Google

Google Güncellemeleri, “Nasıl Yapılır” Yapısal Verileri Kullanma Yönergeleri

Google Güncellemeleri “nasıl yapılır” yapılandırılmış verilerin, insanların yapmaktan kaçınması gereken şeylerle ilgili yeni kılavuzlarla kullanılması hakkındaki yardım belgesini güncelledi.

Nasıl yapılandırılır veriler Google’a bir içerik parçasının nasıl yapılır makalesi olduğunu bildiren bir tür işaretlemedir.

Nasıl yapılır işaretini kullanmak, bir sayfayı aramada zengin bir sonuç olarak görünmeye uygun hale getirir.

Google’ın teknik yazarı Lizzy Harvey, dün herkese güncellemeleri bildiren bir tweetattı . Ayrıca mobil duyurunun ilk indeksleme belgesini dünkü duyuruyla uyumlu hale getirdi .

İşte belgeye ne eklendiğinin bir özeti.

Adımları
işaretleme Nasıl yapılır belgesindeki farklı adımları işaretlerken, yalnızca işaretleme içindeki belirli bir adımla ilgili bilgileri ekleyin.

“Özet veya giriş bölümü gibi adım dışı verileri adım olarak işaretleme”

Her adım için benzersiz görüntüler
Belirli bir adımla ilgili görüntüleri işaretlerken benzersiz olduklarından emin olun.

“Her adım için özel olan ve yalnızca aynı adım için aynı adımları birden fazla adımda kullanmayan eğitici adım resimlerini işaretleyin.”

Resimler görünür olmalı İşaretlenmiş
bir resim görünür ve sayfadaki içerikle alakalı olmalıdır.

“Sayfanızdaki içeriğe karşılık gelen aynı görüntüleri kullanın. Nasıl yapılır içeriğini yansıtmayan görüntüler kullanmayın veya zengin sonucu en iyi duruma getirmek için farklı görüntüler kullanmayın. ”

Sayfa başına bir yapılandırılmış veri kümesi
Güncellenen yönergelere göre, sayfa başına yalnızca bir işaretleme işaretleme örneği kullanılmalıdır.

Bu nedenle, birden fazla talimat grubuyla nasıl yapılır kılavuzunuz varsa, nasıl yapılacağını işaretlemeyi kullanmayı düşünüyorsanız, bunları birkaç sayfaya ayırmak en iyisi olabilir.

DeIndex Hatası – 5 Mayıs 2019

Google, SERP’de bazı sayfaların aniden düşmesinin bir dizin probleminden kaynaklandığını açıkladı. Sorunun sebebi için herhangi bir açıklama yapılmazken sorun ortalama 1 hafta sürdü ve çözüldü. Google, sorunun çözüldüğü ile ilgili @searchliaison twitter adresinden açıklamalarda bulundu.

Google Florida 2 Güncellemesi

Google, çekirdek güncellemesi gerçekleştirdi. Güncellemenin resmi adı March 2019 Core Update oldu. Güncelleme özellikle sağlık, hukuk, otomobil ve oyun sektörlerini etkiledi.

Arama Sonuç Sayfasında 19 Organik Sonuç – 1 Mart 2019

Bir gün için,Google anormal bir şekilde birinci sayfa içerisinde 19 or

Google Güncellemeleri

Google Güncelleme Listesi ve tarihleri (2000 yılından itibaren google güncelleme listesi);

Google algoritma değişiklikleri içerisinde en önemli güncellemeleri duyurmaktadır. Bir çok algoritması yıl içinde sayısız olarak güncellenmektedir. Her zaman daha iyi çözümler üretmek ve daha iyi sonuçlar sunak adına yapılan google güncelleme listesi;

2000 Yılındaki Güncellemeler

Google Araç Çubuğu – Aralık
Google araç çubuğu güncellemesi 2000 yılında olan Google’ın ilk güncellemesidir arama motoru optimizasyonu tekniklerinin önümüzdeki yıllardada süreceğinin garantisini vererek Google araç çubuğunu ve Araç çubuğu olan Pagerank’ın sunumunu yaptı. Webmasterlar Pagerank’ı incelemeye başladıktan sonra Google Dansı denilen kavram ortaya çıktı.

