Google

Google, En İyi 3 SEO Faktörünü Paylaşıyor

Google’ın SEO Myth Busters bölüm # 1 son zamanlarda giriş yaptı. Google Web Yöneticisi Trendleri Analisti Martin Splitt, en iyi 3 SEO faktörünün odaklanması gerekenleri yanıtladı. Gösterinin sonuna doğru Martin, konuk tarafından sorulan beklenmedik ve şok edici bir soruyu yanıtladı.

Google, İlgili Sayfaları Nasıl Seçer?

İlk soru alaka hakkındaydı.

“Hangi… sonuçların belirli bir kullanıcıyla daha alakalı olduğunu nereden biliyorsunuz?”

İşte cevap:

“Bunu yapmak için 200’den fazla sinyalimiz var. Bu yüzden başlık, meta açıklama, sayfanızdaki gerçek içerik, resimler, linkler… gibi şeylere bakıyoruz.

Sizi en çok neyin sıraladığına cevap vermek çok karmaşık bir soru, ancak evet… bir sürü sinyale bakıyoruz. ”

google mythbusters Google, En İyi 3 SEO Faktörünü Paylaşıyor

Google’ın Webmaster Trendleri Analisti Martin Splitt odaklanmak için en iyi 3 SEO faktörünü paylaştı.

SEO Faktörü # 1 – İçerik

Şimdi burada konuk, ilk 3 SEO faktörünün nelere dikkat etmesi gerektiğini sorduğu büyük soru geliyor.

“Bana verirsem… dikkate almam gereken ilk üç şey, bu ne olurdu?”

Bir numaralı SEO faktörü anlamlıdır:

“Yani… biz geliştiricileriz, aslında, söylememi istersiniz, bu çerçeveyi kullanın ya da bu çerçeveyi kullanın… böyle olmaz.

Gerçekten iyi içeriğe sahip olmalısın. Bu da kullanıcı için bir amaca hizmet eden içeriğe sahip olmanız gerektiği anlamına gelir.

Bu kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ve / veya istediği bir şey. Optimal olarak, isterler, ister dondurma isterler, isterler.

Yani, içeriğiniz nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı, başarmaya çalıştığım konuda bana nasıl yardımcı olduğunuzu söylüyorsa, bu harika. ”

Bu iyi bir tavsiye. Bu cevapta açıkça göründüğünden daha fazla nüans var. “ Bir amaca hizmet eden içerik ”, en üst sıradaki içeriğin ne olduğunu açıklamanın harika bir yoludur.

Örneğin, birileri bir King Size Widget arıyorsa, Google, King Size Widget’larla tam olarak eşleşen ürün sayfalarını sıralama eğilimindedir.

Sanki Google, kullanıcıların aradıklarıyla doğrudan eşleşen sayfaları görmekten daha çok memnun olduklarını biliyor.

Bu nedenle, ürün sayfasının amacının, satışta olan belirli bir ürün hakkında doğru bilgi sağlamak olduğu söylenebilir. Bazen, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için, bu, müşteriye ürünleri karşılaştırma yeteneği verilmesi anlamına da gelebilir.

Belirli bir ürünle ilgili değil, bir konu ile ilgili olan belirli arama sorguları için Google, sayfaları biraz farklı sıralama eğilimindedir. Bu, SEO ile ilgili yardım almak için bana gelen birçok çevrimiçi işletmenin zorluk yaşadığı yerdir.

Sayfanın amacı açısından açıkça görebilmek için aklınızı anahtar kelimelerden ayırmak zor olabilir.

Google’ın söylediği son şeyde bu gizemi çözmenin bir ipucu var:

“İçeriğiniz nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı, başarmaya çalıştığım konuda bana nasıl yardımcı olduğunuzu söylüyorsa, bu harika.”

İçeriğinizi İlgili Yapın

Martin’in tartıştığı bir başka şey, kullanıcıların arama yaparken ve içerikte kullandıklarında ne kullandıklarını anlamaktı.

Bu temeldir, ancak bazen insanların araştırmaya değer bir kelimeyi nasıl kullandıklarına dair farklılıklar olabilir.

İşte Martin ne dedi:

“Yani çekmek istediğiniz kişilerin amacına hizmet ettiğinden emin olmak ve içeriğinizle etkileşimde bulunmak istediğiniz kişiyi elde etmek ve kullanacağım kelimeleri kullandığınızdan emin olmak istiyorsunuz.

Dondurmanız için çok özel bir terim kullanırsanız… Diyelim ki Smooth Cream 5000 gibi diyelim… Bunu aramayacağım çünkü bunu bilmiyorum. Sadece seveceğim, dondurmaya ihtiyacım var.

Bir yerden bahsetmek iyidir, böylece o markayı ararsam onu ​​da bulurum.

Ama etrafımdaki dondurmayı araştırıyorum, hangi dondurmanın olduğunu bilmiyorum. Belirli bir marka gibi, fantastik, ama aradığım şey bu değil. Bu yüzden kullandığım dili konuş. ”

Bu içerikteki alaka düzeyini açıklamak için harika bir yol, “ Kullandığım dili konuş. 

B2B web sitelerinde gördüğüm yaygın bir hata, teknoloji dışı yönetim seviyesindeki bir kişinin bir ürün türünü nasıl arayacağıyla eşleşmeyen jargon kullanımıdır. Bir SaaS İsteğe Bağlı Teknoloji Çözümleri satabilirsiniz, ancak insanların aradığı şey bu değil.

SEO Faktörü # 2 – Meta Veri

İkinci (ve üçüncü) SEO faktörü teknik olarak tanımlanmaktadır.

Soru:

“Yani içerik bir numaralı önceliktir. Bunun için önemli olan iki şeyden daha bahsedebilir misiniz? ”

Cevap

“Onları seveceksin çünkü onlar teknik.

Bu yüzden en büyük ikinci şey, içeriğinizi tanımlayan meta etiketlerinizin olduğundan emin olmanızdır, bu nedenle bir meta açıklamasının yapılması gerekir; çünkü bu, arama sonuçlarında, insanların birçok sonucun hangisinin olabileceğini bulmasına olanak tanıyan küçük bir snippet alma imkanı sunar. Onlara en iyi şekilde yardım edenler.

Ayrıca, sunduğunuz sayfaya özel sayfa başlıklarına sahip olun. Yani her şey için bir unvan yok. Aynı başlık kötü.

Gösterdiğiniz içerikle değişen başlıkları varsa, bu harika. Ve çerçevelerin bunu yapmanın yolları var. Bu nedenle belgelere bakın, ancak içeriğe kesinlikle yardımcı olacak bir şey var. ”

Etkili bir başlık ve meta açıklama oluşturmaya giden belli bir anlayış vardır. Bir şablon kullanıyorsanız, otomasyon çerez kesici içeriği gibi görünmeye başlayabilir. Başlıklardaki ve meta açıklamalarındaki içerik benzersiz olduğu sürece, otomasyon mükemmel çalışır.

Meta Açıklaması Bir Sıralama Faktörü mü?

Bir meta tanımlamanın kendi içinde bir sıralama faktörü olmadığı anlaşılmıştır.

Bir Google çalışanının meta bir tanımlamanın göz önünde bulundurulması gereken en iyi 3 SEO faktörünün bir parçası olduğunu söylemesi olağandışıdır, özellikle de bağlantıları önünde sıraladığından. Google bir şey mi değiştirdi?

SEO Faktörü # 3 – Performans

Google’dan Martin Splitt, performansı göz önünde bulundurulması gereken en iyi 3 SEO faktörü olarak tanımladı. Performans uzun zamandır en iyi SEO faktörü olmuştur. Bir sıralama faktörü olarak, en son John Mueller tarafından diğer faktörleri geçersiz kılmayan bir sıralama faktörü olarak tanımlanmıştır. Google’ın John Mueller’in hızını sıralama faktörü olarak söylediği şey buydu :

“… İyi kısmı, çok sayıda sıralama faktörümüzün olması. Yani her şeyi mükemmel yapmak zorunda değilsiniz.

Ancak bu, söylediğiniz gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınız anlamına geliyor, Google, hızın önemli olduğunu ancak buradaki en iyi sitelerin çok hızlı olmadığını ve bu nedenle önemli olmaması gerektiğini söylüyor.

Bu yüzden bizim için kesinlikle önemlidir. Ancak bu, diğer her şeyi geçersiz kıldığı anlamına gelmiyor. ”

Bu, Google’ın performansı göstermemesi ve kullanıcı deneyimi siteyi göstermeyerek zarar görmesi durumunda bir site sıralaması anlamına gelir.

Kullanıcı belirli bir düşük performanslı web sitesini görmeyi bekliyorsa, Google’ın göstereceği şey budur.

Martin Splitt haklı. Ancak performans hakkında daha ayrıntılı bir bakış açısı evet, performans en iyi SEO faktörüdür. Ancak bu mutlaka bir algoritmik sıralama faktörü değildir.

Cevap bu:

“Ve son bit performans. Performans harika, sürekli konuşuyoruz ama muhtemelen bunun çevrimiçi ortamda keşfedilmesi için de iyi olduğu gerçeğini kaçırıyoruz. ”

Bu noktada, web geliştirici bir soru ile girdi:

“Performans sadece web sitemi hızlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda web sitemi başkaları için daha görünür kılıyor?”

Google’ın Martin Splitt’i şöyle cevapladı:

“Doğru. Çünkü, arama sonucunuzu tıklayan kişilerin, sayfanızı tıklayıp bu içeriği hızlı bir şekilde aldıklarından emin olmak istiyoruz. Bu da emin olmak istediğimiz bir şey, yani… baktığımız birçok sinyalden biri.

Ama aynı zamanda sadece kullanıcılara yardımcı olur, değil mi? Dondurmaları çok fena istiyorsam daha mutlu oluyorlar, o zaman sayfayı daha hızlı alıyorum, bu harika. ”

Google Efsane Avcıları Şok edici Bir Soruyu Cevaplıyor

why ranking top google impo Google, En İyi 3 SEO Faktörünü Paylaşıyor

Bir web geliştiricisi olan Google’ın Myth Busters’ın konuğu önemli bir soru sordu.

Martin’in toparladığı gibi, konuk (bir web geliştiricisi olan bir SEO değil) beklenmedik bir soru sordu.

“Şirketler için en iyi sonuçlardaki gibi sıralama yapmak neden bu kadar önemli?”

Bazılarına göre, bu soru olağanüstü derecede temel görünebilir. Ancak SEO’da çalışanlarla çalışmayanlar arasında anlayışta temel bir farkın altını çiziyor. Web endüstrisine bir geliştirici olarak dahil olan birinin böyle bir soru soracağı bize bazen SEO endüstrisinde bizim dışımızda olanlar arasındaki bilgi farkının bizim anladığımızdan daha geniş olabileceğini söylüyor.

İşte cevap:

“Doğru… Yani… sen bir web geliştiricisin, değil mi?

İnternette bir şeyler yapıyorsunuz… İnsanların kullanmasını ister misiniz? ”

Geliştirici cevap verdi:

“Kesinlikle.”

Google çalışanı devam etti:

“İnsanların onu kullanabilmelerini sağlamak için bunu bilmek zorundalar… İlk ya da ilk çift olmak istiyorsun çünkü 99. sayfaya gitmeyeceğim ve oh gibi gitmek istiyorum evet bu mükemmel olabilir. şey.

Çünkü Google ve diğer arama motorları bu amaç için neyin en iyisi olduğunu bulmaya çalışıyor ve sonra bana önlerini gösteriyor. ”

çıkarımlar

Web Sayfasının Amacı

Martin Splitt’in amacı belirleme ihtiyacını vurgulamasından hoşlanıyorum. Site inceleme pratiğimde, bulduğum birkaç ortak konu arasında, bir amaç yerine anahtar kelimelere odaklanma eğilimi var.

Bir müşteri, sıralamalarını iyileştirmek için bir sayfaya hangi anahtar kelimeleri eklemeleri gerektiğini sordu. Bir doktorun iyileşmek için ne hap alacağını sordum.

Anahtar kelimeler önemlidir, ancak oyunda bir sitenin sıralamasını etkileyebilecek başka konular da vardır ve bir web sayfasının amacı odaklanmak için önemli bir başlangıç ​​noktasıdır.

SEO Faktörü Olarak Meta Açıklaması

Martin’in meta açıklamalara yaptığı vurgu ya ya onun yararını abartıyor ya da Google’ın fikrini değiştirdiğini ve meta açıklamayı Google’ın önerdiğinden daha fazla derecelendirme etkisi sağladığını gösteriyor.

İyi bir gösteriydi. Daha fazla efsanenin kırıldığını görmek isterdim, ancak gösterinin yine de kışkırtdığı düşünülüyordu.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı