Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: SEO Taktikleri

Google, Seo

İşlerinizi SEO ile Büyütün Dünyaya Açılın

SEO ile İşini ve liderliğini büyütmek her iş adamının en önemli hedeflerinden ikisidir. Kurşun büyümesi ve iş büyümesi el ele gider. Biri olmadan diğeri alamazsın. Birçok işletme sahibi, özellikle de yeni başlayanlar, iş dünyasının ve liderliğin büyümesinin telefon görüşmesi yapan satış temsilcileriyle başladığını düşünüyor. Bir iş kurma bu görüşü eski ve başarısız.

Eski güzel telefonla pazarlama telefon görüşmeleri hala devam ederken, çoğu iletişim çevrimiçi oluyor. Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar, insanlara bilgiye ve birbirlerine 7/24 erişme imkanı sağlar. Satış ekibiniz telefonlarını e-posta, sosyal medya ve SEO üzerinden çevrimiçi iletişim ile aramalarına iltifat etmiyorsa, işinizi veya potansiyel müşteri sayınızı yakın zamanda büyütmeyeceksiniz.

Son cümle içindeki kısaltma SEO dikkatinizi çekmiş olabilir. Ne gelmez arama motoru optimizasyonu potansiyel müşteri ve kişinin iş büyüyen ilgisi var? Kısacası, bir sürü.

İnternet’e kolayca erişilebilmesi sayesinde kullanıcılar derhal bilgi ve sorularına cevap bulmayı beklemektedir. Web siteleri, kullanıcıların aceleyle aradıkları bu bilgileri içeren içeriği sağlar. Ancak, internette milyonlarca web sitesi var ve bunların tümü arama sonuçlarında görünmüyor. Sadece en alakalı ve güvenilir sayılanlar belirir. Sonuçta, bir kullanıcı belirli bir bilgi almak için acele ediyor, bu nedenle zaman zaman gereksiz web sitesi içeriğini okumakla zaman kaybetmek istemiyorlar.

Bu, SEO veya arama motoru optimizasyonu içeri giriyor. Bir kullanıcı tarafından girilen her arama sorgusunun arkasında, bir Google SEO veya arama motoru robotu, web’de yayınlanan her web sitesinden verileri endeksler ve toplar. Örümcekler, kullanıcının arama sorgusunda kullanılan kelimelerle eşleşen veya eşleşen anahtar kelimeler arayan web sitelerini tarar. Arama motoru robotu daha sonra bazı web sayfalarını kullanıcı tarafından görülen arama sonuçlarında sıralamak için bir formül kullanır.

Arama motoru pazarlamasında sıralama önemlidir. Her internet pazarlama şirketi kendi web sitesini ve müşterilerinin web sitelerini tercih edilen 1 numaralı arama sonucu konumuna getirmeye çalışmaktadır.

Sıralama neden önemlidir? Peki, 24/7 İnternet erişiminin önceki noktalarına ve insanların acil cevap ve bilgi beklentilerine geri dönersek, bir sonraki sayfalardakiler göz ardı edilirken ilk arama sonuçları avcısı okunacaktır. Ne de olsa, zamanları değerli ve kısa olduğunda, birden fazla web sitesini kim tıklayacak?

Sadece bir kişinin web sitesinin SEO optimizasyonu ile iyi bir çevrimiçi pazarlama yaparak web sitenizin bu en üst sıralardan birini alma ve böylece web sitesi ziyaretçilerini ve olası potansiyel müşterileri ve müşterileri arttırma şansı artar.

SEO sadece web sitenize daha fazla trafik getirmekle kalmaz, aynı zamanda markanız, ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen kalite adaylarını da çeker.

Arama motoru optimizasyonu sizin için yabancı bir kavram ise, nereden başlayacağınızı ve ne yapacağınızı bilmek çok zor olabilir. Arama motoru robotlarının dikkatini çekmek ve daha yüksek, daha görünür arama sonuçları sıralaması kazanmak için uygulamaya başlayabileceğiniz bazı basit SEO taktikleri:

 • Anahtar Kelimeleri Kullanın

Bir SEO stratejisi için mükemmel bir başlangıç ​​noktası, anahtar kelimelerin uygulanmasıdır. Google Arama Konsolu ile bir hesap kurduğunuzda, web sitenizdeki tüm içeriği hedefleyen ve uygulayan hangi sektör veya belirli anahtar kelimeleri, anahtar kelime öbeklerini ve anahtar kelime gruplarını bulabileceğiniz kullanışlı bir anahtar kelime aracına erişebilirsiniz. Hangi anahtar kelimelerin hedefleneceğini belirlerken, arama hacmi düşük, ancak aylık arama sayısı yüksek olanları arayın. Daha az arama hacmine sahip olanlar, rekabet edebilecekleri anlamına gelmediğinden, şirketiniz onlar için daha iyi bir sıralama şansına sahip.

Geniş, kısa anahtar kelimeler ve kelime öbeklerinin peşinden gitmek isteyebilirsiniz, ancak diğerleri de öyle olacaktır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri (aynı zamanda daha belirgin kelimeler içeren anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri) hedeflemeye karar verdiğinizde, web sitenizin sıralanma şansı artar ve sitenizi bulan ve ziyaret edenlerin ilgisi daha büyük olacaktır. Ürün veya hizmet.

 • İyi Meta Açıklamaları Yaz

Meta açıklama, tıklanabilir web sayfası başlığının altında görünen bir veya iki satır bulanıklığıdır. Belirli bir sayfanın ne hakkında olduğu hakkında kısa bir açıklama sunar. Meta açıklamanın uzunluğu 160 – 300 karakter arasında uzatıldı. Bundan daha uzun meta açıklamaları kesiliyor, bu da kaçınılması gereken bir şey. Meta açıklamaları kısa ve özlü olmalıdır. Ayrıca, hedeflediğiniz anahtar kelimelerden bazılarını eklemek için en uygun yerlerdir. Meta açıklamaları yazarken, web kullanıcısını ve ne zaman arama yaptıklarını sorabileceği soruları düşünün. Meta açıklamanızın, sorularından birine cevabınız olmasına izin verin.

 • Web Sitenizi Mobil Duyarlı Yapın

Artık daha fazla insan, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan ziyade, akıllı telefonlarıyla İnternette dolaşıyor. Bir akıllı telefon ve bilgisayar arasındaki ekran büyüklüğü arasındaki farkı muhtemelen fark etmişsinizdir. Mobil olarak yanıt vermeyen web siteleri, masaüstü veya dizüstü bilgisayarın ekran boyutuna sığacak, ancak akıllı telefonun küçük ekranına sığacak şekilde küçülmeyecek. Sonuç, bir kullanıcı akıllı telefonunu kullandığında web sitesinde gezinmek için çirkin ve zordur.

Google gibi arama motorları, mutsuz İnternet kullanıcılarının hoşuna gitmiyor ve mobil duyarlılık, kullanıcı deneyimi için artık çok önemli olduğundan, artık arama sıralama algoritmasında bir sıralama faktörü olduğu için.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olarak, yalnızca arama motorlarını tatmin etmekle kalmaz ve muhtemelen arama sonuçları sıralamasında da bir artış elde edersiniz, aynı zamanda site ziyaretçilerinize hoş bir deneyim yaşatırsınız.

 • Google İşletme Listesinde Aktif Olun

Google My Business (GMB), yerel işletmelerin çevrimiçi listelenmesi için harika bir yoldur . GMB ile, işletmeler Google haritalarında yol tarifleri, şirketin ürün ve hizmetlerinin bir özeti, şirketin adresi, telefon, çalışma saatleri, resimler, incelemeler ve şirketin web sitesine bir bağlantı olarak listelenir.

GMB’den yararlanmak için, işini “talep etmek” gerekir. Sağlanan işletme özeti bölümü, anahtar kelimeler eklemek için başka bir önemli yerdir. Bununla birlikte, burada, “X City’deki kuaför” gibi yerel anahtar kelime öbeklerini kullanmayı deneyin.

Yorumlar da çok önemlidir. Mümkün olduğunca çok sayıda olumlu eleştiriler üretmeyi hedefleyin. Şirketle etkileşime girmeden çevrimiçi olarak daha fazla ticari işlem yapan kişilerin incelemeleri, birinin bir şirketle birlikte çalışıp çalışmamasını veya bir işletmeden satın alım yapmasını ölçmenin paha biçilmez bir yoludur. Bir işletmeden ilk satın almalarını yapan çevrimiçi kullanıcılar, önce şirket hakkındaki yorumları otomatik olarak okuyacaktır.

 • Düzenli Olarak Kalite, Optimize Edilen İçerik Üretin

Anahtar kelimelerinizi web sitenizin her sayfasında kullanılan URL’lere, başlıklara, meta açıklamalara ve görüntülere eklemek harika olsa da, düzenli aralıklarla taze yayınlanan bir blog, blog, anahtar sözcükleri uygulamak için en iyi yer. Arama motorları, kullanıcılara aradıkları yararlı bilgileri sağlayacak , taze ve yeni içerikler arar. Blog gönderileri, kullanıcılara alakalı, bilgilendirici, ilginç içeriklerin yanı sıra anahtar kelimeler ve bağlantılar uygulayabileceğiniz yerler sunar. Tutarlı blog oluşturma, web kullanıcılarına ve arama motorlarına güvenilir ve saygın bir bilgi kaynağı olduğunuzu ve web sitenizin arama sonuçlarının sıralamasını yükseltmede uzun bir yol kat ettiğini gösterir.

Bloglarınız, okunması ve anlaşılması kolay, yazım, dilbilgisi ve noktalama hataları içermeyen ve harekete geçirme ifadesi veya okuyucuyla bir tür etkileşim içerecek şekilde yazılmalıdır. Blog yazarken, dikkat edilmesi gereken bazı şeyler arasında bağlantı yemleme ve satın alma, anahtar kelime doldurma ve intihal sayılabilir. Yalnızca diğer güvenilir web sitelerinden alakalı bağlantıları blog yayınlarınıza ekleyin, hedeflenen aynı anahtar kelimeleri aşırı kullanmayın ve blog içeriğinizin% 100 benzersiz ve orijinal olduğundan emin olun. Web sitesi ziyaretçileri ve arama motorları size teşekkür edecek.

 • Misafir Edinme ile Bilgi Zenginliklerinizi Paylaşın

Konuk ilanında, daha sonra başka bir web sitesinde yayınlanan bir blog yazısı yazarsınız. Bu, blog içeriğinizin daha fazla poz alması ve web sitenizi daha fazla ziyaret etmesi için harika bir yoldur. Blog postanız endüstrinizdeki saygın bir sitede yayınlanırsa, kendi web sitenizin güvenilirliği ve saygınlığı, web sitenizi daha yüksek arama sonuçları sıralamasıyla ödüllendiren arama motorlarının dikkatini çekecek bir hız kazanacaktır.

İdeal olarak, konuk kaydı, blog yayınınızı web sitelerinde yayınlamaları karşılığında sitenizde başka birinin blog yayınını yayınlamayı kabul ettiğiniz iki yoldan geçmelidir. Bağlantıları değiştirmenin de en iyi ve en etik yolu budur.

 • Web Sitenizin Hızını Artırın

Web kullanıcıları hemen aradıklarını bulmayı umuyorlar. Oturup bir web sitesinin yüklenmesi için bir veya iki dakika beklemeyecekler. Bunun yerine, hemen başka bir web sitesine giderler. Site hızı aynı zamanda arama sonuçları sıralamasında ödüllendirmede kullanılan bir arama motoru robotudur. Web sitenizin yükleme hızını artırmanın bazı yolları arasında önbelleklemeye izin vermek, resimlerin ve videoların boyutunu sıkıştırmak, gereksiz eklentileri ve komut dosyalarını kaldırmak ve güvenilir bir web barındıran vardır.

 • Resimlerinizi Optimize Edin

Web sitenize gelen ziyaretçilerin çoğu, resimlerinizi görme konusunda hiçbir sorun yaşamayacak olsa da, arama motorlarının yanı sıra kör olanlar da görüntüleyemez. Arama motorları bilgisayardır ve sadece metin ve sayıları okurlar. Görme engelli ziyaretçiler, kendilerine okunan görüntünün açıklamasını yapabilirler. Arama motorları da dahil olmak üzere, herkesin web sitenizin resimlerini “görmesini” mümkün kılmak için bir ALT etiketi kullanılır. Bunlar, görüntünün neyi gösterdiğini anlatan birkaç kelimenin kısa açıklamalarıdır. Anahtar sözcükleri ALT açıklamalarına uygulamak iyi bir fikirdir. Zengin anahtar kelime ALT açıklamalarıyla, web siteniz arama motorlarıyla daha alakalı görünecektir.

SEO’yı şirketinizin web sitesine uygulamak, işinizi ve potansiyel müşterilerinizi büyük ölçüde büyütebilir. Arama sonuçları sayfa sıralamasında bir iyileşme görmek sıkıcı olabilir ve zaman alabilir. Arama sonuçları robotlarının kullandığı algoritma veya formül sık sık değişiyor, bu nedenle web sitenizin SEO taktiklerini sürekli izlemek ve bunları sürekli ayarlamak önemlidir.

Temel arama motoru optimizasyonu taktikleri iyi bir temel oluşturur ve uygulanması kolaydır, ancak bunu sürdürmek için zor olabilir. SEO “bir ve bitti” bir şey değildir. Birkaç yıl boyunca sürekli bakım ve ayarlamalar gerektirir. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme için bu, işletmelerinin günlük işlemlerini yönetmeye çalışırken başa çıkabileceklerinden daha fazla olabilir. Sonuç olarak, birçoğu web sitelerinin SEO’larını idare etmek ve denetlemek için deneyimli bir dış dijital pazarlama şirketi kiralamayı tercih ediyor.

Eğer bu son gruptaysanız ve web sitenizin SEO konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, SEO.com adresinden bizi kontrol ettiğinizden emin olun. Web geliştirme, PPC, SEO, sosyal medya pazarlaması, yeniden pazarlama ve içerik pazarlaması alanlarında deneyimli internet pazarlamacılarından oluşan bir SEO şirketiyiz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve web sitenizin SEO’sunun daha fazla müşteri adayı oluşturmasına ve işinizi büyütmesine nasıl yardımcı olabileceklerini öğrenmek için bugün bize ulaşın .

SEO web sitenize kurşun çekerek işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Müşteri adayları elde edildikten sonra, satış ekibinin onları ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için satış huniden geçirmesi gerekir. Bununla birlikte, bazı ipuçları durgun veya ölü hale gelir. Bununla birlikte, bu ölü potansiyeller Aktify tarafından olduğu gibi satış hunisi yönetimine yardımcı olan ürün ve hizmetler ile yeniden canlandırılabilir . SEO, platformlarla bir araya geldiğinde Aktify gibi ölü müşterileri canlandırmak için şirketinizin artık ve sınırda büyümesine yardımcı olabilir.

SEO NEDEN BU KADAR ÇOK IÇERIĞE IHTIYAÇ DUYUYOR?

SEO NEDEN BU KADAR ÇOK IÇERIĞE IHTIYAÇ DUYUYOR?

SEO ve içerik pazarlaması, teknik olarak, çok farklı iki canavarıdır ve yine de el ele birlikte giderler.

Biri başarı için diğerine güvenir, ve tam tersi.

Belki de iki farklı yaratık olmaları değil, aynı madalyonun iki yüzü olması. Bu iki süreç yüzeyde çok farklı görünse de, bunların gerçekten ayrılmaz olduğunu ve her ikisinin de web sitenize gelen trafiği arttırmaları gerektiğini anlamak önemlidir.

content%20creation.jpg?t=1529592268744&width=711&height=474&name=content%20creation SEO NEDEN BU KADAR ÇOK IÇERIĞE IHTIYAÇ DUYUYOR?

Geçtiğimiz günlerde, artan trafik, bağlantı yapılarının çevresinde değişiklik yapmak, buraya ve buraya anahtar kelimeler ekleyerek veya metalarınızla denemeler yapmak kadar kolaydı. Bu öğeler bir kez oluşturulduktan sonra, sitenizde daha fazla bağlantı oluşturmaya başlayabilir ve arkanıza yaslanıp trafiğinizin büyüdüğünü izleyebilirsiniz.

Bugün bu süreç biraz daha karmaşık. Bunu daha önce de duymuştunuz, ancak Google , (her şeyden öte ) yüksek kaliteli içeriği tercih ediyor (daha çok: “bekliyor”) .

“İçerik kraldır” hiçbir zaman gitmeyecek olan internet pazarlama ifadelerinden biridir . İyi bir içeriğiniz yoksa, çok iyi sıralamayacaksınız ve bu bir gerçek.

Ancak, aynı zamanda, insanların yüksek kaliteli içeriğinizi gerçekten bulması için, yedeklemeniz için harika bir SEO stratejisine sahip olmanız gerekir.

En büyük, en şiirsel ve inandırıcı ikna edici kelimeler, Google’ın tüm web sitenizi değer sunan veya en iyi uygulamaları izleyen bir site olarak görmüyorsa, sonuç olarak size yardımcı olmaz.

Şirketinizin SEO stratejisini geliştirmekle ilgili bir uzmana danışın. |

Farklı oldukları yer

Daha önce de belirtildiği gibi, SEO ve içerik pazarlaması iki farklı süreçtir. Bunun gibi ana farkı tarif edebilirsiniz: SEO, dar ve teknik, içerik pazarlaması ise geniş ve bütünsel.

Bu tam bir karşıtlık gibi görünse de, aslında etkili ve tutarlı bir şekilde çalışan bir sendikaya yol açar.

Üstüste Geldikleri Yer

SEO ve içerik pazarlaması arasında çok fazla farklılıklar olsa da, üst üste binen birçok alan var. Bu çakışmadan faydalanmak ve web sitenizde kullanmak, sitenizi daha fazla sayıda kullanıcının sitenizi ziyaret etmesinin en hızlı yoludur.

Yani, SEO ve içerik pazarlamanın bir araya geldiği yere bakalım.

 • SEO ve içerik ile yeni sayfalar sıralayabilirsiniz. SEO, yeni, kaliteli içerikoluşturmanıza gerek kalmadan, arama dizinlerinde üst sıralarda yer alıyor . Yeni sayfalar oluştururken, yeni sıralamalar ve daha fazla erişim için fırsatlar yaratırsınız. Bu, sırayla, sıralayabileceğiniz daha fazla anahtar kelimeye yol açar. Unutmayın, bu miktarın hiçbir zaman kaliteyi kırmaması gerekir. Daha iyi içerik daha iyi sıralamalar alır .
 • Anahtar kelimelerinizi içeriğinizle optimize edebilirsiniz. İçeriğinizdeki anahtar kelimeleri kullanmak, niş kitleler de dahil olmak üzere daha çeşitli daha çeşitli kitlelere ulaşmanızı sağlar. Bunun anahtarı, içeriğinizde doğal olarak anahtar kelimeler kullanmaktır.
 • Kaliteli içerik size yetki verir. Arama motorlarında yüksek sıralama yapmak, yazdığınız içeriğin kalitesi de dahil olmak üzere çeşitli farklı faktörlere dayanır . Anahtar kelimeleri teslim etmek ve kitlelere ulaşmak için içerik kullandığınız için, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır ve site ziyaretçilerinizle otoriteyi artırırsınız.

Neden Önemli?

Web sitesi sahiplerinin kesinlikle SEO / içerik madalyonunun bir tarafına odaklanması ve diğerini unutması nadir değildir.

SEO ve içerik pazarlaması, hem çevrimiçi pazarlama tablosuna önemli unsurlar getirir hem de gerçekten işinizi büyütmek için onlara ihtiyaç duyarsınız. Çoğu zaman en iyi sonuçları vermek için birlikte çalışan herşeye sahip olması gereken gerçekten büyük ve karmaşık bir resim.

Bir şirket SEO zamanı pahasına blogging gibi bir şeye odaklanmaya başlayacak olsaydı, genel sıralamalarda bir düşüş görmeye başlayabilir.

Öte yandan, aynı şirket bağlantı kurma işine tamamen uyum sağlamış ve her gün 18 yeni yüksek kaliteli bağlantı görmeyi talep ederse, büyük olasılıkla bu ölçekte bağlantı oluşturmayı desteklemek için yeterli yeni içeriğe sahip olmayacaktır.

Sonuçta, SEO çok fazla içerik gerektirir çünkü büyümek istiyor. Google durgun, değişmeyen bir web sitesi görmek istemiyor. Her aramada en iyi sonuçları alabilmesi için güçlü, kullanışlı ve alakalı içerik oluşturduğunuzu bilmek ister.

Aynı sayfada bulunan SEO’ları tekrar tekrar kullanmak mümkün olsa da, tüm bu yeni içeriği kanatlarının altına çekerek , hepsini birbirine bağladığında ve arama motoru sıralamalarında her şeyi iterek daha etkili olduğunu göreceksiniz. .

Bir Denge Oluşturmak

Anahtar, SEO ve içerik pazarlamasını birlikte kullanmaktır. Evet, SEO çok fazla içeriğe ihtiyaç duyuyor, ancak bu, tüm umutlarınızı online pazarlamanın tek bir yönüne doğru yönlendirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Buna tüm açılardan gelmek istiyoruz.

Belki de bloglar şu anda ihtiyacınız olan şey değildir. Belki bunun yerine uzun biçimli, dökmeyen bir içerik düşünmelisiniz . Belki bağlantı kurmayı incelemeye başlamadan önce kullanıcı arayüzünüzü güncellemeliyiz.

Burada bir çok hareketli parça var, bu yüzden ikisi arasında bir denge yaratmanın inanılmaz derecede önemli olduğunu.

Ve düşündüğünden daha kolay olabilir .

İlk olarak, web sitenizin arkasındaki amacı tespit edin. Sadece kullanıcıları çekmek istiyorsanız, sitenize ziyaretçi çeken SEO taktikleri üzerinde daha fazla odaklanın. Ziyaretçilerin sitenize gelmesiyle daha yüksek dönüşüm oranları istiyorsanız, içerik pazarlaması daha önemlidir.

Ancak, çoğunlukla, hem ziyaretçilerin sitenize yönlendirmesini hem de oraya vardıklarında onları dönüştürmeyi hedeflemelisiniz. Bu dengeyi oluştururken, ziyaretçilerinizi ve dönüşüm oranlarınızı arttığınızdan emin olabilirsiniz.