Daha Tıklanabilir Başlıklar Yaratmak

tips for more clickable headlines titles 300x171 Daha Tıklanabilir Başlıklar YaratmakDaha Tıklanabilir Başlıklar Yaratmak

Bu yüzden şimdiye kadarki en iyi blog gönderisini yazdınız. Içerik çekici ve hevesle hedeflediğiniz kitleye tarafından tüketilecek emin, yararlıdır.

Ama bir tane var. Potansiyel okuyucularınız önce üzerine tıklamalıdır. Geri kalanların üzerinde, benzer içerikteki bir denizde nasıl durabilirsin? Katil başlıkları.

Bir e-posta, sosyal medya yayını, blog veya başka bir içerik türü olsun, dikkat çekici başlıklar tıklama almak için kritik öneme sahiptir.

Zorlayıcı Başlıklar ve Başlıklar İçin İpuçları

İçeriğinizi daha yüksek arama motoru sıralaması ve daha iyi tıklama oranları için okuyucular ve arama motorları için optimize etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

1. Örnek bir başlık ile başlayın.

İçeriği koparırken “çalışan” bir başlık ile başlayın. Parçanızı tamamladıktan sonra, geriye doğru gidin ve içeriğin son sürümüne göre hassas bir şekilde ince ayar yapın.

2. Özel ve doğru olun.

“Büyük Blog Yazıları Yazma İpuçları” gibi geniş konulardan kaçının Bu tür başlıklar belirsizdir ve birkaç yöne gidebilir. Bunun yerine, aşağıdaki gibi başlıklarla daha belirgin hale getirerek net beklentiler belirleyin:

 “Arama Sonuçlarında Daha İyi Görünürlük İçin Blog İçeriğini Optimize Etmek İçin 10 İpucu”

“Etkili CTA’ları Dahil Etmenin 6 Yolu”

“Blog Yazıları için İnanılmaz Başlıklar Zanaat”

Ayrıca, başlıkları üst üste gitmemeye dikkat edin. Örneğin, “e-posta patlamalarınız için% 100 tıklama oranlarını elde etmek için 5 ipucu” merak uyandırıcıdır, ancak insanlar tıklayabilirken, güvenilirliğinizi kaybederken geri teper.

Bir e-postada gerçekte% 100 tıklama oranına ulaşmadıkça. Eğer öyleyse, bunu duymak isteriz!

Bir Web Tasarım  , bu tür başlıkların açıklama yapmadan başlıklardan% 38 daha iyi performans göstermesi nedeniyle, başlıklarınıza [infografik] veya [yeni çalışma] gibi parantezli açıklamalar eklemenizi önerir.

3. Başlığa biraz pop ekleyin.

Manşetlerle yaratıcı olmaktan korkmayın. Hedef kitlenizi akılda tutarak, dikkat çekecek cesur ifadeler, akıllıca tamamlama ve net değerlerle başlıklar oluşturun. İşte bazı örnekler:

“İğrenç Kanıt Yolları …”

“Kanıtlanmış bir formül …”

“9 Kişi İnsanlardan Nefret Ediyor …”

“Araştırma gösteriyor ki …”

“6 Akıllı Yol …”

“Neden Biz Aşk …”

4. Başlığı hedeflerinize göre optimize edin.

Başlığınızın uzunluğu, hedeflerinize bağlı olacaktır.

İçerik yayıncıları için verileri analiz eden bir içerik keşif platformu olan Outbrain’e göre bulgular, genel olarak, yaklaşık sekiz kelimenin başlıklarının en iyi performansı gösterdiğini ortaya koydu.

Aramada iyi sıralamak istiyorsanız, başlıklar 70 veya daha az karakter olmalı ve ana anahtar kelimenizin / anahtar kelime öbeğinizin başlığın başına mümkün olduğunca yakın bir şekilde eklenmelidir.

Sosyal medyada yayınları optimize etmek için Twitter, yaklaşık on kelime (120-130 karakter) ve on iki kelimenin etrafında Facebook gönderileri en iyi sonuçları aldı.

E-posta pazarlamacılığı için, e-posta konu satırlarınızı, akıllı telefonlarından e-postalarını kontrol eden ziyaretçilere nasıl görüneceklerini görmek için mobil cihazınızı kullanarak test edin. Mesajınızın mobil cihazlarda iyi anlaştığından emin olmak için metni düzeltin.

Kısa bir süre önce aldığım bazı e-posta kampanyaları örnekleri. Mesajlarını en açık şekilde ifade edenleri not edin.

 

5. Başlıktaki ağrı noktalarına ve çözümlere odaklanın.

Ziyaretçileri çekmenin kesin bir yolu, bir başlıkta ortak bir sorunu ele almaktır. Çözümde çalışabilirseniz, daha da iyisi.

Örneğin, köpek sahipleri için “itaat eğitimi” anahtar kelimesine odaklanan değerli eğitim önerileri sunuyor olabilirsiniz.

İşte SEO eklenmesi için anahtar kelime içinde dokuma yaparken sorun (istenmeyen davranışlar) ve çözüm (ipuçları) bildiren bir başlık örneğidir.

“İtaat Eğitimi için Yeni? İşte Bad Davranışları Hızlı Durdurmak için 10 İpucu”

6. En iyi sonuç için başlıklarınızı biçimlendirin.

Çeşitli başlıklar için en çok tıklanabilir kelime sayılarını ortaya çıkarmanın yanı sıra, Outbrain ayrıca araştırmaya dayalı olarak aşağıdaki önerileri sunar:

  • Daha iyi sonuçlar için mümkünse tek sayıları kullanarak başlıklardaki listeleri kullanın (örn. “Daha Yüksek Sıralamalar için Blog Yazınızı Optimize Etmenin 9 Yolu” )
  • Başlıklara tire veya punto ekleyerek daha fazla derinlik katın (ör. “Blogunuzu Geliştirin: Trafiğinizi İkiye Katmanıza Yardımcı Olacak Yeni Araştırma” )
  • Başlık veya başlıkta ilgili soruları sorun (örneğin “Küçük İşletmeler için Yeni Bloglama? İşte Her İşletmenin Sahibi Olması Gereken Kanıtlanmış Taktikler” )
  • Uygun olduğunda zamana duyarlı başlıklar kullanın (örn. “2018 için En İyi Web Tasarım İpuçları” )

Gönderinizi yayınladıktan sonra, Facebook, e-posta pazarlama, Twitter ve diğerleri gibi çeşitli platformlar için optimize etmek üzere yukarıdaki ipuçlarını kullanın.

7. Ücretsiz başlık üreteci kaynaklarından yararlanın.

Harika (ve eğlenceli) başlıklar veya başlıklar geliştirmek için yardıma mı ihtiyacınız var? İşte size yardımcı olacak bazı kaynaklar.

  • Portent’in İçerik Fikir Üreticisi, konuya göre zekice fikirler üretmeye yardımcı olur: https://www.portent.com/tools/title-maker
  • ShareThrough, başlığınızı analiz etmenize yardımcı olur ve ince ayar yapmak için yararlı öneriler sunar: https://headlines.sharethrough.com/
  • SEOPressor, anahtar kelimelerinize ve açıklamalarınıza göre akılda kalıcı başlıklar ve blog konuları sunar: https://seopressor.com/blog-title-generator/

İşte orada var. Hem arama motoru hem de insan dostu olan başlıklar ve başlıklar oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçları ve kaynaklar.