Özel Konum Sayfaları KOBİ’ler için En İyi Yerel SEO Seçeneği midir?


Yerel SEO sorusuna hoş geldiniz  ! Bugünün sorusu Londra’dan Scott’tan geliyor:

Diğer alanlarda fiziksel bir dalı olmadıklarında, iş / hizmetlerini kendi evlerinin dışında tanıtmak isteyen KOBİ’ler için özel alan / konum sayfaları hala en iyi seçenek midir?

Bu cevaplaması gerçekten zor bir soru. İki temel düşünce okulunun olduğu bir başka şey ama birbirleriyle tamamen çelişiyorlar.

Şehre Özel Konum Sayfaları Oluştur

Yerel SEO konusunda uzman değilim, ama kesinlikle bu konuda sadık okuyucularımızı şaşırtmayacak bir tercihim var.

Bu konuda çok başarılı olan birçok yerel SEO var. Bilmek istedikleri her şehir için ayrı bir sayfa oluştururlar ve hizmetlerinin tüm bu konumlarda nasıl çalıştığı hakkında benzersiz içerik yazarlar.

Benzersiz içerik burada gerçekten anahtardır. Amaç, müşterilere o bölgede bir şubeniz olmadığını, çevrimiçi ortamda veya komşu bir şehirde bulunduğunuzu bildirmektir.

Özel hastane hizmetleri, araba galerileri, alışveriş merkezleri vb. Gibi kişilerin seyahat edebilecekleri hizmetlerle iyi çalışabilir.

Yazılım şirketleri, bireysel mağazalar veya restoranlar gibi şeyler için iyi çalışmıyor. İnsanlar genellikle bu tür hizmetler için seyahat etmek istememektedir.

Şehre özgü bir arama için bir sıralama elde edebiliyor olsanız bile, fiziksel bir konum olmadan yerel pakete giremezsiniz (yerlerin listesi ve harita).

Bu yerel paket listeleri genellikle normal organik listeleri aşağıya çekdiğinden, bu en iyi “organik” nokta için rekabet etmeye bile değmez. Bazı örnek aramalar yapmalı ve sonuçlara bakmalısınız.

Yerel Linkler Alın

Şiddetle tercih ettiğim diğer strateji, hizmet vermek istediğiniz alanlarda, bu topluluğun bir parçası olarak yerel bağlantılar elde etmektir . Bu alan yakın olmadıkça işe yaramaz ve bunu açıklamanın en kolay yolu bir örnektir.

Bir keresinde banliyöde bulunan (banliyö olarak adlandırılan) bir hastanede çalıştım ancak yakındaki Metropolis’teki müşterilere hizmet etmek istedim. Metropolis’te (şehir sınırlarının yaklaşık 3 mil dışındaydı) fiziksel bir yerleri yoktu, bu yüzden Google Yerel İşletme girişleri (yerel paketlere kısmen güç veren) özellikle de bir rakip olduğu için Metropolis için gelmedi Zaten çok iyi performans gösteren Metropolis.

Müşterinin yaptığı Metropolis’e yatırım yapmaktı. Olaylar düzenlediler, ücretsiz klinikler yaptılar, kan götürdüler, okullara sponsor oldular ve kiliseler yaptılar ve genellikle kendilerini toplumun bir parçası yaptılar. Bu çabaların sonucu olarak birçok yerel Metropolis bağlantısı kazandılar.

Bu bağlantılar Google’ın onları şehir aramalarıyla alakalı olarak görmesine izin verdi ve alakalı aramalar için en üst organik pozisyonlarda ortaya çıkmaya başladı. Bazen organik listeleri bile yerel paketin üstüne çıktı. Bu onlara izin verdi:

  • Hizmet alanlarını genişletin.
  • Metropolis’te yaşayan insanlardan yorumlar alın.
  • Ve nihayetinde iş alanlarını genişletmek.

Bir sonraki sorunuzu şimdiden duyabiliyorum: Eğer tüm büyük şehirlere gidip orada duygusal bir varlık inşa edersem, rütbe alabilirim, değil mi?

Hayır. Yerel aramalar her zaman yakınlığa dayalı olacaktır.

Öncelikle çevrimiçi olan bir hizmet veya ürün teklif ediyorsanız ve tek fiziksel varlığınız amiral gemisi mağaza veya merkez ise, yerel sizin için doğru oyun değildir. Düşünmeniz ve daha büyük davranmanız gerekir.

Yerel arama, daha geniş SEO stratejilerinden oldukça farklı şekilde çalışan, belirli bir SEO alt kümesidir.

Yerel SEO’da birçok uygulayıcı var, ancak benim iki favorim Greg Gifford ve Damon Gochneaur . Bu adamlar harika sunumlar yapar ve harika makaleler yazarlar. Yerel arama için zaten onları takip etmiyorsanız, olmalısınız.J