Google, web aramada bir telaffuz özelliğini test ediyor

Google’ın aramada denediği bu harika yeni özelliğe göz atın.

Google, Arama Motoru Arazi ile, bazı araştırmacıların kelimeleri telaffuz etmelerine yardımcı olmak için yeni bir özellik denediklerini onayladı. Bir Google sözcüsü, çalıştıkları “bu bir deney” dedi.

Bir Reddit iş parçacığının bunun bir ekran görüntüsü var. Bu bir mobil aramayı tetikleyen sorgu, Google Hindistan’da [ nasıl birliği telaffuz edilir ] idi.

Bu telaffuz özelliği nedir? Google’a bir kelimeyi nasıl telaffuz edeceğini sorarken, Google, bir başkasının kelimeyi nasıl söylediğini dinlemenizi sağlayarak telaffuz etmenize yardımcı olabilir. Ek olarak, Google sayfadaki kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini fonetik olarak gösterecektir. “Yavaş” modda konuşulması için bile bir geçiş var.

Nasıl görünüyor? İşte Reddit iş parçacığının bir ekran görüntüsü, büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz:

Benzer özellikler. Google’ın, Hindistan’daki Word Coach adlı benzer bir özelliği var; bu bölgelerdeki arama yapanlar yeni kelimeler öğreniyor ve kelime dağarcığını genişletiyor.

Google daha sonra Word Coach ile ilgili olarak şunları söyledi:

Google Kelime Koçu, İngilizce kelime hazinesi eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde genişletmek için tasarlanmış bir oyundur. Sözlüğümüzün altında görünüyor ve kutuları çevirirken veya birileri “Google Kelime Koçu” için arama yaptığında görünür.

Neden umursamalısın? Bu sadece test edildiğinden, şu anda işaret etmek için çok fazla dijital pazarlama uygulaması yoktur. Ancak bunu gerçekten düşünürsek, bu en azından bazı markalar için faydalı olabilir . Poorsh? Zayıf-sha?

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)