Google Haberler

Google, Aksiyon Reklamları için TrueView için Dönüşüm Teklifini Maksimize Etmeyi Genişletiyor

Dönüşüm tekliflerini maksimize etme hakkında

Dönüşümleri maksimize et, bütçenizi harcayarak kampanyanız için en fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olacak teklifleri otomatik olarak belirler. Teklifleri otomatik olarak optimize etmek için gelişmiş makine öğrenmeyi kullanır ve her bir açık artırma için teklifleri belirleyen açık artırma zamanı teklif yetenekleri sunar. Bu makalede, Dönüşümleri en üst düzeye çıkarma nasıl çalıştığını açıklar.

Google, ActionView for Action kampanyaları için reklamverenlerin genel olarakteklif verdiği dönüşümleri maksimize ediyor.

TrueView for Action kampanyaları, YouTube’daki video reklamlara belirgin CTA’lar ve başlık metni kaplamaları ekleyerek potansiyel müşterileri ve dönüşümleri yönlendirmek için tasarlanmıştır.

Dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak, reklamverenlerin mümkün olduğunca fazla dönüşüm hacmi elde etmelerine yardımcı olan akıllı bir teklif stratejisidir.

Kampanyanın bütçesinden en iyi şekilde yararlanabilmek için en az çalışmayla Google’ın makine öğrenme yeteneklerini kullanır.

Maximize Nasıl çalışır

Kampanyanızla ilgili geçmiş bilgileri kullanarak ve açık artırma sırasında mevcut olan bağlamsal sinyalleri değerlendirerek, Dönüşüm teklifini en üst düzeye çıkar, reklamınız görünmeye uygun olduğu her seferinde otomatik olarak reklamınız için uygun bir TBM teklifi bulur. Google Reklamları, bütçenizi harcayarak kampanyanız için en fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olacak bu teklifleri belirler.

Dönüşümleri maksimize et’e geçmeden önce:

  • Kampanyanın paylaşılan bir bütçenin parçası olmadığını kontrol edin. Dönüşümleri maksimize etmeyi kullanan bir kampanya kendi bütçesine ihtiyaç duyar. 
  • Günlük bütçe tutarınızı kontrol edin. Dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak, günlük bütçenizi tamamen harcamayı dener; bu nedenle, şu anda bütçenizden daha az harcama yapıyorsanız, Dönüşümleri Maksimize Etme, harcamalarınızı önemli ölçüde artırabilir. 
  • Yatırım getirisi hedeflerinizi kontrol edin. Kampanyanız için bir hedef edinme başı maliyet (EBM) veya reklam harcamalarının geri dönüşü (ROAS) gibi bir YG hedefiniz varsa, bir Hedef EBM veya Hedef YG teklifi stratejisine geçmek isteyebilirsiniz . Dönüşümleri en üst düzeye çıkarma gibi, bu stratejiler de her açık artırma için otomatik olarak teklif belirler, ancak hedef, tam bütçenizi dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için harcamak yerine belirlediğiniz ortalama EBM veya YOL hedefine ulaşmaktır.

“Basitçe ifade etmek gerekirse, dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak, bir seyahat için rezervasyon yapmak, bir test sürüşü programlamak veya daha fazla bilgi istemek gibi, işletmeniz için önemli olan web sitesi eylemlerinin çoğunu oluşturmanın kolay ve etkili bir yoludur.”

Google, dönüşümleri en üst düzeye çıkarmanın, eylem kampanyaları için TrueView’da yeni olanlar veya hızlı kampanyaları yürütmek isteyenler için etkili bir strateji olabileceğini söylüyor.

Ayrıca, hedef edinme başına maliyet (EBM) teklifi için haftada önerilen 50 dönüşüm eşiğini karşılamayan reklamverenler için alternatif bir seçenek.

Google, Hedef EBM’nin, video kampanyaları için belirli bir YG hedefi olan reklamverenler için daha iyi bir seçenek olabileceğini belirtti.

TrueView for Action kampanyalarının nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’ın adım adım talimatlarına bakın .

Benzer Makaleler

Google Arama Konsoluna Gelecek Yeni Özellikler

feridkaplan

SEO’lar Google’ın arama sonuçlarında sıralamadaki dalgalanmayı fark ediyor

feridkaplan

Google Medic Güncellemesinden Nasıl Kurtulurum

feridkaplan

Yorum Yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA