ve meta açıklamaları olmalıdır . Meta etiketler geçmişte olduğu kadar önemli olmasa da; kullanıyorsanız, doğru biçimlendirildiklerinden emin olun.