Google, bir Haber Yayın Platformu Geliştirmek için WordPress ile İşbirliği Yapıyor

Google, yerel haberler yayınlamak için özel olarak tasarlanmış düşük maliyetli bir sistem geliştirmek için Automattic / WordPress ile ortaklık kuruyor.

Bir duyuruda Google, Newspack platformunu oluşturmak için 1,2 milyon yatırım yaptığını söylüyor.

Newspack Gelişimi önümüzdeki haftalarda başlayacak ve bu yıl sonra dünya çapındaki yayıncılara sunulacak.

Newspack, gazetecilere en iyi yaptıklarını daha fazlasını yapmalarına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmektedir.

“Gazeteciler, web siteleri tasarlamak, CMS’leri yapılandırmak veya ticaret sistemleri inşa etmek konusunda endişelenmemeli, hikayeler yazmalı ve topluluklarını örtmeli. Yayın platformları bu sorunları onlar için çözmeli ”dedi.

Newspack’teki yayıncılar, WordPress geliştirici topluluğu tarafından oluşturulan tüm eklentilere erişebilecek.

Ancak, Newspack tüm yayıncıların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmamıştır.

Küçük yayıncıların Google’ın en iyi uygulamalarına bağlı kalarak daha fazla hikaye yazmasına yardımcı olmak için özel olarak hazırlanmıştır.

“Küçük yayıncıların, kıt kaynakları yönlendirebilecek dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırarak ürüne en iyi uygulamaları oluşturarak başarılı olmalarına yardımcı olmaya çalışıyor. Biz buna “fikirli bir CMS:” demeyi seviyoruz. Yapmasanız bile, yapılacak doğru şeyi biliyor. ”

Yayıncıların başarılı olmasına yardımcı olmak için Automattic, Spirited Media ve Haber Gelir Merkezi ile çalışacak.

Yayıncının başarısına neyin katkıda bulunduğunu daha iyi anlamak ve Newspack tarafından sunulan özelliklerin ve yeteneklerin iş üzerindeki etkisini ölçmek için birlikte çalışacaklar.

Google’ın rolü, yerel yayıncıların geri bildirimlerine dayanarak Newspack özellik seti konusunda tavsiyelerde bulunmak ve Google ürünlerinin entegrasyonu için teknik destek sağlamaktır.

Newspack ayrıca Lenfest Gazetecilik Enstitüsü, John S. ve James L. Knight Vakfı ve Sivil Medya’dan da 1 milyon dolar daha toplu olarak katkıda bulunuyor.