logo
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

Mobil Pazarlama

Tıklama Başı Ödeme (PPC) Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta pazarlama

Çevrimiçi Varlık Analizi

İletişim Bilgileri
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

0536 575 36 25

info@birwebtasarim.net

Türkiye / Adana

0536 575 36 25

Seyhan / Adana

Top

Google, İş İçin İş İlanı Gönderme İşaretini Sunuyor

Google, İş İçin İş İlanı Gönderme İşaretini Sunuyor

İş ilanı web sayfalarınıza iş ilanı yapılandırılmış verileri ekleyerek iş arama deneyimini iyileştirebilirsiniz. Yapılandırılmış veriler eklemek, iş ilanlarınızı Google Arama sonuçlarında özel bir kullanıcı deneyiminde görünmeye uygun hale getirir. Ayrıca, bir üçüncü taraf iş bulma sitesini kullanarak Google ile entegrasyon gerçekleştirebilirsiniz. İşverenler ve iş içerikli site sahipleri için bu özellik birçok avantaj sağlar:

 • Zenginleştirilmiş arama sonuçlarına dahil edilen sonuçlar: İlanlarınız logonuzu, yorumlarınızı, puanlarınızı ve işle ilgili ayrıntıları içerecek şekilde Google’daki iş arama deneyiminde gösterilmeye uygun olabilir.
 • Daha fazla sayıda ve daha motive adaylar: Yeni kullanıcı deneyimi, iş arayanların konum ya da iş unvanı gibi çeşitli ölçütlere göre filtreleme yapmalarını sağlar. Bu da tam olarak belirtilen işi arayan adayların ilgisini çekme olasılığını artırır.
 • Daha yüksek keşfedilme ve dönüşüm şansı: İş arayanlar, ilanlarınızla etkileşimde bulunmak ve sitenizi tıklamak için yeni bir alana sahip olur.

İş ilanı oluşturma

 1. Googlebot’un iş ilanı web sayfalarınızı tarayabildiğinden (bir robots.txt dosyası veya robots meta etiketi tarafından korunmadıklarından) emin olun.
 2. Ana bilgisayar yük ayarlarınızın sık taramaya izin verdiğinden emin olun.
 3. Kurallarımıza uyduğunuzdan emin olun.
 4. Web sayfanıza iş ilanı yapılandırılmış verileri ekleyin.
 5. Sitenizde bir iş ilanının birkaç kopyası farklı URL’ler altında barındırılıyorsa sayfanın her kopyasındaki standart URL’leri kullanın.
 6. Yapılandırılmış verilerinizi test edin ve önizleyin.
 7. Aşağıdaki işlemlerden birini gerçekleştirerek Google’ı bilgilendirmeye devam edin

Kullanılabildiği bölgeler

Google’da iş arama deneyimini dünya genelinde daha fazla bölgeye genişletmekten heyecan duyuyoruz. Deneyim şu anda aşağıdaki bölgelerde kullanılabilmektedir.

Google yakında şirketlerin arama sonuçlarında uzaktaki işler için yapılan gönderileri vurgulama yeteneğini ortaya çıkaracak.

Bu, insanların evden çalışabilecekleri işleri aramasını kolaylaştıracaktır.

Bu yeni özelliğin duyurusu doğrudan site sahiplerine Google Arama Konsolu ile gönderiliyor.

İşletmeler, arama sonuçlarında uygun şekilde etiketlenebilmeleri için uzak iş ilanlarını yapılandırılmış verilerle işaretlemek zorunda kalacaklardır.

Google, bir iş ilanının uzak sayılması için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerektiğini belirtir:

 • İş ilanı tamamen uzak bir pozisyon için olmalı ve jobLocationType alanını ‘TELECOMMUTE’ olarak ayarlayın.
 • Evden kısmi çalışmaya izin veren veya başka pazarlığa açık düzenlemelere sahip olan işler tamamen uzak sayılmaz.

Yapılandırılmış verilerle uzaktan bir iş ilanı işaretlenirken aşağıdaki öneriler dikkate alınmalıdır:

 • Google başvuranların birlikte çalışmaya uygun olan hangi bir ülkeden en az belirlenmesini öneriyor applicantLocationRequirements .
 • Ek başvuru sahibi uygunluk kriterleri (uygun ülkeler gibi) de belirtilebilir.
 • Gönderme ile işaretlenmiş değilse applicantLocationRequirements daha sonra Google iş aynı ülkede herkes tarafından kullanılabilir üstlenecek jobLocation değeri.

Google aramasındaki uzaktaki iş ilanlarının etiketlenmesi henüz resmi olarak gerçekleşmedi, ancak şirket “yakında” başlayacağını söyledi.

Özellik başlatıldığında başka bir duyuru olacağını umuyorum. Bu arada, Google işletmelere erken hazırlanmaları için bir fırsat veriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Kullanmadınız)
Yükleniyor...

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

No Comments

Yorum mesajınızı yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA