Google

Google My Business Yeni Mevsimlik İşletme Yönergeleri Ekliyor

Google My Business mevsimsel işletmeler için yeni kurallar ve düzenlemelerle yönergelerini güncelledi .

Mevsimlik işletmeler için yeni kurallar, sezon dışı aylarda mesai saatleri ayarlama hakkında detaylara sahiptir. Kullanıcıların farkında olması gereken yeni bir adım var.

Sezon Dışı Aylarda Geçici Olarak Kapalı

Sezonluk bir işletme için bir girişi yönetiyorsanız, sezon dışı aylarda “geçici olarak kapatılmış” olarak işaretlenmesi artık önemlidir.

Önceden, işletme saatleri Google My Business silindiği sürece sezon dışı aylarda bu liste “açık” kalabiliyordu.

Şimdi tüm listenin (geçici olarak) kapalı olarak işaretlenmesi gerekiyor. İşletme arama sonuçlarında göründüğünde, “geçici olarak kapalı” yazan belirgin bir kırmızı etiketi olacaktır.

Bir İşletmeyi Geçici Olarak Kapalı Olarak İşaretleme

Sadece çalışma saatlerini silmekle karşılaştırıldığında, mevsime bu yeni kapanış sürecinde daha fazla adım atılıyor.

Google My Business, girişlerin kendilerini geçici olarak kapalı olarak işaretlemesine izin vermiyor.

Bunu yapmak için, listenin sahibinin Google My Business desteğiyle iletişim kurması ve “geçici olarak kapatılmış” ayarını istemesi gerekir.

İşler yeniden açıldığında, normal iş saatlerini tekrar ayarlayın.

İşte Google My Business’a eklenen, mevsimsel saatleri olan işletmelerle ilgili tüm yeni bölüm:

İşletmenizin mevsimsel saatleri varsa, aşağıdaki yönergeleri kullanın:

  • İşletmenizin açık olduğu sezonda, normal çalışma saatlerinizi ayarlayın. Tatiller, geçici kapanışlar veya diğer etkinlikler için özel saatler ayarlayabilirsiniz.
    • Ayrıca, işletmenizin açıklamasında, yalnızca belirli bir mevsimsel dönem için açık olduğunu da belirtebilirsiniz.
  • Sezon dışı boyunca , işletmenizin geçici olarak kapalı olarak işaretlenmesi için destek birimiyle iletişim kurun. Alternatif olarak, bu süre zarfında işinizi kalıcı olarak kapalı olarak işaretleyebilirsiniz.
    • İşletmeniz tekrar açıldığında normal çalışma saatlerinizi ayarlayın.

Google Yerel İşletme Kaydınızı Yapmaya Hazır Mısınız?

Google yerel işletme kaydı eklemesi yapmak isteyen fakat bu işlemlerin nasıl yapılacağı konusunda bilgisi olmayan kişilere özel olarak hazırlamış olduğumuz makalemize hoş geldiniz. Bilindiği üzere google yerel işletmelerin kayıtlarını arama sonuçlarında sağ tarafta çarpıcı biçimde göstererek aramış olduğunuz işletmeye kolayca erişmenizi sağlamaktadır. Peki, nedir bu Google yerel işletme (Google My Business) kaydı eklemesi, nasıl yapılır.

Google Yerel İşletmelere Kayıt Oluyoruz!

Öncelikle işletmenize ait bilgileri Google’ın yerel işletme sayfasına kayıt ederek eklememiz gerekiyor. Google Yerel İşletme’de ekleme yapmak için Google My Business adresini ziyaret etmemiz şart. Adresi girip web sayfası açılmasının ardından karşımıza çıkan “Hemen Başlayın” butonuna tıklıyoruz, “Google My Business ürününe hoş geldiniz!” açıklama yazısını gördükten sonra hizmet şartlarını kabul etme kutucuğuna tıklayıp, “Tamam, anladım!” butonuna tıklayıp işleme devam ediyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz ilgili sayfa açılıyor.

yerel isletme kaydi 1 Google My Business Yeni Mevsimlik İşletme Yönergeleri Ekliyor

“İşletme adı” bölümünden başlayarak “Kategori” bölümüne kadar istenilen bilgileri girmenin arkasından “Ürün ve hizmetleri müşterilerime kendi yerlerinde sunuyorum” seçeneğini Evet veya Hayır olarak işaretleyip “Devam” butonuna tıklıyoruz. Şimdi karşımıza “Bu işletmeyi Google’da yönetmek için bu bilgileri doğrulayın” ekranındayız, “Bu işletmeyi yönetmeye yetkiliyim ve Hizmet Şartları hükümlerini kabul ediyorum” kutucuğunu işaretlemenin adından “Devam” butonuyla işlemi sürdürüyoruz.

Artık sona yaklaştık; “Şimdi telefonla” veya “Şu adrese postayla” tercihlerinden birini seçerek işlemi sonlandırabiliriz. “Şimdi telefonla” seçeneğinde arama telefonla yapılacak, diğer seçenek olan “Şu adrese postayla” seçeneğindeyse posta adresimize bir kod gönderilecek, bu kodu kullanarak (doğrulama sayfasında kod girişini yaparak) oluşturduğumuz Google Yerel İşletme (Google My Business) kayıt ekleme işlemini tamamlamamız beklenecek.

Google Yerel İşletmelere Kayıt Yaptırmak Bulunurluğunuza Yüksek Katkı Yapar!

Bu aşamanın ardından biz üstümüze düşen kayıt hamlelerini yaparak tamamlamış oluyoruz. Yerel işletme kaydımızı tamamlamamızın ardından, hesap yönetim sayfamızı kullanarak ayarları değiştirebilir, web site adresimizi ekleyebilir, diğer teferruat kayıtlarını güncelleyerek işletme kaydımızı geliştirebiliriz. Google aramalarında hem kelime arama sonuçlarında görüntülenip hem harita aramalarında görüntülenerek bulunurluğumuzu kolaylaştırmış olduk. Artık aramalarda yerel işletme olarak bulunabiliriz.

My Business Aramalarında Kolay Bir Şekilde Bulunabileceksiniz!

Google Yerel İşletme ekleme (Google My Business kayıt) işlemini sizlet için anlatmaya çalıştık. Şirket bilgilerinizi Google üzerine kayıt etmeniz SEO açısından olduğu kadar, kelime bazlı aramalarda ulaşılma sayısının artması bakımından bile yararlı olacaktır.

Benzer Makaleler

2019’da En İyi SEO İçeriğinizi Oluşturmak için 9 İpucu

feridkaplan

Web Sitemin Sıralaması Neden Düşük

feridkaplan

Pazarlama Reklam Bütçelerini LinkedIn’e Kaydırıyor

feridkaplan

Yorum Yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA