SEO Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor

Araştırmanızı yaptınız, birkaç farklı SEO şirketine baktınız ve web sitenizi arama motoru sıralamasında en üst seviyeye çıkarmak için tecrübe ve uzmanlığa sahip olduğuna inandığınız bir firma buldunuz. Orada, hemen daha yüksek trafik seviyelerinin ödüllerini almaya başlarsınız.

Ve sonra ilk ay geçiyor ve hiçbir şey değişmemiş gibi görünüyor.

Böylece, SEO yöneticinize yardım etmeye başlıyorsunuz, fonlarınızın tam olarak nereye gittiğini bilmek istiyor, neden daha iyi sıralamaları göremiyorsunuz ve en azından biraz daha fazla teslimat elde edemiyorsunuz.

Sonuçta düzenli pazarlama, bir ay içinde sonuç üretebilir. Geleneksel pazarlama çabaları ya başarıyı görecek, bu nedenle daha ileri iteceksiniz ya da izleyicilerle rezonansa girmeyecek, bu yüzden taktikleri değiştireceksiniz. Basit.

Peki senin derdin ne?

Açıkçası, bir SEO şirketi olarak, size diğer tüm ajansların yaptığı şeyi söyleyeceğiz:

SEO zaman alır.

Pazarınızı ve endüstrinizi araştırmak zaman alır. Gerekli analizlerin yapılması zaman alır. Ve ürün kalitesinde içerik için zaman alır.

Ve bu sadece olayların yanında.

Google’ın web sitenizi tanıması ve hak ettiği yetkiyi vermesi zaman alır. Değişikliklerin yapıldığını görmesi, web sitenizin kalitesini ve içeriğinizi aynı alandaki diğer herkesle karşılaştırın.

Kullanıcı davranışının değişmesi bile zaman alır. Sitenizdeki şeylerin değiştiğini keşfetmek için bir süre gerekir.

Tüm bunlara rağmen, herhangi bir kurum size, müşterilerinin masraflarını haklı çıkarmak için ihtiyaç duydukları sonuçları alamadıkları ya da daha da kötüsü olmadıklarından üç, iki, hatta bir ay sonra yaşadıkları hikayeleri anlatabilecekler. t onlar sonuçlar elde bekleniyor .

Öyleyse, SEO’nun neden zaman aldığını ve neden bu kadar çok şirketin hala süreç için gerçekçi olmayan beklentileri olduğuna bakalım.

SEO Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor? Ne?

SEO’nun ne kadar sürdüğünü sormak eksik bir sorudur ve size tatmin edici bir cevap vermez.

Açıkçası, insanların gerçekten bilmek istediği şey, SEO’nun sonuç almasının ne kadar süreceği.

Fakat hala çok spesifik bir soruda değiliz çünkü “sonuçlar” farklı insanlara farklı şeyler ifade ediyor.

Bir SEO ajansına göre, “sonuç” artan trafik ve daha yüksek getiridir.

Bunun bir şirketin de ilgileneceği bir şey olduğunu açıkça söylemek üzeresiniz. Ve bir bütün olarak ve büyük resim olarak ele alındığında, evet, bir şirket olarak genel hedefleri büyümek ve daha fazla gelir elde etmektir.

Ancak SEO’ya gelince, bir sonuç hakkındaki düşünceleri düzenli olarak değişiyor gibi görünmektedir: “en sevdiğim anahtar kelime için 1. olmak”.

SEO20Growth 2 SEO Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor

Forbes’te , bu kavramın mevcut arama motoru ortamında neden biraz sorunlu olduğunu gösteren çok iyi bir makale var .

Makale, SEO’nun en çok ve en az rekabete sahip 5 veya 10 anahtar kelimeyi bulmak için basit bir mesele olduğu bir zamana işaret ediyor.

Bu genel terimler trafik hacminde genellikle çok yüksekti ve potansiyel olarak bir web sitesini trafik üreten bir güç merkezine çevirebilir.

Şimdi işler farklı . Eğer bir “sonuç” fikriniz, küçük bir genel anahtar kelime grubu için 1. sırada yer almaktan başka bir şey değilse, arama motorlarının başına ulaşsanız bile, muhtemelen sizi arayan insanlara ulaşamayacaksınız. bu şartlar için.

Herşey Daha İyiydi “O Zamanlar”

SEO’nun gerçekten en çok hangi anahtar kelimelerin en fazla trafik sağlayabileceğini belirleme, daha sonra web sitenizi bu terimler için optimize etme ve sonra alabildiğiniz kadar bağlantı kurma meselesi olduğu bir zaman vardı.

Mekanikti ve basitti.

Ancak zamanla tamamen sürdürülemez oldu.

Böyle taktiklere arama motorlarında üst gül yükselmeye “kestirme” taktikleri kullanılan İnsanlar orada kalmak yoktu . Endüstride iyi kabul görmüş taktikleri kullanan şirketler bile kısa süre sonra zirvede kalabileceklerini buldu.

Biraz daha kolay ve biraz daha hızlı olabilecek tüm bu taktikler çok mekanik ve doğal değildi.

Elbette mekanik, SEO’nun etkili olmaya başlaması için bir zaman çizelgesi öngörmeye çalışırken daha yüksek bir doğruluk düzeyi anlamına geliyordu.

Ve artık buna da sahip olamayız.

Peki, ne kadar sürecek ?

Farklı SEO şirketleriyle konuşurken çok fazla tahmin duyacaksınız. Dört ila sekiz ay ortak bir tahmindir. Altı ila 12 ay olsa da, daha doğru olabilir.

Ama neden bu konuda bir ajansa güvenmelisiniz İşte Google bunun hakkında ne dedi. (Önerilerine doğrudan atlamak için 1:35 işaretine atla.)

Dört ila 12 ay sadece sonuçları görmeye başlamak için .

Sonuçları görmeye bir yıl, müşterilerin duymak istediği ya da ajansların söylemek istediği bir şey değil, tam karşımızda bir Google Webmaster videosunda var.

Değişkenler için Muhasebe

Tabii ki, 12 ay kulağa kötü geliyor, ama neden bu kadar yarı boş?

Belki de web siteniz sadece dört ay içinde harika sonuçlar veren sitenizdir. (Ve “sonuçlar” derken, yalnızca belirli anahtar kelimeler için sıralamayı değil, sürdürülebilir web trafiğini ve müşterileri kastediyoruz.)

Her şey şu anda web sitenizde ve çevresinde oyunlarda olan değişkenlerle ilgilidir. Bunlar çok ve çeşitlidir ve şunları içerebilir veya içermeyebilir:

 • Sizinle alakalı anahtar kelimeler ve konular
 • İçeriğinizin bu anahtar kelimelerle alaka düzeyi
 • Etki alanınızın ve web sitenizin yaşı
 • Güncel web sitesi tasarımı
 • Ortalama bir kullanıcının sitede kalacağı süre
 • Coğrafi konumunuz
 • Rekabetin
 • Sosyal faaliyetin
 • Yeni trendlere tepkileriniz
 • İçerikte algılanan kalite düzeyi
 • Önerilen değişiklikleri ne kadar çabuk uygularsınız

Bu değişkenlerin her biri, SEO kampanyanızın sonuçlarını görmeye başlamanız için geçen süreyi etkileyebilir.

Genel olarak, zaman çizelgeniz, ayrıntılı web sitesi denetimleriyle araştırma ve keşif için zaman içerecek ve oradan pek çok teknik SEO çalışmasına geçecektir. Yeni içeriğin gerçekten kampanyanızın önemli bir parçası haline gelmeye başlaması birkaç ila üç ay sürecek.

İlgili:  Ücretsiz bir web sitesi raporu alın  ve sitenizin nasıl performans gösterdiğini görün.

Ancak bu zaman çizelgesi bile bir dizi değişkene bağlı olacaktır, bu nedenle sonuçlarınız ve sonuçlarınızın hızını daha iyi veya daha kötüsü için etkileyebilecek bazı unsurlara daha yakından bakalım. Buna kalite, rekabet, değişikliklerin ne kadar çabuk uygulandığı ve bütçeniz dahildir.

Kalitenin Yaratılması ve Kurulması

İyi kalitenin yaratılması zaman alır. Uygulanması zaman alır. Ve Google’ın bu kaliteyi kabul etmesi zaman alıyor .

Ardından, içeriğinizi uygun şekilde tanıtmanız gerekir. Google, ilişkisini yargılayacak, görecek kişi sayısını ve kaçının geri döneceğini izleyecektir. Bağlantıların sayısı önemli olacaktır ve daha da önemlisi, zaman içinde ve çeşitli kaynaklardan gelen bağlantıların sayısı Google’a içeriğinizle ilgili farklı şeyler söyleyecektir.

Blogları şaşırtıcı bir şekilde hızlı bir şekilde ayıran bir şirket bulduysanız, Google’ın bu içeriğe ne kadar kaliteli katacağını merak etmek isteyebilirsiniz.

İçeriğinizin, belirli bir konuda yetkili olduğunuzu bir arama motorunu gösterecek şekilde bir araya gelmesi gerekiyor. Daha da önemlisi, müşterilerinizin sizinle ve ürünlerinizle ilgili muhtemel sorularını hızlıca cevaplaması gerekir.

Bunu düzgün bir şekilde yapmak biraz zaman alacak.

Rekabetiniz Aktif Olarak SEO Yapıyor

Bir SEO kampanyasına ne kadar zaman ve çaba harcıyorsunuz?

Rekabetinizin muhtemelen en azından bu kadarını ortaya koyduğunun farkında mısınız?

SEO’nun çalıştığı bir zaman vardı çünkü birçok büyük şirket bunun gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlamadı. Bu, daha küçük şirketlerin sıralamadaki hızlı ilerlemeleri sağlamaları için birçok fırsat yarattı.

Artık öyle değil. SEO üniversitelerde öğretilir ve büyük şirketler tüm SEO departmanlarına sahiptir ve hala bunun için acentelere çok fazla çalışma yaptırmaktadırlar.

Rekabet yoğun. Oluşturduğunuz her blog daha fazla trafik çekebilir, ancak rakipleriniz kaç blog oluşturuyor? Eğer onların içerdiği içerik miktarını geçemezseniz kalitelerini yenebilir misiniz?

Her şeyi SEO kampanyanızda yapabilirsiniz ve başka bir şirket de orada her şeyi doğru yapmakta olduğu için sonuçlar biraz zaman alabilir.

SEO bir balonun içinde olmaz.

Evet, başka hiç kimse anahtar kelimeleriniz için aktif olarak rütbe almaya çalışıyorsa, sonuçları hızlı bir şekilde görmek basit bir konudur. Ancak bunlar, SEO sonuçlarınızın hızı üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olabilir.

Değişiklikleri Erken ve Sık Yapmak

Kaç değişiklik yaptın? SEO uzmanınız meta verilerde birkaç basit değişiklik önerdi mi , yoksa web sitenizin tüm navigasyonun elden geçirilmesini gerektirdi mi?

Her iki durumda da, asıl soru, bu değişiklikleri uygulamaya başlamanın ne kadar sürdüğüdür. Bazıları basit ve bir günde tamamlanabilir. Bu değişiklikler o kadar basit görünebilir ki, kampanya üzerindeki etki de minimal görünebilir.

Ancak bu yapılmaması gerektiği anlamına gelmez.

Aslında, bu basit şeyler genellikle bir kampanyanın temel unsurlarıdır ve mümkün olan en kısa sürede yapılmalıdır .

Daha karmaşık işlemlerin tamamlanması daha fazla zaman alabilir, ancak ne kadar erken uygulanırsa sonuçları o kadar çabuk görmeye başlarsınız.

seo20machine 2 SEO Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor

Ancak, bu değişikliklerin arama motorlarına tam olarak kaydolmasının birkaç gün ila birkaç hafta sürebileceğini unutmayın. Bazen bir arama motorunun belirli bir sayfayı yeniden taraması ve yeniden dizine eklemesi o kadar uzun sürer.

Bu, yukarıdaki videoda belirtilen bir noktayı daha getiriyor. SEO’larla yaptığı tüm tartışmalarda, daha fazla trafiğe giden yoldaki en büyük beklemelerin aslında SEO’nun önerileri olmadığını belirtti. Önerileri uygulamak için iş bulma zamanı.

Bu bana SEO sonuçlarının herhangi bir belirgin eksikliği için müşterileri üzerine suçlamaya çalışırken değil. Bu, şirketleri tüm organizasyonlarını bir SEO planı ile kurtaracak şekilde teşvik etmek için bir fırsat daha . Pazarlama ekibi, web ekibi ve yöneticiler bu süreçte rol almaya hazır olmak zorundadır.

Bu olduğunda, SEO ajansınızla onlara karşı çalışmak yerine çalışacaksınız .

Ve bu daha hızlı sonuçlara yol açacaktır.

Senin bütçen

SEO bütçenizin SEO sonuçlarınızın hızına etkisi olacağı talihsiz bir gerçektir. Daha yüksek bir bütçe, kampanyanız üzerinde çalışan ve endüstrinizi araştıran ve içeriğinizi oluşturan daha fazla insan için kolaylık sağlar.

Elbette, bu mutlaka bir kalite artışı anlamına gelmez (olması gerektiği halde).

Ve bir şeyi daha açıklığa kavuşturalım:

Bütçenizin kampanyanızın hızını etkilediğini söylediğimizde, SEO ile ilgili görevleri gerçekleştirme hızını kastediyoruz. Sıralamalara tırmanabileceğiniz hızdan bahsetmiyoruz.

Hiçbir miktar para, organik sıralamalarda daha hızlı bir yolculuk yapmayı garanti edemez. Sadece bu işler daha hızlı tamamlanır.

Bu yüzden SEO şirketinizi seçerken fiyattan daha fazla bakmak önemlidir . Eğer varsa sizin hedeflerinizi belirleyintrafik ve dönüştürmeleri artırmak yerine belirli bir anahtar kelime için sıralaması 1. etrafında, muhtemelen yatırımınızın karşılığını alırsınız.

Orijinal Soruda Bir Sorun Var

Bu nedenle, sonuçları görmeye başlamak için gereken süreyi etkileyebilecek her şeye baktık.

Ve bu blogda “start” kelimesini çok özel bir nedenle kullandık.

Bakın, asıl sorudaki sorun: “SEO neden bu kadar uzun sürüyor?”, SEO’nun bittiğini ima ediyor gibi görünüyor.

Eğer mümkün olmakla birlikte başlangıç az 3 ay içinde sonuçları görmeye, siz bu sonuçlar büyüyebilir nasıl hayal devam SEO kampanya geliştirmek.

SEO biraz zaman alıyor. Bunun meşru bir yolu yok. Fakat SEO aynı zamanda birebir yapılan bir aktivite değil. Bir web sitesini SEO ile arayamaz ve iyi diyemezsiniz. Rekabetçi kalmak istiyorsanız, SEO sadece sonuçları görmeye başladığınız için durmamalı.

Çünkü durduğunuz dakika, rekabetinizin sizi gerçekleştirdiği andır.

Peki, SEO ne kadar sürer?

İşletmenizi çevrimiçi olarak iyileştirmeye devam etmek istediğiniz sürece sürer.

SEO Hizmetini Şimdi alın zaman kaybetmeyin : 0536 575 362 5