Sosyal Medya

Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Facebook Nasıl Kullanılır? içindeki mevcut veri kaybı konusunda umutsuz musunuz?

Ballyhoo gizliliği ile Facebook, Kitle Trendleri aracını yalnızca Sayfanızı beğenen kişilerle ilgili görüş bildirmeye indirgeme kararı aldı.

Bu zorlu bir değişiklikti, birçoğumuz aracı web trafiğimiz ve e-posta listelerimiz gibi daha büyük veri kümeleri hakkında bilgi edinmek için kullandık.

Çok fazla ilgisiz çıkarların çıkarılmasına ve bu kullanımdan kaldırılan Facebook Audience Insights parçalarına rağmen, izleyicileriniz hakkında derinlemesine bilgi edinmenin bazı yolları vardır.

Bu diğer seçenekler, sadece nereye bakacağınızı biliyorsanız, Facebook Analytics gibi teklifler içinde hala çok güçlü (ve gelişen)!

Hedef kitlenize gelince çapraz kanal düşünmeyi öğrenirseniz, seyirci bilgeliği sihirbazı olacaksınız.

Başka yerlerdeki izleyicileriniz Facebook’a yüklenebilir ve zamanın verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için biraz plan yaparsanız , bazı analizler yapılabilir .

2019’da etkili pazarlama silolar ile ilgili değildir; entegrasyonla ilgili! Facebook hala çalışabileceğiniz bir içgörü merkezi.

Öncelikle, Kitle Trendleri aracından kurtarılabilir olana ve onu nasıl hala kullanabileceğinize dalacağız ve sonra Facebook Analytics’teki başka yararlı şeylere geçeceğiz.

Kitle Görüşleri (-ish)

Bu araçtan geriye kalanlar oldukça seyrek, ancak bazı özel şeyler için kullanabilirsiniz. En üstteki araç çubuğuna giderek ve Kitle Trendleri’ni seçerek erişin:

sej audinsights Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Gerçekten, bu noktada yapabileceğiniz tek şey, Sayfanızı beğendikleri gerçeğine dayanarak millet hakkında fikir sahibi olmaktır:

sej pageentry Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Uyarı ifadesi: Neredeyse herhangi bir beğeniniz varsa (yeterli veri yok) veya bir ton ucuz beğeninin ödeme yoluna gittiyseniz (analiz yapmaya çalışmak için toplam kirlilik olan ağır veriler), o zaman aşağıda belirtilen diğer taktiklere geçin .

Buradaki verileriniz size yardımcı olmayacak ve sizi tamamen yanlış yöne yönlendirecektir.

Bunu faydalı bulduğum şey başlıca üç şey:

Rakiplerinizin Facebook’ta Kim Olduğunu Anlamak

Genellikle, reklamverenler ve markalar, aramada rekabet ettikleri oyuncular için kullanılır.

Ancak, öncelikle Facebook ile Ara’dan elde ettikleri dönüşleri elde eden çok sayıda hurda girişimci marka var, bu nedenle peyzajın farklı olup olmadığını görmek güzel.

Ülke filtrelerini kullanmak istiyorsanız bu da faydalıdır – bu, rekabetçi arenada farklılıklar göreceğiniz başka bir alandır.

sej competition Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Bu Rakiplere Tıklayabilir ve Reklamlarıyla Ne Yaptıklarını Kontrol Edebilirsiniz

Burası, satış yapıyorlarsa, tekliflerinizden öne çıkma yollarını bulmak için iyi bir yerdir.

Kimi hedefledikleri bağlamından yoksunsunuzdur, ancak izleyiciler için çalışabilecekleri şeye bir bakmanıza yardımcı olabilir.

Reklam Kümenizi Oluştururken Rakiplerinizin Takipçilerini Hedefleyin

Bu rakiplerin Sayfalarında yeterli sayıda takipçisi varsa, reklam kümenizi oluştururken onları ilgi alanı olarak hedefleyebilirsiniz.

İlk başta farkında olmadıkları gerçekten güzel rakip cepler bulan birçok marka ile çalıştım, reklamdaki bazı akıllı fetih taktikleriyle büyük bir geri dönüş sağladı.

Facebook Analytics

Gerçekten, Facebook Analytics’te ayrı bir yazı yazabilirim.

Bu, yeterince kullanılmayan oldukça güçlü bir araçtır, ancak hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullandığım iki ana aracı size vereceğim.

Öncelikle, Etkinlik Kaynağı Grubu’nu kurduğunuzdan emin olmalısınız, böylece tüm Sayfa VE reklam verileriniz size bu harika bilgileri göstermek için bir araya gelir.

Huniler

Kullandığım ilk araç Huniler. Bu, sol taraftaki menüde “Aktiviteler” altında bulunur.

sej fba funnelloc Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Dönüşüm hunileri, farklı kitle segmentlerinin nasıl davrandığını görmek için eylem dizelerini birbirine bağlamanıza olanak tanır.

Örneğin, yorum yapan kişiler siteyi bir noktada ziyaret ediyor mu yoksa sadece yorum yapıyor ve devam ediyorlar mı?

sej funnel comment Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Bu tür bilgiler, daha akıllı bir huni üst düzey medya stratejisinin yönlendirilmesine yardımcı olabilir (örneğin, gönderilere tepki veren kişilerin yüzde 19’u siteyi ziyaret eder, ancak bu işlemin gerçekleştirilmesi yaklaşık 6 gün sürer).

Bu özel örnekte, öneri, Katılım Sonrası kampanya çabalarının arttırılması ve harcama ve satışların daha yükseğe ölçeklendirilmesi için kullanıcılara yeniden pazarlama eklenmesi idi. (Merak ediyorsanız işe yaradı!)

Facebook Analytics, kullanıcıların sitenizde yapmadan önce platformda ne yaptıkları hakkında daha fazla bilgi verir – Google Analytics’in yapamayacağı bir şey!

Ömür Boyu Değer

Ayrıca Faaliyet bölümünde yer alan Ömür Boyu Değerdir. Ben seviyorum e-ticaret için bu aptalı.

sej ltvloc Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Bunun yapacağı şey, zaman çizelgeleri bir kullanıcının pikseldeki ilk olay ateşinden (sitenizdeki Sayfa Görünümü gibi) taşırken satın alma toplamlarını gösterir.

sej ltvweeks Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Sol altta, kullanıcının ilk etkileşiminin gerçekleştiği haftanın var.

İlk başlarda, o ilk etkinlikten haftaları ve bu kullanıcılardan gelen toplam tutarı siz alırsınız. Bu, kullanıcılarınızın nişanlanan markanın dokunuşundan sonra ne kadar sürede yanıt vermeleri gerektiği konusunda size derinlemesine bilgi verir.

Gördüğünüz gibi, 4-8. Haftalar, gelirin gerçekten tekmelemeye başladığı zamanlar için en güzel yer. Bu, sosyal çabalarınız için zaman çizelgesinin nasıl olduğu konusunda daha derinlemesine bir fikir verir ve zamana dayalı yeniden pazarlama kovaları gibi şeyleri stratejize etmenize yardımcı olabilir, ve onlarla birlikte gelen mesajlaşma!

Gördüğünüz gibi, Facebook araçlarını kullanarak izleyicileriniz hakkında daha fazla şey öğrenmek söz konusu olduğunda her şey kaybolmuyor, ama eskisinden farklı bir angarya!

Baş aşağı gidin, kazın ve bu öngörüleri incelemeye başlayın.

Üst üste binme aracı

Üst üste binme aracı oldukça sert vurdu başka biri.

Seyirci boyutları “mevcut” olmadığında (ve birçok durumda hala böyle), sistem size bir izleyici türünün ne kadarının diğerinin üst üste bindiğini göstermekten mutlu değildi.

Ancak, burada yararlanabileceğiniz cepler var. Personeli kesişme noktasında görmek ve aynı zamanda seyircilerimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için bunu sıklıkla farklı beğenilerle yaparız.

Diyelim ki çok fazla ilgi çeken bir sayfanız var ve biraz basının olacağını umduğuna dair bilginiz var. Hala bir görünüm oluşturmak ve ilgi alanlarına veya işlerle eşleştirmek gibi şeyler yapabilirsiniz:

overlap 2 Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Nada’ya ulaşmayı umduğun kişilerle ortak. Bu nedenle, dış dikkat çekmek ve basmak istiyorsanız, ayrı bir bütçe ve reklam kümesi gerektiğini biliyordunuz.

Bu aynı zamanda “görünüşlerimin neyden oluştuğu” sorusunu da açıyor.

Bazı farklı ilgi alanı kombinasyonlarını kaydetme ve aynı Örtüşme egzersizini yürütme, bu kara kutudan daha fazla veri almak için başka hangi ilgi alanlarını ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

İşte marka üreticilerinin eğilimlerini daha iyi anlamak istedikleri bir elektronik üreticisinden bir örnek, bu yüzden tanınmış isimlerin bir listesini aldı ve araştırdı.

Evet, zaman yoğundur, ancak bu, izleyicilerin ilgi alanlarını daha kolay bulmalarına yardımcı oldu.

Daha sonra bu markalarla kıyaslama yapmak gibi şeyler yapabilir ya da markanın bu kitleye hitap ettiği sebepleri yakalayabilir ve kendi markalarında aynı yararlarla konuşabilirler:

overlap 3 Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Çok sayıda farklı alıcı türünüz varsa, bu kitlenin nasıl çarpıştığını anlamak da yararlı olabilir.

Örneğin, tıp camiasına satış yaparsanız, seyirci kitlenizin nelerden oluştuğunu anlayabilmek için farklı sektörlerden klinisyen unvanlarıyla kaplayabilirsiniz:

Overlap 4 Facebook Nasıl Kullanılır Kitleniz Hakkında Bilgiler

Bunu, LinkedIn trafiği veya arama trafiği gibi şeylerden gelen görünümler dışında trafik oluştururken de ilginç buluyorum.

Bu kitlelerde oldukça sık görülen farklılıklar göreceksiniz; bu da diğer platformlarda farklı mesajlaşma veya hedeflemeyi test etmenizi isteyebilir.

Hepsi kaybolmadı

Silo odaklı ücretli medyadan kişiye odaklı, bütünsel pazarlamaya geçiş arayışı içinde, hala sahip olduğumuz araçları kullanmanın yeni yollarını öğrenmek oldukça önemlidir.

Bu öngörüleri elde etmek için “nasıl” değiştiğini hayal kırıklığına uğratmak kolaydır, ancak “neden” her zaman aynı kalır: çünkü pazarlama insanlarla ilgilidir .

Günümüzde insanlar binlerce cihazla etkileşime giren, niyetlerine ve ilgi alanlarına sinyaller veren çok sayıda cihazdalar.

Pazarlamacılar olarak, kullanıcıların ihtiyaçlarını keşfetme ve bunları mümkün olduğunca doğru bir şekilde yerine getirme görevine bağlı kalmamız bize bağlıdır – bu araçlar önümüzdeki yıllarda nasıl değişip geliştiğinden bağımsız olarak.

Benzer Makaleler

Facebook Haber Akışı Sıralaması Algoritması İçin Birden Çok Güncelleme Sunuyor

feridkaplan

Google, bir Haber Yayın Platformu Geliştirmek için WordPress ile İşbirliği Yapıyor

feridkaplan

Google Deniz Feneri Güncellemesi – Platform Paketleri Açıklandı

feridkaplan

Yorum Yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA