Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: Seo Fiyatları

Google, Web Geliştirme, Web Tasarım

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

Web sitesi yaptırmak isteyen firmalar Google ve diğer arama motorlarında Web sitesi yaptırmak istiyorum anahtar kelimesi ile bir çok defa arama yaparlar. Çıkan onlarca sonuç içerisinden web tasarım firmaları’nın siteleri ziyaret ederler. Ancak çoğu zaman site yaptıracak kişiler/firmalar aradığı hizmeti bulamazlar. Çünkü her web tasarım firması en iyi, en ucuz kendisinin olduğunu söyler. Bu çoğu zaman içerisinden çıkılamaz bir hal alır.

Web Sitesi Neden Önemlidir Niçin Yapılmalıdır

Günümüzde yaygın olarak kullanılan en etkili paylaşım ve iletişim aracı olan internet; dünyaya açılan bir penceredir. Firma, kurum yada şahıslar, web sitesi sayesinde ürün, hizmet ve yazıları internet kullanıcılarına sunabilmektedir. İnsanlarla etkileşimin en kolay yolu budur aslında. Sosyal platformlarda olduğu gibi  yorumlanan yazılarla, kişiler birbirleriyle iletişim halinde olurlar. Bilinmeyen yada merak edilen bir çok konuyu bir çok kişiye ulaştırmış olursunuz.

Web sitesi firmaların imajı haline gelmiştir. İnsanlar firma hakkında edinmek istenen birçok  bilgiyi internetten arar olmuştur. Kurumsallaşma yada markalaşma yolunda atılacak adımlardan en önemliside web sitesidir. Pazarda yer edinmiş, prestij sahibi olmuş her firmanın  web sitesi sahibidir. Sizde internette yer edinebilmek istiyorsanız, web sitenizin olması gerektiğini olduğunu unutmayın!

Bugün kurumsal bir çok firma web sitesi sayesinde müşteri portfoyünü genişletmekte, internet reklamları sayesinde daha etkili ve daha ucuza insanlara ulaşmaktadır.

Bu makalemizde sizlere bir web tasarım firması ile çalışmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda çeşitli bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda hareket ettiğinizde size en uygun web tasarım firmasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Web Sitesi Yaptırmak istiyorum Ama Çevremde Web Tasarımcı Yok!

Hizmet sektörü başta olmak üzere her tüketici beraber çalışacağı firmanın yanı başında olmasını ister. Çünkü yanı başındaki firma güvenilirdir. İstenildiği zaman firmanın yanına gidebilir, çayı kahvesi içilir. Bir sorun yaşadığında direk firma ile yüz yüze görüşülebilir. Ancak genelde web tasarım firmalarının ofisleri belirli yerlerde olduğu için yakınlarda bulmak mümkün değildir.

Aslında bakarsanız hizmet alacağınız firmanın yanınız da olmasının size sunmuş olduğu pek avantaj yoktur. Hatta dezavantajı var denilebilir. Örnek vermek gerekirse, web sitesi yapan firmalar’ın ayakta durabilmesi için belirli sayılarda iş alması gerekir. Belirli ilçelerdeki web tasarım firmaları istedikleri sayıda iş alımına ulaşırken, belki sizin yanı başınızdaki firma çok az sayıda iş alıyordur. Bu nedenle 3-5 ay sonra kapatabilir. Kendimizden örnek verelim. Bizim ofisimiz İstanbul Kadıköy’dedir. Kadıköy bir çok ilçeye (Ataşehir, Üsküdar, Eminönü v.s.) yakın olduğu için kadıköydeki web tasarım firmaları daha fazla oranda iş alır. Biz çizgi web tasarım olarak 6 Yıl’dan fazladır kadıköyde web tasarım hizmeti veriyoruz.

Uygun Fiyata Web Sitesi Yaptırmak istiyorum

Bir çok sektörde olduğu gibi web sitesi sektöründe de fiyatlar farklılık gösterir. Üstelik aynı tasarımı, aynı özelliklere sahip web sitelerinin araların da bile dudak uçuklatacak kadar fiyat farkları görülebilir. Her firma uygun fiyata web tasarım yaptırmak ister. Ancak kimi zaman uygun fiyatlara yapılan web sitelerini adeta çöp site olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Peki uygun fiyatlara web sitesi yaptırmak istiyorumdiyen bir firma hizmet alacağı firmayı nasıl seçmelisiniz?

Öncelikle Referansları İnceleyin!
ilk yapacağınız şey firmanın referanslarını incelemek olsun. Referanslar sayfasındaki logolara tıklayın. Logoya tıkladıktan sonra açılan sitelerin en altında web tasarım firmasının logosu yer alıyor ise bu web sitesini o firma yapmıştır. Ama başka bir firmaların logoları var ise o firmadan uzaklaşın. Çünkü bu firma haksız kazanç sağlıyordur.

Her web tasarım firmasının yüzlerce referansı olması şart değil. Önemli olan doğru yolda ilerlemek. Daha işin başında firma sizi aldatmaya çalışıyor ise o firmadan uzak durmak gerekir.

Referanslardaki Sitelerin Hızını Test Edin!
Referanslarda bulunan siteleri açtıktan sonra sitedeki sayfalar arasında dolaşın. Sitenin hızını test edin. Eğer sayfa yükleme hızları çok yavaş ise sizin siteniz de yavaş çalışacaktır. Çünkü web tasarım firmaları tüm siteleri aynı sunucuda barındırır.

Seo, Web Geliştirme

SEO Pazarlama Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu, google, bing, yandex, yahoo gibi arama motorlarının işleyişini göz önünde bulundurarak oluşmuş bir tür internet pazarlama şeklidir. Bu tür stratejiler, insanların internete girdiklerinde nerelere göz attıklarını ve aradıkları şeye ulaşmak için arama motorlarına ne tür kelimeler yazmayı tercih ettiklerini saptamaya çalışırlar. Bu tür stratejiler insanların ulaşmak istedikleri sonucları ararken hangi arama motorlarını sıklıkla kullanmayı tercih ettikleri konusunu da ele alırlar ve detaylı sonuçlar ortaya koyarlar.

Bir siteyi optimize etmek demek, o sitenin, içeriği kadar, daha fazla HTML düzenlemesine ve kodlama yardımına da ihtiyacı var demektir. Bu düzenleme size, kullanıcıların kullandıkları anahtar kelimelerle daha ilintili bir web sitesi elde etmenizi sağlar. Ve bazı arama motorlarında var olan engelleri de aşar.

Bir diğer yöntem ise, sitenin back-linklerini arttırarak trafiği arttırmak ve sitenin bu şekilde yükselişe geçmesini sağlamaktır. Arama motoru optimizasyonu genellikle dizayn yada sitenin gelişim süreçlerine bakmaz, HTML’ye bakar. Html2’de yapılan değişiklikler arama motorlarındaki sıralamanızı yükselişe geçirebilir. Bir siteyi yaparken, arama motoru dostu temple’lar ve yazılımlar kullanmanız sitenizin sıralaması açısından daha iyi bir tercih olacaktır.

Ne oldu da SEO bu kadar önem kazandı?

Bu sorunun yanıtını verebilmek için, içerik sağlayıcı olarak en temel amacınızın ne olduğunu düşünün. Yazdığınız içerikleri yalnızca siz mi takip edeceksiniz? İçeriği neden hazırlıyorsunuz? Elbetteki belirli bir ziyaretçi kitlesine sahip olmak için. Hazırladığınız içeriği kimsenin ziyaret etmemesi, size birşey kazandırabilir mi? Elbetteki hayır. İnternet üzerinde içerik sağlayıcıysak, amacımız; hazırladığımız içeriğin bize bir kazanım sağlaması gerektiğidir. Bu fikirden hareketle içeriğin belirli bir ziyaretçi kitlesini kazanımı kişisel olarak bizi tatmin edebildiği gibi, aynı zamanda bu faydayı diğer kazanımlara kanalize edip edemeyeceğimiz sorusunu da doğurur ki bu nedenle web siteleri açısından SEO önem kazanmaya başlamıştır. Yani SEO’nun önem kazanması hem maddi hem de manevi tatmine yöneliktir. Manevi tatmin, içeriğimizin ziyaretçi sayısıyla açıklanırken; maddi tatmin içeriğimize gelen ziyaretçiler üzerinden ekonomik fayda sağlayabilmemiz fikri olarak açıklanmaktadır.

Herkes SEO çalışması yapabilir mi?

Bazı uzmanlar SEO’ya bir sanat olarak bakmaktadır. Çünkü web siteleri bazında popülarite kazanmak bazı bilgi ve becerilere sahip olmaktan geçer. Bu nedenle SEO, teknik anlamda uzmanlık isteyen bir olguyken aynı zamanda doğallık gerektiren bir husustur. Bu sebepten dolayı SEO uzmanlığı profesyonel anlamda bir meslek durumuna geçmiştir. SEO hususunda bazı noktalar herkesin anlayabileceği düzeydeyken ilerleyen aşamalarda uzmanlık bilgisi gerektirdiğinden dolayı herkes tarafından profesyonel anlamda yapılabilecek bir çalışma değildir. Yani her içerik sağlayıcısı ya da site sahibinin SEO konusunda uzman olduğunu söyleyebilmek oldukça güçtür. Zaten SEO çalışması, birbirini tetikleyen çok fazla bileşene sahip olduğundan dolayı hangi bileşenin neler üzerinde etkili olduğunu saptamadan girişilebilecek bir çalışma değildir.

SEO çalışması web siteniz ve içeriklerinizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması amacıyla yapılmaktadır. Üst sıralarda çıkan web sitesine ziyaret daha fazla olacağından dolayı, bu ziyaretçi kitlesini marjinal faydaya kanalize etme isteği içerik yayımcısının en önemli arzusudur. Bu nedenle miilyarlarca kişinin ziyaret ettiği web siteleri en önemli kazanç kapılarından birisini oluşturmaktadır.

SEO çalışmasının aşamaları nelerdir?

SEO çalışması da tıpkı pazarlamaya benzetilebilir. Nasıl ki pazarlama, herhangi bir ürün yada hizmet henüz üretilmeden başlayan bir süreç olarak belirtilmekteyse; SEO’da henüz web sayfanız internet üzerinde yayına geçmeden önce başlayan bir süreçtir. SEO’nun ilk aşaması web sitenizin kategorisini belirlemekle başlar, bu aşamayı web sitenizin anahtar kelimelerini belirleme süreci takip eder. İlk aşamada karar verdiğiniz içerik kategorileri, ikinci aşamada anahtar kelimelere (arama sorgularına) dönüşmek zorundadır. Belirtilen kategoride hazırlanan web sitesi yayına geçtikten sonra teknik bilgi gerektiren SEO çalışması safhası başlamaktadır. Bu aşamada; belirlediğiniz kategoriye uygun özgün içerikler web sitenizde yayınlanmaya başlar ve web sitenizin stabil bir hale gelmesi, arama motorlarınca takip edilebilir ve içeriklerinizin indexlenebilir bir duruma gelmesi beklenir. Arama motorlarınca fark edilen web siteniz ve içerikleriniz, belirli bir sürenin ardından arama motorlarındaki ilgili arama sorgularında gösterilebilir bir hale gelir. Bu aşamadan sonra arama motorlarının referansıyla web sitenize ziyaretçiler gönderilmeye başlar. SEO, sınırlı olan kategorilerde rakiplerinizden daha üst sıralarda listelenme gayretlerinin bütünüdür. Çünkü arama motoru kullanıcılarının bir çoğu, arama sorguları sonucunda listelenen web sitelerinden çoğu zaman ilk sayfadaki ve üst sıralarda gösterilenleri ziyaret eder. Bu da sizin üst sıralarda gösterilme isteğinizi tetikleyecek bir durumdur. SEO çalışmalarındaki en önemli unsur yapılan çalışmaların arama motorları nezdinde doğal görünmesidir. Bu nedenle yukarıdaki aşamaları, tanıtım yazıları, backlink, referanslar izler ki, SEO uzmanları açısından SEO çalışmaları web sitesinin arama motoru performansını bir anlamda doğal göstermek için olduğu sonucuna ulaşılabilir.

Pazarlama Açısından SEO

Günümüzde pazarlama, daha çok ve ölçülebilir tüketici kitlesinin tespit edilebilmesi sebebiyle dijital platformlara doğru kaymıştır. Dijital platformlardan en önemlisini ise internet oluşturur. İnternet üzerinden pazarlama stratejileri, e-ticaretin yaygınlaşmasıyla başlayan, e-ticaret sitelerinin sayısındaki artışla devam eden ve beraberinde sosyal medya pazarlaması kavramını doğmasına neden olan bir hal almıştır. Aynı zamanda, içeriklerin tüketicileri yönlendirmedeki etkisi dolayısıyla içerik pazarlaması son dönemlerde önem kazanarak e-ticaretin başarıya ulaşmasını destekleyici en önemli faktörlerden birisi olmuştur. Teknoloji okuryazarlığının artış göstermesi, e-ticaret siteleri açısından ziyaretçileri online müşteri statüsüne sokma gayretleri içerisine girmelerini hızlandırmıştır. Bu nedenle ziyaretçi ve tüketici kimliğinden online müşteri yaratma aşamasında SEO büyük önem kazanan bir hal almıştır. Binlerce rakibinizin arasından sıyrılarak arama motoru sorgularında ön sıralarda bulunmak e-ticaret sitelerinin de vazgeçilmezi durumundadır. Bu nedenle SEO, içerik sağlayıcı web sitelerinde olduğu gibi e-ticaret siteleri açısından da önem arz etmektedir. Arama motorlarında anahtar kelime, ürün adı, ürün fiyatı gibi arama sorgularında ilk sıralarda çıkmak, e-ticaret sitenize organik ziyaretçi çekebileceği gibi olayı yalnız arama motoruyla sınırlamamak da gerekiyor. İnternetin kazanç potansiyelinin farkına varan hemen hemen her içerik oluşturucu, hisseden bir pay kapabilmek için çaba harcamakta. Bilindiği gibi internetten para kazanmanın yüzlerce farklı alternatifi mevcut, bu nedenle internet gelirlerini e-ticaret ile sınırlamamak da gerekiyor. Başarılı içeriğe sahip web siteleri bile reklam yayıncılığı yaparak muazzam gelirlere sahip olabilmekte.

Arama motoru pazarlaması ile SEO pazarlamanın karşılaştırılması

2013 yılı sonunda yapılan bir araştırmaya göre arama motorlarından Google, %71 ile pastadan en büyük payı kapan arama motoru olarak belirtilmekte. Bu nedenle pazarlama yöneticileri, içerik sağlayıcılar, e-ticaret siteleri arama motoru referanslarını en etkin şekilde kullanma gereği hissetmekte ve işe arama motoru reklamcılığıyla başlamaktadır. Arama Motoru Pazarlaması olarak isimlendirilen bu dijital pazarlama metodu, ücret karşılığında arama motoru sıralamalarında en üst seviyede çıkmayı amaçlamaktadır. Aşağıdaki görselden farkedilebildiği gibi “iPhone 5S” arama sorgusunda karşımıza 533 milyon farklı sonuç çıkmaktadır. Ürünün üreticisi Apple olmasına karşın arama sıralamasında 4. sırada yer almakta. Peki sizler internet kullanıcısı olarak hangi arama sonucuna tıklamayı tercih edersiniz? Cevap çoğu zaman en üstteki birkaç sıralama olarak değişecektir. Dikkatli incelediğinizde en üstteki 3 sıralamanın e-ticaret sitelerinin ücretli reklamları olduğunu farkedebilirsiniz. Yani arama motoru pazarlaması yapan işletmelerin en büyük amacı ziyaretçileri alışveriş sitelerine yönlendirmek ve onların satın alma niyetlerini ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle arama motoru pazarlaması, işletmelerin pazarlama çabalarında önemli çevrimiçi araçlardan birisi olmaktadır.

Sonuç olarak arama motoru pazarlaması bütçenizle orantılı başarı etkisine sahiptir. Yani pazarlamasını yaptığınız ürün ya da hizmet sizin teklif ettiğiniz bütçe oranında arama motoru sıralamalarında üst mevkilerde yer almaktadır. Fakat unutmamamız gereken en önemli durum, arama motoru pazarlaması ile SEO Pazarlamanın birbirinden farklı metotlar olduğudur. Arama motoru pazarlaması yukarıda belirttiğimiz  direkt pazarlama ve satış amacıyla tercih edilmesinden solayı doğrudan pazarlama sınırları içerisine de alınabilir. Oysa ki SEO pazarlama henüz ürün ya da hizmet ortada yokken başlatılan ve belirli aşamalardan oluşan bir pazarlama sürecidir. SEO pazarlama, doğrudan reklam ve pazarlama çabası olmamakla birlikte internet pazarlamasının en önem taşıyan unsurlarından birisidir.

İnternet temelli pazarlama biçimlerinin tamamında SEO’nun etkisinin olduğunu söylemek mümkündür. Ziyaretçi çekmek SEO çalışmalarından etkilenir, çekilen ziyaretçiyi satın almaya yöneltmek ise web sitesinin kendisi ve içeriğiyle alakalıdır. Amacınız ziyaretçiden müşteri yaratmaksa, SEO bu aşamanın en önemli aracıdır. Hatta günümüzde SEM (Search Engine Marketing) Arama motoru pazarlaması kavramı ortaya çıktı ki, hiç de ihmal edilecek bir durum değil.

SEO Fiyatları

750 TL’den Başlayan SEO Fiyatları ile Hizmet Veriyoruz

10 Senedir Faaliyette Olan Güçlü Bir Firmayız

Sitemizi kısaca gezdiğinizde, aylık periyotlarda, Web siteniz için yapılacak çalışmaların ne denli geniş bir çalışma olduğunu sizde göreceksiniz. Web sitenize güncel SEO teknikleriyle, lafta olmayan, deneyimli “uzman ekibimizle”, çalışmalarımızı bir düzen içerisinde, organik ve Google algoritmasına uyumlu olarak yapıyoruz. SEO fiyatları tablomuza gelince, mümkün olan en düşük seviyelerde tutarak kaliteden ödün vermiyoruz. Dışarıdan herhangi bir İnternet sitesinden hizmet almıyoruz. Ana sayfamızda belirttiğimiz, birbirinden farklı IP adreslerine sahip, A Class ve B Class IP adreslerinde yayın yapan geniş bir networke sahibiz. Müşterilerimize kendi networkümüzü açıyor ve tanıtımlar yapıyoruz. Arama Motorları üzerine, yaklaşık 10 seneden beri devam eden çalışmalarımız var. Bu süre içerisinde Arama motorlarındaki özellikle Google’da yaşanan gelişmeler, değişimler ve tüm süreçleri birebir içinde yaşamış bir firmayız. Bu değişimi bünyemizde olan yüzlerce web sitesi üzerinde yaptığımız çalışmalarla mümkün olmuştur.

Müşterilerimizin % 100 ‘ü memnun

Fiyatlandırma, verilen hizmetle paralel orantılarda olmalıdır. Biz mümkün olduğunca, fiyatları en uygun seviyelerde tutarak, müşterilerimize hizmet veriyoruz. Müşterilerimize yaptığımız SEO çalışmaları, başarılı ve hızlı sonuçlar veriyor. Hizmet alan müşterilerimizin % 99‘u memnun. Rahatlıkla bizi arayarak referanslarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Sadece SEO konuları üzerine deneyimli, düzenli, güncel, eğitim alan bir kadromuz var. Etkili bir çalışma planımız ve gündemden hiç kopmadan, dolaylı teknikler yerine, ayağı yere basan, sitenin bugünü ve gelecekteki alt yapısını güçlendiren çalışmalar yapıyoruz.

Şunu görüyoruz ki, Google her son güncellemesinde çok daha verimli, çok daha adil, çok daha gerçeğe yakın bir arama yapısıyla karşımıza geliyor. Bizlerde şunu biliyoruz ki, hizmet verdiğimiz sitelere ne kadar düzgün ve geleceğe yönelik çalışma yaparsak, şimdiki zamanda ve uzun vadede başarılı sonuçlara ulaşacağız.

Geri Dönüşü Mümkün Olmayan Yollara Girmeyin

Muhakkak ki birbirinden farklı fiyatlar ve vaatler ile suiistimale açık bir konu olan SEO çalışması, gelişi güzel, duruma göre rakamlarla, alt yapısı olmayan, yurt dışı bağlantılı olumsuz çalışmalarla yapılabilmektedir. Bu tarz olumsuz SEO hizmeti veren kişiler ile sitenizi tehlikeye ve dönüşü olmayan yollara sokmayın. 10 seneden beri sektörde hizmet veren, teknik alt yapısı ve Teknolojik donanıma sahip bir firmayız. Şunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Türkiye’deki en geniş SEO alt yapısına sahip olan firmamızın verdiği hizmet karşılığında, ücretlendirme olabilecek en uygun seviyededir. Başlıkta belirttiğimiz gibi yapılan işlere baktığımızda şüphesiz en uygun fiyatları veriyoruz. Konuyla alakalı öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi için firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman arkadaşlarımız size gerekli tüm yardımlarda bulunacaklardır. Bizler bu konunun ustalarıyız. Bizimle çalışırsanız İnternet’te var olursunuz.

Konumuz eğer SEO fiyatları ise mantıksız ve değişken fiyatlar verip, bol laf yapan, ama ne yaptığından bile aslında haberi olmadan, bu işi yaptığını iddia eden kişiler için bu uyarıda bulunmamız gerekiyor.

İnternet siteniz bu tip çalışmalardan, bırakın fayda sağlamayı, geri dönüşü mümkün olmayan bir kara deliğe düşmesi içten bile değil .. Sendbox ve BlackHat diye adlandırılan terimler, yanlış yöntemlerle direkt Google‘ı kandırma yöntemlerine girenlere verilen, bir takım cezalandırma yollarından bazılarıdır. Arama motorlarında, sitenizi yükselteceğiz diye garanti verenler, işler ters gittiğinde ve başarısız olunduğunda, olmadı kusura bakmayın, para da istemiyoruz denilse dahi, bu yaptırımlardan sıyrılmak maalesef mümkün değil. Artık bir kere sitenize hatalı çalışmalar yapılmış. Web siteniz bu tip cezalandırmalara girmesiyle beraber, sitenizi en baştaki haline getirmeniz için aylarınızı bu konuları bilen bir uzman ile zaman ve para harcamak artık kaçınılmaz bir durum olacaktır.

8 Kademeli Dev Analiz Çalışması

Sitemiz ilk ayda detaylı bir analiz sürecine girer. Bu süreç Google algoritması ve arama motoru matematiğine en ideal şekilde yapılanır ve planlanır. SEO çalışma sürecinin kalbi dediğimiz bu analiz çalışması ile Google kriterlerine en yakın seviyeye gelecek ölçülerde planlanır.
Bu çalışma süreci şu şekilde işler;

  • Site İçi Teknik Analiz ( Kademe 1 )
  • Sektör Analizi ( Kademe 2 )
  • Rakip Analizi ( Kademe 3 )
  • Anahtar Kelime Analizi ( Kademe 4 )
  • İçerik ve İmaj Analizi ( Kademe 5 )
  • Meta Analizleri ( Kademe 6 )
  • Kod Analizi ( Kademe 7 )
  • Google Standartlarına Uygunluk Testleri ( Kademe 8 )

SEO analiz ücreti 3500 TL + KDV
(Paketlerimizde ücretsiz olarak sunulmaktadır.)

En Uygun SEO Fiyatlarını Veriyoruz. Aylık 750 TL ‘den Başlayan Fiyatlarla

Rekabeti orta ölçekli kobiler için hazırlanmış bu paket ile esnek bir çalışma planı hazırladık. Çalışma detaylarına baktığımızda kapsam alanı dar olmasına rağmen hizmet ve iş kalitesi birebir aynıdır. Bu nedenle zor bir iş kolu içinde değilseniz gönül rahatlığı ile  1 aylık Eko SEO modelini alabilirsiniz.