GoogleHaberler

Google Videoları Web Sayfasında Yayınlarken Yazılı İçeriği Desteklemeyi Dahil Etme

Google’dan John Mueller, site sahiplerine bir web sayfasını Google videoları yayınlarken destekleyici içerik sağlamalarını önerir.

Başka bir deyişle, bir sayfaya yalnızca video katıştırmayın, başlık eklemeyin ve bu konuda bırakmayın.

Bir video kullanılmamalıdır olarak içeriğin bir birincil parça. Aksine, bir video birincil yazılı içeriği destekleyecek şekilde kullanılmalıdır .

Bu tavsiye, Google’ın videolarını bir web sitesinde kullanma hakkında bir soru sorulduğunda, 5 Mart’ta Google Web Yöneticisi Merkezi Hangout’unda verildi.

Mueller, videonun bir web arama bakış açısından nasıl kullanılması gerektiği konusunda bazı ipuçları vermeden önce ana soruyu kısaca ele aldı.

Video ana içeriği desteklemeli, yerini almalı

Web aramasıyla ilgili olarak, Google’ın yalnızca üzerinde video olan bir web sayfasını ne yapacağını bulması zor.

Videoyla ilgili neyin yararlı olduğunu ve neden açık olduğu sayfanın arama sonuçlarında gösterilmesi gerektiğini belirlemek zor.

Mueller, videonun transkripsiyonu gibi videonun etrafında içerik oluşturmanızı ve videoyla ilgili bazı yorumlar eklemenizi önerir.

Aslında şu anda yaptığım şeye benziyor.

Bu makalede bir transkripsiyonun ardından bir video olduğunu göreceksiniz ve bu noktaya kadar, ben bu transkripsiyon hakkında yorum yapıyorum.

Dolayısıyla video ana içerik değil, ancak ana içeriğe yararlı bir ek.

Videoyu bu şekilde yayınlamak, Google’ın bakış açısından daha değerli ve ziyaretçiler için de daha değerlidir.

“Genel olarak, sadece bir videoyu bir web sayfasında birincil bir içerik parçası olarak kullanmak konusunda dikkatli olacağımı düşünüyorum. Google Videoları birincil içeriğinizi destekleyecek şekilde kullanmak için çalışmalısınız, ancak birincil içeriğinizin yerini almamalıdır.

Bu nedenle, örneğin, bu videolardan hiçbirini alıp, bir blog postasına koymadım ve onlara bir başlık ekledim ve aramada yüksek oranda görünmelerini bekliyorum.

Ancak, bu videonun etrafında belirli bir içeriğiniz varsa. Bu videonun bir transkripsiyonuna sahipseniz ve bu transkripsiyona video ile gösterilen içeriğe bazı yorumlar eklerseniz. Bu videoyu, içeriğinizle ilgili olarak bir referans noktası olarak kullandığınız yer. O zaman bence bu mükemmel bir yaklaşım.

Ancak, yalnızca yalnızca bir videoyu bir sayfada kullanmak, en azından bir web araması açısından, bu sayfada gerçekte neyin işe yaradığını belirlememizi gerçekten zorlaştıran ve neden arama sonuçlarında göstermemiz gerektiğini belirten bir şeydir. ”

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı