GoogleSeo

Giden Bağlantılar Sıralamayı Nasıl Etkileyebilir?

Giden Bağlantılar Sıralamayı Nasıl Etkileyebilir Biri bana, bağlantı düzenlerinin sitelerinin sıralamasını kaybetmesine neden olup olmayacağını sordu. Bilgilendirme sitesinin sürekli olarak ticari sayfalara bağlantı oluşturduğunu söyledi. Yalnızca bilgilendirme sitelerine mi yoksa ticari ve bilgi karışımına mı bağlanması gerektiğini sordu. İşte sıralamaları etkileyebileceğini düşündüğüm beş giden bağlantı faktörü.

1. Site değil. Sayfa

Bazen bir site birden fazla konu hakkında olabilir. Eğer site nişinizle tam olarak eşleşmiyorsa, ancak bazı çakışmalar varsa, o zaman iyi olmalı. Daha da önemlisi, sitenin çakışması ve sayfanın sitenizden diğer siteye tıklayan biri için alakalı ve yararlı olması.

Majestic, Topikal Güven Akışı (TTF) dediklerini görüntüleyen bir araca sahiptir. https://majestic.com/reports/site-explorer?q=example.com&IndexDataSource=F TTF, bir alanın içinde bulunduğu güncel nişlerin bir ölçüsüdür. Bu, bir sitenin nişini anlamak için kullandığım en hantal araçlardan biridir. çoğu site için, bunların birden fazla niş konunun üyesi olduğunu göreceksiniz. Ve bu tamamen normal.

Bu nedenle, yapmak istediğim nokta, sitenin biraz ilişkili olması, ancak sayfanın sayfanıza bağlı sayfaya bağlı olması durumunda, o sayfaya bağlanmanın iyi olması gerektiğidir.

2. Alaka Düzeyi Önemli

Bağlandığınız şey ideal olarak , SİZİN Sayfanızda tartışılan içerikle tam olarak eşleşmelidir . Bağlantının siteye bağlandığı paragrafın bağlamı arasındaki tam eşleşme, her ikisi için de iyi olduğu anlamına gelir. Bunun nedeni, bağlantı verdiğiniz şeyin sayfanızın ne hakkında olduğuna dair bir sinyal olmasıdır.

3. Linkleriniz Sitenizin Ne Kadar Okunaklı Olduğunu Tanımlar

Kime bağladığınız, sitenizin spam / normal duvarının hangi tarafında olduğunu tanımlar. Spam amaçlı siteler normal spam sitelerine olduğu kadar diğer spam sitelerine de bağlanma eğilimindedir. Normal siteler nadiren spam sitelere bağlanır. Bu nedenle, spam siteler, sürekli olarak normal sitelere bağlantı vermesine rağmen, birbirleriyle sıkı bağlantı toplulukları oluşturma eğilimindedir.

Spam sitelerin spam ve yasal sitelere giden bağlantıları vardır. Normal siteler daha az.

4. Giden Bağlantıların Olumsuz Tarafı

Aşağıdaki spam ve normal sitelerin bağlanma kalıplarını gösteren bir patentten bir görüntüdür. Yapmanız gereken normal gelen bağlantılara sahip bir site oluşturmak. Ardından, linklediğiniz sitelerin / sayfaların normal gelen bağlantılara sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Bağlantılı siteler spam giden bağlantılara sahipse, belki de bu sitelere bağlantı vermeyi yeniden düşünmelisiniz. 

Bunun amacı, düşük kaliteli sitelerin gün boyu ve gece boyunca normal sitelere bağlanmasıdır. Normal sitelere bağlantılar asla uyumaz. Ancak normal siteler düşük kaliteli sitelere bağlanma eğiliminde değildir.

Yönettiğiniz site normal bir site ise, bağlantı verdiğiniz sitelerin kalitesine odaklanın. İçerik kalitesi önemlidir. Ancak diğer sitelerin kimlere ve ne tür sitelere dahil olduğunu anlamak da öyle.

Örneğin, diğer siteler için ödenmesi gereken çok sayıda gelen bağlantı varsa, bu sitelere bağlanmak istemeyebilirsiniz. Bu biraz zor, çünkü başarılı bir site spam bağlantıları alıyor. Ancak, spam göndericiler tarafından oluşturulan otomatik bağlantılar ile ücretli bağlantılar arasında bir fark vardır.

Ücretli bir Misafir Makalesi Neye benziyor?

Bir makale içindeki ücretli bir bağlantının tipik şekli, makalenin üç bağlantı içermesidir. Bir yerde, üç bağlantı olması gerektiğini söyleyen, artık daha az olmayan bir spamcı el kitabı var mı? Çünkü bu desen. Ücretli bağlantı genellikle ilk ve bazen ikinci bağlantıdır. Bunların çoğunu görürseniz, site muhtemelen zayıf bağlantı uygulamalarına katılıyordur.

5. .edu ve .gov sitelerine bağlanmak yardımcı olur mu?

.Edu ve .gov sayfalarına bağlantı vermek, ilgili olduğu sürece geçerlidir. Eğer konu Avrupa tatilleri ise, bence Instagram’da veya blogda bir şey olsun, bir gezgin için faydalı bir şeyle bağlantı kurmakta daha iyi olursunuz. .Gov sitesinde iyi bir seyahat tavsiyesi olması ne kadar muhtemeldir?

İnsanlar .gov ve .edu sayfalarına bağlanmanın rütbenize yardımcı olacağına inanıyor. Bu fikir 2001’den bu yana yaklaşık olmuştur. Google’ın bir .edu veya .gov sitesine bağlanmanın bu konuda size yardımcı olacağı konusunda spam göndermesinin kolay olduğunu düşünüyorsanız, devam edin.

Google çalışanları, .gov ve .edu sayfalarının özel bir sıralama avantajına sahip olduğu fikrini sürekli olarak gözden kaçırdılar. .Edu ve .gov sitelerinden bağlantıları olan sitelerin daha iyi kabul edildiğini açıkça veya örtük olarak söyleyen hiçbir patent veya araştırma yoktur. Tüm fikir saf efsanedir.

Google webin bir haritasını oluşturduğunda, birbirine bağlanan sayfalar birbirine bağlı topluluklar oluşturur. Galaksilerin görüntüleri gibi. Her galaksi niş bir konuyu temsil edebilir. Bazı galaksiler daha büyük. Bazı niş konular daha küçük ve bağlantı toplulukları daha küçüktür. Sonuç olarak, web sitesi bağlantı modellerinin kendilerini konuya göre düzenlenmiş topluluklar olarak organize etme eğiliminde olmalarıdır.

Bu yüzden, eğer bilgi veren bir siteden ticari bir siteye bağlanmanın bir fark yaratıp yaratmadığını merak ediyorsanız, konular aynı olduğu sürece bence link link alan sitenin / sayfanın kendisi olduğu sürece link iyidir benzer bir bağlantı mahalle.

Bağlantı mahalleleri çakışıyor, bu nedenle ilişkili ancak tam bir eşleşme sayfasına bağlantı vermek tamamen normal. Bilgilendirme siteleri rutin olarak ticari sitelere bağlanır. Bu yüzden, endişe edilmesi gereken ticari bir sitenin olup olmadığı konusu değil. Endişelenmeniz gereken şey, bağlantı verdiğiniz sitenin gelen / giden bağlantı kalıplarıdır.

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı