Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Sosyal medya

Sosyal Medya

Tüketicilerin En Önemli Sebepleri Sosyal Medya Markaları Takip Ediyor

Sosyal Medya Yeni bir araştırma, tüketicilerin markaları sosyal medyada takip etmelerinin gerçek nedenlerini ve onları paylaşımlara katılmaya motive eden şeyleri ortaya koyuyor.

2018 Haziran’ında Yes Marketing tarafından yürütülen 1.000 tüketiciden oluşan bir anket, şunu keşfetti:

 • Tüketicilerin% 63’ü satışları öğrenmek için perakendecileri sosyal olarak takip ediyor.
 • % 60’ı perakendecileri yeni ürünlere yetişmek için takip ediyor.
 • Perakendeci desteğini göstermek için% 29’u takip edin.
 • % 23’ü takip ediyor çünkü perakendeci komik ve ilginç bilgiler paylaşıyor.
 • Perakendeci olumlu bir üne sahip olduğu için% 23 takip ediyor
 • % 16’sı perakendecinin sosyal medya ve politik konulardaki tutumuna katıldığı için takip ediyor.
Screen Shot 2019 02 12 at 6.26.18 PM Tüketicilerin En Önemli Sebepleri Sosyal Medya Markaları Takip Ediyor

Tüketicilere, bir perakendecinin sosyal medya içeriğiyle neden ilgilendikleri sorulduğunda, şu şekilde yanıt verdiler

 • % 36 içeriği ile ilgilenmektedir, çünkü perakendeci, gönderiyi paylaşmak için indirim vaat etmektedir.
 • % 36’sı bir ürün güncellemesini veya satışını takipçileriyle paylaşmak için uğraşmaktadır.
 • % 35’i, gönderinin içeriği ile şahsen aynı fikirde oldukları için meşgul.
 • % 30 meşgul, çünkü gönderi komik veya ilginç.
 • % 29’u perakendeci ile olumlu geri bildirimler paylaşmak için çalışıyor.
 • % 20’si, olumsuz geri bildirimleri satıcı ile paylaşmak için çalışıyor.

Farklı sosyal ağlarda hangi demografiklerin aktif olduğu konusuna bakıldığında, anket şunları keşfetti:

 • Gen Z tüketicisinin YouTube (% 77) ve Instagram (% 77) hesaplarının bir Facebook hesabından (% 74) daha fazla olması muhtemeldir.
 • Milenyumların (% 89) ve Gen X’in (% 88) Facebook’ta olması muhtemel.
 • Daha fazla Gen Z tüketicisi (% 56), Millennials (% 50) ve Gen X (% 39) ile karşılaştırıldığında Twitter’da.
 • Snapchat, ankete katılanların en az kullanılan sosyal ağ olduğunu (% 30), ardından Twitter (% 36) takip ediyor.
 • Ankete katılanların sadece% 11’i herhangi bir büyük sosyal ağda bulunmuyor.
Screen Shot 2019 02 12 at 6.41.54 PM Tüketicilerin En Önemli Sebepleri Sosyal Medya Markaları Takip Ediyor
Sosyal Medya ve SEO
Sosyal Medya

Sıfırdan Bir Sosyal Medya Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Türkiye ve dünyadan tüm önemli sosyal medya haberlerini bu kategoride bulabilirsiniz. Facebook istatistikleri ve haberleri, Twitter haberleri, video özelliğini henüz tanıtan Instagram… Ayrıca sosyal medya uzmanları için sosyal medya ve online itibar yönetimiyle ilgili araçlar ve ipuçlarını da sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal medya kampanyası oluşturma görevindesiniz.

Tek şey, şirketiniz için daha önce hiç sosyal medya stratejisi geliştirmemiş olmanız . Elbette, işletmenizin zaman zaman ilginç bir endüstri makalesiyle veya bir promosyondan bahsetmek için gönderdiği bir Facebook ve Twitter hesabına sahiptir, ancak bunun kapsamı budur.

Şirketinizin sosyal medyada nasıl yer alması gerektiğini duyuyorsunuz, ancak herkesin almayı istediğini iddia ettiği sonuçları görmüyorsunuz.

Etkili bir şekilde sosyal medyada yayınlanması, sürekli olarak düzeltilmesi ve yeniden uygulanması gereken iyi düşünülmüş bir strateji gerektirir. Şirket haberleri veya promosyonları hakkında zaman zaman ilan vermek artık kesmeyecek.

Bir sosyal medya stratejisini nasıl başlatırsınız? Orada çok fazla sosyal medya kanalı var, hangilerini yayınlamalısınız? En fazla etkileşim için ne tür içerik yayınlamalısınız? Yayınlarınızı tanıtmak için para ödemeniz gerekir mi? Her şeyin ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için nereye bakacağınızı biliyor musunuz?

Bunalmaya başlamadan önce, işiniz için başarılı bir sosyal medya stratejisinin doğru yolunda başlamanıza yardımcı olacak bir rehber :

Adım 1: Hedefleri ve Hedefleri Belirleyin

Herhangi bir işletmede bir kampanyaya başlamadan önce , ilerlemeyi değerlendirmek ve başarıya ulaşıp ulaşmadığınızı bilmek için amaç ve hedeflere sahip olmanız gerekir . Bir sosyal medya stratejisi farklı değil. Yazılı herhangi bir hedef veya hedefiniz yoksa, kampanyanızın nasıl performans gösterdiğini bilemezsiniz. Bunlar, stratejiniz için planınızın temelini oluşturur.

Strateji dahilinde takip eden her bir eylemde bu amaç ve hedeflerin yerine getirilmesi veya aşılması amaçlanmaktadır.

Amaç ve hedeflerle, sosyal medya kampanyanızın ne zaman ve nerede çirkin gittiğini hızlı bir şekilde görebilir ve tekrar uygulamaya koymak için acil değişiklikler yapabilirsiniz.

Amaç ve hedefler oluştururken, SMART yöntemi iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu yönteme göre, amaç ve hedefler spesifik (S), ölçülebilir (M), ulaşılabilir (A), ilgili (R) ve zamana bağlı (T) olmalıdır.

Adım 2: Bir Sosyal Medya Kendi Kendine Denetimini Yapın

Kampanyanızın hedeflerini ve hedeflerini oluşturduktan sonra , mevcut stratejinizin nerede olduğuna bakmalısınız .

Şirketiniz şu anda hangi sosyal medya platformlarında yayınlıyor? Ne tür bir materyal kaydedilmektedir? Ne kadar ya da çok az angajman var? Ne zaman yayınlarsın Ne sıklıkla gönderiyorsunuz?

Yukarıdaki soruların cevaplarını belgelemek için bir elektronik tablo oluşturulmasına yardımcı olur. Bu elektronik tabloyu kullanın ve stratejinizin amaç ve hedefleriyle karşılaştırın. Zaten iyi yaptığın şeyler var mı? Amaç ve hedeflerinize ulaşılması için nelerin değişmesi gerekiyor?

Mevcut sosyal medya kanallarınızın sağlığına bakmanın yanı sıra, şirketinizin sosyal medya profillerini net, tanımlanabilir bir resim ve anahtar kelimelerle tamamen doldurduğunuzdan emin olun. Tamamlanmış sosyal medya profilleri, markanızı tüketiciler tarafından daha kolay bulmanızı sağlar ve markanızın güvenilirliğini ve yetkisini arttırır.

Adım 3: Araştırma

Belki de şirketiniz yanlış sosyal medya kanallarına gönderiyor veya yanlış türde içerik gönderiyor veya şu anda artan ilgi için kullanabileceği başka bir sosyal ağda değil. Belki de mesajlarınız yanlış zamanda çıkıyordur.

Mümkün olduğunca çok sayıda sosyal medya ağında olmak cazip gelebilir. Bunun dezavantajı, kendinizi yıpranacak, değerli zamanınızı boşa harcayacağınız ve acele, sıkıcı, toplu kayıtlar üreteceğinizdir.

Social20Media20Strategy202 1 Sıfırdan Bir Sosyal Medya Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Sektörünüz, istediğiniz izleyici kitlesi ve hatta rakipleriniz hakkında biraz araştırma yapmanız gerekir . İdeal izleyici üyeleriniz en aktif nerede? En çok ne zaman meşgul olmaları gerekiyor? Onları ilgilendiren ve hangi mesajlaşma onların dikkatini çeken?

Bu sorular hakkında fikir edinmenize izin veren birden fazla sosyal ağ var. Örneğin, Facebook, kullanıcıların belirli kitleleri hedeflemesine olanak tanır, yayınlarındaki etkileşimleri, gönderilerin etkileşimi için en iyi ve en kötü zamanın yanı sıra yayınlarla etkileşime girenlerin demografilerini görebilir.

Mesajların programlanması açısından, birden fazla sosyal ağdaki mesajları tek bir yerde senkronize etmenize ve programlamanıza olanak sağlayan Tampon ve Hootsuite gibi otomasyon araçları vardır.

Rakiplerinizin ne yaptığını ve sosyal medyada ne kadar iyi olduklarını gözlemlemek , sosyal medya kampanyanızıformüle ederken ve uygularken neleri denemeniz ve neyi önlemeniz konusunda ipuçları ve püf noktaları verebilir .

4. Adım: Kaliteli İçerik Oluşturma

Her sosyal medya ağında olabilirsiniz ve hala aradığınız etkileşimi ve dönüşümleri elde edemezsiniz, çünkü içeriğiniz mülayim, saten, işe yaramaz ve kişisel değildir.

Önce ideal kitlenizi ve sosyal medya ağlarınızı tanımlamaksızın ne yazacağınızı bilemezsiniz. İçerik oluştururken, yalnızca insanların dikkatini çekmek istemezsiniz, aynı zamanda markanızı sektörünüzde güvenilir ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak öne çıkarmak istersiniz.

Bunu yaparken, içeriğinizi her bir platformdan yararlanmak için tasarlamanız önemlidir. Örneğin Twitter, yalnızca 140 karaktere izin veriyor ve hashtag kullanıyor. Instagram ve Pinterest görüntüleri kullanmaktadır. Facebook yazı, resim ve videolardan faydalanmaktadır. YouTube videolardan yararlanır.

İçeriğinizin platformun biçimiyle eşleşmesi, ilginç ve kullanışlı olması gerekir. Kişisel olmayan veya küçümseyici bir şekilde ortaya çıkmamalı. İçeriğinizin markanızı bir organizasyon olarak değil, bir kişi olarak göstermesini sağlayın.

Sosyal medya denetim elektronik çizelgesini bir araya getirmek ve gönderiler için zamanlama araçlarını kullanmak gibi, editoryal bir takvim oluşturmak , yazdıklarınız konusunda size rehberlik edebilir. Editör takvimi ile ne yazacağınızı ve ayrıntılarını öğreneceksiniz

Adım 5: Devamlı Değerlendirme

Hedef kitlenizi araştırdıktan, içeriğinizi hazırladığınızda ve yayınları uygun sosyal ağlarda programladığınızda, arkanıza yaslanıp rahatlamanız istenebilir.

Bir sosyal medya stratejisine çok zaman, kaynak ve enerji harcarsanız, yatırım getirisinin buna değdiğinden emin olmak istersiniz. Aksi halde, çabalarınızda sıkışıp kalmaya devam edersiniz.

Kimse takılıp kalmak istemez ve büyümez.

İnternet pazarlamasının tüm yönlerinde olduğu gibi, sosyal medyadaki şeyler de sürekli değişiyor.

Bir haftada öğleden sonra 2’de bir Facebook gönderisi gönderirseniz ve çok fazla ilgi görürseniz, gelecek hafta yok sayılan bir gönderiye dönüştürebilirsiniz. Tüketiciler her zaman aynı içeriği görmekten sıkılıyorlar.

Sosyal medya stratejileri zaman ve bir plan gerektirir.

Sadece birkaç sosyal medya kanalında ara sıra yayın yapmak başarılı bir sosyal strateji ile sonuçlanmayacaktır .

İyi performans gösteren bir sosyal strateji, amaç ve hedeflerle başlar. Mevcut stratejinizin nerede olduğunu görmeniz, en iyi sosyal medya kanallarını ve hedef müşterilerinizi araştırmanız ve kaliteli, kullanışlı ve ilginç içerik oluşturmanız gerekir.

Web Geliştirme

Web Sitesi Sahipleri İçin Komple Bir SEO Kontrol Listesi

SEO Kontrol Listesi Arama motoru optimizasyonu web sitelerinin önemli bir gereksinimi haline gelmiştir. Artık isteğe bağlı değil.

İyi bir web sitesi oluşturan tüm faktörlerin yanı sıra, SEO veya “organik arama” hakkında düşünmek yeni bir site için verilen ve çoğu dijital pazarlama planında önemlidir.

Web sitesi düşüncesinde “eğer kurarsanız gelirler” çağının çok ötesindeyiz.

Aynı zamanda, yeni başlayanlardan küçük şirketlere, kar amacı gütmeyen kuruluşlara kadar pek çok web sitesi sahibinin ve hatta büyük markaların kendi kendini uygulayan SEO’larla mücadele ettiğini ya da çoktan bırakmayan web sitesi bütçelerinde çoktan bulunduğunu biliyorum. SEO.

Rekabetçi gürültü ve odaklanma nedeniyle, size bir web sitesi sahibi olarak kullanmak için SEO’nun şu anda ele alabileceğiniz önemli yönleri üzerinde çalışmak ve ilerlemeye devam etmek için tek bir kontrol listesi vermek istiyorum.

SEO sürecini geleneksel olarak yaptığım süreçlerde sınıflandırdım:

 • Teknik SEO
 • Sayfada
 • Dış bağlantı

Dizin oluşturma ve sayfa öğeleri web sitesinde kontrol edilebilirken, dış etkenlerin unutulmaması ve yol boyunca daha büyük bir SEO stratejisinin bir parçası olması gerekir .

Teknik SEO

Arama motorlarında sıralamak istediğiniz belirli içeriğe odaklanmadan önce , sitenizin dizine alınabildiğinden ve taranabildiğinden emin olmalısınız .

Bunların hepsi teknik SEO kategorisine girer.

Ücretsiz Raporlama Platformları

Google Arama Konsolu , Bing Web Yöneticisi Araçları, Google Analytics ve Google Etiket Yöneticisi’nin sitenize bağlı olduğundan emin olarak başlayın .

Bu araçların tümü size harika teşhis ve analitik veriler getirir ve size yardımcı olacaktır.

XML Site Haritası

Bu, web siteniz için bir içindekiler listesidir. Site haritası dosyası arama motorlarına “göndererek” sayfalarınızda modern yoludur.

Çoğu web sitesi platformu, yerleşiktir veya sitenizdeki sayfalarla senkronize kalan dinamik bir site haritası oluşturacak eklentilere / eklentilere sahiptir. En kötüsü, en azından birkaç ücretsiz araçtan üretebileceğiniz statik bir donanıma sahip olmalısınız.

Robots.txt

Bu dosya, arama motorlarına sitenin hangi sayfalarının veya bölümlerinin indekslenmeyeceği ile ilgili talimatlar sağlar. Varsayılan olarak, arama motorları bulabilecekleri tüm içeriğe bakacaktır.

Arama motorlarının sitenizdeki herhangi bir sayfayı dizine eklemesini sınırlamak istemeseniz bile, aşağıdakilerden emin olun:

 • Doğru mu.
 • Google Arama Konsolu ve Bing Web Yöneticisi Araçları’ndaki doğrular.
 • Yanlışlıkla önemli içeriğin dizine alınmasını (veya tüm sitenizi) engellemez.

Etki

Yalnızca birincil etki alanı adınızdan daha fazlasına sahipseniz, ek etki alanı adlarınızın her birinin ne yaptığını bildiğinizden emin olun. Eğer park halinde ve kullanımda değilse, sorun değil.

Web sitenize yönlendiriyorlarsa, 301’in kendisine yönlendirdiğinden emin olun (siteyi yansıtma veya 302 yönlendirmesi yapma). Bu, basitçe kontrol edip geçiş yapmak için hızlı bir alan olabilir, ancak yinelenen içerik ve asıl adın hangisi olduğu konusunda karışıklığa neden olabilecek sorunlara neden olabileceği için göz ardı etmeyin.

Site Mimarisi

Gezinme ve sitenizin bölümleri ne kadar hiyerarşi ve yapı oluşturabilirseniz , o kadar iyidir. Bu, kullanıcılara ve arama motorlarına fayda sağlayacak ve organize konular ve içerik sunacak (daha fazlası için). Dizin yapınızı ve URL’lerinizisitedeki içeriğin birebir sayfası ve dosya yapısına uydurmak çok iyi bir amaç.

Geri adım atmak ve site yapınızı veya site haritanızı belirlemek çok iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. İçeriği, sitenizin belirli yönlerine nasıl öncelik verdiğinizi ve kullanıcılarınızı (arama motorlarının yanı sıra) arama motorunu nasıl yönlendirmek istediğinizi düşünmeye zorlar.

Web Site Hızı

Kullanıcıların zıplamadan önce daha az zaman harcadıklarını gösteren istatistikleri görmeye devam ediyoruz .

Arama motorları, sayfa hızını sıralama faktörlerine dahil etmek için yıllar boyunca çalıştı. Sayfalarınızda JavaScript ve yoğun yükleme kod parçaları kullanımını en aza indirmenin ve harici olarak öğeleri önbelleğe almak veya yüklemek için yollar bulun.

Sayfanın yüklenme zamanlarını rekabetçi seviyelere çıkarmak için kendi web sitenizde optimize etmek için doğru alanları belirlemenize yardımcı olabilecek bazı harika geliştirici araçları vardır.

Mobil Uyumlu

Mobil-dostu olmak zorunda olduğumuz belli. Ancak, sitenizi duyarlı tasarım gibi mobil bir çerçevede kurduğunuz için, gerçekten doğrulandığından emin olun.

Google’ın mobil dostu testinde çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, kullanıcılarınız için kullanmayı umduğunuz tüm cihazlarda gerçekten çalıştığından emin olmak için olabildiğince fazla kullanıcı deneyimi (UX) ve kalite güvencesi (QA) testi yapın.

404 Sayfa

Özel bir 404 sayfa oluşturmayı ve bu konuda yararlı bilgiler vermeyi unutmayın . Varsayılan bir tarayıcı hatasıyla karşılaşarak sitenizi ziyaret eden bir kişiyi kaybetmek istemezsiniz.

Yardımcı bağlantılar, gezinti, site arama işlevselliği ve iletişim seçenekleri içeren bir 404 sayfası oluşturmalısınız.

SSL

Mobil kullanım kolaylığı ve site hızı gibi, güvenli bir siteye sahip olmak önemlidir. Web siteniz SSL kapsamında değilse, Chrome’da veya diğer tarayıcılarda bir güvenlik uyarısı gördüklerinde kullanıcıları sitenize bile girmeden kaybedebilirsiniz.

Sitenize bir SSL sertifikası uygulamak için basit bir adım uygulayarak web sitenize güven verin.

Eklentiler, Eklentiler veya Uzantılar

Bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, muhtemelen eklentileri veya güvendiğiniz diğer kod uzantılarını kullanıyor olabilirsiniz. Çoğu platformda, sitenize ekleyebileceğiniz, SEO ve analitik işlevleri üzerinde ek kontrol sağlayan araçlar bulunur.

İster WordPress SEO eklentileri, ister Drupal, Magento, vb. Diğerleri için, maksimum kontrol ve işlevsellik sağlayan güvenilir eklentiler izlemelisiniz.

Önceden Var Olan Sorunlar

Önceki bir siteden veya eski, eski SEO taktiklerinden gelen bagajınız var mı? Veya belki de sitenizin ve web’in tamamında yinelenen içerik bulundurmak için meşru bir nedeniniz vardır.

Neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmek, sayfa optimizasyonuna başlamadan önce önemlidir. Birden fazla yinelenen sayfanız varsa, iyi bir nedenden ötürü, kanonik bir strateji veya indeksleme için robot talimatlarını nasıl kullanmak istediğinizi düşünebilirsiniz.

Bu, sayfa düzeyinde optimizasyona zaman ve çaba harcamanızdan önce farkında olmanız ve çözmeniz önemlidir. Copyscape, sayfa içi işlere girmeden önce çoğaltma bulmak ve içeriği analiz etmek için Screaming Frog ile birlikte en sevdiğim araçlardan biri.

Sayfada

Çoğu insan SEO’dan söz edildiğinde sayfadaki faktörleri (örneğin, anahtar kelimeler, içerik, başlık etiketleri) düşünmeye meyillidir. Ancak, sayfaların veya web sitelerinin yalnızca tek bir bölümünün optimizasyon günleri geride kaldı.

Arama motorları içeriğe anahtar kelimelerden çok daha fazla önem verdiğinden, yalnızca meta etiketleri veya gövde kopyalarını güncelleme ve devam etme eğiliminde olmayın.

Bağlam oluşturma yöntemimiz, bir sayfadaki tüm sayfa öğelerinde ve ardından sayfaların sitenin bölümleri ve gezinti içinde birbirleriyle nasıl ilişkili olduğunu düşünmektir.

Anahtar Kelimeler ve Konular

Bağlam oluşturma üzerine gerçekten odaklanmadan önce, onu ne için inşa etmek istediğinizi bilmek zorundasınız. Hedef kitlenizle ilgili anahtar kelime araştırması veya daha kapsamlı bir araştırma yapmadıysanız, burada duraklamanız ve kitlenizin web sitenizi bulmak için hangi konuları ve ifadeleri kullanacağını öğrenmek için biraz zaman ayırmanız gerekir.

Sayfalar veya etiketler halinde doldurma terimlerinin günlerinin çoktan geçtiğini unutmayın.

Doğru terimleri, cümleleri ve yaptığımız işe uygun konuları ortaya çıkarmak için SEO araçlarını kullanmak zorundayız. Oradan, site mimarisine uygulamak için tek tek kelimeleri inceleyebiliriz.

Temel olarak, önemli terimleri bilmeniz, içeriğinizle eşleştirmeniz ve ardından takip etmek için sayfadaki faktörler listesinin geri kalanı üzerinde çalışmaya başlamanız gerekir.

içerik

Alaka düzeyi göstermek için içerik gereklidir.

Web sitenize yönelik çok az kelime ve yön varsa, sağlam ve içerik dolu sitelerle rekabet etmek zordur. Daha çok her zaman daha iyi değildir, çünkü yüksek kalite kesinlikle yüksek miktarları atar. Fakat ikisini de başarabilirseniz, daha da iyi bir yerdesiniz.

Onlarla rezonansa giren ve arama motorlarına açık olan kullanıcılar için yazılmış zengin içerik, kazandığınız yer. Kullanıcı deneyimine zarar verecek ve sizi arama motorlarıyla riske sokacak eski taktikleri kullanmaktan kaçının .

URL

Bu, sayfanın ilk öğesi ve bazen gözden kaçan bir unsurdur. Arama motorları çirkin, yönlü URL’leri dizine ekleyebilir .

Ancak, URL , sayfanın ne hakkında olduğu ile ilgili anahtar kelimeler ve bağlam içeren temiz bir dizin yapısı sunmak için bir fırsattır. Sitenizin fırsatını kaçırmayın, URL yollarını özelleştirmenize izin verir.

Başlık

Yine, sadece başlık etiketi  sizin için fazla bir şey yapmayacak. Ancak, her sayfa için alakalı ve benzersiz bir etikete sahip olmanız gerekir.

Uzunluk için en iyi uygulamalara ve sayfa konusuyla en alakalı anahtar kelimelere dikkat edin ve statik etiketler yazıp uygulayın ya da başlığı doldurmak için dinamik formüllerinizin olduğundan emin olun.

Meta Açıklaması

Başlık etiketi gibi, her sayfa için özel ve topikal olarak alakalı bir meta açıklamayaihtiyacımız var  . Statik veya dinamik olsun, kullanıcının yararına olduğundan emin olun, içeriğe uygun anahtar kelimeler içerir ve başlık etiketiyle içerik oluşturmaya yardımcı olur.

Başlıklar

SEO için başlık veya “H” etiketleri önemle tartışılmaktadır . Yine, tek bir öğeye odaklanmıyorum, fakat bağlamı oluşturmak için tüm öğelerin nasıl bir araya geldiğini düşünüyorum.

Başlık etiketlerini kullanabilirseniz, bunu düzenli bir şekilde yapın ve alakalı anahtar kelimeler kullandıklarından emin olun. Sadece bir H1 etiketi kullanmaya çalışın ve ilk olmasını sağlayın.

Genellikle web sitesi platformları veya geliştiricileri bunları CSS amaçları için kullanır, böylece bir sayfada H1 etiketi veya H6 etiketi bulamayabilirsiniz. Bunlara ve kodunuz ve içeriğinizle nasıl örüldüğüne dikkat edin.

Vücut kopya

Eski okulların çoğu gizli anlamsal indekslemeye , anahtar kelime yoğunluğuna ve kelimelerin bir sayfada kaç kez görünmesi gerektiğine ilişkin formüllere odaklanmasa da, sayfadaki gövde kopyasının çoğu zaman en büyük bloğu oluşturduğu gerçeğini görmezden gelemezsiniz. endekslenebilir içeriğin

Odak anahtar kelimelerinizi, bu noktaya kadar diğer alanlarda oluşturduğunuz içeriğe bağlamanız gerektiği için gövde kopyasına eklemeyi atlamayın.

Ancak, bir anahtar sözcüğü 37 kez kullanmaya saplantı yapmayın. Doğal olanı yapın ve daha büyük resme odaklanın, iyi durumda olacaksınız.

Image Alt Nitelikler

Ben erişilebilirlik ve üzerinde sayfalık denetim raporlama araçlarından sonuçlarında olsun büyük kırmızı bayraklar biri eksik alt metni . Alt text, arama motorlarının bir görüntünün ne anlama geldiğini anlamasına yardımcı olur.

Bu, anahtar kelimeleri bir sayfada çalışmak için başka bir fırsattır. Ayrıca, izleyicilerinizde ekran okuyucu kullanan ve sitenizin tam erişilebilir olmasını sağlayanları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Yapılandırılmış Veriler

Her ne kadar doğrudan bir derecelendirme faktörü olmasa da – Schema.org işaretlemesi , bina bağlamının tam merkezine gider.

Web sitenizin içeriği için uygun yapılandırılmış veri işaretlemesini kullanmak, konunuzun hangi segmentte veya kategoride olduğu konusunda arama motorlarına başka bir ipucu sağlamaya yardımcı olabilir.

Web sitenizin platformunun bunu eklemek için kolay bir yolu yoksa ve maliyet veya zaman bakımından büyük bir satır öğesiyse, yukarıda belirtilen öğelerin arkasındaki satırın arkasına koyun. Ancak, radarınızda tutun.

Dış Bağlantı

Bu bonus bölümüdür.

Dış faktörler, web sitenizde kontrol edemediğiniz ve mutlaka bir kontrol listesine girmeyen şeylerdir. Ancak, yapmanız gereken tek şey, indeksleme ve sayfadaki şeyler olduğu ve arama motorlarının tepesine çıkacağınız bir resim çizersem, hatırlatırdım.

Sayfadaki faktörler , içeriğinizin arama motorlarıyla alaka düzeyini ve güveninietkiler . Dış faktörler “otorite” statünüzü etkiler ve sitenizi konu uzmanı olarak onaylar.

Bağlantılar

Güvenilir ve yetkili web sitelerinden gelen web sitenize gelen bağlantılar (aka, backlink) SEO’da büyük bir rol oynar. Bağlantısız markaların  (aka, alıntılar) ve web sitenizin web üzerinde ne kadar konuşulduğunu da önemlidir  .

İnsanların doğal olarak bağlantı kurmak istedikleri harika içerikler yaratma konusunda söylenecek çok şey var. Müthiş içeriğinizi desteklemek için, sektörünüzdeki doğal ilişkiler, akreditasyon ve olası trafik kaynakları aracılığıyla kaliteli bağlantı kaynaklarına bakmaktan zarar gelmez.

Çabalarınızı konunuzla ilgili kalite kaynaklarına odaklamak istiyorsunuz – ve asla arama motorlarının kurallarını ihlal edecek şekilde bir bağlantı için ödeme yapmayın.

Bölgesel arama

Fiziksel bir işiniz varsa, yerel dizin ve arama sitesi alıntıları anahtardır.

Girişinizi almak ve doğru şekilde sahip olmak, markanızı temel düzeyde korumaya yardımcı olurken, adınızın, adresinizin ve telefon numaranızın (NAP verilerinin) alakalı tüm yerel ve sosyal dizin listelerinde doğru ve tutarlı olduğundan emin olmanız gerekir.

Tüm yerel bir dizin ekosistemi var ve en azından NAP verilerini çözebiliyorsanız, iyi bir temel oluşturacaksınız.

Sosyal medya

Sosyal medya, SEO (ve diğer dijital pazarlama) çabalarınızı, sıralamalarınızı doğrudan etkilemese de artırabilir.

Web sitenizin sahip olduğunuz ve aktif sosyal medya hesaplarınızla bağlantı kurmasını sağlamak ve bunun tersi de önemli bir ilk adımdır.

Bunun ötesinde, üst düzey akranlarınızla ilişki seviyenizin aynı olduğundan emin olmanız gerekir. Bu göreceli bir ölçektir, ancak rekabetinizin ne yaptığını anlayarak, sosyal sitenin SEO yönünün kapsanmasını sağlayabilirsiniz.

Sonuç

Web sitenizi optimize etmek hızlı, kolay veya bir defalık bir iş değildir. Ama bir yerden başlamalısın.

Teknik SEO ve sayfa optimizasyonunda ustalaşabiliyorsanız ve doğru dış faktörleri etkileyebiliyorsanız, web sitenizi başarı için hazırlarsınız.