Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Yerel seo nasıl yapılır

Google, Seo, Web Geliştirme

Yerel SEO Sıralama ve Trafik

Yerel SEO Otel işi, bir süredir OTA (çevrim içi seyahat toplayıcıları) ve fiyat karşılaştırma rezervasyon siteleri ile rekabet eden bireysel oteller ve otel zincirleri ile bir süredir en rekabetçi nişlerden biri olmuştur.

Google o zamandan beri pazardaki kendi varlıklarını arttırdı ve geçen yılki arama içinde otelleri nasıl sunduğuna dair bazı değişiklikler yaptı:

 • Google Arama Sonuçlarına Otel Rezervasyonu Ekler
 • Google Yerel Arama Notları Konuma Göre Oteller
 • Google, Otel Arama Deneyimini Masaüstünde Yeniden Tasarladı

Yeni arama özellikleri ve Google Hotels gibi özel içerik sonuç bloklarının yanı sıra.

Karşılaştırma sitelerinde, bu web sitelerinin oluşturduğu trafik ve rezervasyonların miktarı nedeniyle gerekli bir kötülük olduğu için pek çok otel listelenmiştir, ancak bunun maliyeti oldukça yüksektir.

İngiliz sahil kasabası Whitby’deki bir yatak ve kahvaltının, seyahat karşılaştırması web siteleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlar için 8.000 £ ‘dan fazla ücret ödediğini biliyorum; .

Aynı zamanda eğlence ve iş seyahatinde olanlar arasında farklılıklar olduğunu ve araştırmadan rezervasyona kadar tüm seyahatlerin doğrusal olmadığını söylemek önemlidir, ancak arama motorları (Google gibi) bu yolculukta hala büyük bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle, kullanıcıların ilgisini çekmek ve doğrudan rezervasyon yapmak, hiper-rekabetçi bir pazarda neredeyse paha biçilmezdir.

Ancak, kayıp bir sebep değildir. Otellerin kullanabileceği birçok yerel SEO taktikleri ve stratejileri vardır:

 • Arama döngüsünün kullanıcı döngüsünün çeşitli aşamalarındaki öne çıkmasını arttırın.
 • Trafiklerini arttır.
 • Sonunda trafiği rezervasyonlara dönüştürün.

Öncelikle, ilgili arama cümleleri için sıralamalarınızı ve trafiğinizi nasıl iyileştirebileceğinizi görelim.

Web Sitenizin İçeriğini ve Yapısını Optimize Edin

Anahtar Kelime Araştırması ile başlayın

Doğal olarak, otelinizin web sitesi, konum ve doğal olarak içerik oluşturma yoluyla bir dizi terim için organik olarak sıralanabilir, ancak hedef kitlenizin ne aradığını tam olarak bilmeniz, web sitenizi trafik oluşturma ve rezervasyon yapma konusunda bir üst seviyeye taşımaya yardımcı olabilir.

Daha İyi Yerel İçerik Oluştur

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra , yalnızca odalarınızı ve otel hizmetlerinizi tanıtmak için değil, aynı zamanda otel web sitenizin hem bir otel olarak hem de otel ile olan ilişkisini artırmak için ticari olmayan destekleyici içerik içeren yerel içerik oluşturmanız önemlidir . coğrafik bölge.

Destekleyici içerik ne sıklıkla üretilmeli?

Dürüst olmak gerekirse, sizin stratejiniz ve uygulamanız tutarlı olduğu sürece farketmez.

Bu konuda farklı görüşler var. Bazı insanlar içeriğin aylık, haftalık veya hatta daha sık üretilmesi gerektiğine inanmaktadır.

Hangisini seçerseniz seçin, tutarlılık anahtarıdır.

Başlık Etiketlerinizi ve Meta Tanımlarınızı Optimize Edin

Oteliniz çok kanallı pazarlama kampanyalarına yatırım yapan tanınmış bir marka değilse, birçok kişinin otelinizin markasını araması pek olası değildir.

Deneyim ve testlerden, başlık etiketlerinin Google’ın içeriğinizi ne derece sıraladığını belirlemede hala önemli bir ağırlık taşıdığına dair güçlü bir korelasyon vardır. Bu nedenle, soruyu sormak önemlidir, markam önemli mi?

Başlık etiketleri piksel genişliği ile sınırlıdır (karakter cinsinden ölçülmesi daha kolaydır) ve sonuç olarak, marka / otel adınız hedeflenen anahtar kelimeler için daha iyi kullanılabilecek değerli emlaklar alabilir ve daha sonra başlığın sonuna eklenebilir boşluk varsa, markanın ismiyle etiketleyin.

Öte yandan meta açıklama, başlık etiketlerinden farklı davranır. Sıralamayı doğrudan etkilemezler, ancak meta açıklamaları tıklamaları etkileyebilir.

Google My Business’tan En İyi şekilde yararlanın

Anahtar kelime araştırmanızdan, kişilerin zaten bir tür otel arama ifadesi ve değiştiricileri, artı konumunuzu (örneğin, [whitby’deki ucuz oteller]) aradıklarını zaten bileceksiniz.

Bununla, kullanıcı, Google’a belirli bir coğrafi konumla ilgili sonuç almak istediği konusunda net bir yerelleştirilmiş niyet gönderiyor ve bunun bir parçası olarak Google’ın sonuçlar listesinde Harita Paketi sonuçları özelliğini kullanması muhtemel.

Bir optimize Google My İşletme girişi  sana o Harita Paketi sonucu görünen yanı sıra sonuç sayfasında listeleme normal mavi bağlantı olduğu daha büyük bir şans verir.

Google My Business aracılığıyla şunları yapabilirsiniz:

 • Otelinizin adını, adresini ve telefon numarasını (aka, NAP ) listeleyin  .
 • Kullanıcıların otelinizi bulabilmesi için Google Haritalar işaretçinizin doğru konumda olduğundan emin olun.
 • Otelin, odaların ve tesislerin benzersiz fotoğraflarını görüntüleyin.
 • Konuk yorumlarını görüntüleyin ve ayrıca konuk yorumlarını da yanıtlayın (hem olumlu hem de olumsuz).
 • Wi-Fi, engelli erişimi, vb. Gibi bilgileri arayan gezginler ile ilgili ek ayrıntılar sağlayın.

Farklı yerlerde birden fazla otel işletiyorsanız, her biri için doğrulanmış bir Google İşletme girişiminizin olması gerekir;

Kullanıcı Yolculuğunu ve Rezervasyon İşlemini Optimize Edin

Artık SERP gayrimenkulleri için Google’ın kendi varlıklarına karşı rekabet ediyor ve web sitenize daha alakalı ve nitelikli trafik getiriyorsanız, web sitenizdeki kullanıcı yolculuğunu ve kitap sürecini optimize etme zamanı.

Web sitenizin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için kullanıcılar için rezervasyon / sorgulama işlemini optimize etmenin birkaç yolu aşağıdadır.

CTA’ları Netleştirin

Bu söylemeden geçmeli, ancak iletişim bağlantısının altbilgide olduğu ve kilit açılış sayfalarında bariz CTA’lar (eylem çağrıları) bulunmayan çok fazla web sitesi görüyorum.

İşte size bir katil çağrısı yapmak için 20 yol .

İletişim Formlarını ve Ödeme Ağ Geçitlerini Düzenleyin

Web siteleri, yalnızca çevrimiçi formlar aracılığıyla kesinlikle gerekli olan bilgileri toplamalıdır.

Daha az alana sahip formlar, Koddi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mobil cihazlarda % 65 daha yüksek dönüşüm oranına sahip olabilir .

Rezervasyon işlemini ve formları olabildiğince az sayfa ve tıklama şeklinde tutmak da önemlidir. Aynı çalışma, kullanıcıların aralarında 4.6 tıklamadan daha az tıklama olması durumunda memnuniyetlerini memnuniyetle karşılamaları durumunda% 14 daha fazla olduğunu da ortaya koydu.

Formlarınızın performansını izlemek de önemlidir ve Yandex Metrica üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Yandex Metrica normal Google Analytics yüklemenizin yanı sıra çalıştırmak için mükemmel bir araçtır ve GDPR uyumludur . Form analizi, ısı haritaları ve kullanıcı oturumu kaydı gibi işlevler Metrica’daki standart özelliklerdir.

Bu verilerle donanmış olarak, insanların formlarınızı nerede bıraktıklarını hızlı bir şekilde görebilirsiniz, böylece alanın kendisinin sorun olup olmadığını veya alandaki etiketlemenin olması gerektiği kadar net olup olmadığını test edebilirsiniz.

Sayfaların Hızlı Yüklenmesini Sağlayın

Sayfalarınızın hızlı yüklenmesi gerekiyor. Hızlı yükleme yapan sayfalar ile kullanıcı bırakma oranları arasında güçlü bir ilişki olduğunu gösteren sayısız çalışma ve araştırma parçası var.

Google araştırmalarına ilişkin başlık istatistiklerinden bazıları, mobil kullanıcıların yüzde 53’ünün yüklemeyi 3 saniyeden uzun süren siteleri terk ettiği gerçeğini içerir .

Yavaş yükleme hızlarının yaygın bir suçlusu, ya azaltılmamış biçimde ya da sıkıştırılmamış dosya boyutlarında olan resimlerdir.

Yeni Teknolojilerle Olanaklar

Geleneksel aramadan uzaklaşmak, sesli arama ve yapay zeka hem müşteri kazanımı hem de müşteri kazanımı için yeni fırsatlar sunar.

Buna güzel bir örnek, Stockholm’deki Clarion Hotel’dir. Clarion, Amazon destekli bir sohbetçi “butler” ı Amazon Echo cihazı aracılığıyla oda içi asistan olarak kullanan ilk otellerden biridir .

AI asistanı aynı zamanda otel misafirlerinin kabin sipariş etme, oda servisi sipariş etme, çevrimiçi bilgilere erişme ve ayrıca bazı otel ve konsiyerj ile ilgili eylemler yapma gibi bir dizi temel fonksiyonla donatılmıştır.

Kullanıcılar için geleneksel aramaların dışında bir dizi farklı temas noktası oluşturarak, Google’ın yeni özelliklerinden ve kendi varlıklarından bazılarıyla mücadele edebilir ve müşterileri doğrudan OTA’lar dışında çekebilirsiniz.

Sesli arama ve AI, Hilton Honors App tarafından kanıtlandığı gibi uygulamalarla entegrasyonun yanı sıra bir dizi fırsat sunar . Birçok insan hala bu tür bir teknolojinin yıllarca uzakta olduğunu düşünüyor, ancak seyahat sektöründe insanların düşündüğünden çok daha hızlı ilerliyor.

Bu sektörde gelişen teknolojinin bir başka örneği,  robotları ve minimal insan personelini kullanan, dünyanın ilk otellerinden biri olan Tokyo’daki Henn na Hotel’dir . Hala biraz hileli olsa da ve resepsiyona katılan robotik velociraptorlarasahip olsanız da , daha özerk robotlar ve AI temel müşteri hizmetleri işlerini yerine getirme yönünde büyük bir adımdır.

Yerel “SEO” Arttırma Yolları

search engine optimization chalkboard ss 1920 800x450 768x432 Yerel SEO Arttırma YollarıYerel “SEO” Arttırma Yolları

Büyük bir şehirde bir işletmeyi temsil ediyorsanız ve ilk 3 harita işletme listesini ( Snack Paketi ) hedefliyorsanız , daha da zorlaşır.

Çok stresli saatlerinizi sitenizin her yönüne göre düzenleyerek, bunu gerçekleştirmeye çalışarak ve yanlış gittiğiniz yeri merak ederek akıl sağlığını kaybedebilirsiniz.

Çok yalnız bir yer olabilir.

Zihninizi korumak için yapılması gereken önemli bir şey gerçekçi olmak ve birkaç dürüst gerçekle yüzleşmektir.

Bu gerçeklerden biri, hiç kimsenin tam bir kesinlik, hiç kimsenin bilmediği, ya da herhangi bir arama sorgusu için çok sevilen bir atıştırmalık paketine girmeyeceği. En iyi Yerel SEO uzmanları değil, Google’da çalışan insanlar değil; Google’ın, sonuç sayfasının oluşturulmasından önce kendisinin herhangi bir fikri olduğuna ikna olmadım bile.

Bu neden?

Harita atıştırmalık paketindeki sıralama şansınızı etkilemek için yapabileceğiniz pek çok şey olsa da, bu sonuçlar kontrolünüzün ötesinde olan şeylerden etkilenir.

Birincil sıralama faktörlerinden biri, arama yapan bireyin konumu ve önceki deneyimlere dayanan kullanıcı tercihleridir.

Örneğin, bir kişi bir yerde ‘yakınımdaki en iyi kafeler’ için arama yapabilir ve aynı sorgudan bir blok tamamen farklı sonuçlar verebilir. Aynı örneği kullanarak, eğer kişi bölgedeki diğer kafelere gitmişse ve onları (sizinkileri ziyaret etmeden) yüksek oranda puanlamışsa, o zaman tekrar tekrar tercih edilebilir.

Size karşı bilinmeyen ve kontrol edilemeyen çalışma unsuru ile, ilk etapta ulaşılamayacak bir şeye orantısız bir zaman harcamamanızı sağlamak için durumu yönetmeyi düşünmeniz gerekir.

Bu göz önünde bulundurulduğunda, yapabileceğiniz en iyi şeylerin beş listesini bir araya getirdik, bu da odaklanmanızın sadece harita sonuçlarına bakmaksızın yerel cephede rekabet etmesine yardımcı olacak (bu beş taktiğin uygulanması uzun bir yol kat edecek olsa da). harita alanında rütbe yardımcı olmak için).

1. İncelemelerle İtibarın Kurulması

Günümüzün tüketicisi, daha sık olmayan, araştırdıkları herhangi bir ürün / hizmet / deneyimle ilgili müşteri yorumlarını / geribildirimlerini araştıran, bilinçli, iyi araştırılmış bir bireydir.

Bu nedenle, işletmeniz için önemli ve alakalı olan web siteleri ve platformlar aracılığıyla sağlam bir itibar oluşturmak çok önemlidir.

İlgili platformlar TripAdvisor, Yelp, Bookings.com, FourSquare vb. İçerebilir, ancak endüstriniz için ana platformlar ne olursa olsun, orada olmak istersiniz. Ayrıca, Google Benim İşletmem Girişi aracılığıyla yorum almaya da odaklanmanız gerekir; çünkü bu, işinizi arayan kişiler için genellikle ilk çağrı noktasıdır.

Bu sadece elbette iyi yapılmış bir iş anlamına gelmez, aynı zamanda müşterilerinizin olumlu deneyimlerini sunmalarını teşvik etmek için proaktif olmak demektir. Bu, satış noktanızın yakınında, platformlarda bulunduğunuzu bilmenizi sağlayan küçük bir işarete sahip olmak kadar basit olabilir. Müşterileri aynı şeyi hatırlatmak personel alabilir. E-posta pazarlamanızı, etkileşimi teşvik etme aracı olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

Kaçınılması gereken tek şey müşterileri gözden geçirmeleri için uygun olmayan bir şekilde teşvik etmektir (onlara bir indirim ya da bunun için bir miktar getiri teklif ederek). Bu, genel olarak platformlar tarafından kötü uygulama olarak görülür ve genellikle işinizin bunu yapmak için cezalandırılmasına neden olur. Her durumda, memnun müşterilerle iyi bir iş yapıyorsanız, çok fazla cesaret gerektirmemelidir.

2. Sosyal Medyada Giriş

Sosyal medya, işiniz için mevcut, yeni ve potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın harika bir yoludur ve bu günlerde, işletmenizi temsil etmenin bir yolu olarak standart bir beklentidir.

Yerel müşterilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yolu olmakla kalmıyor, aynı zamanda geniş bir pozlama elde etmek ve yeni hayranlar, takipçiler ve bağlantılar edinmek için harika bir yol. Bunu organik olarak veya hedeflenmiş ücretli kampanyalar aracılığıyla büyük bir özgüllükle yapabilirsiniz.

Yeni bulunan takipçilerinizle, sosyal medyayı işiniz hakkında bir web sitesi veya organik arama sonuçları yoluyla zorlayıcı olabilecek birçok bilgiyi paylaşmak için harika bir platform olarak görürsünüz. Yeni ürünleriniz, yeni indirimleriniz, yaklaşan etkinlikler anında arama yapmak zorunda kalmadan sosyal medya beslemelerinde görünecek.

3. Çevrimiçi Dizinleri Reddetme

Pek çok kişinin kendi bölgelerindeki işletmeler hakkında öğrendiği başka bir yol da çevrimiçi dizinler.

Herkesin Google’ı kullandığını düşünmek kolay değil. Asıl durum oldukça açık değil.

Google baskın olsa da, tüm interneti taramanın en büyük sorumluluğuna sahiptir ve bazen sitelerin uygun şekilde optimize edilmediği ve / veya bazı sitelerin kötü şekilde optimize edilmediği bazı sonuçların eksik olduğu sonuçları döndürür.

Dolayısıyla, bir çevrimiçi dizin daha hedefe ve spesifik hale gelir ve iyi olanların gezinmesi çok kolaydır, bu yüzden insanlar onlara yönelir.

İnceleme manzaraları ve sosyal medya platformları gibi, hangisinin işletmenizle alakalı olduğuna bakmak önemlidir. Adınız, adresiniz ve telefon numaralarınızın (NAP) da gönderdiğiniz tüm dizinlerde tutarlı olması önemlidir. Biraz çaba ve araştırma gerektirir, ancak zamanın iyi harcanmış olduğunu ve sonuçta yerel harita atıştırmalık paketinde sıralama şansınız olduğunu keşfedeceksiniz.

4. Topluluk ile bağlantı kurun

İşinizi tanıtmanın yollarını düşünmek söz konusu olduğunda bir tür online tünel vizyonu elde etmek çok kolaydır, ancak insanların her zaman hayatlarını internette yaşamadıklarını her zaman hatırlamanız gerekir… iyi, yine de değil.

Kişisel bir yüzle yüz yüze bir etkileşimden ziyade kişisel biriyle bağlantı kurabilmenin hiçbir önemi yoktur, bu yüzden kendinizi topluluğa dahil etmek ve görmek için en iyi çıkarlarınızda kesinlikle.

Bunu yapmanın bazı yolları, yerel pazarlara veya ticaret fuarlarına (işiniz için uygunsa) katılmaktır. Bunu yaparken yüzlerce farklı kişisel etkileşim kuracaksınız ve bu da çoğu zaman olağan konumunuza daha fazla yol açacaktır.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu ise yerel bir olayı veya hayır işine destek olmaktır. İşletmenizin umurunda olduğunu gösterebilirseniz, o zaman topluluk sizi önemsemeye ve desteklemeye daha müsait olacaktır. Bu tür etkinlikler, sosyal medyada da yayınlamak ve paylaşmak için harika içerikler sunmakta ve genel olarak sizi oldukça iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

5. Web Siteniz için Bazı Yerel İçerikler Yaratın

Kendinizi yerel anlamda kurmak istiyorsanız, en kolay yer olan bir hisseden ziyade bunun bir iddiası kendi web sitenizde odaklanmış içeriğiyle. Kendi hikayenizi anlatın ve mahallenizin ve topluluğunuzun neden işinizin ayrılmaz bir parçası olduğunu açıklayın. İşinizin kökeninin bir parçası mı ve eğer öyleyse, nasıl? Bölgenizdeki ürünleriniz bir şekilde etkilendi mi? Yerel ürünler veya tedarikçiler kullanıyor musunuz?

Bu şeyler özelliği varsa, web sitenizde çok açık olmalıdır. Ayrı ayrı parçalarla daha ayrıntılı olarak bu yönleriyle detaylandırılabileceğiniz bir blog bölümüne sahip olmaya değebilir. Bir kez daha, bu içeriği sosyal medyada paylaşabilecek ve herkese konumunuzun işletmeniz için ne kadar önemli olduğunu herkese gösterebileceksiniz.

Sonuç

Girişte belirtildiği gibi, atıştırmalık paketi sonuçları almak, birçok cephede yokuş yukarı ve belirsiz bir savaş olabilir, ancak proaktif olarak yerel cephede hala varlığınız olabilir. Ek bir bonus, bu şeylerin çoğunu yaparak, yalnızca aranan Snack Pack’e girme şansınızı artıracaktır.