logo
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

Mobil Pazarlama

Tıklama Başı Ödeme (PPC) Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta pazarlama

Çevrimiçi Varlık Analizi

İletişim Bilgileri
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

0536 575 36 25

info@birwebtasarim.net

Türkiye / Adana

0536 575 36 25

Seyhan / Adana

Top

Google Hreflang Sıralama Trafiği

Google Hreflang Sıralama Trafiği

Google’dan Gary Illyes, daha fazla hedefli trafik elde edilmesine rağmen, google hreflang özelliğinin bir sıralama sinyali olmadığını açıkladı.

Hreflang kullanımında, Illyes şöyle diyor:

“En azından terimin dahili anlamında kendi başına bir sıralama avantajı almayacaksınız. Alacağınız şey daha hedefli trafik. ”

Bu bilgi, Google çalışanları hreflang hakkında yaptıkları çelişen ifadelere ilişkin bir soruya yanıt olarak 8 Şubat’taki bir Reddit AMA sırasında sağlandı .

Soru okur:

“Hey Gary, sen ve [Google’dan John Mueller] hreflang hakkında çelişkili açıklamalar yapıyorsunuz. John sıralamalara yardım etmeyeceklerini ve küme olarak değerlendirildiklerini ve birbirlerini sıralama sıralamasında kullanmaları gerektiğini söyledi. Bu konuda resmi bir açıklama alabilir miyiz? ”

Illyes, karışıklığın büyük olasılıkla halkların sıralama yararı olarak nitelendirilen şeyleri yorumlamasından kaynaklandığını söylüyor.

Teknik olarak, hreflang’ı algoritmik anlamda kullanmakla ilişkili bir sıralama faydası yoktur.

Ancak, bir sayfanın en alakalı sürümünün konumlarına bağlı olarak kullanıcılara sunulmasına izin verdiği için var gibi görünebilir.

Google bir hreflang özelliği algıladığında gerçekleşen iki geçişli bir işlem var.

Google önce sayfanın sürümünü en güçlü sıralama sinyalleriyle alacaktır.

Sayfanın kullanıcıyla daha alakalı bir dilde bir kardeş sayfası varsa, Google ikinci bir geçiş yapıp kardeş sayfasını arama sonuçlarında sunar.

İşte Illyes bunu şöyle açıklıyor:

“Sana bir örnek vereyim:

Sorgu: “AmPath”

Kullanıcı ülke ve bölge: es-ES

Siteniz EN’de bu terim için A ve ES’de B’de, aralarında hreflang bağlantısı var.

Bu durumda, en azından hreflang’ı uyguladığımda, ne olacağını sorguluyorsak, A’yı alacağız, çünkü diyelim ki, daha güçlü sinyalleri var, ama bir kardeş sayfası olduğunu görüyoruz. ES’de bu kullanıcı için daha iyi olur, bu yüzden ikinci bir geçiş alırız ve A’nın yerine B sayfasını A’nın bulunduğu yerde (rütbe?) gösteririz. ”

Illyes’in “en güçlü” kelimesini kullanması hakkında takip eden bir soru soruldu.

Bu, bir sayfanın kendi sinyallerine dayanarak en güçlü olduğu anlamına mı geliyor?

Yoksa aynı kümedeki diğer sayfalardan gelen sinyalleri de içeriyor mu?

Illyes, sinyallerin sayfalar arasında paylaşılmadığını onaylar.

“Kendi başına en güçlü. Küme içinde sinyaller etrafta geçmedi. Bu gerçekten kötü bir squash oyunu gibi olurdu ”

Google’ın Gary Illyes’i hakkında daha fazla bilgi edinmek için AMA’nın tamamını buradan okuyun .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Kullanmadınız)
Yükleniyor...

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

No Comments

Yorum mesajınızı yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA