GoogleHaberler

Google Güncellemeleri Kullanıcıların Bütçe Dostu Seçenekler Bulmalarına Yardımcı Olmak için Seyahat Aramaları

Google Seyahat Uygulaması kullanıcıların uçuşlarda ve otellerde daha iyi fiyatlar bulmalarına yardımcı olmak için yeni seyahat arama özellikleri sunuyor .

Uçuş Aramaları İçin Fiyat Bilgisi

Google şimdi, çoğu seyahate ilişkin fiyat bilgisi gösterecek ve bu, gördüğünüz fiyatların yüksek mi, tipik mi yoksa düşük mü olduğunu gösterecek.

Screen Shot 2019 03 07 at 9.20.45 PM Google Güncellemeleri Kullanıcıların Bütçe Dostu Seçenekler Bulmalarına Yardımcı Olmak için Seyahat Aramaları

Fiyat öngörüleri, mevcut fiyatın düşüp düşmeyeceğini veya yakında artacağının beklenip gelmeyeceğini de gösterecektir.

Önceden, bu özellik yalnızca tatil günlerinde uçuş ararken ortaya çıkar.

Bütçeye Göre Uçuş Bul

Bir uçuşta harcamak istediğiniz miktar için sabit bir bütçeniz varsa, o fiyat noktası için mevcut tüm seçenekleri arayabilirsiniz.

Örneğin, San Francisco’daysanız ve bir uçuşta 150 dolardan az harcama yapmak istiyorsanız, sınırınızı belirlemek ve yalnızca bu aralıktaki hedefleri görmek için bir fiyat kaydırıcısını kullanabilirsiniz.

Screen Shot 2019 03 06 at 10.56.52 AM.max 1000x1000 Google Güncellemeleri Kullanıcıların Bütçe Dostu Seçenekler Bulmalarına Yardımcı Olmak için Seyahat Aramaları

Bu özel özellik yalnızca masaüstünde bulunur.

Otellere Göre Filtrele

Otel ararken, artık Google’ın yeni fırsatlar filtresini kullanabilirsiniz, oranların normalden önemli ölçüde düşük olduğu otelleri vurgulamak için makine öğrenmesini kullanır.

Screen Shot 2019 03 07 at 9.06.26 PM Google Güncellemeleri Kullanıcıların Bütçe Dostu Seçenekler Bulmalarına Yardımcı Olmak için Seyahat Aramaları

Bir oteli arama sonuçlarında görüntülerken, Google, makine öğrenmesiyle küratörlüğünde fotoğraflar ve incelemeler için genişletilmiş sayfalar gösterecektir.

Önceden, Google, iyi bir otel anlaşması yaptığınız zaman bunu belirtecekti, ancak şimdi özellikle en iyi fırsatları sunan otelleri arayabilirsiniz.

Google, uygulama yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor. Seyahat etmeyi seven ve oldukça yoğun bir trafiği bulunan kullanıcılar için 2 yıldan fazla bir süredir geliştirilen Google Trips, gitmeyi planladığınız her yerde sizinle beraber olup hayatınızı kolaylaştırmayı hedefliyor. Uygulama içerisinde konumla alakalı detaylı bilgiler ve görsellere de ulaşmak mümkün. Tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan ve ilk adımda 200 şehri kapsayan uygulama üzerinden, otel, uçak ve yemek rezervasyonları, araç kiralama şirketleri başta olmak gereken diğer birçok özelliği tek elden kontrol etmek mümkün. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Uygulamanın en güzel ve çekici yanı ise çevrimdışı olarak da kullanılabiliyor olması. Anlık bilgiye ihtiyaç duymadığınız yerlerde uygulama içerisinde yine etkinlik düzenlenebiliyor. Çevrimiçi olunan durumlarda ise eş zamanlı gerçekleşen aktiviteleri, hizmet vermeye devam eden işletmeleri ve bunun benzeri anlık bilgi gerektiren durumları kullanmak daha sağlıklı oluyor. Google Trips’i aktif olarak kullanmanız için Google hesabınızla giriş yapmanız yeterli. Uygulamanın en can alıcı noktalarından bir tanesi de bulunduğunuz şehirde ne kadar zaman geçireceğiniz. Örneğin, şehir içerisinde ne kadar zaman geçireceğinizi belirlediğinizde uygulama içerisinde sizin öncelik verdiğiniz müze, tarihi yerler, alışveriş mekanlar gibi noktaları ön plana çıkıyor. Google Trips, benzer hizmet veren ve yıllık 49 dolarlık ücret karşılığı kullanılan Triplt‘e rakip olacak gibi gözüküyor. Google Trips’i aşağıdaki linklerden indirip deneyebilirsiniz. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı