Sosyal Medya

Facebook Haber Akışı Sıralaması Algoritması İçin Birden Çok Güncelleme Sunuyor

Facebook Haber Akışı daha fazla kişisel içeriğin sırasına öncelik vermek için haber akışı algoritmasını güncelliyor .

Bu güncellemelerden biri, haber beslemesinin, bir kullanıcının en çok duymak isteyebileceği arkadaşlarından daha fazla içerik almasını sağlar.

Diğer güncelleme, bir kişinin en değerli olduğunu düşündüğü bağlantılara öncelik vermektedir.

Her iki güncellemede, Facebook tarafından kullanıcı anketleri yoluyla toplanan geri bildirimlerden ilham alınmıştır.

Yakın arkadaşlardan daha fazla içerik

Şimdiye kadar, Facebook Haber Akışı bir kullanıcının birden fazla faktörü temel alan içeriği görmek isteyebileceği arkadaşlarından öngörmüştür.

Ancak, günün sonunda, kullanıcıdan gelen gerçek bir girdi olmadan, sadece bir tahmindi.

Bu tahminlerin doğruluğunu arttırmak için, Facebook, kullanıcılardan en yakın oldukları arkadaşları listelemelerini istemek için anket yapıyor.

Facebook daha sonra bu sonuçlara bakar ve algoritmasını bildiren kalıpları tanımlar.

Desenler gibi eylemler içerebilir:

  • Aynı fotoğraflarda etiketlenmek
  • Aynı mesajlara sürekli tepki veriyor ve yorum yapıyor
  • Aynı yerde check-in

Şirket, bir kullanıcının haber akışının yakın arkadaş olarak listeleyenlerle sınırlı olmayacağını, ancak bu kişilerden içerik görmelerinin daha olası olacağını belirtti.

İlgilendiğiniz daha fazla içerik

Facebook’un haber akışındaki bir başka güncelleme, kullanıcılara algoritmanın umursayacaklarını tahmin ettiği daha fazla bağlantı gösterecek.

Bu güncelleme aynı zamanda, kullanıcılara zamanlarında hangi yayınların değerli olduğunu soran anketlerden gelen geri bildirimlere dayanmaktadır.

Anketlerden gelen yanıtlar, kullanıcının faydalı bir bağlantı bulabileceğini gösteren kalıpları tanımlamak için kullanılır.

Facebook daha sonra bu sinyalleri gönderinin kendisi, gönderen gönderinin türü ve aldığı katılım gibi bilgilerle birleştirir.

Bu sinyallerin tümü, bir kullanıcının belirli bir bağlantıda değer bulma olasılığı olup olmadığını daha doğru bir şekilde tahmin etmek için kullanılır.

Bu etki sayfası ulaşacak mı?

Facebook’un bu soruya PR dostu cevabı şöyle: “Bu değişikliklerin Sayfalardan veya arkadaşlardan daha fazla veya daha az gösterilmesi amaçlanmadı. Aksine, insanlarla yüz yüze gelen Sayfa bağlantıları, zaman ayırmaya değer buldukları şeyler olacaktır ”

Bu doğru olsa da, bu değişikliklerin sayfa erişimini en azından bazı kapasitelerde yanlışlıkla etkileyeceğini varsaymanın güvenli olduğuna inanıyorum.

Etiketler

feridkaplan

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir. Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞİMDİ ARA
Kapalı
Kapalı