Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Yerel Seo

Seo

Firmanıza İyi Bir SEO Şirketi Nasıl Bulunur?

İhtiyaçlarınız İçin İyi Bir SEO Nasıl Bulunur?

Çevrimiçi varlığınız Arama Motoru Optimizasyonu’na (SEO) bağlıdır ve her şey çevrimiçi varlığına bağlıdır. Google arama motoru sonuçlarında bulamazsanız, hedef kitlenize ve endüstrinize bağlanmak çok daha zor. Bir arama varlığı olmadan, işiniz veya ürününüz hakkında bir şeyler söylemek zor. SERP’lere hükmetmeye başlamak istiyorsanız, iyi bir SEO şirketi bulmanız gerekiyor.

Ne yazık ki, birçok işletme hala iyi bir arama ve içerik stratejisine sahip değildir. Bazıları sadece bir şey söylemek istediklerini düşündüklerinde blog yazıları yazıyor, arzu doğduğunda sitelerde içerik sallıyor. Diğerleri , nasıl yapacakları hakkında hiçbir fikrinin bulunmadığı bir çok şeyi vaat eden bir SEO blog yazarı veya ajansı ile sonuçlanır.

Peki, iyi bir SEO şirketi nasıl buluyorsunuz? Temel bilgilerle başlayalım.

Google İyi Bir SEO Şirketi Bulmak İçin Akıllı Bir Yol mu?

Google harika! 1989’dan beri arama endüstrisini, dosya adlarını 30 trilyondan fazla sayfaya bakabilen ve (genellikle) yalnızca ihtiyacınız olanı bulabilen karmaşık bir araca endeksleyen basit sistemlerden yönlendirdiler.

Ancak Google’da arama mükemmel değildir ve en yenilikçi özelliklerinden bazıları gerçekten sinir bozucu kör noktalar ile birlikte gelir. SEO ajansları gibi bir tür işletme aradığınızda, Google’ın yerel algoritması devreye girer. Arama motoru, bulunduğunuz bölgedeki işletmelere daha fazla ağırlık verir. Örneğin, fotoğrafları ve incelemeleri olan veya Google My Business’te listelenen bir işletme . Çin yemeği veya bir giyim mağazası arıyorsanız, bu bariz bir avantajdır, ancak diğer iş türlerini bulmayı gerçekten zorlaştırabilir.

İlk bakışta, umut verici görünebilir. Sıralama ajansları, altta SEO firmaları işe almanın birkaç yararlı ipucu ve ortada bir SEO şirketi var. Fakat başka bir göz atın. Bir şey bu isimler hakkında balık gibi görünüyor mu?

Topseos.com/rankings-of-seo-, güvenilir bir siteye benzeyen bir sese eşlik eder mi?

Peki ya 10bestseos.com? En iyi 10 SEO listesini gerçekten o kadar iyi yapan, Google’ın bir sayfada iki tane vermesine neden oluyor?

Her neyse, Google şirketiniz için en iyi SEO ajansını bulmanıza yardım edemezse, daha iyi olacak olan spam dolu görünen ilk 10 liste var mı?

İyi bir SEO şirketi arıyorsanız, bu noktada, muhtemelen sadece kafanız karıştı – bahsetmiyorum bile, SEO uygulamasının tamamını ilk etapta lanetliyor olabilirsiniz. Bu şeyleri bulmayı kolaylaştırması gerekmiyor mu? Google’ın size karşı çalışmaya çalıştığını görünce iyi bir SEO şirketini nasıl buluyorsunuz? Hangi şirketlerden kaçınacağınızı nereden biliyorsunuz?

Nasıl kandırılmadan iyi bir SEO Şirketi Bul

İşte kirli küçük bir pazarlama sırrı: yeterince kötü bir anahtar kelime istiyorsanız ve bunu elde etmek için yeterli kaynağa sahipseniz, kendiniz yapabilirsiniz. Google daha akıllı olmaya başladı, ancak özel bir SEO pazarlama ekibi, arayanın istediğini gerçekten sunmasalar bile sıralamasını etkileyebilir. Bunu, örneğin Google’ın beğendiği faktörleri hedef alarak yaparlar:

 Yerel SEO

Yukarıda tartıştığımız gibi, yerel şirketler Google’dan bir destek alıyor. Bu, yerel bir varlığa sahip merkezi SEO şirketlerine büyük bir destek sağlayabilir, ancak uzaktan çalışan ve birden fazla yere yayılmış olan İçerik Fabrikası gibi şirketler için pek bir şey yapmaz .

 Alan Kurumu

Alan adı yetkilisi, Google’ın sıralama belirlerken belirli bir alana ne kadar ağırlık verdiğini belirtir. Yüksek etki alanı otoritesi, Google’ın web sitenizi sevdiği anlamına gelir – meşru bir kuruluş gibi görünüyorsunuz, bu da insanların gerçekten istedikleri içeriği sağlar. Bu, rakiplere kıyasla SERP’lere (arama motoru sonuç sayfaları) tırmanmanızı kolaylaştırır.

Tek tek sayfaların kendi sayfa yetkileri vardır – bu sayfanın Google’a ne kadar iyi göründüğüne dayanan bir değer. Ancak, Google etki alanlarını seviyorsa vasat sayfaların bile daha kolay bir zaman sıralaması vardır.

Bu biraz basitleştirmenin bir parçası. Bakın, Google’ın algoritmaları gizlidir. Aradıkları birçok faktörü biliyoruz, ancak onları tartıp arama sonuçlarını ortaya çıkaran formülleri tam olarak bilmiyoruz.

Moz (bir SEO pazarlama yazılımı sağlayıcısı), bir sitenin ne kadar iyi olacağını tahmin etmeye çalışan ve dijital pazarlamacıların bu sonuçları iyileştirmelerine yardımcı olan Etki Alanı ve Sayfa Yetkilisiölçümlerini bir araya getirdi . SEMRush gibi diğer siteler de benzer araçlar sunar.

 Geri bağlantılar ve dahili bağlantılar

Google, web sayfalarının birbiriyle nasıl bağlantılı olduğuna bakar. Bu, web sitenizdeki dahili bağlantıları içerir. Örneğin, sattığınız bir ürün hakkında bir blog yazarsanız ve onu ürün sayfanıza bağlarsanız, Google’ın bu sayfaların nasıl ilişkili olduğunu anlamalarına yardımcı olur.

Geri bağlantılar – etki alanınızın dışındaki sayfalardan web sayfalarınıza bağlantılar – özellikle önemlidir. Google, onları yönlendiren sitenin etki alanını ve sayfa otoritesinin bir kısmını kendinize aktaran, sayfanız için oylama olarak sayar. Bu iyi SEO için anahtardır. Sizinle bağlantı kurmak için doğru sayfaları bulabilirseniz, bu gerçekten sizi arama sonuçlarında yukarı çekmenize yardımcı olabilir.

Dahili bağlantılar, sayfalarınızdan bir tanesine değer aktararak, geri bağlantıların nasıl yapıldığına benzer şekilde yardımcı olabilir. Örneğin, web sitenizdeki nispeten yüksek rütbeli bir sayfadan yeni bir bloga bağlanırsanız, söz konusu blogun arama sıralamalarında artmasına yardımcı olabilir.

Bazı pazarlama şirketleri bağlantıları şüpheli şekilde kullanırlar . Örneğin, bu “En İyi SEO” listeleri, onları çok hedefli anahtar kelimeler aramaya zorlamak için gerçekten ayrıntılı bir bağlantı stratejisi kullanır, böylece şirketleri yüksek derecelendirmeler için ücretlendirebilirler. Bazı siyah şapka SEO’ları çok daha kötüdür – kasıtlı olarak kötü alanlar yaratır ve bunları sıralamada düşürmek için rakip sitelere bağlar. Neyse ki, Google, yıkıcı bağlantı kurma konusunda köklü ilerlemeler kaydetti.

 Ziyaretçi davranışı

Google, ziyaretçilerin web sitenize nasıl girdiklerini ve orada yaptıklarını izler; bu da SEO’nuzu karmaşık şekillerde etkiler. Pazarlamacılar Google’ın hemen çıkma oranı (ziyaretçilerin bir sayfayı tıkladıktan sonra ne sıklıkta ayrıldığını) ve sitenizi sıralamaya yardımcı olmak için sitedeki zaman gibi istatistikleri nasıl kullandıklarını tartışır . Sitenizin yaptıklarına bağlı olarak, yüksek bir hemen çıkma oranı aramanızın aradıklarını hemen bulduğunu veya içeriğinizden gerçekten hoşlanmadıkları anlamına gelebileceğinin iyi bir işareti olabilir.

Ancak, hepimizin hemfikir olduğu bir şey, Google’ın tıkladığı içerik insanlarını yayınlamak istediğidir. Arama yapanlar sitenizi SEO için bir Google aramasında her açışında tıklarsa, insanların görmezden geldiği bir sayfadan daha fazla sıralama yapacaksınız.

 Anahtar kelime hedefleme

Google, hangi konular hakkında yazdığınızı belirlemek için anahtar kelimeler kullanır. Başlıktaki anahtar kelimeleri (aramada başlığınız ne olarak gösterilir), H1 başlığı (sayfanın üstündeki başlık), H2 başlıkları (bu yazının etrafındaki büyük alt yazılar) ve diğer yerlerdeki anahtar kelimeleri nasıl kullandığınıza dikkat eder. Senin sayfan. Anahtar kelimelerinizi seçme konusunda dikkatliyseniz, sıralamada yükselmenize yardımcı olabilir.

Alan adınızdaki veya bir sayfanın URL’sindeki anahtar kelimeler de rol oynar. Eğer adı verilen bir siteyi yönetirseniz, oh bilmiyorum – “10bestseo.com” diyelim, “en iyi seo” gibi anahtar kelime öbeklerini hedefleyen makaleler için bir destek olacaksınız.

 İçerik stratejisi

Google, içerik stratejinizi ayırt etmek için anahtar kelimeler ve diğer ipuçları kullanır; yani, ne tür makaleler, videolar ve diğer içerikler sağladığınız. İsminizde “SEO” yazan ve SEO pazarlamasıyla ilgili birçok anahtar kelime için optimize edilmiş makale yazıyorsanız, doğru anahtar kelimelerle, Google size SEO ile yapılan aramalar hakkında daha fazla trafik gönderir.

Arama Motoru Sıralamasına Göre Kiralama Yapmamalı mıyım?

Hiç trafik çekmeyen bir SEO şirketinden kesinlikle şüphelenmelisiniz, ancak aramanızdaki en iyi şirketler mutlaka sizin için en iyi sonuçları alacak olanlar değildir.

Bununla birlikte, hiçbir şekilde üst sıralamanın kötü bir şey olduğunu söylemiyoruz! Açıkçası, iyi rütbeli içerik yazabilen bir şirket muhtemelen doğru bir şey yapıyordur (aksi takdirde söyleseydik ikiyüzlü olurduk!).

Tek söylediğimiz sıralamanın her şey olmadığı ve bir şirketin birinci sayfada gösterilmesinin birden fazla nedeni var:

 • Şehrindeki tek büyük SEO şirketi.
 • Daha fazla müşteriyi korkutmak için büyük bir arama motoru pazarlaması girişimi başlattılar.
 • Onlar derin cepleri olan şirketlere ilk 10 listelerinde noktalar satan bir toplayıcı.
 • Geçmişte kendi sitelerine benzeyen diğer siteleri tıkladınız.
 • Aslında çok popüler ve saygınlar.
Bir şirket şehrinizdeki en iyi SEO şirketi olsa bile, bu yeterli mi?

Eğer bir değilsen çok lokalize iş bir restoran veya bir tuğla ve harç mağaza gibi, online pazarlama çabaları ulusal ve hatta uluslararası olmalıdır. Sektörünüzde sonuç alabilecek bir şirket seçmeniz gerekiyor. Bulması çok daha zor.

Black Hat SEO Nedir – Ve Neden İyi SEO Değil?

Daha önce siyah şapka SEO’sundan bahsetmiştik, ama siyah şapka SEO’nun ne olduğunu ve neden SEO dünyasının karanlık tarafında ilgilenen herhangi bir şirketten kaçınmanız gerektiğini anlamanız önemlidir.

Genel olarak, teknoloji dünyasında “siyah şapka”, sömürücü olarak düşünülebilecek yöntemleri kullanan herhangi bir kurumu veya bireyi ifade eder. Başka bir deyişle, bu şirketler iyi bir içerik ve pazarlama ile SERP’ler arasında yavaş yavaş ilerlemiyor – Google’ın algoritmasından yararlanarak oraya geliyorlar.

Her türlü hileyi kullanarak (geri satın alma, gizleme , anahtar kelime doldurma ve her türlü arka uç SEO shenanigan’larına kadar), müşterilerinin geleneksel yöntemlerle yapabileceğinizden daha hızlı bir şekilde sıralanmasına neden olabilirler. Bir SEO ajansı size bir ay içinde sonuç vermeyi vaat ediyorsa, ya bunlar doludur ya da büyük olasılıkla bazı ipleri çekmek için siyah şapka SEO kullanıyorlardır.

Bu hileler işe yaramadı değil – onlar! – ancak Google açıkça algoritmasını kullanan tekniklerin hayranı değil ve ajansınızın kullandığı belirli bir metodun algoritması tarafından kara listeye alınması durumunda her zaman tüm trafiğinizin toza dönüşme şansı var . Daha önce şirketlerle çalıştık, bu da trafiğini (bazı durumlarda ayda milyonlarca hit) bir gecede hiçbir şeye dönüşmemesini izledi.

Tanımlayıcı verileri kaldırdık, ancak aniden inanılmaz derecede keskin bir düşüş olduğunu görebilirsiniz. Bunun web sitenizin trafiği olduğunu hayal edin – aylarca daha yüksek ve daha yüksek rakamlar bastığınızı ve ajansınızdan çok memnun kaldığınızı hayal edin. Ve sonra gitti.

Nasıl İyi Bir SEO Şirketi Bulursunuz?

Pazarlamacılar hakkında bir şey var, biz pazarlıyoruz. Bizi iyi gösteren hikayeler anlatmakta iyiyiz. Sorun değil – kendi SEO şirketinizi olumlu bir şekilde sunmak profesyonelliğin bir işaretidir – ancak BS dedektörünüzün yüksek alarmda olması ve durumunuzu göstermeniz gerektiği anlamına gelir. Aşırı yutturmaca kötü bir işarettir. Yeni bir arama motoru stratejisinin sonuç alması aylar alabilir ve belirli bir kampanyanın ne kadar çabuk ödeme yapacağını tahmin etmek zordur. Trafiğinizi gece boyunca ikiye katlayacağına söz verirse, bunlarla doludur.

Şeffaflık da anahtardır. İçerik Fabrikası’nda, şirketiniz için yapacağımız her şeyi size söylemekten son derece mutluyuz – size nasıl yapılacağını öğreteceğimiz eğitim paketleri bile sunuyoruz . ( SEO 101 Video Eğitim Serimizde neler sunduğumuzu inceleyin .) İyi bir şirketin bazı özel stratejileri ve araçları olabilir, ancak temel işlemlerini açıklayamazlarsa, devam edin.

İyi bir işaret, ajansın şirketiniz hakkında çok fazla merak gösterdiği zamandır. Sizin için sonuç almakla ilgilendiklerini ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru beceri ve deneyime sahip olduklarından emin olmak istediklerini gösterir. Sizinle ilgili sorular sormalılar:

 Kurum tarihi

Ne zaman kuruldu Senin görevin ne? Şirketiniz ne kadar büyük? Müşterileriniz kimler?

Kibirliğe karşı dikkatli olun – sektörünüzde sahip oldukları çok fazla deneyim olmasına rağmen, hala şirketinizde uzmansınız.

 Mesajlaşma stratejisi

Pek çok dijital pazarlama şirketi PR ve sosyal medyayı da ele alıyor, ancak bir blog içerik yazarı arasanız bile, sizi temsil edecekler, yani sesinizi doğru bulmaları gerekiyor.

Pazarlamacınız kitlenize nasıl geçtiğini bilmek istiyor. Resmi veya gayri resmi misiniz? Beğendiğiniz rakipler veya endüstri kuruluşları var mı? Gerçekten nefret ettiğiniz ve kaçınmak istediğiniz konular veya stiller var mı?

 Pazarlama stratejisi ve tecrübesi

Yepyeni bir başlangıç ​​değilseniz, bir SEO danışmanı veya şirketi kurduğunuz bir pazarlama temelini oluşturacak. Blog stratejiniz, sosyal medya çabalarınız, halkla ilişkiler ve benzeri konular hakkında bilgi sahibi olmak isterler.

İyi arama motoru pazarlamacıları da sonuçları soracak ve başarılarınızdan ve başarısızlıklarınızdan öğrenmeye çalışacaktır.

 SEO ve pazarlama hedefleri

Bazı değerli anahtar kelimelerin etrafına daha fazla trafik çekmeye mi çalışıyorsunuz? Satışları arttır? Marka imajınızı veya tanınırlığınızı iyileştirin mi?

Hedefleriniz, arama motoru optimizasyonu için doğru yaklaşımı belirleyecektir. Ajansınız ne istediğinizi anlamakla gerçekten ilgilenmeli, böylece en etkili stratejiyi bir araya getirebilsinler.

İyi bir SEO şirketi bulmak, sizi ve sektörünüzü alan bir şirket bulmakla ilgilidir. Sadece “SEO’da iyi” olmak yeterli değil. Ne de olsa, bir SEO ajansı size tonlarca trafik getiriyorsa, ancak bu trafikten hiçbiri dönüşüm sağlamazsa, bu gerçekten önemli mi? İyi bir ajans, müşterilerinizin tam olarak ne aradığını çözecektir – bunlar da hedefledikleri anahtar kelimelerdir.

Aynı şekilde, iyi bir SEO ajansı bulmak, sadece anahtar kelimeler önermek ve içerik yazmak için orada olmayan bir ortak bulmak anlamına gelir. Pazarlama ekibinizin geri kalanını anlayabilmeli (ve bir parçası olabilmeli). Ne de olsa, pazarlama sadece web siteleri, radyo reklamları, haber bültenleri veya SEO ile sınırlı değildir; işe yarayan stratejiler, işletmenizin hedeflemeye çalıştığı her ortamı göz önünde bulundurmalıdır.

Bir SEO Şirketi Benim İçin Ne Yapabilir?

seo uzmanı Firmanıza İyi Bir SEO Şirketi Nasıl Bulunur?

SEO pazarlaması çoğunlukla web sitesi optimizasyonu çevresindeki tekniklere atıfta bulunmak için kullanılır. Dijital pazarlamacılar, Google’ın arama sonuçlarında bir sayfanın çıkmasına yardımcı olmak için rakipleri araştırmak, anahtar kelimeleri seçmek, bağlamak, HTML biçimlendirme, başlık seçmek ve benzeri şeyler için en iyi uygulamaları öğrenirler.

Günümüzde, pazarlamacılar genellikle içerik stratejisine ve yazma becerilerine atıfta bulunmak için daha geniş çapta kullanmaktadır. Pazarlama sihirbazları, rakiplerinizden daha iyi içerik sağlamanın önemini haklı olarak vurgulamaktadır (Rand Fishkin’in 10X İçerik beyaz tahta Cuma, bunun nasıl yapılacağı hakkında bazı harika ipuçları verir.)

Ama gerçekten iyi bir SEO şirketi ile, SEO’nun bittiği ve PR ile sosyal medyanın başladığı yeri söylemek zor . Her ne kadar mükemmel bir Twitter Soru ve Cevapı ya da ustalıkla tanıtılan bir etkinlik her zaman arama sonuçlarını doğrudan etkilemese de, markanıza olan ilgiyi etkiliyor, bu da daha fazla insanın ne hakkında olduğunu bulmak için sizi ararken aramaları etkiliyor.

Aynı şekilde, sosyal sinyaller de gerçek bir şeydir ve sitenize Facebook veya Twitter’dan bağlanan kişiler, sayfanızı sıralamada yükseltmeye yardımcı olabilir. Bu demek oluyor ki sosyal sohbet çok değerli – ortalama SEO şirketinin hedeflediği bir şey olmasa bile.

Bunu yapan iyi bir SEO şirketi bulmak nadirdir. Tüm kutuları kontrol eden ve iyi sonuçlar alan, iyi bir strateji ile uygun içeriği ortaya koymak kolaydır. Ancak, bir arama motoru pazarlamacı ana, endüstrinizi anlamak ve müşterilerinize hizmet etmek için temellerin ötesine geçer.

İşinizi bir üst seviyeye çıkarabilecek iyi bir SEO şirketi bulduğunda neye benziyor? İşte bir örnek.

SEO Pazarlama Örnek Olay İncelemesi

Bir kişisel ürün müşterisi bizim için inanılmaz bir SEO başarısı oldu. 2016 Eylül ayından Ağustos 2017’ye kadar, toplam organik trafikte (yani arama trafiğinden)% 77,33 artış sağladık; bu, yıldan yıla% 30 artış hedefimizi iki katına çıkardı. Toplam blog trafiği için daha da iyi yaptık: Trafik istatistiklerini% 25 artırmak için yola çıktığımızda% 86.57 arttı. Bunların çoğu, anahtar kelime araştırma ve optimizasyonu ( % 164,72 daha fazla anahtar kelime !), İçerik stratejisi, optimizasyon ve dikkatli izleme gibi temel özelliklere geldi.

Ancak, SEO’ya çok az odaklanırsak bu sonuçları elde edemezdik. İçerik stratejimizi PR ve sosyal medya pazarlamacılığı ile sıkı bir şekilde bütünleştirerek , müşterimiz çevresinde bir topluluk oluşturmaya yardımcı olduk. İnsanların şirket hakkında konuşmasını ve başarılı arama motoru optimizasyon stratejisinin anahtarı olan içeriğimizle etkileşime girmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya Pazarlaması + SEO İçerik Yazımı = Ciddi Trafik Artışı

sosyal medya Firmanıza İyi Bir SEO Şirketi Nasıl Bulunur?

Yakın zamandaki bir örnek, Toronto merkezli seksolog ve Dr. Jess ile Sex’in arkasındaki ilişki uzmanı Dr. Jessica O’Reilly ile #SexEdChat serimizdir. Jess, geri çekilme, danışma oturumları ve düzenli medya özellikleri onu dünya çapında izleyen ünlü bir danışman ve eğitimcidir.

Müşterimiz, topluluk üyelerinin soru sorabileceği ve zevk, seks eğitimi ve rıza gibi konular hakkında tartışmalar yapabileceği düzenli soru-cevap oturumlarına ev sahipliği yapıyor. Bu, markaya ilgi ve ilgi uyandıran ve sıralamaya yardımcı olan topluluğumuz için bir hizmet sunar. Müvekkilimize, cinsel açıdan olumlu bir bakış açısı geliştiren ve müşterilerinin sağlık ve eğitimlerini destekleyen bir şirket olarak daha güçlü bir ses veriyor.

Ayrıca bize trafik, SEO sıralaması ve marka varlığını artırmak için birçok ikincil dijital pazarlama fırsatı sunuyor. Örneğin, konuları önceden planlayarak, Twitter sohbeti öncesi, sırası ve sonrasında ilgili blogları paylaşabiliriz . Bu, insanları konuşmaya (ve tıklamaya!), Olaylara daha fazla insan getiriyor ve daha kalıcı, olumlu bir izlenim yaratmaya yardımcı olur.

Ekleme Olay Tabanlı Pazarlama Mix

Ayrıca Sex Ed Chat’i, Ulusal Sex Ed konferansına katılmak üzere Atlantic City’ye bir bilet kazanmak üzere koştuğumuz seks eğitimcilerine yönelik bir yarışma tanıtmak için kullandık. #SexEdFacts etiketiyle daha fazla kişinin bilmesini istediği bir gerçeği tweetleyerek müşterimizi Twitter’da takip ederek girebilirler.

Bu, tüm bu harika seks eğitimcilerini ve sadık hayranlarını destekçilere dönüştürmek. Bazı etkileyici Twitter takipçileri alıyoruz (ve bunun sonucunda takipçilerinden bazılarını da alıyoruz). Ayrıca #SexEdFacts tweet’lerinden, hashtagın yükseltilmesine, sohbetlerin tanıtımına ve seks topluluğu ile bir diyalog kurmasına yardımcı olan bir ivme kazanıyoruz.

Bir SEO şirketi olarak, bu bağlantıları kullanabiliriz – örneğin, bloglardaki bu gerçekleri alıntılayarak ve bu uzmanlarla bağlantı kurarak. Ve bir seks eğitimcisi hakkında iyi bir şey yazdığınızda, onların sitelerine bağladığınızda ve size bunu anlattığınızda ne olur? Genellikle, tanıtım için size geri bağlanırlar ve herkes hoş bir geri bağlantı alır ! Bir Tweet veya Facebook gönderisi de alabilirsiniz.

Ayrıca, seks konferansına giren müvekkilimize büyük ilgi gösteriyoruz ve hakkında konuşulacak harika konular oluşturduk. Ve son olarak, tüm bu döngüyü başlatan olayları bir araya getirmek için gelecekteki fırsatlara dönüşebilecek tüm seks uzmanlarıyla bağlantı kuruyoruz. Ve hepsine daha güvenli, daha sağlıklı ve daha eğlenceli bir cinsel ilişkide bulunmaları için yardımcı oluruz!

Bir SEO Şirketi Kiralamalı mıyım?

Firmanıza bağlı. Bazı kuruluşlar kendi kurumlarında ihtiyaç duydukları becerilere sahiptir, bazıları ise bir blog yazarını işe alarak ve bazı pazarlama eğitimleri alarak sonuçları alabilir . Ancak, iyi tasarlanmış bir stratejiniz yoksa, doğru SEO şirketi, markanıza hak ettiği dikkati (ve işi!) Almanın anahtarı olabilir.

Neyin gerekli olduğunu öğrenmenize yardımcı olacak bazı kaynaklar.

 • Anahtar Kelime Araştırma Açığa Çıktı: Nasıl SEO Bulunur : Çok fazla insan bu adımı atlar – bunlardan biri olmayın! Paketinizin önüne geçmek için web sitenizin SEO’sunu ve rakiplerinizi analiz etme ve doğru anahtar kelimeleri seçme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.
 • SEO 101: Anahtar Kelime Araştırma ve Analizi : Bir anahtar kelimeyi hedeflemeye değer yapan şey hakkında daha derin bir dalış. Bu blog yazısı ve web semineri organik trafiğinizi ve dönüşümlerinizi artırmak için kullanabileceğiniz birçok bilgi ve SEO en iyi uygulamaları sunar.
 • İçerik Pazarlamasına İhtiyacınız Olabilecek Tek Kılavuz [Linkler ile Kaynak Sayfasının Tamamlanması] : Pakette ne yazıyor. Burada sizi içerik pazarlama uzmanı yapmak için yeterli malzeme ve kaynak var.
 • Nasıl Dönüştürülen Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır – VE SEO Trafiğine Getirilir [Kontrol Listesi + Komple Rehber] : Temel konulara hakim olduğunuzda ve yazmaya başlamak için hazır olduğunuzda, bu kılavuz tam olarak ihtiyacınız olanı içerir. Büyük Google arama trafiğini getiren bir blog yazmayı öğrenin.
 • 9 Pahalı SEO Hatalarını Siz Yapıyorsunuz (Muhtemelen) Yapma : Bu web seminerinde, şirketlerin SEO stratejilerinde yaptıkları en yaygın, göz ardı edilen hatalardan ve trafiğinizi büyütmek için bu sorunları nasıl çözeceğimizden bahsedeceğiz.

Kendin yapmakla ilgilenmiyor musun? SEO, PR ve dijital pazarlama stratejiniz için neler yapabileceğimizi öğrenmek için bize ulaşın

Google, Seo, Web Geliştirme

Yerel SEO Sıralama ve Trafik

Yerel SEO Otel işi, bir süredir OTA (çevrim içi seyahat toplayıcıları) ve fiyat karşılaştırma rezervasyon siteleri ile rekabet eden bireysel oteller ve otel zincirleri ile bir süredir en rekabetçi nişlerden biri olmuştur.

Google o zamandan beri pazardaki kendi varlıklarını arttırdı ve geçen yılki arama içinde otelleri nasıl sunduğuna dair bazı değişiklikler yaptı:

 • Google Arama Sonuçlarına Otel Rezervasyonu Ekler
 • Google Yerel Arama Notları Konuma Göre Oteller
 • Google, Otel Arama Deneyimini Masaüstünde Yeniden Tasarladı

Yeni arama özellikleri ve Google Hotels gibi özel içerik sonuç bloklarının yanı sıra.

Karşılaştırma sitelerinde, bu web sitelerinin oluşturduğu trafik ve rezervasyonların miktarı nedeniyle gerekli bir kötülük olduğu için pek çok otel listelenmiştir, ancak bunun maliyeti oldukça yüksektir.

İngiliz sahil kasabası Whitby’deki bir yatak ve kahvaltının, seyahat karşılaştırması web siteleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlar için 8.000 £ ‘dan fazla ücret ödediğini biliyorum; .

Aynı zamanda eğlence ve iş seyahatinde olanlar arasında farklılıklar olduğunu ve araştırmadan rezervasyona kadar tüm seyahatlerin doğrusal olmadığını söylemek önemlidir, ancak arama motorları (Google gibi) bu yolculukta hala büyük bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle, kullanıcıların ilgisini çekmek ve doğrudan rezervasyon yapmak, hiper-rekabetçi bir pazarda neredeyse paha biçilmezdir.

Ancak, kayıp bir sebep değildir. Otellerin kullanabileceği birçok yerel SEO taktikleri ve stratejileri vardır:

 • Arama döngüsünün kullanıcı döngüsünün çeşitli aşamalarındaki öne çıkmasını arttırın.
 • Trafiklerini arttır.
 • Sonunda trafiği rezervasyonlara dönüştürün.

Öncelikle, ilgili arama cümleleri için sıralamalarınızı ve trafiğinizi nasıl iyileştirebileceğinizi görelim.

Web Sitenizin İçeriğini ve Yapısını Optimize Edin

Anahtar Kelime Araştırması ile başlayın

Doğal olarak, otelinizin web sitesi, konum ve doğal olarak içerik oluşturma yoluyla bir dizi terim için organik olarak sıralanabilir, ancak hedef kitlenizin ne aradığını tam olarak bilmeniz, web sitenizi trafik oluşturma ve rezervasyon yapma konusunda bir üst seviyeye taşımaya yardımcı olabilir.

Daha İyi Yerel İçerik Oluştur

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra , yalnızca odalarınızı ve otel hizmetlerinizi tanıtmak için değil, aynı zamanda otel web sitenizin hem bir otel olarak hem de otel ile olan ilişkisini artırmak için ticari olmayan destekleyici içerik içeren yerel içerik oluşturmanız önemlidir . coğrafik bölge.

Destekleyici içerik ne sıklıkla üretilmeli?

Dürüst olmak gerekirse, sizin stratejiniz ve uygulamanız tutarlı olduğu sürece farketmez.

Bu konuda farklı görüşler var. Bazı insanlar içeriğin aylık, haftalık veya hatta daha sık üretilmesi gerektiğine inanmaktadır.

Hangisini seçerseniz seçin, tutarlılık anahtarıdır.

Başlık Etiketlerinizi ve Meta Tanımlarınızı Optimize Edin

Oteliniz çok kanallı pazarlama kampanyalarına yatırım yapan tanınmış bir marka değilse, birçok kişinin otelinizin markasını araması pek olası değildir.

Deneyim ve testlerden, başlık etiketlerinin Google’ın içeriğinizi ne derece sıraladığını belirlemede hala önemli bir ağırlık taşıdığına dair güçlü bir korelasyon vardır. Bu nedenle, soruyu sormak önemlidir, markam önemli mi?

Başlık etiketleri piksel genişliği ile sınırlıdır (karakter cinsinden ölçülmesi daha kolaydır) ve sonuç olarak, marka / otel adınız hedeflenen anahtar kelimeler için daha iyi kullanılabilecek değerli emlaklar alabilir ve daha sonra başlığın sonuna eklenebilir boşluk varsa, markanın ismiyle etiketleyin.

Öte yandan meta açıklama, başlık etiketlerinden farklı davranır. Sıralamayı doğrudan etkilemezler, ancak meta açıklamaları tıklamaları etkileyebilir.

Google My Business’tan En İyi şekilde yararlanın

Anahtar kelime araştırmanızdan, kişilerin zaten bir tür otel arama ifadesi ve değiştiricileri, artı konumunuzu (örneğin, [whitby’deki ucuz oteller]) aradıklarını zaten bileceksiniz.

Bununla, kullanıcı, Google’a belirli bir coğrafi konumla ilgili sonuç almak istediği konusunda net bir yerelleştirilmiş niyet gönderiyor ve bunun bir parçası olarak Google’ın sonuçlar listesinde Harita Paketi sonuçları özelliğini kullanması muhtemel.

Bir optimize Google My İşletme girişi  sana o Harita Paketi sonucu görünen yanı sıra sonuç sayfasında listeleme normal mavi bağlantı olduğu daha büyük bir şans verir.

Google My Business aracılığıyla şunları yapabilirsiniz:

 • Otelinizin adını, adresini ve telefon numarasını (aka, NAP ) listeleyin  .
 • Kullanıcıların otelinizi bulabilmesi için Google Haritalar işaretçinizin doğru konumda olduğundan emin olun.
 • Otelin, odaların ve tesislerin benzersiz fotoğraflarını görüntüleyin.
 • Konuk yorumlarını görüntüleyin ve ayrıca konuk yorumlarını da yanıtlayın (hem olumlu hem de olumsuz).
 • Wi-Fi, engelli erişimi, vb. Gibi bilgileri arayan gezginler ile ilgili ek ayrıntılar sağlayın.

Farklı yerlerde birden fazla otel işletiyorsanız, her biri için doğrulanmış bir Google İşletme girişiminizin olması gerekir;

Kullanıcı Yolculuğunu ve Rezervasyon İşlemini Optimize Edin

Artık SERP gayrimenkulleri için Google’ın kendi varlıklarına karşı rekabet ediyor ve web sitenize daha alakalı ve nitelikli trafik getiriyorsanız, web sitenizdeki kullanıcı yolculuğunu ve kitap sürecini optimize etme zamanı.

Web sitenizin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için kullanıcılar için rezervasyon / sorgulama işlemini optimize etmenin birkaç yolu aşağıdadır.

CTA’ları Netleştirin

Bu söylemeden geçmeli, ancak iletişim bağlantısının altbilgide olduğu ve kilit açılış sayfalarında bariz CTA’lar (eylem çağrıları) bulunmayan çok fazla web sitesi görüyorum.

İşte size bir katil çağrısı yapmak için 20 yol .

İletişim Formlarını ve Ödeme Ağ Geçitlerini Düzenleyin

Web siteleri, yalnızca çevrimiçi formlar aracılığıyla kesinlikle gerekli olan bilgileri toplamalıdır.

Daha az alana sahip formlar, Koddi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mobil cihazlarda % 65 daha yüksek dönüşüm oranına sahip olabilir .

Rezervasyon işlemini ve formları olabildiğince az sayfa ve tıklama şeklinde tutmak da önemlidir. Aynı çalışma, kullanıcıların aralarında 4.6 tıklamadan daha az tıklama olması durumunda memnuniyetlerini memnuniyetle karşılamaları durumunda% 14 daha fazla olduğunu da ortaya koydu.

Formlarınızın performansını izlemek de önemlidir ve Yandex Metrica üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Yandex Metrica normal Google Analytics yüklemenizin yanı sıra çalıştırmak için mükemmel bir araçtır ve GDPR uyumludur . Form analizi, ısı haritaları ve kullanıcı oturumu kaydı gibi işlevler Metrica’daki standart özelliklerdir.

Bu verilerle donanmış olarak, insanların formlarınızı nerede bıraktıklarını hızlı bir şekilde görebilirsiniz, böylece alanın kendisinin sorun olup olmadığını veya alandaki etiketlemenin olması gerektiği kadar net olup olmadığını test edebilirsiniz.

Sayfaların Hızlı Yüklenmesini Sağlayın

Sayfalarınızın hızlı yüklenmesi gerekiyor. Hızlı yükleme yapan sayfalar ile kullanıcı bırakma oranları arasında güçlü bir ilişki olduğunu gösteren sayısız çalışma ve araştırma parçası var.

Google araştırmalarına ilişkin başlık istatistiklerinden bazıları, mobil kullanıcıların yüzde 53’ünün yüklemeyi 3 saniyeden uzun süren siteleri terk ettiği gerçeğini içerir .

Yavaş yükleme hızlarının yaygın bir suçlusu, ya azaltılmamış biçimde ya da sıkıştırılmamış dosya boyutlarında olan resimlerdir.

Yeni Teknolojilerle Olanaklar

Geleneksel aramadan uzaklaşmak, sesli arama ve yapay zeka hem müşteri kazanımı hem de müşteri kazanımı için yeni fırsatlar sunar.

Buna güzel bir örnek, Stockholm’deki Clarion Hotel’dir. Clarion, Amazon destekli bir sohbetçi “butler” ı Amazon Echo cihazı aracılığıyla oda içi asistan olarak kullanan ilk otellerden biridir .

AI asistanı aynı zamanda otel misafirlerinin kabin sipariş etme, oda servisi sipariş etme, çevrimiçi bilgilere erişme ve ayrıca bazı otel ve konsiyerj ile ilgili eylemler yapma gibi bir dizi temel fonksiyonla donatılmıştır.

Kullanıcılar için geleneksel aramaların dışında bir dizi farklı temas noktası oluşturarak, Google’ın yeni özelliklerinden ve kendi varlıklarından bazılarıyla mücadele edebilir ve müşterileri doğrudan OTA’lar dışında çekebilirsiniz.

Sesli arama ve AI, Hilton Honors App tarafından kanıtlandığı gibi uygulamalarla entegrasyonun yanı sıra bir dizi fırsat sunar . Birçok insan hala bu tür bir teknolojinin yıllarca uzakta olduğunu düşünüyor, ancak seyahat sektöründe insanların düşündüğünden çok daha hızlı ilerliyor.

Bu sektörde gelişen teknolojinin bir başka örneği,  robotları ve minimal insan personelini kullanan, dünyanın ilk otellerinden biri olan Tokyo’daki Henn na Hotel’dir . Hala biraz hileli olsa da ve resepsiyona katılan robotik velociraptorlarasahip olsanız da , daha özerk robotlar ve AI temel müşteri hizmetleri işlerini yerine getirme yönünde büyük bir adımdır.

Seo, Web Geliştirme

Özel Konum Sayfaları KOBİ’ler için En İyi Yerel SEO Seçeneği midir?


Yerel SEO sorusuna hoş geldiniz  ! Bugünün sorusu Londra’dan Scott’tan geliyor:

Diğer alanlarda fiziksel bir dalı olmadıklarında, iş / hizmetlerini kendi evlerinin dışında tanıtmak isteyen KOBİ’ler için özel alan / konum sayfaları hala en iyi seçenek midir?

Bu cevaplaması gerçekten zor bir soru. İki temel düşünce okulunun olduğu bir başka şey ama birbirleriyle tamamen çelişiyorlar.

Şehre Özel Konum Sayfaları Oluştur

Yerel SEO konusunda uzman değilim, ama kesinlikle bu konuda sadık okuyucularımızı şaşırtmayacak bir tercihim var.

Bu konuda çok başarılı olan birçok yerel SEO var. Bilmek istedikleri her şehir için ayrı bir sayfa oluştururlar ve hizmetlerinin tüm bu konumlarda nasıl çalıştığı hakkında benzersiz içerik yazarlar.

Benzersiz içerik burada gerçekten anahtardır. Amaç, müşterilere o bölgede bir şubeniz olmadığını, çevrimiçi ortamda veya komşu bir şehirde bulunduğunuzu bildirmektir.

Özel hastane hizmetleri, araba galerileri, alışveriş merkezleri vb. Gibi kişilerin seyahat edebilecekleri hizmetlerle iyi çalışabilir.

Yazılım şirketleri, bireysel mağazalar veya restoranlar gibi şeyler için iyi çalışmıyor. İnsanlar genellikle bu tür hizmetler için seyahat etmek istememektedir.

Şehre özgü bir arama için bir sıralama elde edebiliyor olsanız bile, fiziksel bir konum olmadan yerel pakete giremezsiniz (yerlerin listesi ve harita).

Bu yerel paket listeleri genellikle normal organik listeleri aşağıya çekdiğinden, bu en iyi “organik” nokta için rekabet etmeye bile değmez. Bazı örnek aramalar yapmalı ve sonuçlara bakmalısınız.

Yerel Linkler Alın

Şiddetle tercih ettiğim diğer strateji, hizmet vermek istediğiniz alanlarda, bu topluluğun bir parçası olarak yerel bağlantılar elde etmektir . Bu alan yakın olmadıkça işe yaramaz ve bunu açıklamanın en kolay yolu bir örnektir.

Bir keresinde banliyöde bulunan (banliyö olarak adlandırılan) bir hastanede çalıştım ancak yakındaki Metropolis’teki müşterilere hizmet etmek istedim. Metropolis’te (şehir sınırlarının yaklaşık 3 mil dışındaydı) fiziksel bir yerleri yoktu, bu yüzden Google Yerel İşletme girişleri (yerel paketlere kısmen güç veren) özellikle de bir rakip olduğu için Metropolis için gelmedi Zaten çok iyi performans gösteren Metropolis.

Müşterinin yaptığı Metropolis’e yatırım yapmaktı. Olaylar düzenlediler, ücretsiz klinikler yaptılar, kan götürdüler, okullara sponsor oldular ve kiliseler yaptılar ve genellikle kendilerini toplumun bir parçası yaptılar. Bu çabaların sonucu olarak birçok yerel Metropolis bağlantısı kazandılar.

Bu bağlantılar Google’ın onları şehir aramalarıyla alakalı olarak görmesine izin verdi ve alakalı aramalar için en üst organik pozisyonlarda ortaya çıkmaya başladı. Bazen organik listeleri bile yerel paketin üstüne çıktı. Bu onlara izin verdi:

 • Hizmet alanlarını genişletin.
 • Metropolis’te yaşayan insanlardan yorumlar alın.
 • Ve nihayetinde iş alanlarını genişletmek.

Bir sonraki sorunuzu şimdiden duyabiliyorum: Eğer tüm büyük şehirlere gidip orada duygusal bir varlık inşa edersem, rütbe alabilirim, değil mi?

Hayır. Yerel aramalar her zaman yakınlığa dayalı olacaktır.

Öncelikle çevrimiçi olan bir hizmet veya ürün teklif ediyorsanız ve tek fiziksel varlığınız amiral gemisi mağaza veya merkez ise, yerel sizin için doğru oyun değildir. Düşünmeniz ve daha büyük davranmanız gerekir.

Yerel arama, daha geniş SEO stratejilerinden oldukça farklı şekilde çalışan, belirli bir SEO alt kümesidir.

Yerel SEO’da birçok uygulayıcı var, ancak benim iki favorim Greg Gifford ve Damon Gochneaur . Bu adamlar harika sunumlar yapar ve harika makaleler yazarlar. Yerel arama için zaten onları takip etmiyorsanız, olmalısınız.J

Yerel “SEO” Arttırma Yolları

search engine optimization chalkboard ss 1920 800x450 768x432 Yerel SEO Arttırma YollarıYerel “SEO” Arttırma Yolları

Büyük bir şehirde bir işletmeyi temsil ediyorsanız ve ilk 3 harita işletme listesini ( Snack Paketi ) hedefliyorsanız , daha da zorlaşır.

Çok stresli saatlerinizi sitenizin her yönüne göre düzenleyerek, bunu gerçekleştirmeye çalışarak ve yanlış gittiğiniz yeri merak ederek akıl sağlığını kaybedebilirsiniz.

Çok yalnız bir yer olabilir.

Zihninizi korumak için yapılması gereken önemli bir şey gerçekçi olmak ve birkaç dürüst gerçekle yüzleşmektir.

Bu gerçeklerden biri, hiç kimsenin tam bir kesinlik, hiç kimsenin bilmediği, ya da herhangi bir arama sorgusu için çok sevilen bir atıştırmalık paketine girmeyeceği. En iyi Yerel SEO uzmanları değil, Google’da çalışan insanlar değil; Google’ın, sonuç sayfasının oluşturulmasından önce kendisinin herhangi bir fikri olduğuna ikna olmadım bile.

Bu neden?

Harita atıştırmalık paketindeki sıralama şansınızı etkilemek için yapabileceğiniz pek çok şey olsa da, bu sonuçlar kontrolünüzün ötesinde olan şeylerden etkilenir.

Birincil sıralama faktörlerinden biri, arama yapan bireyin konumu ve önceki deneyimlere dayanan kullanıcı tercihleridir.

Örneğin, bir kişi bir yerde ‘yakınımdaki en iyi kafeler’ için arama yapabilir ve aynı sorgudan bir blok tamamen farklı sonuçlar verebilir. Aynı örneği kullanarak, eğer kişi bölgedeki diğer kafelere gitmişse ve onları (sizinkileri ziyaret etmeden) yüksek oranda puanlamışsa, o zaman tekrar tekrar tercih edilebilir.

Size karşı bilinmeyen ve kontrol edilemeyen çalışma unsuru ile, ilk etapta ulaşılamayacak bir şeye orantısız bir zaman harcamamanızı sağlamak için durumu yönetmeyi düşünmeniz gerekir.

Bu göz önünde bulundurulduğunda, yapabileceğiniz en iyi şeylerin beş listesini bir araya getirdik, bu da odaklanmanızın sadece harita sonuçlarına bakmaksızın yerel cephede rekabet etmesine yardımcı olacak (bu beş taktiğin uygulanması uzun bir yol kat edecek olsa da). harita alanında rütbe yardımcı olmak için).

1. İncelemelerle İtibarın Kurulması

Günümüzün tüketicisi, daha sık olmayan, araştırdıkları herhangi bir ürün / hizmet / deneyimle ilgili müşteri yorumlarını / geribildirimlerini araştıran, bilinçli, iyi araştırılmış bir bireydir.

Bu nedenle, işletmeniz için önemli ve alakalı olan web siteleri ve platformlar aracılığıyla sağlam bir itibar oluşturmak çok önemlidir.

İlgili platformlar TripAdvisor, Yelp, Bookings.com, FourSquare vb. İçerebilir, ancak endüstriniz için ana platformlar ne olursa olsun, orada olmak istersiniz. Ayrıca, Google Benim İşletmem Girişi aracılığıyla yorum almaya da odaklanmanız gerekir; çünkü bu, işinizi arayan kişiler için genellikle ilk çağrı noktasıdır.

Bu sadece elbette iyi yapılmış bir iş anlamına gelmez, aynı zamanda müşterilerinizin olumlu deneyimlerini sunmalarını teşvik etmek için proaktif olmak demektir. Bu, satış noktanızın yakınında, platformlarda bulunduğunuzu bilmenizi sağlayan küçük bir işarete sahip olmak kadar basit olabilir. Müşterileri aynı şeyi hatırlatmak personel alabilir. E-posta pazarlamanızı, etkileşimi teşvik etme aracı olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

Kaçınılması gereken tek şey müşterileri gözden geçirmeleri için uygun olmayan bir şekilde teşvik etmektir (onlara bir indirim ya da bunun için bir miktar getiri teklif ederek). Bu, genel olarak platformlar tarafından kötü uygulama olarak görülür ve genellikle işinizin bunu yapmak için cezalandırılmasına neden olur. Her durumda, memnun müşterilerle iyi bir iş yapıyorsanız, çok fazla cesaret gerektirmemelidir.

2. Sosyal Medyada Giriş

Sosyal medya, işiniz için mevcut, yeni ve potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın harika bir yoludur ve bu günlerde, işletmenizi temsil etmenin bir yolu olarak standart bir beklentidir.

Yerel müşterilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yolu olmakla kalmıyor, aynı zamanda geniş bir pozlama elde etmek ve yeni hayranlar, takipçiler ve bağlantılar edinmek için harika bir yol. Bunu organik olarak veya hedeflenmiş ücretli kampanyalar aracılığıyla büyük bir özgüllükle yapabilirsiniz.

Yeni bulunan takipçilerinizle, sosyal medyayı işiniz hakkında bir web sitesi veya organik arama sonuçları yoluyla zorlayıcı olabilecek birçok bilgiyi paylaşmak için harika bir platform olarak görürsünüz. Yeni ürünleriniz, yeni indirimleriniz, yaklaşan etkinlikler anında arama yapmak zorunda kalmadan sosyal medya beslemelerinde görünecek.

3. Çevrimiçi Dizinleri Reddetme

Pek çok kişinin kendi bölgelerindeki işletmeler hakkında öğrendiği başka bir yol da çevrimiçi dizinler.

Herkesin Google’ı kullandığını düşünmek kolay değil. Asıl durum oldukça açık değil.

Google baskın olsa da, tüm interneti taramanın en büyük sorumluluğuna sahiptir ve bazen sitelerin uygun şekilde optimize edilmediği ve / veya bazı sitelerin kötü şekilde optimize edilmediği bazı sonuçların eksik olduğu sonuçları döndürür.

Dolayısıyla, bir çevrimiçi dizin daha hedefe ve spesifik hale gelir ve iyi olanların gezinmesi çok kolaydır, bu yüzden insanlar onlara yönelir.

İnceleme manzaraları ve sosyal medya platformları gibi, hangisinin işletmenizle alakalı olduğuna bakmak önemlidir. Adınız, adresiniz ve telefon numaralarınızın (NAP) da gönderdiğiniz tüm dizinlerde tutarlı olması önemlidir. Biraz çaba ve araştırma gerektirir, ancak zamanın iyi harcanmış olduğunu ve sonuçta yerel harita atıştırmalık paketinde sıralama şansınız olduğunu keşfedeceksiniz.

4. Topluluk ile bağlantı kurun

İşinizi tanıtmanın yollarını düşünmek söz konusu olduğunda bir tür online tünel vizyonu elde etmek çok kolaydır, ancak insanların her zaman hayatlarını internette yaşamadıklarını her zaman hatırlamanız gerekir… iyi, yine de değil.

Kişisel bir yüzle yüz yüze bir etkileşimden ziyade kişisel biriyle bağlantı kurabilmenin hiçbir önemi yoktur, bu yüzden kendinizi topluluğa dahil etmek ve görmek için en iyi çıkarlarınızda kesinlikle.

Bunu yapmanın bazı yolları, yerel pazarlara veya ticaret fuarlarına (işiniz için uygunsa) katılmaktır. Bunu yaparken yüzlerce farklı kişisel etkileşim kuracaksınız ve bu da çoğu zaman olağan konumunuza daha fazla yol açacaktır.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu ise yerel bir olayı veya hayır işine destek olmaktır. İşletmenizin umurunda olduğunu gösterebilirseniz, o zaman topluluk sizi önemsemeye ve desteklemeye daha müsait olacaktır. Bu tür etkinlikler, sosyal medyada da yayınlamak ve paylaşmak için harika içerikler sunmakta ve genel olarak sizi oldukça iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

5. Web Siteniz için Bazı Yerel İçerikler Yaratın

Kendinizi yerel anlamda kurmak istiyorsanız, en kolay yer olan bir hisseden ziyade bunun bir iddiası kendi web sitenizde odaklanmış içeriğiyle. Kendi hikayenizi anlatın ve mahallenizin ve topluluğunuzun neden işinizin ayrılmaz bir parçası olduğunu açıklayın. İşinizin kökeninin bir parçası mı ve eğer öyleyse, nasıl? Bölgenizdeki ürünleriniz bir şekilde etkilendi mi? Yerel ürünler veya tedarikçiler kullanıyor musunuz?

Bu şeyler özelliği varsa, web sitenizde çok açık olmalıdır. Ayrı ayrı parçalarla daha ayrıntılı olarak bu yönleriyle detaylandırılabileceğiniz bir blog bölümüne sahip olmaya değebilir. Bir kez daha, bu içeriği sosyal medyada paylaşabilecek ve herkese konumunuzun işletmeniz için ne kadar önemli olduğunu herkese gösterebileceksiniz.

Sonuç

Girişte belirtildiği gibi, atıştırmalık paketi sonuçları almak, birçok cephede yokuş yukarı ve belirsiz bir savaş olabilir, ancak proaktif olarak yerel cephede hala varlığınız olabilir. Ek bir bonus, bu şeylerin çoğunu yaparak, yalnızca aranan Snack Pack’e girme şansınızı artıracaktır.