Google

Google Marketing Live 1. Gün: Bilmeniz Gereken Her Şey

Google Marketing Reklamlarını karlı yapmak için akıllı öneriler

Google Marketing Opteo, Google Reklamları hesaplarını istatistiksel olarak anlamlı kalıplar için sürekli olarak izler. Bir şey ortaya çıktığında, Opteo gerçek verilerle desteklenen bir iyileştirme önerir. Opteo ayrıca performans trendlerini izlemenize, harcamaları izlemenize ve ihtiyaç duyduğunuzda uyarıları almanıza yardımcı olur.

ylarca beklediğimiz an nihayet dün geldi.

San Francisco’ya, 5.000’in üzerinde pazarlamacı, Google’ın bu yılki Google Marketing Live’da neleri göstereceğini merakla bekliyordu .

Google Marketing Biz hayal kırıklığına uğradılar.

Google, 10’dan fazla ürün sürümü ve yeni veri özellikleri ile aramayı yeni bir yöne kaydırıyor.

Öngörü , akıllı , makine öğrenmesi ve sorumluluk , günün sözleri idi. Her yenilik ve beta, bu temalardan en az ikisine değindi.

Google Marketing Şimdiye kadar, arama stratejileri, tüm kullanıcı dergisinin yolunu izlemeye istekliydi. Ancak, bu yolculuklar giderek daha karmaşık.

Kullanıcıların düşünce süreci genellikle doğrusal değildir ve geleneksel pazarlama hunisini daha az ilgili hale getirir.

Pazarlama kanalları ile etkileşim, kanallara özgü stratejileri daha az etkili hale getirerek susturmaktan uzaktır.

Örneğin, Google, bir kullanıcının bir video oyunu satın alma kararının birkaç hafta boyunca 200’den fazla dolambaçlı eylemde bulunduğu bir araştırmaya işaret etti.

İlgili bir çevrimiçi deneyim sunmak için, kullanıcının her zaman belirli ihtiyaçlarını önceden tahmin etmesi çok önemlidir.

Hiç şüphe yok ki, bir son dönüşüm eylemi akılda tutulması gerekir. Bununla birlikte, kullanıcıyı bu kadar uzağa götürmek için, her birinin sorusunu oldukça alakalı bir şekilde yanıtlaması gerekir.

Artık bir anahtar kelime araması tarafından tetiklendiğinde yalnızca görünmesi yeterli değildir. Markalar:

  • Güvenilir bir danışman olun.
  • Sorunsuz bir şekilde zengin cevaplar verin.
  • Kullanıcılara keşif yolculuklarında istedikleri kadar hızlı veya yavaş hareket etme seçeneği verin.

Ve bunu önemli gizlilik zorunlulukları ve artan veri kısıtlamaları ile yaratıcı bir şekilde yapmalılar.

6 Yeni Reklam Biçimi

Kullanıcı sorgularını daha iyi tahmin etmek ve yanıtlamak için Google, altı yeni reklam biçimi açıkladı.

Google’ın yeni reklamları görsel unsurlarla oldukça ilgi çekici ve özellikle çok kanallı stratejiler için çok uygun.

SEM Galeri Reklamları

Görsel site bağlantılarını ve görüntü entegrasyonlarının önceki yinelemelerini hatırlatan bu reklamlar, daha etkileşimli bir biçimde sunmanız gerekenleri iletir ve bir kullanıcının bilmek isteyebileceği her şeyi daha kolay bir şekilde tahmin etmesini sağlar.

Vitrin Alışveriş Reklamları

Prabhakar Raghavan (SVP, Google Reklamlar ve Ticaret), bu oldukça görsel reklam biçiminin şimdiden daha fazla Google mülküne, şimdiden Google Görseller’e ve Discover ve yakında YouTube’daki yayınlara yönelik zengin yaşam tarzı görüntülerini Alışveriş reklamlarınıza nasıl dahil ettiğini paylaştı.

İnsanlar aktif olarak fikir edinmek için bu alanlara bakıyorlar ve Alışveriş reklamlarına doğal olarak uygunlar.

Keşif Reklamları

Bu yılın başlarında, Discovery Ads , Google Discover feed’inde, YouTube ev feed’inde ve Gmail sosyal ve promosyon sekmelerinde yayınlanacak.

Google’ın artan AI yetenekleriyle desteklenmektedir, bu reklamlar anahtar kelime odaklı kampanyalarla desteklenmeyecektir. Bunun yerine, hedef kitlelerin yönlendirdiği yeni bir Keşif kampanyası türünde yayınlanacaklar.

Yerel Reklamlar için Daha Fazla İşlevsellik

Haritalar’daki Google Reklamları, belki de en önemlilerinden biri olan, tanıtılmış pinlerde yapılan değişiklikleri hedefleyen çeşitli iyileştirmeler görüyor.

Niyeti öngörmek için AI’yı kullanmak, Google, yalnızca manuel hedeflemeye dayanan tarihi güvenden ziyade, otomasyonlu ilgili kitlelere görünürlüğü artırmayı amaçlıyor.

Tampon Video Reklamları

Video varlığı oluşturma, video reklamcılığındaki en büyük engellerden biri olmuştur.

Daha fazla yok.

Bumper reklamları piyasaya sunulurken , Google uzun biçimli veya diğer varlıklardan YouTube dostu reklamlar oluşturmaya yardımcı olacaktır. Dahası, bunu makine öğrenmesi yoluyla en başarılı unsurlara test etmeye olanak verecek şekilde yapacak.

Google Alışveriş

Alışveriş kampanyalarında bazı geliştirmeler oluyor.

Daha basit, gelişmiş kullanıcı arayüzünden Google Asistan’daki reklamlardan Shopping check-out yoluyla satın alma işlemine kadar, Google, perakende satışa eşlik ediyor.

Hiç şüphe yok ki, Amazon’a gitmekte olan reklam dolarlarının giderek artan paylarından sonra.

Kullanıcının ihtiyaç beklentisine yönelik vizyonunu güçlendirmek için Google kasası, kullanıcıların yalnızca sitelerinde değil, mağazalardaki perakendecilerden de alışveriş yapmalarını sağlar.

Ölçüm ve Raporlama

Google ayrıca ölçüm ve raporlamaya olan bağlılığını arttırmaktadır.

Gelecek özelliklerden bazıları şunlardır.

  • Uygulamalara derinlemesine bağlantı vermek, Google Reklamları’ndaki uygulama içi etkileşimler hakkında rapor vermenize olanak sağlar. Google’ın ilk testinde buna 2 kat daha fazla dönüşüm oranı gösterildi.
  • Yerel kampanyaların optimizasyonu şimdi aramalar ve mağaza ziyaretleri için çevrimdışı KPI’ları içerecek.
  • Display & Video 360 entegrasyonları, bu platformlar arasında uzun zamandır beklenen sinerjilere izin vererek, ekran ve video raporlamadaki boşlukları kapatır.
  • Yalnızca birden çok dönüşüm için değil, aynı zamanda değişen dönüşüm değerlerinde de optimizasyon yapmak artık mümkün olacak.

Gizlilik

Son olarak, mahremiyet günün büyük bir konusuydu.

Google, gelecekte nasıl çalışacakları konusunda daha az veri bulunabileceğini herkesin nasıl hazırlaması gerektiğini tartıştı. Kullanıcılar gizliliklerini daha yakından yönetir.

Google, ayda 160 milyondan fazla kişinin Google hesabı gizlilik ayarlarını kontrol ettiğini veya değiştirdiğini paylaşıyor. Google Reklamlarının daha az kullanıcı verisine sahip olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Ayrıca, Google IO’da açıklandığı gibi , Google Chrome tarayıcısının çerezleri nasıl ele aldığını ve parmak izi adreslerini nasıl değiştirdiğini de değiştirecek

Parlak tarafta, makine öğrenmesi daha azıyla daha fazlasını yapmamızı sağlayacak.

Daha sınırlı birinci taraf verileri ve üçüncü taraf verilerinin artan incelemesiyle, makine öğrenmesi daha az bağımlı veri toplama hedeflemesini ve ilgili kullanıcıların ve onlar gibi diğerlerinin öğrenme davranışlarıyla daha uyumlu hale getirecektir.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı