Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: SEO Uzmanı

Google, Seo, Web Geliştirme

SEO Uzmanı ÜCRETSİZ SEO Eğitim Kılavuzu

SEO göz korkutucu olabilir; özellikle yeni başlayan küçük bir işletme sahibi veya genç bir profesyonel için.

Daha da kötüsünü yapmak için, bir SEO stratejisini nasıl doğru bir şekilde uygulayabileceğinizle ilgili milyonlarca sayfa modası geçmiş bilgi, yanlış bilgilendirme ya da sadece basit kötü bilgiler vardır.

İşte iyi haber: Bilgi aç bir acemiyi bir SEO uzmanına dönüştürmek için yeterli sayıda BEDAVA eğitim materyali mevcut .

Anahtar, elbette, neyin önemli olduğunu bilmek ve daha sonra bu şeylerin üstesinden gelmek için gereken zamanı harcamaktır. Bu, yüzlerce alanda bir profesyonel olmanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece gerekli web sitesi optimizasyon öğelerini ele almanız gerekir.

2019’da bir web sitesini optimize etmek için en önemli faktörler ve her biri için usta ücretsiz kurslar bulabileceğiniz yerler.

technical seo SEO Uzmanı ÜCRETSİZ SEO Eğitim Kılavuzu

Teknik SEO

Teknik SEO, arama sonuçlarını iyileştirmek için tasarlanmış web sitesinde veya sunucu düzeyinde gerçekleştirilen eylemleri ifade eder. Daha spesifik olarak, web sayfalarının taranmasını, dizine alınmasını ve oluşturulmasını etkileyen eylemler.

Nihai amaç mümkün olduğunca endekslenen ve sıralanan kadar yüksek değerli sayfalara ulaşmaktır.

Teknik SEO becerilerinizi geliştirmek için kesin olan bazı kurslar ve rehberler:

Dersler

Kılavuzlar

 • Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç ​​Kılavuzu : Google, kitabı site içi optimizasyon için en iyi uygulamalar üzerine tam anlamıyla yazmıştır. Bu 32 sayfalık kılavuz başlangıçta dahili bir belge olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak daha sonra bir web yöneticisi kaynağı olarak yayınlanmıştır. 32 sayfayı okumak için zamanın yok mu? Sorun değil. Hubspot, burada iki sayfalık bir sürüm yayımladı .
 • WordPress için Arama Motoru Optimizasyonu : Yüzde 33 pazar payıyla, bir WordPress sitesini optimize etmek için en iyi uygulamalar hakkında bir şeyler bilmek öder. Bu bilgi, SEO eklentinizin bir sonraki kopuşunda da kullanışlı olabilir.

İçerik pazarlama

“Harika içerik” artık bir lüks değil, herhangi bir organik başarı ölçüsü sağlamak için bir gerekliliktir.

Biri olarak üçe Google sıralama faktörleri doğruladı , daha iyi hem kullanıcılar hem de Google algoritması hitap içerik türünün sağlam bir anlayışa sahip.

Bu kurslar ve rehberler sizi doğru yola koyacaktır:

Dersler

 • İçerik Pazarlaması Stratejisi : Bu Coursera kursu, Copyblogger ve UC Davis arasındaki bir ortaklıktır. Öğrenciler bir içerik pazarlama stratejisinin nasıl planlanacağını, düzenleneceğini, geliştirileceğini ve uygulanacağını öğrenirler. Aynı derecede önemli olan kurs, öğrencilere bir içerik pazarlama kampanyasının etkinliğini nasıl analiz edeceğini ve ölçeceğini öğretir.
 • HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikasyonu : Bu derste öğrenciler, trafik oluşturacak ve potansiyel müşterileri dönüştürecek bir içerik pazarlama programı oluşturmak ve tanıtmak için ölçeklenebilir süreçlerin nasıl uygulanacağını öğrenirler.

Kılavuzlar

Şema

Şema işaretlemesi , bir mikro veri biçimidir. Daha sonra arama sonuçlarında görünen, gelişmiş bir açıklama (aka, zengin snippet) oluşturur.

Şema, hem kullanıcılar hem de arama motorları için yararlı olabilecek bir sayfaya ek içerik sağlar. Şema, genellikle belirsiz olabilecek bir sayfaya içerik sağlar.

Herhangi biri şema üzerinde ücretsiz bir kurs sunuyor gibi görünmüyor, ancak konuyla ilgili birkaç yararlı rehber var:

Kılavuzlar

Kullanıcı Amacı

Google, arama sorgularının içeriğini anlamak için çok çalışıyor. Amaçları, arama sonucunun amacı ile uyumlu arama sonuçları döndürmektir  .

Web siteniz Google’ın belirli bir anahtar kelime için niyetini anlamamıza uymuyorsa, SERP’lerin en üstüne ulaşmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Bu nedenle, sayfanıza yönlendirmeyi yönettiğiniz tüm trafikleri dönüştürmek kritik önem taşır. Aşağıdaki kurslar ve rehberler, sitenize gelen trafikteki YG’yi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır:

Dersler

 • Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu Öğrenme : Bu Lynda.com kursunda, konular şunlardır: CRO mitlerini gözden geçirmek, hedefleri belirlemek, hedef kitlenizi anlamak, optimizasyon için sayfalara öncelik vermek, test hipotezleri oluşturmak, değer teklifinizi test etmek, testler kurmak ve sonuçları analiz etmek.
 • Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Kursları : Bu Hubspot kursu, web ziyaretçilerini, dönüşümleri artırmak için bir web sayfasında istenen bir eylemde bulunmalarını isteyen bir sistem öğretir.

Kılavuzlar

Web sitesi hızı

Sayfa hızı hem trafiği hem de dönüşümleri etkileyebilir.

Google’a göre , “Bir mobil açılış sayfasını tam olarak yükleme süresi ortalama 22 saniye… ancak mobil site ziyaretçilerinin yüzde 53’ü yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir sayfa bırakıyor.”

Kısacası, hızlı sayfa hızı iyi bir kullanıcı deneyimine eşittir. Yavaş sayfa hızı, zayıf bir kullanıcı deneyimine eşittir.

Bu nedenle, Google şimdi sayfa hızını bir sıralama faktörü olarak kullanıyor. Hıza ihtiyacınız varsa, şu kursları ve kılavuzları inceleyin:

Dersler

Kılavuzlar

Link Oluşturma

Google’ın Penguin Algoritması ve makine öğrenmesi algoritması ( RankBrain ) sayesinde, hem kazanılan hem de tematik olarak ilişkili olan bağlantılar, her zamankinden daha fazla ağırlık taşıyor.

Açıkçası, Google web yöneticisi kurallarına uyan bağlantı türlerine atıfta bulunuyorum. Çeşitli bağlantı şemaları kullanılarak edinilen veya ödenen bağlantılar yoktur.

Başarılı bağlantı kurma teknikleri için bu kılavuzlara ve kurslara göz atın

Dersler

 • SEO Link Building Basics : Bu Udemy kursu, bağlantı kurma, temellere odaklanma ve bağlantı bulma üzerine odaklanan bir giriş sunar.
 • Backlink Eğitimi : Bu Monitör Backlinks öğreticisi, backlinklerle ilgili tüm temel bilgileri, neden önemli olduklarını ve nasıl inşa edileceğini kapsar.

Kılavuzlar

Mobil-Birinci

Bunu bilin: mobil arama yerel aramadır. Tüm mobil aramaların yüzde ellisinin yerel bir amacı var. Yerel SEO’da kazanmak, benzersiz bir yetenek kümesi gerektirir. Bu kursları ve rehberleri gözden geçirerek becerilerinizi geliştirin:

Dersler

Kılavuzlar

Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı deneyimi (UX) tamamen kullanıcıları anlamakla ilgilidir; ihtiyaçları, değerleri, yetenekleri ve kısıtlamaları. İyi UX ayrıca işin amaçlarını ve hedeflerini de dikkate alır.

En iyi UX uygulamaları, kullanıcı deneyiminin kalitesini artırır. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamakla ilgileniyorsanız, şunlara bakın:

Dersler

Kılavuzları:  Google’ın Select Industries için Oluşturduğu UX Kılavuzlarının Bir Koleksiyonu

Google, Seo

SEO Ajansı ile Kazançlı Bir İlişki Nasıl Kurulur

Dijital pazarlama dünyasına yükünüzü yönlendirmek için doğru SEO ajansı bulmak uzun ve kapsamlı bir süreçti ve bu noktada işimiz yeni başlıyor. Ama bu senin yaptığın anlamına gelmez.

Ajans ve müşteri arasındaki en kazançlı ilişki, işlemsel zihniyetten ziyade takım zihniyeti olduğunda olur.

Yorum basitçe şöyle dedi: “Belki de bu sitedeki biri rolleri tersine çevirebilir ve“ İşletmeniz İçin Doğru SEO İstemcileri Nasıl Seçilir ”hakkında yazabilir.”

Buna güldük, çünkü ajanslar açıkça istedikleri müşterileri seçmek ve seçmek için uğraşamıyorlar. Ama bu beni düşündürdü:

Doğru SEO müşterilerini seçebilseydik, nasıl olurdu?

Bence büyük bir SEO istemcisi arardım özellikleri anladı değil gibi şeyler olmak “sadece bize dinlemek ve her şey için bizim sözümüzü.” Bu sadece gerçekten uzun vadeli kurmak isteyen bir şirket olacağını ve kazançlı ilişki.

Çok özel bir iş yapmamız için bizi işe aldınız ve başarılı sonuçlar aldığımızdan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bununla birlikte, müşteri ile ajans arasında işleri ilerleten sağlam bir ekip temeli olduğunda, her zaman büyük başarı gelir.

İlişkiler Asla Kolay Değil

Bir ilişki işe alır. Etrafında bir yol yok.

Bu durumda, duruma çok farklı iki temelden gelen bir ajans ve müşterimiz var. Kişiliklerin birbirine katılması ve tüm bu küçük tuhaflıkların ortaya çıkması biraz zaman alacak, böylece onlarla birlikte çalışabilirsiniz.

Bundan da öte, herhangi bir tek taraflı ilişki başarısızlığa uğrayacak. Gerçekten sadece bu kadar basit.

Her iki tarafın da bu ilişkiye getirecek bir şeyleri vardır ve bir araya geldiklerinde ve her ikisinin de kampanyanın başarısına katkıda bulunabileceğini fark ettiklerinde, o zaman gerçek değişikliklerin gerçekleştiğini göreceksiniz.

Başarılı bir müşteri-ajans ilişkisinin amacı

Bu ilişkinin amacı – her iki tarafta – çevrimiçi pazarlama hedeflerinize ulaşmak, daha verimli çalışmak ve birbiriniz için bir anlayış ve güven geliştirmek.

SEO ajansınız olarak, sıralamanızı artırmak, web sitenizin yapısını düzene sokmak ve sosyal medyadaki varlığınızı geliştirmek için üzerimize düşeni yapacağız.

SEO müşterimiz olarak, işlerin sorunsuz yürümesini sağlamak için bu kampanyanın çok özel bölümlerine katılmanız gerekecek.

Birçok müşteri bu ilişkide kendi rollerini yapmak zorunda olduklarını duymak istemiyor.

“Sana doğru ödeme yapıyorum? Bu benim parçam değil mi? ”

Kabul et, şu an çoğunuzun düşündüğü şey buydu.

Hayır, hayır. Bu ilişkiye getirdiğin tek şey bu değil.

Eğer bu ilişkiye giren tutum buysa, o zaman buna yalnızca büyük bir işlem olarak bakıyorsunuzdur. Ve eğer durum buysa, diyelim ki bu çok uzun süren bir ilişki değil ve bu metafor gerçekten uygunsuz hale gelmeden önce de böyle bırak.

Dünyanın En İyi Müşterisi Nasıl Olunur?

Yukarıdaki açıklama hakkında tamamen açık olalım. Bu bizim yararımız için iyi bir müşteri olmakla ilgili değil . Müşterilerin bizimle belirli bir şekilde etkileşime girme zorunluluğu olduğunu söylemiyoruz.

Her denklemin iki tarafı olduğunu söylüyoruz ve en iyi müşteriler, denklemi başka bir şey getirdiğinde, olumlu sonuçlar almak için daha iyi bir şans olduğunu biliyorlar.

İşte SEO ajansınızla daha iyi bir ilişki kurmak için yapabileceğiniz 6 önemli konu başlıkları

1. Hedefleriniz hakkında iletişim kurun

“İletişim” derken, SEO şirketinize Trophy Keyword 1 ve Trophy Keyword 2’nin bir numarada yer almasını istediğinizi ve daha azına razı olmayacağınızı söylemek istemiyoruz.

İletişim iki yönlü bir yoldur. SEO ekibinize ne beklediğinizi söyleyebilirsiniz, ancak söylemesi gereken şeyleri de dinlemelisiniz. Yatırım getirinizi doğrudan ve hızlı bir şekilde etkileyebilecek diğer bazı hedefleri belirlemenize yardımcı olabilirler.

2. Açık ve şeffaf olun

İşinizi ayrıntılı olarak anlamamız gerekiyor. Bu, durumunuz için hangi stratejilerin en etkili olacağını belirlememize yardımcı olacaktır.

Aynı şeyi bizden beklemen de sorun değil. Uyguladığımız stratejiler konusunda açık ve net olacağız, böylece kampanyada herhangi bir zamanda neler olduğunu bilirsiniz.

3. İletişimde kalın

Meşgulsün. Bunu anladık. Fakat sizden 3 ay boyunca sizden girdi alamazsak veya raporlarınızı düzenli olarak gözden geçirmiyorsanız geri dönüp şöyle der: “Paramla ne yapıyorsunuz ve neden Trophy için 1. sıraya girmiyorum? 1. Anahtar Kelime? ”O zaman önümüzde uzun bir konuşma yapacağız.

Ajansınızın iletişimine zamanında cevap vermeniz önemlidir. Aksi takdirde, potansiyel ilerlemenizin bir kısmını boğma veya önemli bir fırsatı kaçırmayla sonuçlanabilirsiniz.

4. Ama cimri olmayın

SEO ajansınız da meşgul. Umarız alırsınız. İhtiyaçlarınızın sürekli karşılandığından emin olmak için iyi bir ajans çalışacaktır, ancak bir şeyi anlamanız gerekir:

Ekibinizin telefonda sizinle birlikte geçirdiği zaman sıralamanızı geliştirmek için çalıştıkları zamandır.

Bir iş yapmaları için onları işe aldın. Döngüde tutulmasını beklemelisin, ama işe almaları için işi işe almalarına izin vermelisin .

Kampanyanızla ilgili tüm önemli bilgileri içeren aylık raporlar gönderiyoruz ve en iyi stratejileri belirlemek ve bir plan geliştirmek için çok çalıştık.

Şimdi bize işimizi doğru şekilde yapma özgürlüğünü vermeniz önemlidir.

En iyi ilişkiler güven üzerine kuruludur ve işinizi yaparken acentenize güvenmeniz gerekir.

5. Ajansınıza, bir işlemin gelirini değil, ekibin bir üyesi gibi davranın.

Çevrimiçi pazarlama şirketinize gerçekten bir ekibin üyesi gibi davranıyorsanız, onları web sitenizi , sosyal medyanızı veya diğer pazarlama çabalarını içeren herhangi bir şeyin karar verme sürecine dahil edersiniz .

Kampanyalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, yabancı ve yabancı olarak değerlendirilemeyiz. Binada sizinle birlikte olmayabiliriz, fakat bizlermiş gibi muamele görmemiz gerekiyor.

Kurum içi ekibinizin diğer üyelerine yaptığınız gibi önerilerimizi almanızı öneririz. Belirli insanları işe aldınız çünkü masaya belirli beceriler kazandırıyorlar ve işinizi büyütmek için kullanıyorsunuz.

Aynı SEO ekibiniz için de geçerli. Bu sektördeki yeteneklerimiz ve tecrübelerimizden dolayı bizi işe aldınız. İşimizi yapmak için bize güvenin.

6. İkimizin de aynı şeyi istediğini daima hatırlayın.

SEO sadece sıralama ile ilgili değil . Dönüşümle ilgili. Sosyal medyayı dahil etmekle ilgili. Satın almaya hazır olan kitleyi hedeflemeyle ilgili. Ve sıralama hakkında – ama belki de düşündüğünüz gibi değil.

İkimiz de aynı şeyi istiyoruz:

Şirketinizin devam eden başarısı ve büyümesi .

İletişimdeki en sık karşılaşılan sorunlardan birinin, bir müşterinin başarının yalnızca bir veya iki anahtar kelimeyi sıralamaktan gelebileceği konusunda ısrar etmesi durumunda meydana geldiğini görüyoruz. SEO şirketi, genel trafik artışı ve artan dönüşüm oranının çok daha önemli olduğu fikrini sürdürmeye devam edecek, ancak müşterinin duymak istediği şey bu değil.

Bu terimle Google’da belirli terimler için daha yüksek görünmeye başlamanın başlaması bekleniyor. Bu spesifik sonuçlar için para ödediler ve daha azını istemiyorlar.

Bu yukarıda bahsettiğimiz işlem ilişkisidir. Buna bir müşteri gibi bakıyorlar.

Daha kazançlı ilişkiler, ajansla gerçek bir ortaklık kurduğunda olur.

Başlangıçta en iyi sonuçları elde etmek için farklı bakış açıları olabilir, ancak bir ekip gibi birlikte çalışarak ve her iki tarafın tavsiyelerini ve kaygılarını dinleyerek, gerçek ve sürdürülebilir sonuçlar görmeye başlayacaksınız.

Web Tasarım’da Seo Önemi

seo uyumlu makale nasıl yazılırr 810x608 768x576 Web Tasarımda Seo ÖnemiWeb Tasarım’da Seo Önemi

Web Tasarım ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) aynı şey değildir, ancak SEO Web Tasarımını tek bir şey olarak düşünün. Arama motoru sıralamalarında bir web sitesini başkalarına da itmek için birbirlerinin üstünde çalışan iki bölümdür. SEO’ya hiç yaklaşılmamışsa veya düzgün bir şekilde tamamlanmamışsa, bir milyon dolarlık web sitesinin varlığı pek az olabilir. Benzer şekilde, bir milyon dolarlık SEO işinin, pratik olmayan veya işlevsel olmayan bir web sitesinde hiçbir etkisi çok az olabilir. Herhangi bir web sitesine yaklaşırken bunu anladığınızdan emin olun çünkü diğeri gazsız bir araba gibidir.

SEO Web Tasarım işim için neler yapabilir?

Her şey. SEO, ziyaretçilerinizin işinizi çevrimiçi ortamda bulmasını sağlar. Tıpkı yolların ve yaya trafiğinin potansiyel müşterileri mağazanıza getirdiği gerçek hayatta olduğu gibi, SEO da potansiyel müşterileri web sitenize getiriyor. Bunun nedeni, Google ve diğer arama motorlarının, internet ziyaretçileri, aradıkları şeyi bulmak için kullandıkları ana bilgiler olarak verileri girmek için SEO kullanmasıdır. Sarı sayfaların veya bir haritanın işinizi gerçek hayatta nasıl bulacağına benzer şekilde, Google, sağlanan bilgileri geçerlilik ve kalite açısından tarar. Şimdi, bir dizin olduğu için listelenen bilgiler ne kadar iyi olursa, potansiyel müşterilere sahip olma şansınız sitenizi buluyor.

SEO Web Tasarımı nasıl yardımcı olur?

Yukarıda oku. SEO tabanlı Web Tasarımı, ziyaretçilerin web sitenizi / işletmenizi görmesi için yollar oluşturmanıza yardımcı olur. İnternet gerçek dünya gibidir ve gerçek dünyaya benzemez. Bu kafa karıştırıcı olabilir, ancak önemli olan tek şey potansiyel müşterilerin web sitenizi veya işletmenizi görüntülemesini sağlamaktır. Ürünle ilgilenmeyen binlerce ziyaretçiyi en ufak bir şekilde elde etmek iyi bir şey değildir, ya da ürün ya da işletmeye karşı bir suç teşkil edebilir. SEO Tabanlı Web Tasarımı, işletmenizle etkileşimde bulunmalarını sağlayan uygun potansiyel müşterilere doğrudan bilgi sağlamaya yardımcı olabilir.

SEO Web Tasarımına kim giderim?

Biz SEO tabanlı Web Tasarım için kaynak gitmek için gidiyoruz çünkü biz her müşteriye yaklaşırken kendimizi dürüstlükle gurur duyuyoruz. SEO Tabanlı Web Sitesine sahip olmaktan elde edilecek gerçek sonuçlar vardır, ancak yoğun bir şekilde etkilenen bir sektörde 1 numaralı Google arama sonucu olmanın fantezisi çoğu bütçeyle makul değildir. Sizi SEO ve web sitenizle ilgili tüm konularda memnuniyetle bilgilendiririz.

SEO tabanlı Web Tasarımının gücünü asla küçümseme. Web sitenizi oluşturmadan önce SEO hakkında düşünmüyorsanız, çevrimiçi varlığınız acı çekecek ve siteyi başlattığınızda nerede olmanız gerektiğini öğrenmek için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Web tabanlı bir kitle ile çalışmak, bir tuğla ve harç kitlesine benziyor çünkü sadece dikkatini çekmek için sınırlı bir pencereye sahip olacaksınız ve web sitenizde içerik eksikse, düzgün çalışmıyorsa veya kullanıcılar görünmeyecekse sonraki iş. Müşterilerin bir sonraki işletmeye geçmesine izin vermeyin. SEO Web Tasarım profesyonellerinden SEO tabanlı Web Tasarımı ile başından bu yana dikkatlerini çekin .

Seo

SEO Uzmanı Nedir?

Yaşadığım için ne yaptığımı sorduğumda, kafamın içinde, bu soruya nasıl cevap vereceğimi tartışırım. “Ben bir SEO’yum” demeli ve kaçınılmaz olarak karışık bir görünüm beklemeli miyim?

Belki de karımın cevabı ile gitmeliyim, yerine: “Google’da yüksek sıralamaları almak için interneti organize ediyor.” İtiraf etmelisiniz ki, interneti düzenleyebilen herkes muhtemelen oldukça havalı.

Cevaplarımı kısa tutmalı mıyım yoksa biraz zaman ayırmalı mıyım ve SEO’nun sıkıntısı konusunda onları eğitmeli miyim?

Seo ve sosyal medya SEO Uzmanı Nedir?

Sosyal Medya ve SEO

Bu sektördeki pek çok profesyonel, başka bir alanda, tam olarak ne yaptığını açıklamakta zorlanıyor. Daha sonra, eşim, bir hemşire eve geldiğinde ve onun hikayesini ve zorluklarını paylaşmaya çalıştığı zaman, yabancı bir dil konuştuğunu hissediyorum. Yani belki de herhangi bir meslek için aynıdır.

Bununla birlikte, SEO endüstrisinde iletişim ve açıklık önemlidir. Umarım, şu soruya açıkça cevap verebilirim: “  SEO Uzmanı Nedir?”

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ), kullanıcıların Google ve Bing gibi arama motorlarında ürün ve bilgi bulmasına yardımcı olur. Bir SEO uzmanı, arama sonuçlarını iyileştiren stratejiler geliştirmek ve uygulamak için çevrimiçi trendleri ve en iyi uygulamaları araştırır ve analiz eder.

Genel hedef, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve arama motoru yönergelerini karşılamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelime konuları kullanarak bir web sitesine gelen trafiğin düzeyini artırmaktır.

Ancak arama motorları sürekli değişiyor. Ve SEO uzmanları devam etmek zorunda. Bununla tam olarak ne demek istediğimizi düşünelim.

Örneğin, anahtar kelime için bir arama yapın: “SEO”.

Gün içinde, arama sonuçları şu şekilde görünüyordu:

O zaman (2011ish) SEO.com arama sonuçlarında üçüncü sırada yer aldı. Ayrıca, Google’ın kendi girişi ve Wikipedia’nın tanımının yanı sıra diğer sonuçların da SEO şirketleri olduğunu fark edeceksiniz .

Bu günlerde, sonuçlar aynı arama için biraz farklı. Şimdi, bu katın üstünde gibi görünüyor:

Ve bu, katlamanın altından aldığın şey:

Bu sonuçlarla bir tema görüyor musunuz? Google’ın bu anahtar kelime için yayınlamak istediği sonuçların türünü gösteren bir tür eğilim mi?

Doğru. Şu anda, ilk on organik sonuçta sadece bir ajans var. (Buna değer bir şey için, şu an 11. sıradayız.) Bunun yerine, bir çok yeni başlayanlara SEO’yu, nasıl yapılır?

Google, insanlar “SEO” terimini aradıklarında, hizmetlerin bir listesi üzerinden bilgi tıklamaları olasılığının daha yüksek olduğunu öğrendi. Sonuç olarak, algoritma bu davranışı içerecek şekilde değiştirildi ve şimdi anahtar kelimenin gerçekten istediği sonuca ulaştığı sonuç türlerini sunuyor.

Bir SEO uzmanının bu eğilimleri fark edebilmesi, ne anlama geldiğini anlayabilmesi ve bunların içinde çalışacak stratejileri geliştirebilmesi gerekir. (Bizim durumumuzda, yakında yayınlanacak SEO için büyük bir kılavuz üzerinde çalışıyoruz. Bunun için bizi izlemeye devam edin.)

[ ]Sizin Online Pazarlama ile In-house Gitmeli veya İş Outsource?

İşi Yapmak

Son sıralamanıza katkıda bulunan yüzlerce faktör var. Bunun da ötesinde, Google’ın seçtiğiniz anahtar kelimelerle hangi tür eğilimleri ilişkilendirebileceğini belirlemek zor olabilir.

Bir SEO uzmanının işi bir kaç web sitesi tweaks ve internetin etrafında dağılmış birkaç bağlantı ile durmuyor. Bunun yerine, uzman, topun üzerinde olmalı, sürekli yukarıda belirtilenler gibi eğilimler aramak ve web sitesi trafiğini en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar bulmak zorunda.

(Ve “maksimize ederek” sadece sayıları arttırmakla kalmayız. Dönüştürmeye ve sizinle iş yapmaya hazır insanları bulmayı kastediyoruz .)

Web sitenizi arama motorları için optimize etmek, bu faktörlerin farkında olmayı ve doğru stratejileri uygulamayı içerir. Ancak, arama motorları değiştikçe, bir SEO sonsuza kadar aynı eski etkinliklere güvenemez. Modern SEO, anahtar kelimelerden ve meta etiketlerden çok daha fazlasıdır.

Bir SEO uzmanının uğraşması gereken pek çok faktör vardır ve bu da çok çeşitli becerilere ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Yine de bunları temellere indirgiysek, bir uzmanın şunu anlaması gerektiğini söyleyebilirsin:

 • Bağlantılar neden önemlidir?
 • Bir web sayfası sıralamasına yardımcı olmak için sayfada ne yapılabilir?
 • Bir web sayfası sıralaması yapmak için sayfa dışı ne yapılabilir?
 • İçerik pazarlaması, herhangi bir çevrimiçi pazarlama itkisi için neden önemlidir?
 • Sosyal medya nasıl değer sağlar?
 • İster pazarlama Pay-Per-Click buna değer
 • Video SEO gibi yeni ortaya çıkan trendlerden nasıl yararlanılır?

SEO’da çalışan bir kişi için günlük rutin, bu etkinliklerin herhangi birinin bir kombinasyonunu içerebilir; bu, gerçek bir uzmanın geniş bir beceriye sahip olması ve her zaman daha fazla öğrenmeye istekli olması gerektiği anlamına gelir .

Hala daha fazlasını bilmek ister misiniz?  Daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacağız.