Adana Web Tasarım, Adana SEO Ajansı. sosyal medya uzmanı, web dizayn, web yazılım hizmetleri, adana web tasarım, adana grafik tasarım
Destek Hattı
0536 575 36 25
Çalışma Saatlerimiz
Pzt - Cmt: 08:00 - 21:00

Etiket: SEO Ajansı

Seo

Firmanıza İyi Bir SEO Şirketi Nasıl Bulunur?

İhtiyaçlarınız İçin İyi Bir SEO Nasıl Bulunur?

Çevrimiçi varlığınız Arama Motoru Optimizasyonu’na (SEO) bağlıdır ve her şey çevrimiçi varlığına bağlıdır. Google arama motoru sonuçlarında bulamazsanız, hedef kitlenize ve endüstrinize bağlanmak çok daha zor. Bir arama varlığı olmadan, işiniz veya ürününüz hakkında bir şeyler söylemek zor. SERP’lere hükmetmeye başlamak istiyorsanız, iyi bir SEO şirketi bulmanız gerekiyor.

Ne yazık ki, birçok işletme hala iyi bir arama ve içerik stratejisine sahip değildir. Bazıları sadece bir şey söylemek istediklerini düşündüklerinde blog yazıları yazıyor, arzu doğduğunda sitelerde içerik sallıyor. Diğerleri , nasıl yapacakları hakkında hiçbir fikrinin bulunmadığı bir çok şeyi vaat eden bir SEO blog yazarı veya ajansı ile sonuçlanır.

Peki, iyi bir SEO şirketi nasıl buluyorsunuz? Temel bilgilerle başlayalım.

Google İyi Bir SEO Şirketi Bulmak İçin Akıllı Bir Yol mu?

Google harika! 1989’dan beri arama endüstrisini, dosya adlarını 30 trilyondan fazla sayfaya bakabilen ve (genellikle) yalnızca ihtiyacınız olanı bulabilen karmaşık bir araca endeksleyen basit sistemlerden yönlendirdiler.

Ancak Google’da arama mükemmel değildir ve en yenilikçi özelliklerinden bazıları gerçekten sinir bozucu kör noktalar ile birlikte gelir. SEO ajansları gibi bir tür işletme aradığınızda, Google’ın yerel algoritması devreye girer. Arama motoru, bulunduğunuz bölgedeki işletmelere daha fazla ağırlık verir. Örneğin, fotoğrafları ve incelemeleri olan veya Google My Business’te listelenen bir işletme . Çin yemeği veya bir giyim mağazası arıyorsanız, bu bariz bir avantajdır, ancak diğer iş türlerini bulmayı gerçekten zorlaştırabilir.

İlk bakışta, umut verici görünebilir. Sıralama ajansları, altta SEO firmaları işe almanın birkaç yararlı ipucu ve ortada bir SEO şirketi var. Fakat başka bir göz atın. Bir şey bu isimler hakkında balık gibi görünüyor mu?

Topseos.com/rankings-of-seo-, güvenilir bir siteye benzeyen bir sese eşlik eder mi?

Peki ya 10bestseos.com? En iyi 10 SEO listesini gerçekten o kadar iyi yapan, Google’ın bir sayfada iki tane vermesine neden oluyor?

Her neyse, Google şirketiniz için en iyi SEO ajansını bulmanıza yardım edemezse, daha iyi olacak olan spam dolu görünen ilk 10 liste var mı?

İyi bir SEO şirketi arıyorsanız, bu noktada, muhtemelen sadece kafanız karıştı – bahsetmiyorum bile, SEO uygulamasının tamamını ilk etapta lanetliyor olabilirsiniz. Bu şeyleri bulmayı kolaylaştırması gerekmiyor mu? Google’ın size karşı çalışmaya çalıştığını görünce iyi bir SEO şirketini nasıl buluyorsunuz? Hangi şirketlerden kaçınacağınızı nereden biliyorsunuz?

Nasıl kandırılmadan iyi bir SEO Şirketi Bul

İşte kirli küçük bir pazarlama sırrı: yeterince kötü bir anahtar kelime istiyorsanız ve bunu elde etmek için yeterli kaynağa sahipseniz, kendiniz yapabilirsiniz. Google daha akıllı olmaya başladı, ancak özel bir SEO pazarlama ekibi, arayanın istediğini gerçekten sunmasalar bile sıralamasını etkileyebilir. Bunu, örneğin Google’ın beğendiği faktörleri hedef alarak yaparlar:

 Yerel SEO

Yukarıda tartıştığımız gibi, yerel şirketler Google’dan bir destek alıyor. Bu, yerel bir varlığa sahip merkezi SEO şirketlerine büyük bir destek sağlayabilir, ancak uzaktan çalışan ve birden fazla yere yayılmış olan İçerik Fabrikası gibi şirketler için pek bir şey yapmaz .

 Alan Kurumu

Alan adı yetkilisi, Google’ın sıralama belirlerken belirli bir alana ne kadar ağırlık verdiğini belirtir. Yüksek etki alanı otoritesi, Google’ın web sitenizi sevdiği anlamına gelir – meşru bir kuruluş gibi görünüyorsunuz, bu da insanların gerçekten istedikleri içeriği sağlar. Bu, rakiplere kıyasla SERP’lere (arama motoru sonuç sayfaları) tırmanmanızı kolaylaştırır.

Tek tek sayfaların kendi sayfa yetkileri vardır – bu sayfanın Google’a ne kadar iyi göründüğüne dayanan bir değer. Ancak, Google etki alanlarını seviyorsa vasat sayfaların bile daha kolay bir zaman sıralaması vardır.

Bu biraz basitleştirmenin bir parçası. Bakın, Google’ın algoritmaları gizlidir. Aradıkları birçok faktörü biliyoruz, ancak onları tartıp arama sonuçlarını ortaya çıkaran formülleri tam olarak bilmiyoruz.

Moz (bir SEO pazarlama yazılımı sağlayıcısı), bir sitenin ne kadar iyi olacağını tahmin etmeye çalışan ve dijital pazarlamacıların bu sonuçları iyileştirmelerine yardımcı olan Etki Alanı ve Sayfa Yetkilisiölçümlerini bir araya getirdi . SEMRush gibi diğer siteler de benzer araçlar sunar.

 Geri bağlantılar ve dahili bağlantılar

Google, web sayfalarının birbiriyle nasıl bağlantılı olduğuna bakar. Bu, web sitenizdeki dahili bağlantıları içerir. Örneğin, sattığınız bir ürün hakkında bir blog yazarsanız ve onu ürün sayfanıza bağlarsanız, Google’ın bu sayfaların nasıl ilişkili olduğunu anlamalarına yardımcı olur.

Geri bağlantılar – etki alanınızın dışındaki sayfalardan web sayfalarınıza bağlantılar – özellikle önemlidir. Google, onları yönlendiren sitenin etki alanını ve sayfa otoritesinin bir kısmını kendinize aktaran, sayfanız için oylama olarak sayar. Bu iyi SEO için anahtardır. Sizinle bağlantı kurmak için doğru sayfaları bulabilirseniz, bu gerçekten sizi arama sonuçlarında yukarı çekmenize yardımcı olabilir.

Dahili bağlantılar, sayfalarınızdan bir tanesine değer aktararak, geri bağlantıların nasıl yapıldığına benzer şekilde yardımcı olabilir. Örneğin, web sitenizdeki nispeten yüksek rütbeli bir sayfadan yeni bir bloga bağlanırsanız, söz konusu blogun arama sıralamalarında artmasına yardımcı olabilir.

Bazı pazarlama şirketleri bağlantıları şüpheli şekilde kullanırlar . Örneğin, bu “En İyi SEO” listeleri, onları çok hedefli anahtar kelimeler aramaya zorlamak için gerçekten ayrıntılı bir bağlantı stratejisi kullanır, böylece şirketleri yüksek derecelendirmeler için ücretlendirebilirler. Bazı siyah şapka SEO’ları çok daha kötüdür – kasıtlı olarak kötü alanlar yaratır ve bunları sıralamada düşürmek için rakip sitelere bağlar. Neyse ki, Google, yıkıcı bağlantı kurma konusunda köklü ilerlemeler kaydetti.

 Ziyaretçi davranışı

Google, ziyaretçilerin web sitenize nasıl girdiklerini ve orada yaptıklarını izler; bu da SEO’nuzu karmaşık şekillerde etkiler. Pazarlamacılar Google’ın hemen çıkma oranı (ziyaretçilerin bir sayfayı tıkladıktan sonra ne sıklıkta ayrıldığını) ve sitenizi sıralamaya yardımcı olmak için sitedeki zaman gibi istatistikleri nasıl kullandıklarını tartışır . Sitenizin yaptıklarına bağlı olarak, yüksek bir hemen çıkma oranı aramanızın aradıklarını hemen bulduğunu veya içeriğinizden gerçekten hoşlanmadıkları anlamına gelebileceğinin iyi bir işareti olabilir.

Ancak, hepimizin hemfikir olduğu bir şey, Google’ın tıkladığı içerik insanlarını yayınlamak istediğidir. Arama yapanlar sitenizi SEO için bir Google aramasında her açışında tıklarsa, insanların görmezden geldiği bir sayfadan daha fazla sıralama yapacaksınız.

 Anahtar kelime hedefleme

Google, hangi konular hakkında yazdığınızı belirlemek için anahtar kelimeler kullanır. Başlıktaki anahtar kelimeleri (aramada başlığınız ne olarak gösterilir), H1 başlığı (sayfanın üstündeki başlık), H2 başlıkları (bu yazının etrafındaki büyük alt yazılar) ve diğer yerlerdeki anahtar kelimeleri nasıl kullandığınıza dikkat eder. Senin sayfan. Anahtar kelimelerinizi seçme konusunda dikkatliyseniz, sıralamada yükselmenize yardımcı olabilir.

Alan adınızdaki veya bir sayfanın URL’sindeki anahtar kelimeler de rol oynar. Eğer adı verilen bir siteyi yönetirseniz, oh bilmiyorum – “10bestseo.com” diyelim, “en iyi seo” gibi anahtar kelime öbeklerini hedefleyen makaleler için bir destek olacaksınız.

 İçerik stratejisi

Google, içerik stratejinizi ayırt etmek için anahtar kelimeler ve diğer ipuçları kullanır; yani, ne tür makaleler, videolar ve diğer içerikler sağladığınız. İsminizde “SEO” yazan ve SEO pazarlamasıyla ilgili birçok anahtar kelime için optimize edilmiş makale yazıyorsanız, doğru anahtar kelimelerle, Google size SEO ile yapılan aramalar hakkında daha fazla trafik gönderir.

Arama Motoru Sıralamasına Göre Kiralama Yapmamalı mıyım?

Hiç trafik çekmeyen bir SEO şirketinden kesinlikle şüphelenmelisiniz, ancak aramanızdaki en iyi şirketler mutlaka sizin için en iyi sonuçları alacak olanlar değildir.

Bununla birlikte, hiçbir şekilde üst sıralamanın kötü bir şey olduğunu söylemiyoruz! Açıkçası, iyi rütbeli içerik yazabilen bir şirket muhtemelen doğru bir şey yapıyordur (aksi takdirde söyleseydik ikiyüzlü olurduk!).

Tek söylediğimiz sıralamanın her şey olmadığı ve bir şirketin birinci sayfada gösterilmesinin birden fazla nedeni var:

  • Şehrindeki tek büyük SEO şirketi.
  • Daha fazla müşteriyi korkutmak için büyük bir arama motoru pazarlaması girişimi başlattılar.
  • Onlar derin cepleri olan şirketlere ilk 10 listelerinde noktalar satan bir toplayıcı.
  • Geçmişte kendi sitelerine benzeyen diğer siteleri tıkladınız.
  • Aslında çok popüler ve saygınlar.
Bir şirket şehrinizdeki en iyi SEO şirketi olsa bile, bu yeterli mi?

Eğer bir değilsen çok lokalize iş bir restoran veya bir tuğla ve harç mağaza gibi, online pazarlama çabaları ulusal ve hatta uluslararası olmalıdır. Sektörünüzde sonuç alabilecek bir şirket seçmeniz gerekiyor. Bulması çok daha zor.

Black Hat SEO Nedir – Ve Neden İyi SEO Değil?

Daha önce siyah şapka SEO’sundan bahsetmiştik, ama siyah şapka SEO’nun ne olduğunu ve neden SEO dünyasının karanlık tarafında ilgilenen herhangi bir şirketten kaçınmanız gerektiğini anlamanız önemlidir.

Genel olarak, teknoloji dünyasında “siyah şapka”, sömürücü olarak düşünülebilecek yöntemleri kullanan herhangi bir kurumu veya bireyi ifade eder. Başka bir deyişle, bu şirketler iyi bir içerik ve pazarlama ile SERP’ler arasında yavaş yavaş ilerlemiyor – Google’ın algoritmasından yararlanarak oraya geliyorlar.

Her türlü hileyi kullanarak (geri satın alma, gizleme , anahtar kelime doldurma ve her türlü arka uç SEO shenanigan’larına kadar), müşterilerinin geleneksel yöntemlerle yapabileceğinizden daha hızlı bir şekilde sıralanmasına neden olabilirler. Bir SEO ajansı size bir ay içinde sonuç vermeyi vaat ediyorsa, ya bunlar doludur ya da büyük olasılıkla bazı ipleri çekmek için siyah şapka SEO kullanıyorlardır.

Bu hileler işe yaramadı değil – onlar! – ancak Google açıkça algoritmasını kullanan tekniklerin hayranı değil ve ajansınızın kullandığı belirli bir metodun algoritması tarafından kara listeye alınması durumunda her zaman tüm trafiğinizin toza dönüşme şansı var . Daha önce şirketlerle çalıştık, bu da trafiğini (bazı durumlarda ayda milyonlarca hit) bir gecede hiçbir şeye dönüşmemesini izledi.

Tanımlayıcı verileri kaldırdık, ancak aniden inanılmaz derecede keskin bir düşüş olduğunu görebilirsiniz. Bunun web sitenizin trafiği olduğunu hayal edin – aylarca daha yüksek ve daha yüksek rakamlar bastığınızı ve ajansınızdan çok memnun kaldığınızı hayal edin. Ve sonra gitti.

Nasıl İyi Bir SEO Şirketi Bulursunuz?

Pazarlamacılar hakkında bir şey var, biz pazarlıyoruz. Bizi iyi gösteren hikayeler anlatmakta iyiyiz. Sorun değil – kendi SEO şirketinizi olumlu bir şekilde sunmak profesyonelliğin bir işaretidir – ancak BS dedektörünüzün yüksek alarmda olması ve durumunuzu göstermeniz gerektiği anlamına gelir. Aşırı yutturmaca kötü bir işarettir. Yeni bir arama motoru stratejisinin sonuç alması aylar alabilir ve belirli bir kampanyanın ne kadar çabuk ödeme yapacağını tahmin etmek zordur. Trafiğinizi gece boyunca ikiye katlayacağına söz verirse, bunlarla doludur.

Şeffaflık da anahtardır. İçerik Fabrikası’nda, şirketiniz için yapacağımız her şeyi size söylemekten son derece mutluyuz – size nasıl yapılacağını öğreteceğimiz eğitim paketleri bile sunuyoruz . ( SEO 101 Video Eğitim Serimizde neler sunduğumuzu inceleyin .) İyi bir şirketin bazı özel stratejileri ve araçları olabilir, ancak temel işlemlerini açıklayamazlarsa, devam edin.

İyi bir işaret, ajansın şirketiniz hakkında çok fazla merak gösterdiği zamandır. Sizin için sonuç almakla ilgilendiklerini ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru beceri ve deneyime sahip olduklarından emin olmak istediklerini gösterir. Sizinle ilgili sorular sormalılar:

 Kurum tarihi

Ne zaman kuruldu Senin görevin ne? Şirketiniz ne kadar büyük? Müşterileriniz kimler?

Kibirliğe karşı dikkatli olun – sektörünüzde sahip oldukları çok fazla deneyim olmasına rağmen, hala şirketinizde uzmansınız.

 Mesajlaşma stratejisi

Pek çok dijital pazarlama şirketi PR ve sosyal medyayı da ele alıyor, ancak bir blog içerik yazarı arasanız bile, sizi temsil edecekler, yani sesinizi doğru bulmaları gerekiyor.

Pazarlamacınız kitlenize nasıl geçtiğini bilmek istiyor. Resmi veya gayri resmi misiniz? Beğendiğiniz rakipler veya endüstri kuruluşları var mı? Gerçekten nefret ettiğiniz ve kaçınmak istediğiniz konular veya stiller var mı?

 Pazarlama stratejisi ve tecrübesi

Yepyeni bir başlangıç ​​değilseniz, bir SEO danışmanı veya şirketi kurduğunuz bir pazarlama temelini oluşturacak. Blog stratejiniz, sosyal medya çabalarınız, halkla ilişkiler ve benzeri konular hakkında bilgi sahibi olmak isterler.

İyi arama motoru pazarlamacıları da sonuçları soracak ve başarılarınızdan ve başarısızlıklarınızdan öğrenmeye çalışacaktır.

 SEO ve pazarlama hedefleri

Bazı değerli anahtar kelimelerin etrafına daha fazla trafik çekmeye mi çalışıyorsunuz? Satışları arttır? Marka imajınızı veya tanınırlığınızı iyileştirin mi?

Hedefleriniz, arama motoru optimizasyonu için doğru yaklaşımı belirleyecektir. Ajansınız ne istediğinizi anlamakla gerçekten ilgilenmeli, böylece en etkili stratejiyi bir araya getirebilsinler.

İyi bir SEO şirketi bulmak, sizi ve sektörünüzü alan bir şirket bulmakla ilgilidir. Sadece “SEO’da iyi” olmak yeterli değil. Ne de olsa, bir SEO ajansı size tonlarca trafik getiriyorsa, ancak bu trafikten hiçbiri dönüşüm sağlamazsa, bu gerçekten önemli mi? İyi bir ajans, müşterilerinizin tam olarak ne aradığını çözecektir – bunlar da hedefledikleri anahtar kelimelerdir.

Aynı şekilde, iyi bir SEO ajansı bulmak, sadece anahtar kelimeler önermek ve içerik yazmak için orada olmayan bir ortak bulmak anlamına gelir. Pazarlama ekibinizin geri kalanını anlayabilmeli (ve bir parçası olabilmeli). Ne de olsa, pazarlama sadece web siteleri, radyo reklamları, haber bültenleri veya SEO ile sınırlı değildir; işe yarayan stratejiler, işletmenizin hedeflemeye çalıştığı her ortamı göz önünde bulundurmalıdır.

Bir SEO Şirketi Benim İçin Ne Yapabilir?

seo uzmanı Firmanıza İyi Bir SEO Şirketi Nasıl Bulunur?

SEO pazarlaması çoğunlukla web sitesi optimizasyonu çevresindeki tekniklere atıfta bulunmak için kullanılır. Dijital pazarlamacılar, Google’ın arama sonuçlarında bir sayfanın çıkmasına yardımcı olmak için rakipleri araştırmak, anahtar kelimeleri seçmek, bağlamak, HTML biçimlendirme, başlık seçmek ve benzeri şeyler için en iyi uygulamaları öğrenirler.

Günümüzde, pazarlamacılar genellikle içerik stratejisine ve yazma becerilerine atıfta bulunmak için daha geniş çapta kullanmaktadır. Pazarlama sihirbazları, rakiplerinizden daha iyi içerik sağlamanın önemini haklı olarak vurgulamaktadır (Rand Fishkin’in 10X İçerik beyaz tahta Cuma, bunun nasıl yapılacağı hakkında bazı harika ipuçları verir.)

Ama gerçekten iyi bir SEO şirketi ile, SEO’nun bittiği ve PR ile sosyal medyanın başladığı yeri söylemek zor . Her ne kadar mükemmel bir Twitter Soru ve Cevapı ya da ustalıkla tanıtılan bir etkinlik her zaman arama sonuçlarını doğrudan etkilemese de, markanıza olan ilgiyi etkiliyor, bu da daha fazla insanın ne hakkında olduğunu bulmak için sizi ararken aramaları etkiliyor.

Aynı şekilde, sosyal sinyaller de gerçek bir şeydir ve sitenize Facebook veya Twitter’dan bağlanan kişiler, sayfanızı sıralamada yükseltmeye yardımcı olabilir. Bu demek oluyor ki sosyal sohbet çok değerli – ortalama SEO şirketinin hedeflediği bir şey olmasa bile.

Bunu yapan iyi bir SEO şirketi bulmak nadirdir. Tüm kutuları kontrol eden ve iyi sonuçlar alan, iyi bir strateji ile uygun içeriği ortaya koymak kolaydır. Ancak, bir arama motoru pazarlamacı ana, endüstrinizi anlamak ve müşterilerinize hizmet etmek için temellerin ötesine geçer.

İşinizi bir üst seviyeye çıkarabilecek iyi bir SEO şirketi bulduğunda neye benziyor? İşte bir örnek.

SEO Pazarlama Örnek Olay İncelemesi

Bir kişisel ürün müşterisi bizim için inanılmaz bir SEO başarısı oldu. 2016 Eylül ayından Ağustos 2017’ye kadar, toplam organik trafikte (yani arama trafiğinden)% 77,33 artış sağladık; bu, yıldan yıla% 30 artış hedefimizi iki katına çıkardı. Toplam blog trafiği için daha da iyi yaptık: Trafik istatistiklerini% 25 artırmak için yola çıktığımızda% 86.57 arttı. Bunların çoğu, anahtar kelime araştırma ve optimizasyonu ( % 164,72 daha fazla anahtar kelime !), İçerik stratejisi, optimizasyon ve dikkatli izleme gibi temel özelliklere geldi.

Ancak, SEO’ya çok az odaklanırsak bu sonuçları elde edemezdik. İçerik stratejimizi PR ve sosyal medya pazarlamacılığı ile sıkı bir şekilde bütünleştirerek , müşterimiz çevresinde bir topluluk oluşturmaya yardımcı olduk. İnsanların şirket hakkında konuşmasını ve başarılı arama motoru optimizasyon stratejisinin anahtarı olan içeriğimizle etkileşime girmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya Pazarlaması + SEO İçerik Yazımı = Ciddi Trafik Artışı

sosyal medya Firmanıza İyi Bir SEO Şirketi Nasıl Bulunur?

Yakın zamandaki bir örnek, Toronto merkezli seksolog ve Dr. Jess ile Sex’in arkasındaki ilişki uzmanı Dr. Jessica O’Reilly ile #SexEdChat serimizdir. Jess, geri çekilme, danışma oturumları ve düzenli medya özellikleri onu dünya çapında izleyen ünlü bir danışman ve eğitimcidir.

Müşterimiz, topluluk üyelerinin soru sorabileceği ve zevk, seks eğitimi ve rıza gibi konular hakkında tartışmalar yapabileceği düzenli soru-cevap oturumlarına ev sahipliği yapıyor. Bu, markaya ilgi ve ilgi uyandıran ve sıralamaya yardımcı olan topluluğumuz için bir hizmet sunar. Müvekkilimize, cinsel açıdan olumlu bir bakış açısı geliştiren ve müşterilerinin sağlık ve eğitimlerini destekleyen bir şirket olarak daha güçlü bir ses veriyor.

Ayrıca bize trafik, SEO sıralaması ve marka varlığını artırmak için birçok ikincil dijital pazarlama fırsatı sunuyor. Örneğin, konuları önceden planlayarak, Twitter sohbeti öncesi, sırası ve sonrasında ilgili blogları paylaşabiliriz . Bu, insanları konuşmaya (ve tıklamaya!), Olaylara daha fazla insan getiriyor ve daha kalıcı, olumlu bir izlenim yaratmaya yardımcı olur.

Ekleme Olay Tabanlı Pazarlama Mix

Ayrıca Sex Ed Chat’i, Ulusal Sex Ed konferansına katılmak üzere Atlantic City’ye bir bilet kazanmak üzere koştuğumuz seks eğitimcilerine yönelik bir yarışma tanıtmak için kullandık. #SexEdFacts etiketiyle daha fazla kişinin bilmesini istediği bir gerçeği tweetleyerek müşterimizi Twitter’da takip ederek girebilirler.

Bu, tüm bu harika seks eğitimcilerini ve sadık hayranlarını destekçilere dönüştürmek. Bazı etkileyici Twitter takipçileri alıyoruz (ve bunun sonucunda takipçilerinden bazılarını da alıyoruz). Ayrıca #SexEdFacts tweet’lerinden, hashtagın yükseltilmesine, sohbetlerin tanıtımına ve seks topluluğu ile bir diyalog kurmasına yardımcı olan bir ivme kazanıyoruz.

Bir SEO şirketi olarak, bu bağlantıları kullanabiliriz – örneğin, bloglardaki bu gerçekleri alıntılayarak ve bu uzmanlarla bağlantı kurarak. Ve bir seks eğitimcisi hakkında iyi bir şey yazdığınızda, onların sitelerine bağladığınızda ve size bunu anlattığınızda ne olur? Genellikle, tanıtım için size geri bağlanırlar ve herkes hoş bir geri bağlantı alır ! Bir Tweet veya Facebook gönderisi de alabilirsiniz.

Ayrıca, seks konferansına giren müvekkilimize büyük ilgi gösteriyoruz ve hakkında konuşulacak harika konular oluşturduk. Ve son olarak, tüm bu döngüyü başlatan olayları bir araya getirmek için gelecekteki fırsatlara dönüşebilecek tüm seks uzmanlarıyla bağlantı kuruyoruz. Ve hepsine daha güvenli, daha sağlıklı ve daha eğlenceli bir cinsel ilişkide bulunmaları için yardımcı oluruz!

Bir SEO Şirketi Kiralamalı mıyım?

Firmanıza bağlı. Bazı kuruluşlar kendi kurumlarında ihtiyaç duydukları becerilere sahiptir, bazıları ise bir blog yazarını işe alarak ve bazı pazarlama eğitimleri alarak sonuçları alabilir . Ancak, iyi tasarlanmış bir stratejiniz yoksa, doğru SEO şirketi, markanıza hak ettiği dikkati (ve işi!) Almanın anahtarı olabilir.

Neyin gerekli olduğunu öğrenmenize yardımcı olacak bazı kaynaklar.

  • Anahtar Kelime Araştırma Açığa Çıktı: Nasıl SEO Bulunur : Çok fazla insan bu adımı atlar – bunlardan biri olmayın! Paketinizin önüne geçmek için web sitenizin SEO’sunu ve rakiplerinizi analiz etme ve doğru anahtar kelimeleri seçme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.
  • SEO 101: Anahtar Kelime Araştırma ve Analizi : Bir anahtar kelimeyi hedeflemeye değer yapan şey hakkında daha derin bir dalış. Bu blog yazısı ve web semineri organik trafiğinizi ve dönüşümlerinizi artırmak için kullanabileceğiniz birçok bilgi ve SEO en iyi uygulamaları sunar.
  • İçerik Pazarlamasına İhtiyacınız Olabilecek Tek Kılavuz [Linkler ile Kaynak Sayfasının Tamamlanması] : Pakette ne yazıyor. Burada sizi içerik pazarlama uzmanı yapmak için yeterli malzeme ve kaynak var.
  • Nasıl Dönüştürülen Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır – VE SEO Trafiğine Getirilir [Kontrol Listesi + Komple Rehber] : Temel konulara hakim olduğunuzda ve yazmaya başlamak için hazır olduğunuzda, bu kılavuz tam olarak ihtiyacınız olanı içerir. Büyük Google arama trafiğini getiren bir blog yazmayı öğrenin.
  • 9 Pahalı SEO Hatalarını Siz Yapıyorsunuz (Muhtemelen) Yapma : Bu web seminerinde, şirketlerin SEO stratejilerinde yaptıkları en yaygın, göz ardı edilen hatalardan ve trafiğinizi büyütmek için bu sorunları nasıl çözeceğimizden bahsedeceğiz.

Kendin yapmakla ilgilenmiyor musun? SEO, PR ve dijital pazarlama stratejiniz için neler yapabileceğimizi öğrenmek için bize ulaşın

Google, Seo

SEO Ajansı ile Kazançlı Bir İlişki Nasıl Kurulur

Dijital pazarlama dünyasına yükünüzü yönlendirmek için doğru SEO ajansı bulmak uzun ve kapsamlı bir süreçti ve bu noktada işimiz yeni başlıyor. Ama bu senin yaptığın anlamına gelmez.

Ajans ve müşteri arasındaki en kazançlı ilişki, işlemsel zihniyetten ziyade takım zihniyeti olduğunda olur.

Yorum basitçe şöyle dedi: “Belki de bu sitedeki biri rolleri tersine çevirebilir ve“ İşletmeniz İçin Doğru SEO İstemcileri Nasıl Seçilir ”hakkında yazabilir.”

Buna güldük, çünkü ajanslar açıkça istedikleri müşterileri seçmek ve seçmek için uğraşamıyorlar. Ama bu beni düşündürdü:

Doğru SEO müşterilerini seçebilseydik, nasıl olurdu?

Bence büyük bir SEO istemcisi arardım özellikleri anladı değil gibi şeyler olmak “sadece bize dinlemek ve her şey için bizim sözümüzü.” Bu sadece gerçekten uzun vadeli kurmak isteyen bir şirket olacağını ve kazançlı ilişki.

Çok özel bir iş yapmamız için bizi işe aldınız ve başarılı sonuçlar aldığımızdan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bununla birlikte, müşteri ile ajans arasında işleri ilerleten sağlam bir ekip temeli olduğunda, her zaman büyük başarı gelir.

İlişkiler Asla Kolay Değil

Bir ilişki işe alır. Etrafında bir yol yok.

Bu durumda, duruma çok farklı iki temelden gelen bir ajans ve müşterimiz var. Kişiliklerin birbirine katılması ve tüm bu küçük tuhaflıkların ortaya çıkması biraz zaman alacak, böylece onlarla birlikte çalışabilirsiniz.

Bundan da öte, herhangi bir tek taraflı ilişki başarısızlığa uğrayacak. Gerçekten sadece bu kadar basit.

Her iki tarafın da bu ilişkiye getirecek bir şeyleri vardır ve bir araya geldiklerinde ve her ikisinin de kampanyanın başarısına katkıda bulunabileceğini fark ettiklerinde, o zaman gerçek değişikliklerin gerçekleştiğini göreceksiniz.

Başarılı bir müşteri-ajans ilişkisinin amacı

Bu ilişkinin amacı – her iki tarafta – çevrimiçi pazarlama hedeflerinize ulaşmak, daha verimli çalışmak ve birbiriniz için bir anlayış ve güven geliştirmek.

SEO ajansınız olarak, sıralamanızı artırmak, web sitenizin yapısını düzene sokmak ve sosyal medyadaki varlığınızı geliştirmek için üzerimize düşeni yapacağız.

SEO müşterimiz olarak, işlerin sorunsuz yürümesini sağlamak için bu kampanyanın çok özel bölümlerine katılmanız gerekecek.

Birçok müşteri bu ilişkide kendi rollerini yapmak zorunda olduklarını duymak istemiyor.

“Sana doğru ödeme yapıyorum? Bu benim parçam değil mi? ”

Kabul et, şu an çoğunuzun düşündüğü şey buydu.

Hayır, hayır. Bu ilişkiye getirdiğin tek şey bu değil.

Eğer bu ilişkiye giren tutum buysa, o zaman buna yalnızca büyük bir işlem olarak bakıyorsunuzdur. Ve eğer durum buysa, diyelim ki bu çok uzun süren bir ilişki değil ve bu metafor gerçekten uygunsuz hale gelmeden önce de böyle bırak.

Dünyanın En İyi Müşterisi Nasıl Olunur?

Yukarıdaki açıklama hakkında tamamen açık olalım. Bu bizim yararımız için iyi bir müşteri olmakla ilgili değil . Müşterilerin bizimle belirli bir şekilde etkileşime girme zorunluluğu olduğunu söylemiyoruz.

Her denklemin iki tarafı olduğunu söylüyoruz ve en iyi müşteriler, denklemi başka bir şey getirdiğinde, olumlu sonuçlar almak için daha iyi bir şans olduğunu biliyorlar.

İşte SEO ajansınızla daha iyi bir ilişki kurmak için yapabileceğiniz 6 önemli konu başlıkları

1. Hedefleriniz hakkında iletişim kurun

“İletişim” derken, SEO şirketinize Trophy Keyword 1 ve Trophy Keyword 2’nin bir numarada yer almasını istediğinizi ve daha azına razı olmayacağınızı söylemek istemiyoruz.

İletişim iki yönlü bir yoldur. SEO ekibinize ne beklediğinizi söyleyebilirsiniz, ancak söylemesi gereken şeyleri de dinlemelisiniz. Yatırım getirinizi doğrudan ve hızlı bir şekilde etkileyebilecek diğer bazı hedefleri belirlemenize yardımcı olabilirler.

2. Açık ve şeffaf olun

İşinizi ayrıntılı olarak anlamamız gerekiyor. Bu, durumunuz için hangi stratejilerin en etkili olacağını belirlememize yardımcı olacaktır.

Aynı şeyi bizden beklemen de sorun değil. Uyguladığımız stratejiler konusunda açık ve net olacağız, böylece kampanyada herhangi bir zamanda neler olduğunu bilirsiniz.

3. İletişimde kalın

Meşgulsün. Bunu anladık. Fakat sizden 3 ay boyunca sizden girdi alamazsak veya raporlarınızı düzenli olarak gözden geçirmiyorsanız geri dönüp şöyle der: “Paramla ne yapıyorsunuz ve neden Trophy için 1. sıraya girmiyorum? 1. Anahtar Kelime? ”O zaman önümüzde uzun bir konuşma yapacağız.

Ajansınızın iletişimine zamanında cevap vermeniz önemlidir. Aksi takdirde, potansiyel ilerlemenizin bir kısmını boğma veya önemli bir fırsatı kaçırmayla sonuçlanabilirsiniz.

4. Ama cimri olmayın

SEO ajansınız da meşgul. Umarız alırsınız. İhtiyaçlarınızın sürekli karşılandığından emin olmak için iyi bir ajans çalışacaktır, ancak bir şeyi anlamanız gerekir:

Ekibinizin telefonda sizinle birlikte geçirdiği zaman sıralamanızı geliştirmek için çalıştıkları zamandır.

Bir iş yapmaları için onları işe aldın. Döngüde tutulmasını beklemelisin, ama işe almaları için işi işe almalarına izin vermelisin .

Kampanyanızla ilgili tüm önemli bilgileri içeren aylık raporlar gönderiyoruz ve en iyi stratejileri belirlemek ve bir plan geliştirmek için çok çalıştık.

Şimdi bize işimizi doğru şekilde yapma özgürlüğünü vermeniz önemlidir.

En iyi ilişkiler güven üzerine kuruludur ve işinizi yaparken acentenize güvenmeniz gerekir.

5. Ajansınıza, bir işlemin gelirini değil, ekibin bir üyesi gibi davranın.

Çevrimiçi pazarlama şirketinize gerçekten bir ekibin üyesi gibi davranıyorsanız, onları web sitenizi , sosyal medyanızı veya diğer pazarlama çabalarını içeren herhangi bir şeyin karar verme sürecine dahil edersiniz .

Kampanyalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, yabancı ve yabancı olarak değerlendirilemeyiz. Binada sizinle birlikte olmayabiliriz, fakat bizlermiş gibi muamele görmemiz gerekiyor.

Kurum içi ekibinizin diğer üyelerine yaptığınız gibi önerilerimizi almanızı öneririz. Belirli insanları işe aldınız çünkü masaya belirli beceriler kazandırıyorlar ve işinizi büyütmek için kullanıyorsunuz.

Aynı SEO ekibiniz için de geçerli. Bu sektördeki yeteneklerimiz ve tecrübelerimizden dolayı bizi işe aldınız. İşimizi yapmak için bize güvenin.

6. İkimizin de aynı şeyi istediğini daima hatırlayın.

SEO sadece sıralama ile ilgili değil . Dönüşümle ilgili. Sosyal medyayı dahil etmekle ilgili. Satın almaya hazır olan kitleyi hedeflemeyle ilgili. Ve sıralama hakkında – ama belki de düşündüğünüz gibi değil.

İkimiz de aynı şeyi istiyoruz:

Şirketinizin devam eden başarısı ve büyümesi .

İletişimdeki en sık karşılaşılan sorunlardan birinin, bir müşterinin başarının yalnızca bir veya iki anahtar kelimeyi sıralamaktan gelebileceği konusunda ısrar etmesi durumunda meydana geldiğini görüyoruz. SEO şirketi, genel trafik artışı ve artan dönüşüm oranının çok daha önemli olduğu fikrini sürdürmeye devam edecek, ancak müşterinin duymak istediği şey bu değil.

Bu terimle Google’da belirli terimler için daha yüksek görünmeye başlamanın başlaması bekleniyor. Bu spesifik sonuçlar için para ödediler ve daha azını istemiyorlar.

Bu yukarıda bahsettiğimiz işlem ilişkisidir. Buna bir müşteri gibi bakıyorlar.

Daha kazançlı ilişkiler, ajansla gerçek bir ortaklık kurduğunda olur.

Başlangıçta en iyi sonuçları elde etmek için farklı bakış açıları olabilir, ancak bir ekip gibi birlikte çalışarak ve her iki tarafın tavsiyelerini ve kaygılarını dinleyerek, gerçek ve sürdürülebilir sonuçlar görmeye başlayacaksınız.