Web Sitesi Dönüşümlerini Artırmak İçin 5 İpucu

 

seo makale 300x182 Web Sitesi Dönüşümlerini Artırmak İçin 5 İpucu

Web Sitesi Dönüşümlerini Artırma İçin 5 İpucu

Web Sitesi Dönüşümlerini Artırmak İçin 5 İpucu

Web Sitesi Dönüşümleri Yakın tarihli bir yayında, aramanın değişen niteliğinden ve bu değişikliklere uyum sağlamak için web sitesi içeriğinin nasıl düzenleneceğinden söz ettik. Ancak, potansiyel bir müşteri web sitenize geldiğinde ne olur? İstediklerini yapıyorlar mı?

Bazı web siteleri, ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için kaçırılmış fırsatlarla doludur, bu da web sitesinin çevrimiçi bir iş kartından başka bir şey olmamasıyla sonuçlanır. Dönüşüm süreci boyunca ziyaretçilere rehberlik etmenize yardımcı olacak beş ipucu.

Aşağıdaki ipuçlarından herhangi birini uygulamadan önce, web siteniz ve pazarlama kampanyalarınız için hedeflerinizi neyin belirlediğinden emin olun. Satın alma, potansiyel müşteri oluşturma, kayıt veya başka bir işlem olup olmadığını, dönüşüm fırsatları oluşturmadan önce planlayın.

Web Sitesi Ziyaretçilerini Müşterilere Dönüştürmek İçin 5 İpucu

 

1. Pazarlama sayfalarınızı eleştirel bir gözle gözden geçirin.

Bugünlerde ziyaretçiler iyi bilgilendirilmiş ve parmaklarının ucunda bir seçenek dünyasına sahipler. Bunları sitenizde tutmak için ürün / hizmet sayfalarınıza sıkı bir şekilde bakın ve kendinize şu soruları sorun:

 

  • Is metin web’e uygun bir formatta yazılmış ?
  • Sunduğum ürünü doğru şekilde yansıtan yüksek kaliteli, çekici görüntüler mi kullanıyorum?
  • Ürünlerimin veya hizmetlerimin yararları net mi?
  • Sık sorulan sorulara cevap verir miyim?
  • İddialarımı destekleyecek kanıt var mı? (Örn: referanslar, yorumlar, vaka çalışmaları)?

 

2. Belirgin yerleştirme ile harekete geçirici mesajlar oluşturun.

Çeşitli ısı haritası çalışmaları, bir okuyucunun gözünün, sayfanın sol üst kenarında doğal olarak başladığını ve sayfanın sonunda biten F şeklinde bir kalıp içinde hareket ettiğini göstermektedir. Bu, metin ağır olan web sayfaları için yaygındır.

Çalışmalar, daha az metin içeren sayfalarda, minimalist tasarıma sahip bir ana sayfa veya web sitesi gibi, kullanıcıların gözlerinin daha çok Z şeklinde bir modelde olduğunu göstermektedir. Zapier ana sayfalarını bu düşünceyle tasarladı.

Harekete geçirici mesajınız ne olursa olsun, web sayfanızın sol üst veya sağ üst kısmına yerleştirerek daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Ne kadar alçak olursanız, görülmesi gereken daha az fırsat. Ne tür sonuçlar elde edeceğinizi görmek için farklı sayfalarda harekete geçirici mesajlarınızı farklı sayfalara yerleştirerek denemeye değer.

3. Pop-up, slide-in veya yapışkan teklifler ekleyin.

Evet, onlar iğrenç veya ilgisizlerse rahatsız edici olabilirler, çünkü ziyaretçiyi içerik emerken kesintiye uğratıyorsunuz. Ancak, ziyaretçilere yardımcı olduklarında iyi çalışırlar. Örneğin, The Children’s Place’in, ana sayfaya gittiğinizde hemen ortaya çıkan bir teklifi var. Ama çocuk kıyafetleri için alışveriş yapıyorsanız, bu 10 $ kupon oldukça iyi geliyor.

4. Blog, blog ve blog biraz daha.

Bu abartı olamaz. Bir web tasarım ve çevresinde oluşturduğumuz web siteleri için analitiğe baktığımızda, bir şey net… bloglar ciddi bir web sitesi dönüşümleri trafiği getirebilir.

Yeni bir kampanya tanıtmak ve sektörünüzle ilgili harika bilgiler sağlamak için blog’unuzdan yararlanın. İlgili blog gönderilerine, yeni ve özel tekliflere ve yayınınızla ilgili hizmetlere bağlantı vermek için harekete geçirici mesajlar ekleyin. Boston restoranınız için yeni bir menü öğesi mi eklediniz? Bu konuda bir blog yazısı yaz. Ve işte kalırken, bir ziyaretçinin e-posta adresini gerektiren özel bir teklif veya kupon ekleme hakkında ne dersiniz?

5. Web sitenize metin tabanlı CTA’ları ekleyin.

Ziyaretçiler banner reklamı gibi görünen her şeyi ayarlamayı öğrendiler. Ve onları suçlayabilir misin? Çevrimiçi pankartlar her yerdedir. Bir web tasarım tarafından yapılanlar gibi çalışmalar, ziyaretçilerin bir sayfada, iyi bir şekilde yerleştirilmiş çapa metni harekete geçirici mesajlara tıklama olasılığının, bir banner reklamı gibi görünen bir şeye tıklamaktan çok daha olası olduğunu gösteriyor. Teklifinizi öne çıkarmak için bir başlık yazı tipi kullanın (h3 veya h4). Bunlar genellikle blog yayınlarında ziyaretçiyi ilgili bir hizmete veya teklife yönlendirmek için kullanılır.

Bunlar, küçük işletmenizin web sitesi dönüşümlerini artırabilmenin yollarından sadece birkaçı. Blog veya web sitesi içeriği oluşturma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa veya internet pazarlama stratejilerinde yardıma ihtiyacınız varsa , Bir web tasarım’daki içerik ve internet pazarlama uzmanlarımız size yardımcı olmaya hazırdır. Herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya hizmetlerimizden herhangi birinde ücretsiz fiyat teklifi almaktan çekinmeyin .