GoogleWeb Geliştirme

Google Medic Güncellemesinden Nasıl Kurtulurum

Google Web Yöneticisi Hangout’unda bir yayıncı Medic Güncellemesi’nden nasıl kurtarılacağını sordu. Google çalışanı, küçük tweaks’ın yararını karşılaştırarak içeriği incelemek için daha büyük bir adım atmakla ve nerede alakalı olamayacağını belirlemek için ayrıntılı bir cevap verdi.

Bu resmi Google Web Yöneticisi Hangout’u İngilizce ve Telugu dilinde iki dilli bir sürümdü.

Google Medic Güncellemesinden Nasıl Kurtulursunuz

“Medic” güncellemesinden kurtarmanın cevabı, ilk önce geri adım atmaya ve sitenin içeriğini incelemeye bağlı olabilir. Google çalışanı küçük değişiklikler yapmanın faydalı olabileceğini belirtti, ancak siteniz Medic tarafından etkilenirse daha büyük adımlar atmayı düşünmeniz gerekebileceğini belirtti.

Tek bir çözüm olmadığına dikkat çekti çünkü cevap özellikle web sitenize bağlı.

“Medic Update sorusuyla ilgili olarak, bunun web sitelerinize bağlı olduğunu söyleyebilirim.”

Sonra farklı yaklaşımlara örnekler verdi:

“Örneğin, web sitenizde içeriği geliştirebileceğiniz çok fazla sayfa olduğunu düşünüyorsanız, yalnızca değiştirmeye veya ince ayar yapmaya çalışmak yerine, web sitesinin gözden geçirildiğini söylerim.”

Benim düşünceme göre, büyük bir değişiklik yapmak dikkatli yapılmalıdır. Öncelikle, sayfadaki diğer sorunları birleştiren teknik sorun olmadığından emin olmalısınız. Ardından sayfalarınızın nerelerde yanlış gittiğini belirlemek için objektif bir inceleme yapın. Bir plan geliştirmek ve bu plana güvenmek çok önemlidir.

Google çalışanı devam etti:

“Burada ve oradaki şeyleri biraz deneyip deneyebilirsiniz… başlıklar veya daha iyi snippet’ler oluşturma veya yapılandırılmış veri ekleme vb.

Fakat bu aslında benim için söyleyeceğim hiçbir şeyi değiştirmezse… daha büyük bir adım atın ve gelecek soruların neler olduğunu görün, bu yıl, gelecek yıl… ve nasıl yapabilirim… web siteme yardımcı olacak bütünsel değişiklikler yapabilirim Ben sadece daha küçük tweaks yapmaya çalışmak yerine daha iyi rütbe. “

Şimdi burada, Google’ın bir algo güncellemesinin ne kadar etkileneceği hakkında bir açıklama yaptığı yer var. İçeriğinizle ilgili olduğunu söylüyor.

“Bir güncellemeye maruz kalırsanız, Google, sitenizin alakalı olduğunu düşünmüyor demektir.

Çünkü bir algoritmaya maruz kaldığınızı düşünüyorsanız, o zaman bu muhtemelen Google’ın web sitenizde fazla içerik hissetmediği anlamına gelmez. ”

Danny Sullivan, düzeltilecek bir şey söylemedi mi?

1 Ağustos 2018 tarihinde, Google Arama İrtibat Twitter hesabı üzerinden Danny Sullivan geniş çekirdek güncelleme duyurdu ve rehberlik aynı kaldığını tweetedMart That Mart 2018 yılında bir önceki tweet olarak 2018 rehberlik belirtti :

Harika içerik oluşturmaya odaklanmaktan daha az iyi performans gösterebilen sayfalar için bir “düzeltme” yoktur. Zaman içinde içeriğinizin diğer sayfalara göre yükselmesi olabilir.

Bu Google’ın içeriği gözden geçirme önerileri, Danny Sullivan’ın düzeltecek bir şey olmadığını açıklamasına aykırı gibi görünebilir. Ama bu bir çelişki değil. Danny’nin ifadesinin içeriği, Google’ın bir güncellemede neyi “hedeflediğini” belirlemeye çalışan bir SEO tarihi idi.

Google güncellemelerinin bir şeyi hedeflediği konusundaki ısrar, bazılarının Ağustos 2018 güncellemesini, Medic Güncellemesi’ni aramasına neden olan şeydi, çünkü geniş çekirdekli güncellemenin tıbbi siteleri hedef aldığı algılandı. Ek olarak, SEO endüstrisi Google’ın, düzeltilmesi gereken ince içerik, düzeltilmesi gereken yavaş sayfalar, düzeltilmesi gereken başlık etiketleri ve düzeltilmesi gereken kötü kullanıcı deneyimi gibi “kalite” sorunlarını hedeflemekte ısrar etti.

Danny’nin ifadesi düşük kaliteli sorunların çözülmesine yol açan spekülasyonları reddetmek anlamına gelebilirdi.

Bu Google’ın tavsiyesi, Danny’nin harika içerik oluşturmaya odaklanma konusundaki cesaretlendirmesiyle uyumlu görünüyor.

Küçük tweaks ile bir şeyler tamir etmeye çalışırsanız ve bir şeyi tamir etmediğini fark ederseniz, bunun düzeltilmesi gereken bir şey olmadığı için olabilir. Vardığı sonuç, sorun şu ki, web sayfalarınızın alakalı olmayabilir. Yani teknik olarak, sayfanızla ilgili kötü bir şey değil.

İşte Google çalışanının söylediği:

“Daha küçük değişiklikler yapmak, iğneyi o kadar fazla itmeyebilir. Bu yüzden muhtemelen web sitesinde daha büyük değişiklikler yapmanız gerekmekte, bildiğiniz yerlerde… deneyip görebileceksiniz.

Bahsettiğiniz sorudaki gibi, arama konsolu sorgularını aramaktan bahsedin. Böylece aslında bu sorguların daha büyük temasına bakabilir ve bu açıdan içerik oluşturmaya çalışabilirsiniz. Böylece iğneyi küçültmek yerine gerçekte itebilirsiniz. ”

Medic Update Recovery’de Paket Servisler

Medic Güncellemesi’nin etkilediği pek çok web sitesini inceledim ve bazen sorun incelikli ve zor görünüyordu. Cevap bazen sıralanan sitelerde bulundu. Ve bu Googler’in önerdiği gibi, bazen küçük düzeltmelerle düzeltilebilir, ancak incelediğim diğer siteler için, içerikle ilgili bazı zor kararları dikkate almak anlamına geliyordu. Google’ın dediği gibi, web sitesine bağlı.

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı