GoogleHaberler

Google Arama Sonuçlarında SOS Uyarıları Geliştiriyor

Google Arama Sonuçlarında SOS Uyarıları Geliştiriyor Google edilir iyileştirilmesi görsel bilgi ve yeni bir navigasyon sistemi ile Arama ve Haritalar gösterilen SOS uyarıları.

SOS uyarıları, kriz anında, doğal bir felaket yaşandığı zaman gösterilir.

İnsanlar artık felaketin nerede olduğu ve bir sonraki adımda olacağı konusunda daha güvenilir bilgilere sahip olacak.

Kasırgalar, depremler ve taşkınlar

Şu anda, SOS uyarıları aşağıdakileri içerir:

  • Neler olduğuna dair bir özet
  • İlgili haberler
  • Acil durum telefon numaraları ve web siteleri Yerel makamlardan Twitter güncellemeleri
  • İnsanların güvenliği bulmalarına yardımcı olacak ipuçları

Yakında, insanlar kasırgalar, depremler ve sellerle ilgili ayrıntılı görselleştirmeler de görebilecekler.

Bir kasırganın meydana gelmesinden birkaç gün önce, etkilenen bölgeye yakın insanlar Google Haritalar’da fırtınanın yörüngesi hakkında bilgilerle birlikte bir kriz bildirim kartı görecekler.

Bir deprem grevinden sonra, Google depremin titremesini, merkez üssünün bir görselliğini, çevresini ve çevresindeki alanlarda şiddetini gösterecek.

google 1 Google Arama Sonuçlarında SOS Uyarıları Geliştiriyor

Google Haritalar’da krizle ilgili gezinme uyarıları

Google Haritalar kullanıcıları, rotaları kriz faaliyetinden etkilenebiliyorsa belirgin bir uyarı görecektir. Mümkünse, Google Haritalar, kullanıcıları bozulan alandan uzağa yönlendirir.

Kriz navigasyonu bu yaz daha sonra Google Haritalar’a geliyor. Kasırga tahminleri ve deprem shakemaps önümüzdeki haftalarda Android, iOS, masaüstü ve mobil web’de yayına başlayacak.

Google Arama ve Haritalardaki yeni bir dizi özelliği içeren Google SOS Uyarıları, acil durumlarda ve kriz anlarında kullanıcıların durumum hakkında hızla bilgi sahibi olup karar vermesine yardımcı oluyor.

Kriz anlarında, bilgiye anlık ve hızlı erişim çok önemli. Yaşanılan olay sonrasında; kriz noktasında gönüllü bilgiler paylaşılanlar ile teknolojiyi buluşturmak ve sevdiklerimizin güvenli olduklarına dair anlık bilgilere erişebilmek bizler için çok değerli bir bilgi. SOS Uyarıları, Google Arama ve Haritalardaki yeni bir dizi özellik. Bu özellik, ne olduğunu anlayıp ne yapmanız gerektiğine hızlıca karar vermenize yardımcı oluyor.

SOS Uyarıları nasıl çalışıyor?

Herhangi bir kriz esnasında, bu olayla ya da konumla ilgili Google’da hızlı bir arama yaparsanız çıkan sonuçların üstünde bir SOS Uyarısı görebilirsiniz. Bu uyarı, neler olup bittiğini anında anlamanıza yardımcı olur, olayın yaklaşık konumunu gösterir ve neler yapmanız gerektiğine dair size detaylı bilgiler sunar. Yerel yetkililere ulaşabileceğiniz acil telefon numaraları, web siteleri ve eğer yabancı bir ülkedeyseniz size yardımcı olabilecek temel cümlelerin çevirilerini sunar.

Olaya ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, mobil cihazınızda sizi SOS Uyarısına yönlendiren bir bildirim de alabilirsiniz. Bu sayede, etrafınızda neler olup bittiğinin farkında olursunuz.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı