Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Web Tasarım Seo

Web Tasarım’da Seo Önemi

seo uyumlu makale nasıl yazılırr 810x608 768x576 Web Tasarımda Seo ÖnemiWeb Tasarım’da Seo Önemi

Web Tasarım ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) aynı şey değildir, ancak SEO Web Tasarımını tek bir şey olarak düşünün. Arama motoru sıralamalarında bir web sitesini başkalarına da itmek için birbirlerinin üstünde çalışan iki bölümdür. SEO’ya hiç yaklaşılmamışsa veya düzgün bir şekilde tamamlanmamışsa, bir milyon dolarlık web sitesinin varlığı pek az olabilir. Benzer şekilde, bir milyon dolarlık SEO işinin, pratik olmayan veya işlevsel olmayan bir web sitesinde hiçbir etkisi çok az olabilir. Herhangi bir web sitesine yaklaşırken bunu anladığınızdan emin olun çünkü diğeri gazsız bir araba gibidir.

SEO Web Tasarım işim için neler yapabilir?

Her şey. SEO, ziyaretçilerinizin işinizi çevrimiçi ortamda bulmasını sağlar. Tıpkı yolların ve yaya trafiğinin potansiyel müşterileri mağazanıza getirdiği gerçek hayatta olduğu gibi, SEO da potansiyel müşterileri web sitenize getiriyor. Bunun nedeni, Google ve diğer arama motorlarının, internet ziyaretçileri, aradıkları şeyi bulmak için kullandıkları ana bilgiler olarak verileri girmek için SEO kullanmasıdır. Sarı sayfaların veya bir haritanın işinizi gerçek hayatta nasıl bulacağına benzer şekilde, Google, sağlanan bilgileri geçerlilik ve kalite açısından tarar. Şimdi, bir dizin olduğu için listelenen bilgiler ne kadar iyi olursa, potansiyel müşterilere sahip olma şansınız sitenizi buluyor.

SEO Web Tasarımı nasıl yardımcı olur?

Yukarıda oku. SEO tabanlı Web Tasarımı, ziyaretçilerin web sitenizi / işletmenizi görmesi için yollar oluşturmanıza yardımcı olur. İnternet gerçek dünya gibidir ve gerçek dünyaya benzemez. Bu kafa karıştırıcı olabilir, ancak önemli olan tek şey potansiyel müşterilerin web sitenizi veya işletmenizi görüntülemesini sağlamaktır. Ürünle ilgilenmeyen binlerce ziyaretçiyi en ufak bir şekilde elde etmek iyi bir şey değildir, ya da ürün ya da işletmeye karşı bir suç teşkil edebilir. SEO Tabanlı Web Tasarımı, işletmenizle etkileşimde bulunmalarını sağlayan uygun potansiyel müşterilere doğrudan bilgi sağlamaya yardımcı olabilir.

SEO Web Tasarımına kim giderim?

Biz SEO tabanlı Web Tasarım için kaynak gitmek için gidiyoruz çünkü biz her müşteriye yaklaşırken kendimizi dürüstlükle gurur duyuyoruz. SEO Tabanlı Web Sitesine sahip olmaktan elde edilecek gerçek sonuçlar vardır, ancak yoğun bir şekilde etkilenen bir sektörde 1 numaralı Google arama sonucu olmanın fantezisi çoğu bütçeyle makul değildir. Sizi SEO ve web sitenizle ilgili tüm konularda memnuniyetle bilgilendiririz.

SEO tabanlı Web Tasarımının gücünü asla küçümseme. Web sitenizi oluşturmadan önce SEO hakkında düşünmüyorsanız, çevrimiçi varlığınız acı çekecek ve siteyi başlattığınızda nerede olmanız gerektiğini öğrenmek için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Web tabanlı bir kitle ile çalışmak, bir tuğla ve harç kitlesine benziyor çünkü sadece dikkatini çekmek için sınırlı bir pencereye sahip olacaksınız ve web sitenizde içerik eksikse, düzgün çalışmıyorsa veya kullanıcılar görünmeyecekse sonraki iş. Müşterilerin bir sonraki işletmeye geçmesine izin vermeyin. SEO Web Tasarım profesyonellerinden SEO tabanlı Web Tasarımı ile başından bu yana dikkatlerini çekin .

Küresel Web Tasarım Doğru Kitleye Nasıl Ulaşılır?

kurumsal web tasarim 768x560 Küresel Web Tasarım Doğru Kitleye Nasıl Ulaşılır?

Küresel Web Tasarım Doğru Kitleye Nasıl Ulaşılır?

İşletmelerin mallarını ve hizmetlerini müşterilere nasıl sundukları konusunda bugün daha fazla seçeneği var: kesinlikle tuğla ve harç,% 100 çevrimiçi veya ikisi bir arada. Bu nedenle, web tasarımı mutlaka olmasını istediğimiz kadar basit değil.

Tabii ki, her zaman, bol miktarda beyaz alana uymak için en iyi uygulamaların olacağı ; duyarlı ve mobil ilk tasarım; kolay bulunan CTA’lar ; akıcı kullanıcı akışı; site çapında tutarlı tasarım ve mesajlaşma.

Ancak büyük resim öğeleri bir yana, yerel işletmeler, global şirketler ve her iki kategoriyi de kapsamayı amaçlayanlar için tasarım hakkında tam olarak bilmeniz gereken nedir? Mekanlara göre kitlelerin tasarımındaki farklılıkları ele alalım.

Yerel ve Küresel Web Tasarım, Bilmeniz Gerekenler

Aşağıda, yerel ve küresel hizmet veren web siteleri arasında büyük ölçüde farklılık gösteren web tasarım ve geliştirme deneyiminin 4 kısmı bulunmaktadır. Gelecekteki projelerde çalışırken bunları aklınızda bulundurun:

1. WEB HOSTİNG

Web barındırma özelliklerine çok fazla girmeyeceğim; Bununla birlikte, bazı web barındırma çözümlerinin küresel web tasarımı için ideal olmadığını anlamak önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sadece sunucu kaynaklarından ve sunucunun ne kadar trafik taşıdığından kaynaklanmıyor. Ayrıca mesafe meselesi var.

Şöyle düşünün: Denver, Colorado’da bir sunucuda barındırılan bir web sitesi tasarladınız. Web sitesi şapka satıyor. Şapka tasarımını bölgesel bir kitleye bağlayan hiçbir şey yok ve bu yüzden web tasarımını küresel bir kitleye hedeflediniz. Her ne sebeple olursa olsun, Avustralya’daki insanlar buna bayılıyor. Ancak, web tasarım barındırma sağlayıcısının Avustralya’nın her yerine yakın bir web sunucusu yok. Yalnızca ABD’de yerleşiktirler. Barındırma planında zaten kısıtlı kaynaklara sahip olan Avustralya’dan gelen yüksek miktardaki trafik, web sitesinin hızını ciddi şekilde tehlikeye atmaktadır (bu, birçok web sitesi dosyası, resim, betik vb. ).

Ee ne yapıyorsun? Web tasarımı ve şapka tekliflerinin seçimi, ziyaretçilerin durgun yükleme sürelerini geçmesini sağlamak için yeterlidir. Hayır! Küresel bir kitleye hizmet veriyorsanız, 1) dünyanın her yerinden sunucu barındıran bir web tasarım barındırma şirketini kullanmalısınız, 2) bu tür bir trafiği idare edebilecek bir web barındırma planı seçin ve 3) sitenizi bir CDN ile donatın .

2. RENKLER

Renk kontrastı gibi bir şey , tasarladığınız web siteleri için oldukça basit bir husustur. Ama seçtiğiniz renklerin arkasındaki temel anlamı hiç düşündünüz mü? Bunları kitlenizin algısı bağlamında mı koydunuz?

Örneğin, kırmızıya bakalım. Kırmızı inanılmaz derecede güçlü bir renktir. Ayrıca çok unutulmaz. Herhangi bir tüketiciye Target’in logosunun ne olduğunu sorun ve size kırmızı bir bullseye olduğunu söylemeye mahkumdur. Sadece bir bullseye değil, kırmızı olana .

Fakat kırmızı diğer ülkelerde daha somber derneklere sahip olabilir. Güney Afrika ve Çin’de kırmızı, sırasıyla yas ve cenaz için kullanılır. Dünyanın o bölgelerinde büyüyen bir kitleniz varsa, bu renk seçimi dünyanın diğer bölgelerindeki daha olumlu çağrışımlarına rağmen anlamlı olmayabilir.

Tersine, rengin yerel tasarıma nasıl oynadığını düşünebilirsiniz. Bir kitle ile güçlü bir bağ kurmaya çalışıyorsanız, Şikago’da, oradaki daha çok sevilen spor takımlarından birini anımsatan renkleri kullanabilirsiniz. Ya da yerel bir dönüm noktası ya da olayı düşünmelerini sağlayacak şekilde tasarlayın.

3. GÖRÜNTÜLER

Renkte olduğu gibi, web sitenizde görüntülerle gönderdiğiniz mesajlara dikkat etmelisiniz.

Yerel bir kitle için, ekibinizin yanı sıra operasyonunuzun tabanından tanınabilir görselleri kullanarak en iyi durumda olursunuz; biraz soğuk değil, genel stok fotoğrafçılığı. Örnek olarak Faz 3’ü ele alın.

Ana sayfada çalışan arka plan videosu, otantik bir görünüm sergiliyor ve ziyaretçilere ajansın yaptıklarının arkasına bir bakış atıyor. Sayfayı daha da aşağı kaydırın ve her bir ofis yerinin resimlerini eklediklerini göreceksiniz:

Bu küçük dokunuşlar, yerel bir kitleye markaya daha büyük bir bağlantı sağlar.

Şimdi, global bir şirket ile, premium stok fotoğraflarını kullanmak iyi olabilir, ancak güçlü renk örneklerine güvenmeniz daha iyi olabilir ( gradyanlar şu anda büyüktür).

4. KOPYALA

Kopyalama söz konusu olduğunda, küresel ziyaretçilerin yapması gereken birkaç kural var:

 • Kopyayı sitenize kısa tutun.
 • Herhangi bir konuşma dilinden veya jargondan kaçının.
 • Hizmetinize veya ürününüze odaklanan uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın.
 • Sitede bir şey satıyorsanız, diğer ülkeleri, dilleri veya para birimlerini seçmek için kolay seçenekler ekleyin.
 • Bir iletişim formunuz varsa, ülke kodlarını seçmek, adresleri doldurmak vb. İçin kolay kullanımlı açılır pencereler sağlayarak doldurma işlemini düzene sokun.
 • Küresel bir varlığı akılda tutmayı amaçlayan ortaklıklar, ödüller ve diğer çağrılar (örn. Google sertifikaları, Amazon entegrasyonu, büyük işletme ortakları, vb.)

Majux , ülke çapında bir kitleyi hedef alan Philadelphia merkezli bir şirket örneğidir:

Gördüğünüz gibi, kopyada “Philadelphia” dan söz edilmiyor, meta veriler bir ipucu içermiyor ve hatta bir yerel alan kodu yerine 800 numara kullanıyorlar.

Yerel kitle için kopya yazmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın:

 • Zanaat kopyası daha uzun ve daha kişiselleştirilmiş hissediyor.
 • Yerel kitle iletişim araçlarını kullanarak tanıyacak ve hızlı bir şekilde ısınacaktır.
 • Fiziksel konumdan bahseden uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanın.
 • Kopyadaki yeri de belirtin.
 • Eğer bir tuğla-harç lokasyonunuz varsa, iki deneyim arasında bir yan yana oluşturun. Müşterileri fiyatları kontrol etmek için siteyi kullanmaya teşvik edin, çevrimiçi sipariş verebileceklerini ve mağazadan vb. Alabileceklerini bildirmelerini sağlayın. Sayısal ve kurum içi arasında sorunsuz bir deneyim olmasını istediğinizi açıkça belirtin.
 • İyi bilinen yerel şirketlerle ortaklıklar, ödüller ve diğer çağrılar.

Small Talk Media , Philadelphia köklerini destekleyen bir medya ajansıdır:

Sarma

Bir web sitesini iyi tasarlamak için kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini bir deneyime dönüştürmeniz gerekir. Ve bu deneyimle başarıya ulaşmanın anahtarı, ilk etapta doğru kitleyi hedeflemektir. Ancak bölgeye, ülkeye veya dünyaya dağılmış bir yerel kullanıcı kümesini hedeflemek farklı düşünceler gerektirir.

Genel olarak, küresel bir kitle için tasarlarken güvenli ve düğmeli oynamak en iyisidir. Böylelikle, herhangi bir grup insanı izole etme riski daha azdır ve markanızın çok daha büyük ve herhangi birinin ihtiyaçlarını karşılayabildiği izlenimini veriyorsunuz . Ve yerel tasarım için onunla eğlenin. Yerel gururunuzu gösterin ve ziyaretçilere markanızla daha derinden bağlantı kurmasını sağlayın.