logo
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

Mobil Pazarlama

Tıklama Başı Ödeme (PPC) Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta pazarlama

Çevrimiçi Varlık Analizi

İletişim Bilgileri
Adana Web Tasarım, Adana SEO, Adana Web Yazılım Adana Web Sitesi Tasarımı süreçlerinizi bizimle yönetin! ✓ Adana Web Tasarım Şirketleri ✓ Adana SEO.

0536 575 36 25

info@birwebtasarim.net

Türkiye / Adana

0536 575 36 25

Seyhan / Adana

Top

Google Hız Sadece Küçük Bir Sıralama Faktörüdür

Google Hız Sadece Küçük Bir Sıralama Faktörüdür

Google’dan John Mueller geçtiğimiz günlerde, bir sitede iyileştirmeler yapıldıktan sonra arama sıralaması değişiklikleri için sabit bir zaman dilimi olmadığını belirtti.

Özellikle sayfa hızını iyileştirmeye gelince, Mueller bunun küçük bir sıralama faktörü olduğunu söylüyor.

Google, en hızlı sayfaları sunmak yerine en alakalı içeriği sunmaya daha fazla önem verir.

Bu bilgi, 5 Şubat’ta Google Web Yöneticisi Merkezi Hangout’unda sağlandı.

Bir site sahibi aşağıdaki soruyu sundu:

“Site hızını artırmak için çalışıyoruz. Google’ın bu gelişmeleri fark etmesinin ne kadar süreceğini biliyor musunuz? ”

Mueller yanıt olarak Mueller, sayfaları taramaya ve bu sayfalarla ilişkili sıralama sinyallerini güncellemeye gelince, sabit bir zaman dilimi olmadığını açıkladı.

Bazen aylar alabilir, başka zamanlar birkaç gün alabilir.

Bir sitede önemli iyileştirmeler yaptıktan sonra, webmasterlar büyük olasılıkla bir süre içinde sıralamalarda kademeli bir artış göreceklerdir.

Mueller, sayfa hızının küçük bir sıralama faktörü olduğunu ekliyor. Dolayısıyla, tek gelişme bu ise ne kadar bir etki yaratacağını belirlemek zor.

Site sahipleri, bir web sitesinin genel kalitesinde iyileştirmeler yapıldığında, arama sıralamasında daha büyük değişiklikler göreceklerdir.

24:20 işaretinden başlayarak tüm soruyu duyun ve aşağıdaki videodaki yanıtı izleyin.

“Web’de aramayla ilgili herhangi bir şey olduğu gibi, sabit bir zaman diliminin dahil olduğu bir şey değil. Fakat zaman içinde sayfaları tarıyor ve dizine ekliyoruz. Bu sayfalar için sahip olduğumuz sinyalleri zaman içinde güncelliyoruz.

Sabit bir zaman çizelgesi yok. Bu sayfaların ve sinyallerin bazıları her gün veya daha sık güncellenmektedir. Bazıları biraz daha uzun sürüyor. Bazılarının güncellenmesi aylar alıyor.

Burada muhtemelen göreceğiniz şey, web sitenizde önemli iyileştirmeler yaparsanız, o zaman bu sinyalleri göz önünde bulundurmamızla ilgili olarak zaman içinde bu tür kademeli bir yükseliş göreceksiniz.

Hızın en önemli sıralama faktörü olmadığı anlamında hız konusunda biraz zor olabilir.

İçerik gibi şeylere bakarız ve bu sayfalardan hangisinin kullanıcılar için en uygun olduğunu bulmaya çalışırız.

Eğer bir site gerçekten hızlıysa, bu her zaman bir numara olduğu anlamına gelmez.

Teorik olarak boş bir sayfa en hızlı sayfa olacaktır, ancak bu kullanıcılar için iyi bir sonuç olacağı anlamına gelmez.

Hız, daha küçük bir sıralama faktöründen daha fazlasıdır.

Dolayısıyla, web sitenizin genelindeki kalite ve iyileştirmelere bağlı olarak zamanla sitenizin görünürlüğünde daha büyük değişiklikler görebileceğiniz bir şey budur.

Hız, muhtemelen bireysel olarak ölçmesi zor olan küçük bir şeye benziyor. ”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Kullanmadınız)
Yükleniyor...

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

No Comments

Yorum mesajınızı yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA