Yerel “SEO” Arttırma Yolları

search engine optimization chalkboard ss 1920 800x450 768x432 Yerel SEO Arttırma YollarıYerel “SEO” Arttırma Yolları

Büyük bir şehirde bir işletmeyi temsil ediyorsanız ve ilk 3 harita işletme listesini ( Snack Paketi ) hedefliyorsanız , daha da zorlaşır.

Çok stresli saatlerinizi sitenizin her yönüne göre düzenleyerek, bunu gerçekleştirmeye çalışarak ve yanlış gittiğiniz yeri merak ederek akıl sağlığını kaybedebilirsiniz.

Çok yalnız bir yer olabilir.

Zihninizi korumak için yapılması gereken önemli bir şey gerçekçi olmak ve birkaç dürüst gerçekle yüzleşmektir.

Bu gerçeklerden biri, hiç kimsenin tam bir kesinlik, hiç kimsenin bilmediği, ya da herhangi bir arama sorgusu için çok sevilen bir atıştırmalık paketine girmeyeceği. En iyi Yerel SEO uzmanları değil, Google’da çalışan insanlar değil; Google’ın, sonuç sayfasının oluşturulmasından önce kendisinin herhangi bir fikri olduğuna ikna olmadım bile.

Bu neden?

Harita atıştırmalık paketindeki sıralama şansınızı etkilemek için yapabileceğiniz pek çok şey olsa da, bu sonuçlar kontrolünüzün ötesinde olan şeylerden etkilenir.

Birincil sıralama faktörlerinden biri, arama yapan bireyin konumu ve önceki deneyimlere dayanan kullanıcı tercihleridir.

Örneğin, bir kişi bir yerde ‘yakınımdaki en iyi kafeler’ için arama yapabilir ve aynı sorgudan bir blok tamamen farklı sonuçlar verebilir. Aynı örneği kullanarak, eğer kişi bölgedeki diğer kafelere gitmişse ve onları (sizinkileri ziyaret etmeden) yüksek oranda puanlamışsa, o zaman tekrar tekrar tercih edilebilir.

Size karşı bilinmeyen ve kontrol edilemeyen çalışma unsuru ile, ilk etapta ulaşılamayacak bir şeye orantısız bir zaman harcamamanızı sağlamak için durumu yönetmeyi düşünmeniz gerekir.

Bu göz önünde bulundurulduğunda, yapabileceğiniz en iyi şeylerin beş listesini bir araya getirdik, bu da odaklanmanızın sadece harita sonuçlarına bakmaksızın yerel cephede rekabet etmesine yardımcı olacak (bu beş taktiğin uygulanması uzun bir yol kat edecek olsa da). harita alanında rütbe yardımcı olmak için).

1. İncelemelerle İtibarın Kurulması

Günümüzün tüketicisi, daha sık olmayan, araştırdıkları herhangi bir ürün / hizmet / deneyimle ilgili müşteri yorumlarını / geribildirimlerini araştıran, bilinçli, iyi araştırılmış bir bireydir.

Bu nedenle, işletmeniz için önemli ve alakalı olan web siteleri ve platformlar aracılığıyla sağlam bir itibar oluşturmak çok önemlidir.

İlgili platformlar TripAdvisor, Yelp, Bookings.com, FourSquare vb. İçerebilir, ancak endüstriniz için ana platformlar ne olursa olsun, orada olmak istersiniz. Ayrıca, Google Benim İşletmem Girişi aracılığıyla yorum almaya da odaklanmanız gerekir; çünkü bu, işinizi arayan kişiler için genellikle ilk çağrı noktasıdır.

Bu sadece elbette iyi yapılmış bir iş anlamına gelmez, aynı zamanda müşterilerinizin olumlu deneyimlerini sunmalarını teşvik etmek için proaktif olmak demektir. Bu, satış noktanızın yakınında, platformlarda bulunduğunuzu bilmenizi sağlayan küçük bir işarete sahip olmak kadar basit olabilir. Müşterileri aynı şeyi hatırlatmak personel alabilir. E-posta pazarlamanızı, etkileşimi teşvik etme aracı olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

Kaçınılması gereken tek şey müşterileri gözden geçirmeleri için uygun olmayan bir şekilde teşvik etmektir (onlara bir indirim ya da bunun için bir miktar getiri teklif ederek). Bu, genel olarak platformlar tarafından kötü uygulama olarak görülür ve genellikle işinizin bunu yapmak için cezalandırılmasına neden olur. Her durumda, memnun müşterilerle iyi bir iş yapıyorsanız, çok fazla cesaret gerektirmemelidir.

2. Sosyal Medyada Giriş

Sosyal medya, işiniz için mevcut, yeni ve potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın harika bir yoludur ve bu günlerde, işletmenizi temsil etmenin bir yolu olarak standart bir beklentidir.

Yerel müşterilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yolu olmakla kalmıyor, aynı zamanda geniş bir pozlama elde etmek ve yeni hayranlar, takipçiler ve bağlantılar edinmek için harika bir yol. Bunu organik olarak veya hedeflenmiş ücretli kampanyalar aracılığıyla büyük bir özgüllükle yapabilirsiniz.

Yeni bulunan takipçilerinizle, sosyal medyayı işiniz hakkında bir web sitesi veya organik arama sonuçları yoluyla zorlayıcı olabilecek birçok bilgiyi paylaşmak için harika bir platform olarak görürsünüz. Yeni ürünleriniz, yeni indirimleriniz, yaklaşan etkinlikler anında arama yapmak zorunda kalmadan sosyal medya beslemelerinde görünecek.

3. Çevrimiçi Dizinleri Reddetme

Pek çok kişinin kendi bölgelerindeki işletmeler hakkında öğrendiği başka bir yol da çevrimiçi dizinler.

Herkesin Google’ı kullandığını düşünmek kolay değil. Asıl durum oldukça açık değil.

Google baskın olsa da, tüm interneti taramanın en büyük sorumluluğuna sahiptir ve bazen sitelerin uygun şekilde optimize edilmediği ve / veya bazı sitelerin kötü şekilde optimize edilmediği bazı sonuçların eksik olduğu sonuçları döndürür.

Dolayısıyla, bir çevrimiçi dizin daha hedefe ve spesifik hale gelir ve iyi olanların gezinmesi çok kolaydır, bu yüzden insanlar onlara yönelir.

İnceleme manzaraları ve sosyal medya platformları gibi, hangisinin işletmenizle alakalı olduğuna bakmak önemlidir. Adınız, adresiniz ve telefon numaralarınızın (NAP) da gönderdiğiniz tüm dizinlerde tutarlı olması önemlidir. Biraz çaba ve araştırma gerektirir, ancak zamanın iyi harcanmış olduğunu ve sonuçta yerel harita atıştırmalık paketinde sıralama şansınız olduğunu keşfedeceksiniz.

4. Topluluk ile bağlantı kurun

İşinizi tanıtmanın yollarını düşünmek söz konusu olduğunda bir tür online tünel vizyonu elde etmek çok kolaydır, ancak insanların her zaman hayatlarını internette yaşamadıklarını her zaman hatırlamanız gerekir… iyi, yine de değil.

Kişisel bir yüzle yüz yüze bir etkileşimden ziyade kişisel biriyle bağlantı kurabilmenin hiçbir önemi yoktur, bu yüzden kendinizi topluluğa dahil etmek ve görmek için en iyi çıkarlarınızda kesinlikle.

Bunu yapmanın bazı yolları, yerel pazarlara veya ticaret fuarlarına (işiniz için uygunsa) katılmaktır. Bunu yaparken yüzlerce farklı kişisel etkileşim kuracaksınız ve bu da çoğu zaman olağan konumunuza daha fazla yol açacaktır.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu ise yerel bir olayı veya hayır işine destek olmaktır. İşletmenizin umurunda olduğunu gösterebilirseniz, o zaman topluluk sizi önemsemeye ve desteklemeye daha müsait olacaktır. Bu tür etkinlikler, sosyal medyada da yayınlamak ve paylaşmak için harika içerikler sunmakta ve genel olarak sizi oldukça iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

5. Web Siteniz için Bazı Yerel İçerikler Yaratın

Kendinizi yerel anlamda kurmak istiyorsanız, en kolay yer olan bir hisseden ziyade bunun bir iddiası kendi web sitenizde odaklanmış içeriğiyle. Kendi hikayenizi anlatın ve mahallenizin ve topluluğunuzun neden işinizin ayrılmaz bir parçası olduğunu açıklayın. İşinizin kökeninin bir parçası mı ve eğer öyleyse, nasıl? Bölgenizdeki ürünleriniz bir şekilde etkilendi mi? Yerel ürünler veya tedarikçiler kullanıyor musunuz?

Bu şeyler özelliği varsa, web sitenizde çok açık olmalıdır. Ayrı ayrı parçalarla daha ayrıntılı olarak bu yönleriyle detaylandırılabileceğiniz bir blog bölümüne sahip olmaya değebilir. Bir kez daha, bu içeriği sosyal medyada paylaşabilecek ve herkese konumunuzun işletmeniz için ne kadar önemli olduğunu herkese gösterebileceksiniz.

Sonuç

Girişte belirtildiği gibi, atıştırmalık paketi sonuçları almak, birçok cephede yokuş yukarı ve belirsiz bir savaş olabilir, ancak proaktif olarak yerel cephede hala varlığınız olabilir. Ek bir bonus, bu şeylerin çoğunu yaparak, yalnızca aranan Snack Pack’e girme şansınızı artıracaktır.