Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: SEO Stratejisi

Seo, Web Geliştirme

SEO Bakım Kontrolü Günlük, Aylık, Üç Aylık ve Yıllık

SEO başarılı olmak için zamanla strateji ve özel taktikler gerektiren bir disiplindir.

Denetimler ve bir defalık optimizasyonlar organik pozisyonlar üzerinde bir miktar etkiye sahipken, devam eden bir taahhüt seviyesi olmadan sürdürülebilir sıralama, organik trafik ve dönüşüm hedefi artışı bulmak zordur.

Temel düzeyde, arama motorlarının – özellikle Google’ın – algoritmalarındaki sinyalleri ve değişkenleri sürekli değiştirdiğini ve ayarladığını biliyoruz.

Bazen ne olacağını biliyoruz ve duyurulursa bunun için plan yapabiliriz. Bununla birlikte, çoğu durumda, önceden herhangi bir algoritmik değişiklik olduğunu bilmiyoruz.

Ne zaman konum, görünürlük veya trafikte bir değişiklik görürsek – ya bir arama motorunun yaptığı bir değişiklik nedeniyle veya rakiplerinizin yaptığı bir şey yüzünden – reaktif olmaya zorlanırız.

Ancak SEO’da proaktif olmanın önemini asla unutmamalısınız.

Aşağıda, sürekli devam eden bakım veya yönetim planının bir parçası olarak dikkat etmeniz gereken en önemli günlük, aylık, üç aylık ve yıllık SEO görevlerinden bazıları verilmiştir.

Günlük

Kendini geliştir

Endüstri haberlerinde güncel kalmak, herhangi bir bakım veya devam eden yönetim planına dahil edilmesi gereken SEO’nun kritik bir yönüdür.

Bu, kritik görev uyarılarından, arama motorlarının SEO’nun en iyi uygulamalarınailişkin sekmeleri tutmaya ve Arama Motoru Dergisi gibi kaynaklardan gelen haberleri kırmaya kadar kendilerini duyurduğunu gösterir .

Sektördeki büyük değişimleri kaçırmak zor. Ancak daha küçük, daha ince değişiklikler onları kaçırdığınızda büyütülebilir veya en iyi uygulamalar modası geçmiş hale gelebilir.

Mevcut Metriklerinizi Bilin

Temel SEO performans ölçütlerinizi  gerçek zamanlı olarak veya günde en az bir kez izlemek  , özellikle e-ticaret işlemlerine dayanan veya bir satış ekibini beslemek için hacim sağlayan markalar ve şirketler için gereklidir.

Web sitenizin üst düzey metrikler aracılığıyla aramada nasıl performans gösterdiğini bilmek, kırmızı bayrakların tanınması için önemlidir. Bunlar şunları içerebilir:

 • Belirli veya toplu bir konumlandırma damlası.
 • Organik bir trafik düşüşü.
 • Satışlarda veya kurşun hacminde bir düşüş.

Sorunları olur olmaz tanıyabilmek çok önemlidir.

Genel pazarlama ve iş hedeflerinizi etkilemeden önce sorunları teşhis edebilmeniz ve olumsuz eğilimleri tersine çevirebilmeniz gerekir.

Haftalık olarak daha az kritik KPI’leri (anında reaksiyon gerektirmeyenler) izleyebilirsiniz.

Taktiklerde İlerleme Yap

Sağlam bir SEO planının veya kampanyasının  hedefleri , stratejileri ve özetlenen belirli taktikleri olmalıdır.

Günlük süreç belirli görevleri, dönüm noktalarını ve daha büyük resme doğru çalışan ulaşılabilir eylemleri içermelidir.

Taktikler, ilk kez bir aşamalı yaklaşımda veya daha fazla durulama ve tekrarlama metodolojisinde olan eylem öğelerinde gerçekleştirilen şeyleri içerebilir.

Bununla birlikte, yıl boyunca belirli teknik, sayfa içi ve sayfa dışı eylem öğelerinin listesi tanımlanmalı, aylara ayrılmalı ve takipte kalmak için günlük olarak yapılabilecek taktik ve ilerlemelere girilmelidir.

SEO, hem büyük resmi düşünmeyi hem de günlük görevleri ve aksiyon öğelerini ele almayı gerektirir.

Aylık

Performans Raporu

Günlük veya haftalık KPI izlemenin ötesinde, performansı daha geniş bir şekilde rapor etmek için aylık döngüleri kullanmak genellikle önemlidir.

Aylık kontrol noktalarının odağı, daha büyük veri örneklemini karşılaştırmak ve eğilimleri görmek için özel bir zaman sağlar.

Aylık performans raporlaması , tamamlanmış ayın yıldan yıla karşılaştırmasını ve mevcut tüm yıl istatistiklerini içermelidir.

Amaçdaki sapmaların neyin ve niçin olduğuna dair hikayeler, hedeflerin aşılmasına yönelik kutlamalar ve plandaki olası değişiklikleri garanti eden metrikler, performans verilerinin gösterge tablosunda veya anlık raporunda öncelikli olarak önceliklidir.

Tamamlanan ve Devam Eden Eylem Öğelerini Özetle

Bu, önceki ayki taktikleri ve yürütmeyi plana karşı değerlendirme şansı.

 • Her şey tamamlandı mı?
 • Sapmalar var mıydı?
 • Hangi engelleri veya barikatları kapatıyor veya aşılıyordu?

Geçmişe bakmak geleceği şekillendirmeye yardımcı olur.

Aksiyon öğelerini ve taktiklerini performans verileriyle birleştirdiğinizde, SEO performansını yönlendiren şeyin gerçekliğini görmeniz gerekir.

Gelecek Ayın Eylem Kalemlerini Planlayın ve Planı Değerlendirin

Aylık aralıklar, görevlerin tamamlanmasında hesap verebilirliği sağlamak için mükemmeldir. Yıl planlandığı zaman bile, SEO ve performansta işler değişiyor, ilk defa bir şeyler yaptıktan sonra beklediğimiz gibi değil.

Aylık bir planlama yaklaşımı kullanarak, belirli bir taktiği ikiye katlamak ya da genel stratejiyi yeniden kalibre etmek için ayarlamak gibi planlarda değişiklikler yapılabilir.

Performansı ve taktikleri aylık olarak değerlendirmek için yeterince çevik olmakla, olayları fazla düşünmekten ve çok hızlı tepki vermekten kaçınabilirsiniz, ancak aynı zamanda çok fazla zamanın geçmesine ve hedeflere yönelik eğilimlerden kaçınmasına izin vermeyebilirsiniz.

üç aylık

Teknik Konular Denetimi

SEO odağınızın başlangıcında teknik sorunları ele aldığınızı ve günlük ve haftalık izlemede kırmızı bayrakları tetikleyenleri izlediğini varsayarsak, her üç ayda bir denetime daha geniş bir göz atmak önemlidir.

Bu denetim, Google Arama Konsolu ve Bing Web Yöneticisi Araçları’ndaki bildirilen sorunların bir incelemesini içermelidir . Ayrıca, site hızı, mobil kullanılabilirlik, yapılandırılmış verilerin doğrulanması ve sıklıkla daha sık bakılmayan yönler için kıyaslamaların ve standartların karşılaştırılması.

Sayfa İçi Sorunlar Denetimi

Bir denetim süreci olmadan ve hatta sık sık izlemeyle bile, web sitelerinde işler oluyor.

Bir kod güncellemesi, bir eklenti / uzantı güncellemesi veya içerik yayınlamak, yinelenen etiketlere, yinelenen içeriğe ve hatta sayfa içi öğelerin eksik olmasına neden olabilir.

Çok çeşitli ücretsiz ve abonelik üçüncü taraf araçları kullanılarak yapılabilecek sayfa içi sorunların üç ayda bir denetlenmesi önemlidir. Bir meta açıklama silinmiş gibi bir şey değişirse, günlük işleme bile uyarılar ve faktör gönderecek araçlar vardır.

Ne olursa olsun, denetim sonuçlarının ve gerekli düzeltmelerin belirtildiğinden emin olmak için önemli olan üç aylık değerlendirme ve önceki denetimle karşılaştırılması için sağlam bir araç istifleme ve işleme sahip olmak, taktik plana uydurmaktır.

Bağlantı Profili Denetimi

SEO planı genel olarak muhtemel bazı bağlantı kurma biçimlerini içerir . Bunun ilgi çekici içerikle veya daha odaklanmış bir araştırma ve tanıtım planıyla bağlantı kurarak gerçekleştirilmesi olsun, muhtemelen devam etmekte olan taktiklerin bir parçasıdır.

Taktiklere zaman ve çaba harcaması, genel bağlantı profilinin görünürlüğünü önemli kılmaktadır. Bu, aylık raporlama aşamasında izlenen bir performans ölçümü olabilir, ancak üç ayda bir daha derinlemesine denetlenmelidir.

Bağlantıların kalitesinin, bağlantıların miktarının, kaynakların çeşitliliğinin, bağlantılı içeriğin uygunluğunun, rakiplerle karşılaştırmanın, kıyaslamaların karşılaştırılmasının ve dönem içi karşılaştırmaların değerlendirilmesinin, planın alanda öngörüldüğü gibi gerçekleştirilmesini sağlamak için tüm önemli hususlar olduğu, geri

Ayrıca, günlük veya aylık çabalarla yakalanmadıysa, herhangi bir spam bağlantısı veya olumsuz SEO denemesi burada yakalanabilir ve sakıncalı olma sürecinde ele alınabilir.

Yerel Listeleme Denetimi

Yerel listeleme yönetimi bakım moduna girdiğinde, NAP (ad, adres, telefon) verilerinde veya veri listelemesindeki tutarsızlıklarda büyük değişikliklere sık sık ihtiyaç duyulmayacaktır . Ancak, bu gerçekleşmeyeceği ve “kur ve unut” olabileceği anlamına gelmez.

Verilerin doğruluğunu ve tutarlılığını sağlamak için üçüncü taraf araçlarını kullanan bir denetimin en az üç ayda bir yapılması şiddetle önerilir.

Bu denetim, tek seferlik olarak ele alınabilecek sorunları tanımlayabilir, performans ve rehberlik içeriği, incelemeleri ve girişlerin diğer yönlerinde temel NAP verilerinin ötesinde yapılması gereken değişiklikler hakkında rehberlik sağlayabilir.

Yıllık

Performansı ölç

SEO için yıllık planlar yürütürken – ve hatta yıllık sözleşmelerde veya değerlendirme döngülerinde olmasa bile – bütün bir yıl boyunca veri almak ve değerlendirmek, strateji önermek ve ölçülebilir ROI hesaplamaları bulmak için faydalıdır.

SEO, arama motorlarında mümkün olan en rekabetçi konumlandırmaya ulaşmak için uzun vadeli bir süreçtir. 12 aylık aralıklarla performans verilerine bakmak, önceki dönemlerle karşılaştırmak, kıyaslamalara bakmak ve başarıları kutlamak için değerli bir zaman yatırımıdır.

Planlama Stratejisi ve Taktikleri

Yıllık performans verilerini gözden geçirmenin yanı sıra, gelecek yıl için hedeflerinizi, stratejinizi ve taktiklerinizi planlamalısınız.

Plan bir hafta boyunca bakıma değişebilse de, bir plana sahip olmak ve bir hedef belirlemek ilerlemeyi ölçmek için bir anahtardır.

Bir plan yapmadan ve geçmiş öğrenmeleri kullanarak ve gelecek yıl içinde harcanan kaynakların gerçekçi bir görünümünü kullanmadan beklentiler ve gerçeklik arasında bir boşluk olabilir. Yoldan aylar geçmeden önce bunu düzeltmek en iyisidir.

Sonuç

Başarı için devam eden bakım ve devam eden SEO yönetimi adımları, bazen farklı markalar, ajanslar ve organizasyonlar için sıklık ve önem açısından değişebilir.

Ancak, sahip olması gereken kontrol listesi öğelerini içeren iyi tanımlanmış ve yapılandırılmış bir sürece sahip olma ihtiyacı, örgütlenmenin ve hedeflere doğru çalışmanın anahtarıdır.

Sağlam bir plan ve kontrol listesi olmadan, belirli bir hafta, ay, çeyrek veya yılda parlak nesneyi, haberleri veya tercih edilen taktikleri kovalamak konusunda çok fazla çeviklik veya dalgalanma olabilir.

SEO’nun doğası, diğer pazarlama kanallarından daha uzun vadeli bir disiplin olmakla birlikte odaklanmayı başarmak esastır.

Seo, Web Geliştirme

SEO Nasıl Çalışıyor?

Arama motoru optimizasyonu her zaman gelişir ve değişir.

Her yıl, belirli yöntemler SEO topluluğu tarafından “sahip olması gereken taktikler” olarak benimseniyor, diğerleri ise Google’ın algoritma güncellemeleri sayesinde tarihin eşiğine geliyor  .

Bunun ışığında, SEO, çoğu kişi tarafından daha fazla trafik kazanmak ve SERP görünürlüğünü  kısa bir süre boyunca artırmak için güncellemeleri bulmaya devam eden arama motorları ve SEO uzmanları arasında hiç bitmeyen bir savaş olarak algılanıyor .

Ama bu gerçekten böyle mi? SEO tam olarak nasıl çalışır?

Bu makalede, bugün SEO peyzajına bakış açımı sunacağım, arama motorlarının uyduğu birkaç temel prensibi listeleyeceğim ve SEO’nun iç işleri hakkındaki anlayışımı paylaşacağım ve neden birden fazla taktikleri deneme yanılma yoluyla birleştirmenin tek yoludur? kampanyanızı başarıyla yönlendirin.

Bugünün SEO Manzarası

Nitty-gritty’e inmeden önce, şu an SEO’da neler olup bittiğine dair daha geniş bir perspektif elde edelim.

Gerçek arama sonuçlarını yalnızca ilk sayfanın yarısında görüyoruz. Sonra, daha da fazla reklam ve daha alakalı arama terimleri.

Aşağı doğru olan şey şudur: Google ve diğer arama motorları aramadaki organik sonuçları bastırır.

Google sayfa başına hala 10 organik sonuç göstermesine rağmen, reklamlara, cevap kutularına, “İnsanlar da soruyor” bölümlerine ve diğer araçlara dikkat çekmek için tasarlandı.

Organik TO’nun 2015’ten bu yana yüzde 37 oranında düşmesi ve görünüşte ilerlemeye devam etmesi şaşırtıcı değil .

Organik olarak listelenme yarışması ısınmaya devam ederken, SEO uzmanlarının hayatta kalabilmek için 2018’de oyunlarına başlaması gerekiyor.

İşte şu anda hangi prensiplerin işe yaradığını öğrenmek size yardımcı olabilir – bunları web sitenizin yararına nasıl birleştireceğinizi bulmanız şartıyla.

SEO’nun Temel İlkeleri Bugün

1. Linkler Hala Kural

Linkler , SEO’nun ilk günlerinden beri önemliydi ve hala bir web sitesinin Google’a üstün performansının en güçlü göstergelerinden biri.

Ne kadar kaliteli, alakalı bağlantılar edinirseniz, web sitenizin SERP’leri de o kadar yüksek olur.

Kısacası, linkler hala SEO için esastır .

SEO çabalarınızın bir parçası olarak bağlantı kurma yatırım yapmak mantıklı .

2. Alakalı, Optimize Edilmiş İçerik Kazandı

Bağlantılar ve içerik problemi, bir şekilde tavuk veya yumurta ikilemi gibidir.

Bağlantıları çekmek için içeriğe ihtiyacınız var, ancak içeriğinizin sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmek ve trafiği bir içerik parçasına yönlendirmeye yardımcı olmak için bağlantılar gerekiyor.

Sonunda, aşağı geldiği şey şudur: Bağlantılar ve içerik SEO’nun bel kemiğidir.

Google’daki ilk sayfayı kırmak istiyorsanız, alakalı, iyi optimize edilmiş içeriğinizin bağlantılarına ihtiyacınız var.

İçeriğinizi oluştururken ve optimize ederken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Anahtar kelimeler bağlam içinde önemlidir. Anahtar kelimeler hala Google’la alaka düzeyine yakın, ancak sayfayı “anahtar kelime görünümü” için taramak yerine, tarayıcıları artık araştırıcının amacını paylaşan içeriği ve ilgili ikincil anahtar kelimeleri analiz ediyor.
 • Başlıklar, meta açıklamaları, ALT özellikleri, H1 etiketleri ve URL’ler hala önemlidir. Bu öğelere hedeflenmiş ve alakalı anahtar kelimeler ekleyin.
 • Uzmanlığınızı, otoritenizi ve güveninizi (EAT) arttırın.  İçerik kalitesiyle ilgili bilgi için Google’ın arama kalitesi kurallarını okuyun . Google, kısmen, “sayfanın tatmin edici olması için gereken içerik miktarının sayfanın konusuna ve amacına bağlı olduğunu” belirtir.

Kısacası, yüksek kaliteli, optimize edilmiş içerik üretmek ve paylaşmak için bir işlem oluşturun. Tüm içeriğin insanlar için yazılmış, ancak arama motorlarına veri beslemek için optimize edilmiş olduğundan emin olun.

3. UX Sinyallerinin SERP’ler Üzerinde Etkisi Var

Kullanıcı deneyimi (UX) , web sitenizin arama motorlarıyla nasıl yapılmasında önemli bir rol oynar.

Ne yazık ki, kullanıcı deneyimi çok fazla etkene (örneğin, site altyapısı ve yerleşimi, içeriği vb.) Bağlıdır ve ölçülmesi çok zordur.

Sitenizin UX perspektifinden nerede olmadığını bulmak acı verici bir deneyim olabilir. Bu nedenle, bazı SEO profesyonelleri, bununla hiçbir şekilde başa çıkmamayı tercih eder.

 • Bekleme süresinin ve TO’nun yüksek ve hemen çıkma oranının düşük olduğundan emin olun. Bu sinyaller bir süredir etraftayken ve Google bunları doğrudan sıralama faktörleri olarak kullanmazken, sitenizi yüksek etkileşim için optimize etmek zarar veremez ve dolaylı olarak bile yardımcı olabilir.
 • Site mimarisini geliştirin. Buradaki en önemli bölüm bir web sitesinin gezinmesini geliştirmek ve arama motorlarının tüm sayfaları tarayabildiğinden ve kullanıcıların aradıkları bir sayfayı kolayca bulabildiğinden emin olmaktır. “Daha basit, daha iyi” yaklaşımı burada mükemmel çalışıyor.
 • Hız için optimize et. Platformdan bağımsız olarak siteniz 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmelidir. Görüntü sıkıştırma, kod ve yapı optimizasyonları ve daha hızlı sunucular yardımcı olacaktır.
 • Kullanıcı yolculuğuna uygun olarak müşteri yolculuğunu en iyi hale getirmek için bir UX uzmanına katılın. SEO daha kullanıcı odaklı olmak için geliştiğinden, müşteri yolculuğunun her aşamasında mükemmel dijital deneyimler sunmak için UX insanlarıyla birlikte çalışmalısınız . Başka bir deyişle, hedefiniz yalnızca trafik ve potansiyel müşteriler değil, dönüşümler ve satışlardır.

Kısacası, UX optimizasyonu zaten SEO’nun temel bir parçası haline geldi.

Ziyaretçiye odaklanmak gelecekte daha da önemli bir rol oynayacaktır (Google daha akıllı hale geldiğinden ve kullanıcının iyiliği için açıkça geliştirildiğinden) ve bunun en azından temellerini öğrenmeniz gerekir.

4. Mobil SEO Yapabilir veya Kırabilir

Google, arama sonuçlarını tüm cihazlarda sıralamak ve görüntülemek için mobil ilk dizini kullanmaya kararlı olduğu için, web sitenizi mobil seo olarak tasarlamanın zamanı gelmiştir.

Maalesef, Google’ın hamlesi anlamlı olsa da ( dünya çapında mobilde üretilen trafiğin yüzde 50’sinden fazlasıyla ) sitenizi hem mobil hem de masaüstünde sorunsuz şekilde yürütmek kolay değildir.

Öncelikle, bir yatırım gerekecek duyarlı tasarım beri, Google bunu önerir .

Ayrıca içeriğinizi masaüstü ve mobil cihazlarda tutarlı hale getirmeniz ve web sitenizin hızlı ve kullanımı kolay olduğundan emin olmanız gerekir.

Hepsi ne anlama geliyor:

 • İçeriğinizi mobil kullanıcılar için optimize edin.
 • Senin hızlandırın sayfa hızını .
 • Mobil kullanım kolaylığı sağlayın.

Kısacası, mobil seo oyununuzu geliştirmeniz gerekecek ya da kendinizi Google’da kötü bir şekilde sıralayacaksınız.

5. Sesli Arama Zaten Bir Şeydir

Sesli aramanın yakın gelecekte SEO’da devrim yaratacağına inanmasam da, müşteriler onu çok seviyor gibi görünüyor.

Northstar Research , ABD’deki gençlerin yüzde 55’inin ve ABD yetişkinlerinin yüzde 41’inin sesli arama kullandığını bildirdi .

Google’a göre , tüm mobil aramaların yüzde 20’sinden fazlası sesli aramalar.

Bununla birlikte, sesli arama için şimdi optimizasyona başlamak mantıklı geliyor .

Özellikle, şu adımlarla başlayabilirsiniz:

 • Doğal dili kullanarak (örneğin, arama amacına göre daha uzun kuyruklu anahtar kelimeler) kullanarak ve soruları yanıtlayarak içeriği optimize edin.
 • Öne çıkan snippet’leri optimize edin .
 • SSS sayfası oluşturun ve işaretleyin ( Soru ve Cevap şemalarını kullanın ).

Kısacası, sesli arama optimizasyonu şu anda olması gereken bir şey olmasa da, ilgili optimizasyonlar anlamlıdır ve daha fazla Google mülküne sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Deneme-Yanılma Yoluyla Birleştirme ve Deneme

SEO başarısı en iyi uygulamalardan ve bazı deneme yanılmalarından gelir.

Günümüzde, yukarıda açıklanan temel ilkeler birleştirmeniz ve denemeniz içindir.

Ne yazık ki, SEO kuralları taştan oyulmamıştır. Kurallar ve taktikler her zaman değişir ve gelişir.

Evrensel bir SEO formülü yoktur; yalnızca deneme yanılma, hangi SEO yöntemlerinin işe yaradığını ve belirli web siteniz için hangilerinin belirli bir zamanda belirli bir zamanda çalışmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

SEO’nun sırrı basittir:

Google’ın en son algoritma güncellemesi ya da rakiplerinizin ne yaptığından dolayı tüm çalışmalarınızın boşa gittiğini göz önünde bulundurarak birden fazla yöntemle nasıl birleştireceğinizi ve deney yapacağınızı öğrendikten sonra sonuçları analiz etmelisiniz.

Süreçte, artık işe yaramayanları keserken iyi performans gösteren taktikleri atıyorsunuz. Ardından durulayın ve tekrarlayın.

Bunu yaparken, kısa bir süre için başarılı ancak birkaç gün içinde tehlikeli olduğunu ispatlayabilen doğrusal bir SEO stratejisi ile asla bitmeyeceksiniz. Google, birisinin algoritmalarını aldatmanın bir yolunu ne zaman keşfettiğini anlamak genellikle oldukça kolaydır.

Sonuç

SEO hiç bitmeyen, sürekli gelişen, çok boyutlu bir bilimdir. Her SEO, bir kerede ve herkes için SEO’nun nasıl çalıştığını, masadaki belirli kurallar ve somut denklemlerle açıklayabilecek sihirli formülü bulmak ister.

Ne yazık ki, SEO bir şablona sığmayacak kadar karmaşık. Her ne kadar ilkeler ve belirli kurallar etrafında geliştiyse de, iç çalışmaları tamamen işe yarayan taktikleri analiz etme ve uygulama ve işe yaramayan taktikleri silmeye yöneliktir.

Bunu aklınızda tutun ve rakiplerinize yakından bakın, kesinlikle arama sonuçlarında başarılı olacaksınız. Bu nasıl SEO çalışır ve süreç tamamen AI dış kaynaklı olana kadar çalışmaya devam edecektir.

Seo, Web Geliştirme

SEO Stratejinize Kanıtlanmış Tamamlayıcı

SEO Sadakat ve arayışın bir markanın masasına getirdiği şeyde doğal, doğal bir bağlantı var – bu iki disiplini, nihai pazarlama karmasındaki tuz ve biber olarak düşünün.

Tüm markalar, tüketici keşfi ve düzenli satış faaliyeti için çeşitli çevrimiçi pazarlama kanallarına duyulan ihtiyacın farkındadır.

Ancak çok fazla marka yanlışlıkla cephaneliğindeki en önemli kanallardan ikisine – sadakat ve SEO – disiplinleri ayırdığı kadar iyi davranıyor.

Gerçek şu ki, toplam müşteri yolculuğunu belirlerken ve temelde anlarken, sadakat ve arayış birlikte göz önüne alınmalıdır.

Bir Ömür Boyu Sadakat ve SEO Karşılıklı Güçlendirme

Müşteri kazanma stratejileri söz konusu olduğunda, ortaya çıkan satış programın sonu değildir. Bir alışveriş döngüsünün başlangıcı ve marka ile müşteri arasındaki uzun süreli bir ilişkinin potansiyel başlangıcı.

Bu basit bir teklif. Ve yine de , SEO hizmetlerine ayda 2.500 ila 5.000 ABD Dolarıharcayanlara rağmen , markalar bu arayıcıların daha düzenli olarak geri gelmelerini sağlayarak takip etmeyerek paralarını boşa harcıyor olabilirler.

Sadakat ve SEO’yu birbirine bağlayarak, pazarlamacılar ve acenteleri, keşif ve müşteriyi elde tutma ve daha yüksek ömür boyu değer kazanma arasında net bir çizgi çizebilir.

Yeni Beklentileri Karşılamak

Sadakat ve SEO arasındaki bağlantıyı daha iyi anlamak için Amazon’un müşterileri cezbettiği ve elinde tuttuğu yöntemi düşünün.

İnsanlar belirli bir tür öğe arar. Amazon daha sonra müşterinin geçmişteki davranışına ve benzer müşterilerin yüksek puan vermesine dayanarak bir dizi seçenek sunar.

En önemlisi, satış tamamlandıktan ve ürün teslim edildikten sonra Amazon, hızlı bir şekilde gözden geçirme şeklini sorarak takip eder. E-kuyruk devi, aynı satın almayı yapan başkalarının ne aldıklarına dair tavsiyeler de veriyor.

Hepsi, tüketicilerin dolaylı olarak Amazon’a gösterdikleri bağlantı kalıplarına dayanıyor. Müşteriyi anlamak, sadakatin temelini atıyor ve bu, tüm markaların taahhüt etmesi gereken bir şey.

Bir müşteriyle ilgili en doğru alışveriş özelliklerinin ne olduğunun hatırlanmasını içeren kişiselleştirmenin bir zamanlar , markaların sadakatleri ve arama pazarlaması temas noktaları arasındaki noktaları birleştirmenin bir yolunu bulması gerekir.

Yorumlar: Niyetten İnçeye

Temel olarak, sadakat pazarlaması, katılımı teşvik eden ve işletmeyi harekete geçiren tüketici davranışını teşvik etmekten ibarettir. Burada da satış önemli bir hedef, ancak toplam oyun değil.

Bir işletmenin sadık bir müşterinin gerçekleştirmesini isteyeceği eylemlerden bazıları, sosyal medyada bir fotoğraf paylaşmak ve belirli bir öğeyi, hizmeti veya promosyonu etiketlemek gibi marka oluşturma etkinliklerini içerebilir. Birçok sadakat programı, kullanıcıları çeşitli teşviklerle olumlu bir inceleme bırakmaya da teşvik eder.

Online kılavuzların çoğalması ile, rolü değerlendirmeleri  , bir markanın içerik stratejisinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Aslında, inceleme içeriği SEO’yi destekliyor. Bu nedenle, gözden geçirmeler sadakat ve SEO arasında doğrudan bir çizgi çizer ve iki disiplinin neden sorunsuz bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin altını çizer.

İncelemeler, yerel bir markanın Google arama sonuçlarındaki “öncülüğünü” desteklemektedir. Pazarlamacılar, çevrimiçi bir şirketin Google’ın algoritması tarafından halka itibar olarak kabul edildiğinden rakiplerin karşısında nasıl sıralanacağına bir faktörden bahsettiğini belirtmek önemlidir.

Buna bakıldığında sadakat, inceleme içeriği oluşturmak için bir motor oluşturarak aramanın başarısını artırır; ikinci olarak, bağlılık potansiyel olarak markalara ve ajanslara, SEO asansörünün pazarlamacı ile tüketici arasında sürekli bir ilişki kurup sağlayamayacağına karar vermesinde yardımcı olabilir.

SEO’yu sadakate bağlamanın değerini ve ömür boyu müşteri değeri üretme yeteneğini ölçmek için, yönlendirilen tüketicilerin markanızla uzun vadeli harcama yapma olasılıklarının yüzde 18 daha fazla olduğunu düşünün . Tavsiyeler daha eğitimli ve güven veren müşterileri çeker – bu, çevrimiçi kelimeyi yaymaya yardımcı olan kişiler.

Bir SEO stratejisinin etkili olup olmadığını gerçekten göz önünde bulundurmanın en iyi yolu, yalnızca tek başına keşfe ve yalıtmaya odaklanmak değildir; SEO programının kazanılmış müşterileri kalıcı, değerli olanlara dönüştürdüğüdür.

Keşif İzolasyonda Gerçekleşmiyor

Bir SEO çabası ve sadakat pazarlama programı ile ilişkili hedeflerin ve KPI’ların farklı olduğu doğrudur . Ancak, her iki tür programın da yatırım getirisinin birbiriyle kesişmesini sağlamak açık ve doğaldır.

Sadakat pazarlamasını ve SEO’yu “pazarlama karışımının tuzu ve biberi” olarak düşünün. Bir tabaktaki diğerlerinin yanı sıra, tuz ve biber aynı anda kabın içine girmeyebilir.

Ancak lezzet testi yapıldığında çoğu aşçı, kaplama gerçekleşmeden önce çok fazla (veya çok az) tuz veya karabiber olup olmadığına odaklanacaktır. (Hiç kimse bir tabakta “çok fazla kimyon” demiyor. Önemli olan en belirgin lezzetlerle ilgili. Aynı şey sadakat ve SEO için de geçerli.)

Mutfak analojisinin biraz daha ilerlemesini sağlamak için, tuz ve karabiber diğer bileşenlerle karışmalı, birbirlerini dengelemeli ve yemeğin diğer tüm kısımlarını zenginleştirmelidir.

Mesele şu ki, tuz ve biber işi kendi başlarına yapmıyor. Tüm yemeğin deneyimini derinleştiriyorlar. Sadakat pazarlama ve SEO’nun yaptığı budur.

Ama yemek yapmanın aksine, kolayca otomatikleştirilebilecek çok fazla sadakat ve SEO var.

Örneğin, bir marka veya ajans, platformun en başta keşfedilmesine yardımcı olan en sık alışveriş yapanları üreten yönlendirmeleri ödüllendirebilir.

Markalar ve ajanslar gelecekteki pazarlama planlarını uygularken, keşif ve müşteri ilişkilerinin nasıl geliştiğini düşünür.

Tüketicilerin yaklaşık yüzde 70’i , kendilerini belirli bir “marka sadakatini” koruyor olmaları için en az üç alım aldığını söylüyor.

Müşterileri tekrar tekrar geri döndürmeye teşvik ederek ve yönlendirerek (Amazon’un yaptığı gibi), SEO hedeflerinden sadakat seviyesini ölçmek, sadakati oluşturmak için doğru davranışları yaratabilir.

Sonunda, hiç kimsenin bulduklarını aramasına gerek yok. Ancak markalar ve ajanslar, tüketicilerin arama ve sadakatin çakıştığı alanlara bakarak istediklerini tekrar tekrar bulmalarını kolaylaştırabilir.

SEO Stratejisi İçerik SEO

hp3 service bg 300x233 SEO Stratejisi İçerik SEOBirwebtasarım’ın SEO Stratejisi İçerik SEO araçları tüm içerik araçlarımızla entegre edilmiştir, böylece bir optimizasyon fırsatını asla kaçırmazsınız.

 1. SEO 2 Topic Cluster SEO Stratejisi İçerik SEO

  İçerik stratejinizi planlayın ve arama yetkilisi oluşturun.

  Bugün, arama motorları, içeriği konulara göre düzenlenmiş web sitelerini ödüllendiriyor. Bir web tasarım’ın içerik stratejisi aracı, sizin ve müşterileriniz için önemli olan konuları keşfetmeyi ve sıralamayı kolaylaştırır.

  Konuyla ilgili alaka düzeyine, rekabetçiliğe ve popülerliğe ve aylık arama verilerine erişime dayalı olarak konu önerileri alırsınız. Böylece, belirli konuların sıralamasının organik trafik kazançlarına nasıl dönüştürüleceğini tahmin edebilirsiniz. Ardından, ana konularınızın her birinin etrafında web sayfaları ve blog içeriği kümeleri oluşturmak için Bir web tasarım’ın entegre içerik araçlarını kullanın.

  Arama yetkililerinizi en etkili sayfalarınıza odaklamak için kanonik URL’leri kolayca belirleyin, tüm önemli konu kümelerinizi tek bir kontrol panelinde izleyin ve arama yetkisi oluştururken trafik artışınızı zamanla izleyin.

 2. SEO HERO 1 SEO Stratejisi İçerik SEO

  SEO tipi ipuçlarını gerçek zamanlı olarak alın.

  Başka bir optimizasyon fırsatını kaçırmayın. Tüm bir web tasarım içerik araçlarınıza yerleşik olarak inşa edilen SEO araçlarıyla, içerik optimizasyonu her zaman en üst düzeyde olacaktır.

  Blog gönderilerini, açılış sayfalarını ve site sayfalarını oluştururken aynı sayfada SEO Stratejisi İçerik SEO önerileri alın. Yerleşik yapılacaklar listesi, sizin oluşturduğunuz sırada arama için içeriği optimize etmenizi kolaylaştırır – üçüncü taraf eklentileri gerekmez.

  Standart SSL dahilinde, web sitenizi ziyaretçileriniz için güvenli bir göz atma deneyimi ile güvenceye alacak ve arama sıralamanızı önyükleme için geliştireceksiniz.

 3. Content Strategy Analytics 4 SEO Stratejisi İçerik SEO

  Arama trafiğinizi izleyin ve yatırımda gerçek SEO geri dönüşünü ölçün.

  Sizin için en zor olan konuları – ve olmayanları – tanımlamak için içeriğinizin performansını kolayca izleyin.

  Bir web tasarım’ın entegre raporlama araçlarıyla, her bir konu kümesinin trafiği, potansiyel müşterileri ve hatta müşterileri yaratma üzerindeki etkisini ölçün. Zamanınızın çoğunu en başarılı konulara odaklayarak, SEO etkinizi artıracak ve YG’nizi artıracaksınız.

  Son olarak, organik arama trafiğinden oluşturduğunuz kaç potansiyel müşterinin ve sitenizin bir bütün olarak veya tek tek site sayfaları, açılış sayfaları, blog gönderileri ve kampanyalar aracılığıyla oluşturduğunu izleyin. Böylece, içerik stratejinizin arama yetkinizi nasıl artırdığını görebilirsiniz. gerçek ROI üretiyor.