2002 Yılındaki Güncellemeler

İlk Belgelenmiş Algoritma Güncellemesi – Eylül
İlk adlandırılmış olan Boston güncellemesinden sonra sonbahar mevsiminde büyük karışıklıklar vardı, detaylar oldukça belirsizdi fakat bu algoritma güncellemesi Google dansı ve araç çubuğu pagerank güncellemesinden daha fazla iyi bir güncelleme gibi durmaktaydı. Webmasterlardan birinin söylediği söz gibi tuvaleti nehrin ortasına taşıdılar.

2003 Yılındaki Güncellemeler

Boston Güncellemesi – Şubat
Boston şehrinde duyurulan bu algoritma güncellemesi Google’ın ilk adlandırılan güncellemesidir. Google bu güncellemede kendine aylık bir güncelleme hedefi koydu. Algoritma değişikliği ve büyük dizinlerin yenilenmesi Google Dansı adı verilen olayın bir birleşimiydi. Bu algoritma güncellemelerinin daha sık olması olayları ve aylık olması fikirleri hızlıca sona ermiştir.

Cassandra Güncellemesi – Nisan
Cassandra güncellemesinde Google ortak domainler üzerinden yapılan yoğun bağlanma olayları gibi birkaç bağlantı kalitesi sorunlarının üzerinde durdu. Bu güncelleme gizli metinler ve gizli bağlantılar için çok büyük bir darbe oldu.

Dominic Güncellemesi – Mayıs
Dominic güncellemesi öncesi bir çok değişiklikler olacağı gözlemleniyordu fakat Dominic güncellemesinin temel yapısı belirsizdi. Google botları olan Freshbot ve Deepcrawler webi komple taradı ve bir çok sitede artış bildirdiler. Google geri linkleri sayması ve belirlemesi baya bi değişmiş görünüyordu.

Esmerelda Güncellemesi – Haziran
Esmerelda güncellemesi, Google algoritma güncellemeleri aylık düzenli olanların sonuncusuydu ve bu sürekli devam etmekte olan bir algoritma güncelleme olayıydı. Google Dansı yerine Everflux aktif hale geldi. Esmerelda güncellemesi Google’ın alt yapı güncellemelerine gideceğinin habercisi olarak bilinmekteydi.

Fritz Güncellemesi – Temmuz
Frtiz algoritma güncellemesiyle aylık güncelleme olan Google Dansı son buldu. Dizinlerin aylık bazında tamamen elden geçirmek yerine Google algoritması kademeli yakşalımlara geçti. Dizin bundan sonra günlük olarak değişmeye başlayacaktı.

Tamamlayıcı Dizin Güncellemesi – Eylül
Bu güncellemede performanstan ödün verilmeyecek bir şekilde daha çok belgeleri dizin haline getirmek amaçlı Google sonuçlarını tamamlayıcı dizinden ayırmıştı. Dizin sonrası tekrar entegre edilmekte olan, tamamlayıcı sonuçlara sahip olmaların risk gerektiren durumları herkes tarafından öfke ile tartışılmakta olan arama motoru optimizasyonu konusu olmuştu.

Florida Güncellemesi – Kasım
Florida algoritması güncellemesi muhtemelen güncellemeleri ve arama motoru optimizasyonu sektörünü haritaya koyabilen bir güncelleme olmuştu. Birçok web site sıralama kaybı yaşamıştı ve şirket sahipleri oldukça öfkelenmişti. Florida güncellemesi arama motoru optimizasyonu tekniklerinin sonunu getirmişti ve bu olay daha ilginç hallere gelmişti.

ganik sonuç gösterdi.Bu sonuçların 6 Mart tarihinde ortadan kaybolan, detaylı yazılmış makalelerle bağlantılı olduğu görüldü. Algoritma takip araçlarının sinyalleri yükseldi fakat bu geçici olan yükselmenin hangi kritere bağlı olduğu tespit edilemedi.

İsimsiz Güncelleme – 6 Şubat 2019

Aralık ve Ocak ayındaki derin sessizlikten sonra algoritma takip araçları sırlamalarda büyük değişiklikler olduğunu tespit etti.

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı